Nuostatai

JONAVOS KREPŠINIO LYGOS 2017/2018  ČEMPIONATO NUOSTATAI

 

I. Tikslas

Populiarinti krepšinį Jonavos rajone ir išaiškinti stipriausias JKML lygos komandas.

II. Pirmenybių vykdymas ir vadovavimas

Lygos pirmenybes organizuoja JKML valdyba, o vykdymą koordinuoja JKML vyr.teisėjas.

III. Pirmenybių vykdymo vieta ir laikas

Pirmenybės vykdomos 2017 m. spalio – 2018 m. gegužės mėnesiais. Planuojama, kad rungtynės bus žaidžiamos šeštadieniais, sekmadieniais, pirmadieniais, trečiadieniais, o rungtynių pradžia – ne anksčiau 11 val.

IV. Pirmenybėse dalyvaujančios komandos

1. JKML lygos pirmenybėse gali žaisti komandos, pateikusios paraišką iki 2017 m. rugsėjo 30 d.

2. Planuojama, kad JKML bendrai lygoje rungtyniaus 24 komandos, „Senjorų“- 3 komandos..  

V. Pirmenybėse dalyvaujantys žaidėjai ir komandos

1. JKML lygos pirmenybėms kiekviena komanda gali registruoti ne daugiau kaip 16 žaidėjų. Pirmenybių metu, išnaudojus 16 registruojamų žaidėjų limitą, komanda gali keisti krepšininkus tik tada, jei nepasibaigęs naujų žaidėjų registravimo laikas (iki gruodžio 28 d.). O viršijus 16 žaidėjų skaičių už papildomą mokestį. KKSC auklėtiniai gali registruoti tiek,kiek nori žaidėjų, bet jie turi būti KKSC auklėtiniai.

2 . JKML I, II ir III lygose gali žaisti po vieną legionierių.  Legionieriumi neskaitomi žaidėjai:

2.1.Dirbantys Jonavos rajone.

2.2.Gimę ir užaugę Jonavos rajone.

2.3.Gyvenatys Jonavos rajone, t.y. deklaravę gyvenamąją vietą Jonavos raj.

2.4.Punktas 2 netaikomas „Vaidotėno“, Artilerijos bataliono komandoms, jei šios komandos žaidėjas dirba KAM.

3. JKML lygos pirmenybėse negali žaisti krepšininkai, 2016–2017 m. sezone turintys galiojančias LKL, NKL, RKL arba užsienio klubų licencijas. Jonaviečiai baigę Jonavos mokyklas ir turintys RKL licenziją žaisti JKML lygose gali. Išlyga: žaidėjai, kurie 2017/18 metų sezone atstovaus Jonavos klubui RKL lygoje, gali papildyti I lygos komandų sudėtis, bet ne daugiau kaip po 1 žaidėją vienoje komandoje.

4. Kiekvienos komandos vadovas atsako už JKML laiku pateiktą informaciją apie žaidėjo meistriškumo statuso pasikeitimą.

5. Komandos žaidėjas privalo sužaisti ne mažiau kaip 5 rungtynes iki atkrintamųjų etapo, kad įgytų teisę žaisti atkrintamosiose varžybose. Žaidėjas laikomas sužaidusiu rungtynes, jei jis yra užregistruotas rungtynių statistiniame protokole ir jų metu išėjęs į aikštelę. Papildymas: KKSC auklėtiniams šis punktas negalioja. Ši sąlyga gali būti netaikoma dėl traumos ar ligos pateikus medicininę pažymą, atskiru organizatorių sprendimu. Dėl gautos traumos negalint sportuoti, medicininėje pažymoje turi būti nurodytas laikotarpis, kurio trukmė privalo būti ne trumpiau nei 11 dienų.
 

6. Komandoms,  pažeidusioms nuostatų V.2., V.3., V.4., V5., straipsnius, įskaitomi pralaimėjimai rezultatu 0:20. 

 Visus sprendimus neskundžiamai priima JKML valdyba.

VI. Pirmenybių vykdymo tvarka 

1. Reguliariajame sezone apjungiame I ir II lygos komandas. 14 komandų burtų keliu suskirstėme į du A ir B pogrupius. Pogrupiuose komandos sužais vienu ratu tarpusavyje. Pirmos trys abiejų pogrupių komandos (iš viso 6 komandos) patenka į stipresniąją I lygą, likusios 8 komandos toliau varžysis II lygoje. I lygoje komandos dar dviem ratais sužaidžia tarpusavyje, II lygoje vienu ratu 8 komandos sužaidžia tarpusavyje. Iš pirmos lygos į pusfinalius patenka pirmos keturios komandos ir toliau varžosi dėl medalių. II lygoje toliau komandos susitinka atkrintamosiose varžybose 1-8, 2-7, 3-6, 4-5. Žaidžia iki 2 pergalių. Laimėtojai patenka į pusfinalius ir toliau varžosi dėl medalių. Finalinės rungtynės iš vienų rungtynių.

