Nuostatai

JONAVOS KREPŠINIO LYGOS 2018/2019 ČEMPIONATO NUOSTATAI

I. Tikslas

Populiarinti krepšinį Jonavos rajone ir išaiškinti stipriausią Jonavos krepšinio mėgėjų lygos komandą.

II. Pirmenybių vykdymas ir vadovavimas

Lygos pirmenybes organizuoja JKML taryba, o vykdymą koordinuoja JKML vyr.teisėjas.

III. Pirmenybių vykdymo vieta ir laikas

Pirmenybės vykdomos 2018m. lapkričio – 2019 m. gegužės mėnesiais. Planuojama, kad rungtynės žaidžiamos bus darbo dienomis ne anksčiau 17:30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais ne anksčiau 12:00 val.; Naudojamos salės:

J.Ralio gimnazija, Kūno kultūros ir sporto centro salė, Batėgalos sporto salė, Juškonių sporto salė ir Jonavos sporto arena.

IV. Pirmenybėse dalyvaujančios komandos

1. JKML lygos pirmenybėse gali žaisti komandos, pateikusios paraišką iki 2018 m. Spalio 19 d.

2. JKML dalyvauja 16 komandų.

V. Pirmenybėse dalyvaujantys žaidėjai ir komandos

1. JKML lygos pirmenybėms kiekviena komanda gali registruoti ne daugiau kaip 16 žaidėjų. Pirmenybių metu, išnaudojus 16 registruojamų žaidėjų limitą, komanda gali keisti krepšininkus tik tada, jei nepasibaigęs naujų žaidėjų registravimo laikas (iki atkrintamųjų varžybų). O viršijus 16 žaidėjų skaičių už papildomą mokestį.

2. Visuose lygose galės žaisti po vieną legionierių. Legionieriumi neskaitomas žaidėjas dirbantis Jonavos rajone, gimęs ir užaugęs Jonavos rajone, gyvenantis Jonavos rajone.

3. JKML lygos pirmenybėse negali žaisti krepšininkai, 2018–2019 m. sezone turintys galiojančias LKL, NKL, RKL arba užsienio klubų licencijas. Išimtis taikoma RKL lygoje žaidžiantiems jonaviečiams ir Jonavos RKL komandos žaidėjams turintiems licenziją 2018-19 metų sezonui. Komanda gali turėti vieną žaidėją iš Jonavos RKL komandos sudėties, jei jis nėra jonavietis.

4. Kiekvienos komandos vadovas atsako už JKML laiku pateiktą informaciją apie žaidėjo meistriškumo statuso pasikeitimą.

5. Komandos žaidėjas privalo sužaisti ne mažiau kaip 5 reguliaraus etapo rungtynes, kad įgytų teisę žaisti atkrintamosiose varžybose. Žaidėjas laikomas sužaidusiu rungtynes, jei jis yra užregistruotas rungtynių protokole ir jų metu išėjęs į aikštelę.

VI. Pirmenybių vykdymo tvarka

1. Planuojama, kad turnyras bus vykdomas iš 2 etapų: reguliariojo sezono ir atkrintamųjų varžybų.

2. Oficiali turnyro (varžybų) pradžia – 2018 m. lapkričio 4 d.

3. Turnyro organizavimo sistema.

16 dalyvaujančių komandų sužaidžia rato sistema. Viso 15 rungtynių vienai komandai.

1-6 ir 7-16 vietas užėmusios komandos atsiskiria į Didžiąją (1-6) ir Mažąją (7-16) taures.

Didžioji taurė:

1 ir 2 vietas užėmusios komandos patenka į pusfinalius.

Likusios komandos žaidžia ketvirtfinalio etape.

3 komanda prieš 6 komandą.

4 komanda prieš 5 komandą.

1 komanda pusfinalyje susitinka su 4-5 komandų poros nugalėtoja.

2 komanda pusfinalyje susitinka su 3-6 komandų poros nugalėtoja.

Pusfinaliai ir ketvirtfinaliai žaidžiami iki dviejų vienos komandos pergalių. (Galimos baigtys 0:2 arba 1:2)

Finalai dėl 3-ios ir 1-os vietos žaidžiamas iš vienų rungtynių.

Mažoji taurė:

7,8,9,10,11,12 vietas užėmusios komandos laukia ketvirtfinalio etapo.

Likusios komandos žaidžia aštuntfinalio etape.

13 komanda prieš 16 komandą,

14 komanda prieš 15 komandą.

