Antrojo etapo II turas: nutrūkusi ,,Jonavos SC 04/05“ pergalių serija, besitęsiantis komandos ,,Kulva“ nesėkmių ruožas išvykose ir aibė solidžių asmeninių pasirodymų 136

2023 metų sausio 15 dieną,  tradiciškai sekmadieni keturiomis varžybomis Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje prasidėjo II-asis  JKML antrojo etapo turas.  Šiame ture nutrūko ,,Jonavos SC 04/05“ pergalių serija, ,Dumsiai“ lyderių derbyje susigrąžino pirmaujančios komandos poziciją. Apie tai ir daugiau šioje apžvalgoje.

Nesustabdomi.  Taip pastaruoju metu galima apibūdinti komandos SK ,,Achespo“(6-1)  žaidimą kuri pirmose Sausio 15 dienos rungtynėse susitiko su komanda ,,Tarp Žemės ir Dangaus40+“(2-6). Rungtynės prasidėjo lygiu ir nerezultatyviu žaidimu, tačiau po pirmojo kėlinuko trapią 2 taškų persvarą turėjo SK ,,Achespo“. Ši komanda antrajame kėlinuke dar padidino savo persvara. Kaip parodys rungtynių eiga šis kėlinukas veikiausiai buvo lemiamas. Antrojoje rungtynių pusėje ,,Tarp Žemės ir dangaus“ komanda žaidė geriau ir bandė vytis tačiau to buvo mažą galutinai išlyginti žaidimą ir SK ,,Achespo“ šventė dar vieną pergalę galutiniu rezultatu 63:59. Ši pergalė leidžia nugalėtojams dar tvirčiau jaustis pirmojoje senjorų turnyro lentelės vietoje. Nugalėtojų  naudingiausias žaidėjas vėl buvo įspūdinga formą demonstruojantis Audrius Vasiliaukas (8 tšk., 10 atk. kam., 7 rez. perd., 7 perimti kamuoliai, 9 išprovokuotos pražangos., 28 naud. b.) Pralaimėjusiems Darius Rudis ir Sergėjus Simovičius pelnė atitinkamai 20 ir 14 taškų.

Susigrąžino lyderių poziciją. Tai A grupės  susitikime padarė komanda ,,Dumsiai“ (2-0), kurie antrajame sekmadienio susitikime žaidė prieš kitus lygos favoritus komandą ,,Pauliukai“(0-1). Iki ilgosios pertraukos daugiausia remiantis starto penketo žaidėjų  pastangomis sekėsi komandai ,,Pauliukai“, kurie prieš trečiąjį kėlinį turėjo 4 taškų persvara. Antrojoje rungtynių pusėje daugiausia aikštėje tiesiog šėlusių Šarūno Dambrausko ir Vytauto Kružiko pastangomis ,,Dumsiai“ rungtynių svarstykles nusverė į savo pusę ir iškovojo pergalę galutiniu rezultatu 71:60, taip  bent vienam turui tapdami A pogrupio lyderiais. Nugalėtojų komandoje naudingiausias buvo Šarūnas Dambrauskas (30 tšk., 7 atk. kam., 11 išprovokuotų pražangų., 35 naud. b.). Solidžiai pasirodė ir Vytautas Kružikas (17 tšk., 16 atk. kam., 8 išprovokuotos pražangos., 30 naud. b.). Pralaimėtojų komandoje rezultatyviausias buvo Tadas Sebežiovas – 17 taškų.

Fortūnos šypsnis.  Tai A grupės susitikime nutiko komandai ,,Fortūna“(1-1) kuri žaidė prieš ,,Tarp Žemės ir Dangaus“(1-1). Pirmojoje rungtynių dalyje geriau sekėsi pastarajai komandai, kuri daugiausia rezultatyvaus ir naudingo  Edgaro Žukausko ir Ramūno Čerkeso pastangomis pirmavo po pirmosios rungtynių dalies nepakankamai saugia 7 taškų persvara. Po ilgosios pertraukos ,,Fortūna“ komandinėmis beveik visų žaidėjų pastangomis aplygino žaidimą. Likus žaisti nepilnai minutei ,,Tarp Žemės ir Dangaus komanda“  dar turėjo 3  taškų pranašumą, bet greitajame puolime patyręs krepšininkas Žilvinas Radzevičius  iš ,,Fortūnos“  ekipos suranda varžovų pražangą ir kartu pataiko tolimą metimą. Rezultatas tampa lygus. Taiklus baudos metimas fortūniečius išveda į priekį, tiek viena tiek kita komanda dar turėjo po ataką , tačiau rungtynių rezultatas nepakito ir liko 85:84 ,,Fortūnos“ naudai.  Nugalėtojų gretose naudingiausias buvo Benas Steponavičius (24 tšk., 17 atk kam.,  6 rez. perd., 33 naud. b.). Pralaimėtojų gretose naudingiausias buvo vis labiau ,,kojas lygoje apšylantis“ Edgaras Žukauskas (30 tšk., 9 atk kam.,  7 rez. perd., 6 išprovokuotos pražangos., 39 naud. b.).