III lygoje 10 komandų dviem ratais sužaidžia tarpusavyje. Pirmos 8 komandos varžosi atkrintamosiose principu 1-8, 2-7, 3-6, 4-5. Varžybos iki 2 pergalių. Vėliau pusfinaliai iki 2 pergalių. Finalai iš vienų rungtynių.

2. Turnyro vykdymo sistema bus paskelbta iki 2017 m. rugsėjo 30 d., kai bus žinomas tikslus dalyvių skaičius.

3. JKML grupės pirmenybės vykdomos 2 etapais.

Pirmas etapas

I lygoje pogrupiuose komandos tarpusavyje sužaidžia vieną ratą. Vėliau skyla į 2 lygas po 6 ir 8 komandas. III lygoje pogrupyje komandos tarpusavyje sužaidžia du ratus. Už pergalę komandai skiriami 1 taškas, už pralaimėjimą – 0 taškų, už neatvykimą – 0 taškų ir įskaitomas rezultatas 0:20. Komanda, antrą kartą neatvykusi į rungtynes be pateisinamos priežasties šalinama iš pirmenybių.

Antras etapas (atkrintamosios varžybos)

I lygoje atkrintamosios prasideda nuo pusfinalio etapo. II, III lygose atkrintamosios bus žaidžiamos pagal principą 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 iki dviejų pergalių.

Pusfinalis

Visose lygose pusfinaliai bus žaidžiami iki dviejų pergalių.

Finalas.

4. Finalai vykdomi iš vienų varžybų.

VII. Komandų registracija, paraiškos

1. JKML lygos komandų registracija tęsis iki rugsėjo 30 d. JKML valdyba pasilieka teisę registraciją pabaigti anksčiau arba ją pratęsti.

2. Vardines paraiškas su žaidėjų vardais, pavardėmis ir kitais duomenimis komandos privalo atsiųsti elektroniniu paštu butvilasm@gmail.com arba užpildyti JKML interneto svetainėje iki spalio 1 d. ir perduoti paraiškų originalus valdybai.

3. Paraišką dalyvauti turnyre reikia pateikti 2 egzemplioriais: elektroniniu ir raštišku būdu. Elektroniniu būdu siunčiama elektroniniu paštu. Užstatas patvirtina preliminarų komandos dalyvavimą turnyre. Raštiškas paraiškos variantas yra laikomas oficialiu dokumentu, patvirtinančiu dalyvavimą 2016–2017 m. sezono turnyre. Raštišką paraiškos variantą būtina pristatyti iki turnyro pradžios. Jei tarp paraiškos variantų yra nesutapimų, svarbesne laikoma raštiška dalyvio paraiška. Paraiškoje būtina nurodyti:

 

      dalyvio narių vardus ir pavardes;

      dalyvio narių (žaidėjų) amžių (gimimo metus, mėnesį, dieną);

      dalyvio vadovo (komandos atstovo) elektroninio pašto adresą ir telefoną (pageidautina nurodyti kelių komandos narių rekvizitus);

      komandos kapitoną ir trenerį (jei komanda jį turi), jų telefono numerius ir elektroninio pašto adresus;

4. Dalyvio vadovas savo parašu privalo patvirtinti, kad komandos žaidėjai turnyre dalyvaus įsitikinę, kad jų fizinės ir psichinės galimybės tai leidžia. Dalyvio vadovas atsako už savo komandos žaidėjų fizinę būklę ir, jei abejojama bent vieno iš komandos žaidėjų sveikata, savo nuožiūra jį privalo nusiųsti medicininiam patikrinimui į gydymo įstaigą, kur būtų patikrinta sveikata ir gautas iš medikų atsakymas apie jo galimybes žaisti krepšinį. Turnyro organizatoriai neatsako už žaidėjų fizinę būklę ir sveikatos sutrikimus, įvykusius rungtynių metu. Turnyre dalyvausiantys žaidėjai patys atsako už savo sveikatą viso turnyro metu.

VIII. Pirmenybių teisėjai, sekretoriatas

1. JKML lygos pirmenybėms teisėjaus JKML krepšinio teisėjai ir sekretoriato darbuotojai. Atkrintamosioms varžyboms teisėjaus geriausieji teisėjai bei KKML teisėjai.