7 komanda ketvirtfinalyje susitinka su 14-15 komandų poros nugalėtoja

8 komanda ketvirtfinalyje susitinka su 13-16 komandų poros nugalėtoja

9 komanda prieš 12 komandą

10 komanda prieš 11 komandą.

7 ir 14-15  pusfinalyje susitinka su 10-11 poros nugalėtoja

8 ir 13-16 pusfinalyje susitinka su 9-12 poros nugalėtoja

Aštuntfinalio, ketvirtfinalio ir pusfinalio etapai žaidžiami iki dviejų vienos komandos pergalių. (Galimos baigtys 0:2 arba 1:2).

Finalas dėl 3-ios ir 1-os vietos žaidžiamas iš vienų rungtynių.

Sporto salės klausimas sprendžiamas taip: Kulvos ir Pauliukų komandos reguliaraus etapo rungtynes žaidžia Batėgalos ir Juškonių salėse, išskyrus su KKSC auklėtinių komandomis, kurios visas rungtynes žaidžia mieste. Atkrintamosiose rungtynėse pirmąsias serijos rungtynes Pauliukų ir Kulvos komandos žaidžia Juškonių ir Batėgalos salėse, antrosios rungtynės vyks mieste. Jei prireiktų trečiųjų rungtynių, tai pirmumo teisę turės ta komanda, kuri reguliaraus sezono etape užėmė aukštesnę vietą.

VII. Komandų registracija, paraiškos

1. JKML lygos komandų registracija tęsis iki spalio 19 d. JKML taryba pasilieka teisę registraciją pabaigti anksčiau arba ją pratęsti.

2. Vardines paraiškas su žaidėjų vardais, pavardėmis ir kitais duomenimis komandos privalo atsiųsti elektroniniu paštu jkmlyga@gmail.com iki spalio 19 d.

Elektroniniu būdu siunčiama elektroniniu paštu. Iki pirmųjų rungtynių būtina pervesti į JKML lygos sąskaitą 200 eur. užstatą. Užstatas patvirtina preliminarų komandos dalyvavimą turnyre.

Paraiškoje būtina nurodyti:

 dalyvio narių vardus ir pavardes;

 dalyvio narių (žaidėjų) amžių (gimimo metus, mėnesį, dieną);

 dalyvio vadovo (komandos atstovo) elektroninio pašto adresą ir telefoną (pageidautina nurodyti kelių komandos narių rekvizitus);

 komandos kapitoną ir trenerį (jei komanda jį turi), jų telefono numerius ir elektroninio pašto adresus;

3. Dalyvio vadovas savo parašu privalo patvirtinti, kad komandos žaidėjai turnyre dalyvaus įsitikinę, kad jų fizinės ir psichinės galimybės tai leidžia. Dalyvio vadovas atsako už savo komandos žaidėjų fizinę būklę ir, jei abejojama bent vieno iš komandos žaidėjų sveikata, savo nuožiūra jį privalo nusiųsti medicininiam patikrinimui į gydymo įstaigą, kur būtų patikrinta sveikata ir gautas iš medikų atsakymas apie jo galimybes žaisti krepšinį. Turnyro organizatoriai neatsako už žaidėjų fizinę būklę ir sveikatos sutrikimus, įvykusius rungtynių metu. Turnyre dalyvausiantys žaidėjai patys atsako už savo sveikatą viso turnyro metu.

Jei žaidėjas registruotas sezono pradžioje praleidžia daug rungtynių dėl traumos ar ligos ir nesužaidžia reikiamo skaičiaus rungtynių, kad galėtų dalyvauti atkrintamosiose rungtynėse, tai jis turi pateikti JKML tarybai atskiram svarstymui daktaro išrašą su apibrėžtu savo ligos ar traumos laikotarpiu. JKML taryba svarstys kiekvieną atvejį atskirai ir priims sprendimą dėl žaidėjo tolimesnio dalyvavimo.

VIII. Pirmenybių teisėjai, sekretoriatas

1. JKML lygos pirmenybėms teisėjaus JKML krepšinio teisėjai ir sekretoriato darbuotojai. Atkrintamosioms varžyboms teisėjaus geriausieji teisėjai .

