III lyga / Nuostatai

JONAVOS KREPŠINIO LYGOS VETERANŲ 2016  ČEMPIONATO NUOSTATAI

 

I. Tikslas

Populiarinti krepšinį Jonavos rajone ir išaiškinti stipriausias JKML veteranų lygos komandas.

II. Pirmenybių vykdymas ir vadovavimas

Lygos pirmenybes organizuoja JKML valdyba, o vykdymą koordinuoja JKML vyr.teisėjas.

III. Pirmenybių vykdymo vieta ir laikas

Pirmenybės vykdomos 2015 m. gegužės – 2016 m. birželio mėnesiais. Planuojama, kad rungtynės bus žaidžiamos ketvirtadieniais.  

V. Pirmenybėse dalyvaujantys žaidėjai ir komandos

1. JKML veteranų lygos pirmenybėms kiekviena komanda gali registruoti ne daugiau kaip 18 žaidėjų, negali žaisti žaidėjas, kuriam nėra 40 metų. Išimtis, jei žaidėjui šiais 2016 metais sueis 40, jis gali būti registruojamas.

2 . Negali būti nei vieno legionieriaus.

VI. Pirmenybių vykdymo tvarka

Visos komandos sužais vieno rato sistema ir išsiaiškins pirmenybių nugalėtojus.

VII. Pirmenybių teisėjai, sekretoriatas

1. JKML veteranų lygos pirmenybėms teisėjaus JKML krepšinio teisėjai ir sekretoriato darbuotojai.

2. Teisėjų ir sekretoriato darbui vadovauja JKML paskirtas vyr. teisėjas.

VIII. Apdovanojimai

1. Pasibaigus pirmenybėms, komandinius apdovanojimus gauna I–III vietas iškovojusios komandos.

2. Prizais arba asmeninėmis dovanomis apdovanojami geriausieji pirmenybių žaidėjai.

X. Reikalavimai komandoms, jų vadovams

1. Komandos privalo rungtynių metu vilkėti tvarkingomis, vienodomis trumpomis aprangomis su numeriais.

2. Komandų vadovai atsako už žaidėjų fizinę ir sveikatos būklę.

3. Lygos krepšinio pirmenybių organizatoriai neatsako už žaidėjų fizinę būklę, sveikatos sutrikimus čempionato metu.

XI. Komandinis starto mokestis

Komanda, dalyvaujanti JKML veteranų lygos krepšinio pirmenybėse, privalo sumokėti 115 eurų.

XII. Baudos. Jų skyrimo ir mokėjimo tvarka

Techninės pražangos

1. Žaidėjui, gavusiam techninę pražangą, skiriama 9 eurų bauda. Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas galės tik sumokėjęs baudą. Jeigu paaiškės, kad nesumokėjęs baudos krepšininkas sužaidė rungtynes, jo komandai tose rungtynėse skaitomas pralaimėjimas 0:20, o komanda baudžiama 60 eurų bauda.

2. Treneriui, gavusiam techninę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio, skiriama 15 eurų bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tvarkaraštį likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Komandai, laiku nesumokėjusiai baudos, artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji baudžiama 60 eurų bauda. Komandai, nesumokėjusiai baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

3. Visus mokesčius galima atlikti pavedimu pagal nuostatų pabaigoje nurodytus įmonės rekvizitus į sąskaitą, įmokos vietoje įrašant mokėtojo vardą ir pavardę. Visi nesumokėti baudos mokesčiai perkeliami į kitą sezoną.

Diskvalifikacinės pražangos

4. Žaidėjui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą, skiriama 30 eurų bauda ir jis privalo praleisti vienerias rungtynes (artimiausias pagal tvarkaraštį). Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas gali tik sumokėjęs baudą. Jeigu žaidėjas nesumoka baudos, baudą už jį privalo sumokėti komanda, kitu atveju, tolimesnis komandos dalyvavimas pirmenybėse sustabdomas arba ji pašalinama iš pirmenybių.

5. Treneriui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio, skiriama 30 eurų bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių pagal tvarkaraštį rungtynių. Komandai, laiku nesumokėjusiai baudos, artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas 0:20. Komandai, nesumokėjusiai baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

6. Nepriklausomai dėl kokių priežasčių komanda nebaigia pirmenybių arba yra pašalinama iš jų, sumokėtas starto mokestis negrąžinamas.

Pastaba. Aukščiau išvardintos nuobaudos už technines ar diskvalifikacines pražangas yra minimalios ir, priklausomai nuo pražangos pobūdžio, sukeltų pasekmių bei nusižengusio asmens elgesio po pražangos užfiksavimo ir nuobaudos paskyrimo, gali būti žymiai griežtesnės iki žaidėjo arba komandos pašalinimo iš pirmenybių.

7. Už gąsdinimą, daromą spaudimą arba agresyvų elgesį, kuris:

      nukreiptas prieš rungtynių teisėjus arba sekretoriato· darbuotojus, papildomai skiriama diskvalifikacija nuo 1 iki 3 rungtynių;

      nukreiptas prieš kitus asmenis – papildoma diskvalifikacija 1 rungtynėms.·

Už panaudotą smurtą prieš:

      rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus –· nusižengusio asmens diskvalifikacija iki 10 rungtynių ir bauda komandai iki 150 eurų;

      varžovus rungtynių metu – nusižengusio asmens diskvalifikacija iki 5 rungtynių ir bauda komandai 90 eurų;·

      varžovus iki rungtynių arba joms pasibaigus – nusižengusio· asmens diskvalifikacija iki 5 rungtynių ir bauda komandai 90 eurų.

8. Už kitus pažeidimus, kurie nėra išvardinti šiuose nuostatuose, baudas skiria JKML drausmės komisija arba JKML valdyba.

9. Gautos nuobaudos JKML valdybos organizuojamuose turnyruose galioja viso sezono metu, visose valdybos organizuojamose varžybose. Nuobaudos gautos sezone prasitęsia ir kitų metų sezone,nepriklausomai, kurioje komandoje žaidžia.

Pagrindinis rėmėjas

Išskirtinis rėmėjas

Informacinis rėmėjas

Artimiausios rungtynės

Rėmėjai