2. Teisėjų ir sekretoriato darbui vadovauja JKML paskirtas vyr. teisėjas.

IX. Apdovanojimai

1. Pasibaigus pirmenybėms, komandinius apdovanojimus gauna I–III vietas iškovojusios komandos.

2. Prizais arba asmeninėmis dovanomis apdovanojami geriausieji pirmenybių žaidėjai.

X. Reikalavimai komandoms, jų vadovams

1. Komandos privalo rungtynių metu vilkėti tvarkingomis, vienodomis trumpomis aprangomis su numeriais.

2. Komandų vadovai atsako už žaidėjų fizinę ir sveikatos būklę.

3. Lygos krepšinio pirmenybių organizatoriai neatsako už žaidėjų fizinę būklę, sveikatos sutrikimus čempionato metu.

4. Reguliariajame sezone komanda turi teisę vieną kartą nemokamai pakeisti savo rungtynių tvarkaraštį:

      Norėdama nemokamai keisti tvarkaraštį susidomėjusi komanda privalo informuoti valdybą, likus ne mažiau kaip 7 dienoms iki rungtynių.

      Komandai, nesugebėjusiai pakeisti rungtynių laiko ir vietos ir dėl to neatvykusiai į rungtynes, yra įskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0:20 ir skiriama 0 taškų turnyrinėje lentelėje. Komanda, be pateisinamos priežasties pakartotinai neatvykusi žaisti, valdybos sprendimu gali būti pašalinta iš turnyro.

      Komanda, neatvykusi į rungtynes be pateisinamos priežasties ir apie tai nepranešusi iš anksto, turi sumokėti 60 eurų baudą. Baudą komanda turi sumokėti iki kitų rungtynių, kuriose ji turi žaisti. Nesumokėjus baudos, komandai neleidžiama žaisti (įskaitomas pralaimėjimas 0:20). Bauda gali būti sumokama pervedant pinigus į JKML sąskaitą arba turnyro atstovui prieš rungtynes.

      Komanda turi sumokėti baudą ne vėliau kaip iki kitų rungtynių pagal oficialų turnyro tvarkaraštį.

5. Komanda reguliariajame sezone turi teisę mokamai pakeisti savo rungtynių tvarkaraštį, jei iki rungtynių pradžios liko 7 arba daugiau dienų. Tvarkaraščio pakeitimo kaina 30 eur.

6. Prasidėjus atkrintamosioms varžyboms komandos negali keisti varžybų laiko.

XI. Komandinis starto mokestis 

Komanda, dalyvaujanti JKML lygos krepšinio pirmenybėse, privalo sumokėti 770 eur. startinį mokestį.

XII. Baudos. Jų skyrimo ir mokėjimo tvarka

Techninės pražangos

1. Žaidėjui, gavusiam techninę pražangą, skiriama 10 eurų bauda. Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas galės tik sumokėjęs baudą. Jeigu paaiškės, kad nesumokėjęs baudos krepšininkas sužaidė rungtynes, jo komandai tose rungtynėse skaitomas pralaimėjimas 0:20, o komanda baudžiama 60 eurų bauda.

2. Treneriui, gavusiam techninę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio, skiriama 15 eurų bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tvarkaraštį likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Komandai, laiku nesumokėjusiai baudos, artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji baudžiama 60 eurų bauda. Komandai, nesumokėjusiai baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

3. Visus mokesčius galima atlikti pavedimu pagal nuostatų pabaigoje nurodytus įmonės rekvizitus į sąskaitą, įmokos vietoje įrašant mokėtojo vardą ir pavardę. Visi nesumokėti baudos mokesčiai perkeliami į kitą sezoną.

Diskvalifikacinės pražangos

4. Žaidėjui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą, skiriama 30 eurų bauda ir jis privalo praleisti vienerias rungtynes (artimiausias pagal tvarkaraštį). Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas gali tik sumokėjęs baudą. Jeigu žaidėjas nesumoka baudos, baudą už jį privalo sumokėti komanda, kitu atveju, tolimesnis komandos dalyvavimas pirmenybėse sustabdomas arba ji pašalinama iš pirmenybių.

5. Treneriui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio, skiriama 30 eurų bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių pagal tvarkaraštį rungtynių. Komandai, laiku nesumokėjusiai baudos, artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas 0:20. Komandai, nesumokėjusiai baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

6. Nepriklausomai dėl kokių priežasčių komanda nebaigia pirmenybių arba yra pašalinama iš jų, sumokėtas starto mokestis negrąžinamas.

Pastaba. Aukščiau išvardintos nuobaudos už technines ar diskvalifikacines pražangas yra minimalios ir, priklausomai nuo pražangos pobūdžio, sukeltų pasekmių bei nusižengusio asmens elgesio po pražangos užfiksavimo ir nuobaudos paskyrimo, gali būti žymiai griežtesnės iki žaidėjo arba komandos pašalinimo iš pirmenybių.

