Trečioji vieta – Mačikūnų vedamai „Visi savi“ komandai

Publikuota: 2017-05-31 23:10

Trečioji vieta –  Mačikūnų vedamai „Visi savi“ komandai

Jonavos krepšinio mėgėjų trečiosios lygos pirmenybės artėja į pabaigą. Baigsis ne tik šios lygos, bet ir visas JKML sezonas. Trečiadienio vakarą sporto arenoje sužaistos paskutiniosios dvejos rungtynės, kuriose paaiškėjo trečiosios lygos nugalėtojai bei trečios vietos laimėtojai.

Pirmieji į aikštelę išbėgo SK „Achespo“ ir „Visi savi“ komandos, kurios varžėsi dėl trečiosios vietos. Rungtynes Mačikūnų vedami ir po puikiai sužaisto ketvirtojo kėlinio, laimėjo ir trečiąją vietą iškovojo „Visi savi“, kurie varžovus įveikė rezultatu 65:51 (12:7, 18:20, 18:20, 17:4).

Rungtynių pradžioje abi komandas daugiau kamavo nervinė įtampa, todėl taškų skaičius didėjo labai iš lėto. Nors jau 15 sek. SK „Achespo“ gretose pirmuosius taškus pelnė R. Čerkesas, tačiau kitas šešias minutes pastarieji buvo visiškai „sausi“ ir jautė didelį taškų badą. Tuo pasinaudoję varžovai, po Justino ir Jovydo Mačikūnų taškų, išsiveržė į priekį 9:2. Baigiantis pirmajam kėliniui achemiečius gelbėti ėmėsi S. Liutkus, kurio dėka atsilikimas ištirpo (7:9). Paskutinėmis sekundėmis Justino Mačikūno taškai su varžovo pražanga leido „Visi savi“ ekipai sustiprėti (12:7).

Visų kompleksų komandos atsikratė antrajame ketvirtyje, kai žaidėjai jau lengviau pradėjo pelnyti taškus. Iki pat kėlinio vidurio achemiečiai tik artėjo ir E. Vaiciukevičiaus kelių rezultatyvių atakų dėka rezultatą buvo ir išlygintas (16:16). Prasidėjo taškų lenktynės, nors „Visi savi“ ir sugebėjo išlaikyti nežymią persvarą (30:27).

Po didžiosios pertraukos achemiečiai toliau dėjo visas pastangas, kad panaikinti esamą taškų deficitą. Iš įvairiausių pozicijų galintis pataikyti SK „Achespo“ ekipos vidurio puolėjas sužaidus dvi minutes tritaškiu dar kartą šiame mače atstatė pusiausvyrą (32:32), o prasidėjus ketvirtajai minutei – po ilgos pertraukos jau ir patys buvo priekyje (34:32). Visgi, „Visi savi“ komandos gretose toliau tęsėsi Mačikūnų dominavimas. Prie jau minėtų žaidėjų, taškais prisidėjo ir Šarūnas Mačikūnas. „Visi savi“ pamėgino dar kartą nutolti, bet paskutinėmis sekundėmis M. Šulgos pataikytas tritaškis achemiečiams paliko vieno taško deficitą (47:48).

Rungtynių likimas buvo nuspręstas per pirmas penkias paskutiniojo kėlinio minutes, nes SK „Achespo“ žaidėjai pateko į žaidybinę duobę ir vėl nesugebėjo rasti progų pelnyti bent vieną tašką. Per šį laikotarpį „Visi savi“ atkarpą laimėjo net 13:0 ir tokiame nerezultatyviame mače tai buvo gan didelis atotrūkis. Ši ekipa įpusėjus ketvirtajam kėliniui pirmavo 61:47. Achemiečių gretose G. Armonaitis dukart rezultatyviai baigė savo atakas, tačiau pasirodo, kad tie keturi taškai buvo vieninteliai SK „Achespo“ komandos šiame ketvirtyje. Tai leido „Visi savi“ komandai užtikrintai pabaigti rungtynes ir iškovoti trečiąją vietą. SK „Achespo“ šiame susitikime itin prastai mėtė baudas, kai pataikė vos 8 iš 23 galimų. Jų lyderis R. Čerkesas įmetė 2 iš 9.

SK „Achespo“ – R. Čerkesas – 16 (17 atk. kam., baudos 2/9, tritaškiai 2/6, metimai 6/20), G. Armonaitis – 8 (5 kl., 5 per. kam., 4 rez. perd., metimai 4/12), S. Liutkus, M. Šulga (metimai 2/10) ir E. Vaiciukevičius – po 7.
„Visi savi“ – Jovydas Mačikūnas – 28 (10 kl., 7 per. kam., 17 atk. kam., baudos 7/8, metimai 10/20, koef. 40), Justinas Mačikūnas – 19 (14 atk. kam., baudos 5/8, metimai 7/16), Šarūnas Mačikūnas – 11 (baudos 2/8, metimai 4/16).