2. Teisėjų ir sekretoriato darbui vadovauja JKML paskirtas vyr. teisėjas.

IX. Apdovanojimai

1. Pasibaigus pirmenybėms, komandinius apdovanojimus gauna I–III vietas iškovojusios komandos.

2. Prizais arba asmeninėmis dovanomis apdovanojami geriausieji pirmenybių žaidėjai.

X. Reikalavimai komandoms, jų vadovams

1. Komandos privalo rungtynių metu vilkėti tvarkingomis, vienodomis trumpomis aprangomis su numeriais.

2. Komandų vadovai atsako už žaidėjų fizinę ir sveikatos būklę.

3. Lygos krepšinio pirmenybių organizatoriai neatsako už žaidėjų fizinę būklę, sveikatos sutrikimus čempionato metu.

4. Reguliariajame sezone komanda turi teisę vieną kartą nemokamai pakeisti savo rungtynių tvarkaraštį:

 norėdama nemokamai keisti tvarkaraštį susidomėjusi komanda privalo informuoti valdybą, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki rungtynių.

 komandai, nesugebėjusiai pakeisti rungtynių laiko ir vietos, ir dėl to neatvykusiai į rungtynes, yra įskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0:20 ir skiriama 0 taškų turnyrinėje lentelėje. Komanda, be pateisinamos priežasties pakartotinai neatvykusi žaisti, valdybos sprendimu gali būti pašalinta iš turnyro.

 komanda, neatvykusi į rungtynes be pateisinamos priežasties ir apie tai nepranešusi iš anksto, turi sumokėti 100 eur. baudą. Baudą komanda turi sumokėti iki kitų rungtynių, kuriose ji turi žaisti. Nesumokėjus baudos, komandai neleidžiama žaisti (įskaitomas pralaimėjimas 0:20). Bauda gali būti sumokama pervedant pinigus į JKML sąskaitą.

 komanda turi sumokėti baudą ne vėliau kaip iki kitų rungtynių pagal oficialų turnyro tvarkaraštį.

5. Komanda reguliariajame sezone turi teisę mokamai pakeisti savo rungtynių tvarkaraštį, jei iki rungtynių pradžios liko 3 arba daugiau dienų. Tvarkaraščio pakeitimo kaina 90 eur.

6. Prasidėjus atkrintamosioms varžyboms komandos negali keisti varžybų laiko.

XI. Komandinis starto mokestis

Komanda, dalyvaujanti JKML lygos krepšinio pirmenybėse, privalo sumokėti: 850 eurų.  Startinį mokestį privaloma sumokėti iki: pirma įmokos dalis 200 eurų iki pirmų rungtynių. Antra iki Gruodžio 30d., ne mažiau 225 eurų. Trečia likusi įmokos dalis (visas startinis mokestis) iki vasario 28 d.

XII. Baudos. Jų skyrimo ir mokėjimo tvarka 

Techninės pražangos

1. Žaidėjo pirmoji techninė gauta pražanga yra nemokama. Už kiekvieną kitą techninę pražangą žaidėjas privalės praleisti vienas sekančias rungtynes. Jeigu paaiškės, kad žaidėjas rungtynių nepraleido ir sužaidė rungtynes, jo komandai tose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas 0:20. Už kontrolę atsakingas komandos vadovas ar treneris. Techninės pražangos bus publikuojamos lygos internetiniame puslapyje.

2. Treneriui, gavusiam techninę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio, skiriama 10 eur. bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tvarkaraštį likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki rungtynių. Komandai, laiku nesumokėjusiai baudos, artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas 0:20. Komandai, nesumokėjusiai baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

3. Visus mokesčius galima atlikti pavedimu pagal nuostatų pabaigoje nurodytus įmonės rekvizitus į sąskaitą, įmokos vietoje įrašant mokėtojo vardą ir pavardę. Visi nesumokėti baudos mokesčiai perkeliami į kitą sezoną, bet dauginami iš dviejų. (Pvz. buvo 20 eur. Kitą sezoną teks sumokėti 40 eur.) Todėl siūloma sumažinti lygai darbo administravime ir sutvarkyti formalumus sezono pabaigoje.

Diskvalifikacinės pražangos

4. Žaidėjui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą, skiriama 30 eur. bauda. Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas gali tik sumokėjęs baudą. Jeigu žaidėjas nesumoka baudos, baudą už jį privalo sumokėti komanda, kitu atveju, tolimesnis komandos dalyvavimas pirmenybėse sustabdomas arba ji pašalinama iš pirmenybių.

5. Treneriui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio, skiriama 30 eur. bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių pagal tvarkaraštį rungtynių. Komandai, laiku nesumokėjusiai baudos, artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas 0:20. Komandai, nesumokėjusiai baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

6. Nepriklausomai dėl kokių priežasčių komanda nebaigia pirmenybių arba yra pašalinama iš jų, sumokėtas starto mokestis negrąžinamas.