Blogas pavyzdys. Taip galima apibūdinti dar vieną senjorų grupės susitikimą, kur susitiko komanda ,,Pauliukų“ senjorai“(3-5) su  komanda ,,Vytis“(5-3).  Šiose rungtynės, galbūt neįkvėpti kaip žaidė jaunesnioji komanda,  ,,Pauliukai“ labai prastai pradėjo ir  ,,Pauliukų senjorai“ kurie nuo pat rungtynių pradžios užstrigo varžovų gynybos ir puolimo gniaužtuose ir per du kėlinius įmesdami tik 17 taškų po pirmosios rungtynių pusės atsilikinėjo nuo varžovų net 27 taškų persvara. Antrojoje rungtynių pusėje pauliukiečiai susiėmė ir aplygino žaidimą, laimėjo abu kėlinius, tačiau viskas ką pavyko padaryti, tai priartėti iki varžovų ir pralaimėti rungtynes sąlyginai nedidele persvarą, jei žiūrėtume į tai kas vyko pirmuosius du kėlinukus. Galutinis rungtynių rezultatas 73:55 komandos ,,Vytis“ naudai.  Nugalėtojų gretose naudingiausias žaidėjas buvo Mindaugas Giedraitis (20  tšk., 8 atk. kam., 29  naud. b.). Naudingai sužaidė ir  ,,kaip grybus po lietaus“  kamuolius po lenta  rinkęs Renatas Dabašinskas (7 tšk., 20 atk. kam., 6 rez. perd., 21 naud. b.).  Pralaimėjusių komandoje Saulius Kasperavičius ir Mindaugas Gelžinis surinko atitinkamai 18 ir 14 taškų. Tai buvo vieninteliai žaidėjai komandoje surinkę dviženklį skaičių taškų.

Nutrūko. Tai nutiko komandai ,,Jonavos SC 04/05“(1-1) kuri  priešpaskutiniame turo susitikime, kuris vyko B grupėje žaisdama prieš ,,Sbetonas“ (1-1) buvo priversta visas rungtynes vykusioje lygioje  ir rezultatyvioje  kovoje su pratęsimu pralaimėdama rungtynes rezultatu 86:89 buvo priverstą nutraukti savp penkių iš eilės pergalių seriją. Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Lukas Armonas 20 tašlų. Pralaimėjusiems nes kas kitas, o  Astijus Ivanovas ir Eimantas Mackevičius pelnę po 23 taškus.

Išvykų prakeiksmas. Tai nutiko komandai ,,Kulva“(0-1) kuri B grupės susitikime šeimininkų teisėmis žaidė ne Batėgaloje,  o J.Ralio gimnazijoje prieš jaunuosius ,,Jonavos SC 06/07“(1-1). Šias rungtynes geriau pradėjo komanda ,,Kulva“, kuri atrodytų gan gerai jausdamiesi  sau neįprastoje salėje po pirmojo rungtynių kėlinuko pirmavo trapia 3 taškų persvara. Nuo antrojo kėlinio jaunimas pradėjo siautėti aikštėje nepasaint to, kad irgi žaidė mažiau sau ne  įprastoje salėje. ,,Jonavos SC 06/07“  viską aikštėje darydami ženkliai geriau laimėjo visus  likusius tris kėlinukus bendra 20 taškų persvara ir iškovojo pakankamai solidžią pergalę rezultatu 66:49. Tai leido jiems pasivyti vyresnius Jonavos sporto auklėtinius turnyrinėje B grupės lentelėje. ,,Kulva“ komandai pergalės šioje grupėje teks palaukti bent savaitę. Nugalėtojų gretose naudingiausias buvo Mantas Gezevičius (13 tšk., 12 atk. kam.,  22 naud. b.).  Solidų dvigubą dublį surinko rezultatyviausias komandos žaidėjas Dominykas Gerasimovas (15 tšk., 10 rez. perd.). Pralaimėtojų gretose naudingiausias buvo Eitvydas Jakučiūnas - 17 taškų.