7. Už gąsdinimą, daromą spaudimą arba agresyvų elgesį, kuris:

      nukreiptas prieš rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus, papildomai skiriama diskvalifikacija nuo 1 iki 3 rungtynių;

      nukreiptas prieš kitus asmenis – papildoma diskvalifikacija 1 rungtynėms.

Už panaudotą smurtą prieš:

      rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus – nusižengusio asmens diskvalifikacija iki 10 rungtynių ir bauda komandai iki 150 eurų;

      varžovus rungtynių metu – nusižengusio asmens diskvalifikacija iki 5 rungtynių ir bauda komandai 90 eurų;

      varžovus iki rungtynių arba joms pasibaigus – nusižengusio asmens diskvalifikacija iki 5 rungtynių ir bauda komandai 90 eurų.

8. Už kitus pažeidimus, kurie nėra išvardinti šiuose nuostatuose, baudas skiria JKML drausmės komisija arba JKML valdyba.

9. Gautos nuobaudos JKML valdybos organizuojamuose turnyruose galioja viso sezono metu, visose valdybos organizuojamose varžybose. Nuobaudos gautos sezone prasitęsia ir kitų metų sezone,nepriklausomai, kurioje komandoje žaidi.

XIII. Protestas. Jo padavimo ir svarstymo tvarka

1. Jeigu komanda mano, kad jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu, komandos kapitonas arba treneris turi kiek galima greičiau (kai tik kamuolys tampa nežaidžiamas ir rungtynių laikrodis yra sustabdytas arba pirmosios minutės pertraukėlės metu) savo pretenzijas ramiai ir mandagiai išsakyti vyresn. teisėjui. Vyresn. teisėjas gali paaiškinti savo sprendimą arba, jei reikia, gali patikslinti rungtynių protokolą, rungtynių rezultatą ir žaidimo laiką.

2. Jeigu pasibaigus rungtynėms komanda tebėra įsitikinusi, jog minėtas įvykis padarė jai žalą, kapitonas nedelsdamas turi pranešti vyr. teisėjui, kad jo komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi pasirašyti protokolo skiltyje „kapitono parašas protesto atveju“. Kad šis kapitono pareiškimas taptų galiojantis, būtina, kad oficialus komandos vadovas (arba atstovas) patvirtintų šį protestą raštu per 20 min. nuo rungtynių pabaigos. Detalus protesto motyvas nėra būtinas. Pakanka parašyti: „X komanda protestuoja rungtynių tarp X ir X komandų rezultatą“. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti JKML valdyba arba pirmenybių vyr. teisėją. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo JKML pirmenybių vyr. teisėjui įteikti protesto tekstą ir įmokėti 30 eurų garantinį mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Sprendimą dėl protesto priima pirmenybių vyr. teisėjas per artimiausias 3 darbo dienas.

3. Jei protestuojanti komanda arba jos varžovas nesutinka su pirmenybių vyr. teisėjo sprendimu, jie gali rašyti apeliaciją, kurią nagrinėja JKML valdyba. Kad tai taptų teisėtu aktu, apeliacija turi būti pateikta artimiausią darbo dieną su 60 eurų įnašu. JKML valdyba nagrinėja protestą kaip paskutinė instancija.

4. Nepateikus piniginio užstato, joks protestas nepriimamas ir nesvarstomas.

5. JKML valdybos sprendimas turi būti paskelbtas per artimiausias 10 darbo dienų. Jis yra galutinis ir neapskundžiamas.

6. Jei komanda mano, kad jos interesus pažeidė rungtynių vyr. teisėjo ar teisėjo sprendimas, bet protestas nepateiktas, ji gali raštu apie tai informuoti JKML pirmenybių vyr. teisėją, kad būtų atkreiptas dėmesys.

7. JKML valdyba gali keisti varžybų nuostatus ir jie įsigalioja nuo paskelbimo dienos.

XIV. 2016/2017 metų sezonui išrinkta JKML drausminė komisija

M.Butvilas, L.Gailius, V.Zinys, E.Mickevičius, Ž.Radzevičius, T.Kepežinskas.

ASOCIACIJA

"JONAVOS KREPŠINIO MĖGĖJŲ LYGA"

KODAS: 302588822,

REGISTRACIJOS ADRESAS: KALNŲ G. 64 a, Jonava, LT 55148

TEL.:             8-625-56356      , 8-600-32223

E-MAIL: jkmlyga@gmail.com

BANKAS: KREDITO UNIJA-JONAVOS ŽEMĖ,

A/S: LT 315013200014000601

Pagrindinis rėmėjas

Išskirtinis rėmėjas

Informacinis rėmėjas

Artimiausios rungtynės

Rėmėjai