Pastaba. Aukščiau išvardintos nuobaudos už technines ar diskvalifikacines pražangas yra minimalios ir priklausomai nuo pražangos pobūdžio, sukeltų pasekmių bei nusižengusio asmens elgesio po pražangos užfiksavimo ir nuobaudos paskyrimo, gali būti žymiai griežtesnės iki žaidėjo arba komandos pašalinimo iš pirmenybių.

7. Už gąsdinimą, daromą spaudimą arba agresyvų elgesį, kuris:

 nukreiptas prieš rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus, papildomai skiriama diskvalifikacija nuo 1 iki 3 rungtynių;

 nukreiptas prieš kitus asmenis – papildoma diskvalifikacija 1 rungtynėms.

8. Už panaudotą smurtą prieš:

 rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus – nusižengusio asmens diskvalifikacija iki 10 rungtynių ir bauda komandai nuo 100 iki 200eur.;

 varžovus rungtynių metu – nusižengusio asmens diskvalifikacija iki 5 rungtynių ir bauda komandai 100 eur.;

 varžovus iki rungtynių arba joms pasibaigus – nusižengusio asmens diskvalifikacija iki 5 rungtynių ir bauda komandai 100 Eur.

9. Už kitus pažeidimus, kurie nėra išvardinti šiuose nuostatuose, baudas skiria JKML taryba.

10. Gautos nuobaudos JKML tarybos organizuojamuose turnyruose galioja viso sezono metu, visose tarybos organizuojamose varžybose.

XIII. Protestas. Jo padavimo ir svarstymo tvarka 

1. Jeigu komanda mano, kad jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu, komandos kapitonas arba treneris turi kiek galima greičiau (kai tik kamuolys tampa nežaidžiamas ir rungtynių laikrodis yra sustabdytas arba pirmosios minutės pertraukėlės metu) savo pretenzijas ramiai ir mandagiai išsakyti vyresn. teisėjui. Vyresn. teisėjas gali paaiškinti savo sprendimą arba, jei reikia, gali patikslinti rungtynių protokolą, rungtynių rezultatą ir žaidimo laiką.

2. Jeigu pasibaigus rungtynėms komanda tebėra įsitikinusi, jog minėtas įvykis padarė jai žalą, kapitonas nedelsdamas turi pranešti vyr. teisėjui, kad jo komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi parašyti ant balto lapo savo pretenziją. Bus svarstoma tik tai kas parašyta raštu. Kad šis kapitono pareiškimas taptų galiojantis, būtina, kad oficialus komandos vadovas (arba atstovas) patvirtintų šį protestą raštu per 20 min. nuo rungtynių pabaigos. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti JKML tarybą arba pirmenybių vyr. teisėją. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo JKML pirmenybių vyr. teisėjui įteikti protesto tekstą ir įmokėti 50 eurų garantinį mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Sprendimą dėl protesto priima pirmenybių vyr. teisėjas ir JKML taryba per artimiausias 3 darbo dienas.

3. Nepateikus piniginio užstato, joks protestas nepriimamas ir nesvarstomas.

4. JKML tarybos sprendimas turi būti paskelbtas per artimiausias 3 darbo dienas. Jis yra galutinis ir neapskundžiamas.

5. Jei komanda mano, kad jos interesus pažeidė rungtynių vyr. teisėjo ar teisėjo sprendimas, bet protestas nepateiktas, ji gali raštu apie tai informuoti JKML pirmenybių vyr. teisėją, kad būtų atkreiptas dėmesys. Įrodymai gali būti pateikiami net video formatu.

6. JKML taryba gali keisti varžybų nuostatus ir jie įsigalioja nuo paskelbimo dienos.

 

ASOCIACIJA „JONAVOS KREPŠINIO MĖGĖJŲ LYGA“

S. G. Ilgūno g. 16, LT-55148 Jonava

Tel.: 8 687 93 515

El. paštas: jkmlyga@gmail.com

Įmonės kodas: 302588822

A/s: LT 315013200014000601

Kredito unija „Jonavos žemė“

Banko kodas: 50132

Pirmininkas: Aloyzas Čekavičius (tel.: 8 687 93 515, el. paštas: jkmlyga@gmail.com

JKML vyr. teisėjas: Mantas Butvilas (tel.: 8 625 56 356, el. paštas: butvilasm@gmail.com

svetainiu kurimas JKML © 2020

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

uždaryti
page.center.htm