Antrojo etapo pirmasis turas: antroji komandos ,,Admodė“ pergalė, toliau neklupantys ,,Jonavos SC 04/05“ , užtikrintas komandos ,,Dumsiai" žaidimas 135

2023 metų sausio 6 dieną, šįkart šeštadienį,  trejomis varžybomis Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje prasidėjo pirmasis JKML antrojo etapo turas.  Šiame ture savo pergalių seriją lygoje  iki penkių pratęsė ,,Jonavos SC 04/05“ įveikdami jaunesnius Jonavos sporto auklėtinius Taip pat dviženklėmis  pergalėmis antrąjį  etapą pradėjo dar dvi pagrindinio čempionato komandos ,,Dumsiai“ ir ,,Tarp Žemės ir Dangaus“  ir senjorų grupės komanda SK ,,Achespo“ .  Apie tai ir daugiau šioje apžvalgoje.

Išsikapstė iš gilokos duobės.  Tokį žodžių junginį galima pavartoti  apie komandą ,,Tarp Žemės ir Dangaus"(1-0),  kuri  A grupės susitikime žaidė prieš lygos svečių komandą iš Kėdanių rajono ,,Akademiją“ (0-1). Šiose rungtynėse įsiveržė ir pirmus tris kėlinius laimėjo be įtampos bei be jokių   pošventinių padarinių  žaidusi svečių komanda, kuri laimėjo pirmus tris rungtynių kėlinius ir atrodė, kad iškovos pergalę, tačiau šeimininkai  ketvirtajame kėlinyje pradėjo tiesiog siautėti aikštelėje ir laimėdami ketvirtąjį kėlinuką net 18 taškų persvara laimėjo ir rungtynes galutiniu rezultatu 75:64. Nugalėtojų gretose naudingiausias žaidėjas buvo legionierius iš Kaišiadorių rajono  Edgaras Žukauskas (27 tšk., 7/10 dvitaškių.,  5 rez. perd., 6 išprovokuoto pražangos., 27 naud. b.). Pralaimėjusių gretose naudingiausias buvo Žilvinas Zemkus (17 taškų., 13 atk. kam., 22 naud. b.).  Jam gerai talkino Martynas Makarevičius – 19 taškų.

Dar viena pergalė. Ją iškovojo  komanda ,,Admodė“(1-0) , kuri susitiko su ,,Sbetonas“(0-1). Šios B pogrupio rungtynės  vyko klampiai, nerezultatyviai ir  nei vienai komandai nesugebant įgyti didesnės persvaros. Komandos laimėjo po du kėlinius, tačiau vėlgi Karolio Pauplio rezultatyvumo vedama  ,,Admodė“ trečiąjį kėlinuką laimėjo kiek didesne šešių taškų persvara ir to pakako, kad rungtynes ši komanda laimėtų  rezultatu 61:56.  ,,Sbetonas“ komandai laimėti sutrukdė ir net 11 procentų nesiekiantis tritaškių taiklumas. ,,Admodė“ komandoje naudingiausiai žaidė Karolis Pauplys (22 tšk., 10 atk. kam., 26  naud. b.). Jam puikiai talkino dvigubo dublio ritmu žaidęs Laimis Šemėta (8 tšk., 16 atk. kam.). ,,Sbetonas“ komandoje naudingiausias buvo Lukas Armonas (14 tšk., 11 atk. kam., 18 naud. b.).

Užtikrintai.   Tokį žaidimą ir Naujaisiais metais demonstruoja komanda SK ,,Achespo“(5-1)  kuri šįkart susitiko su komanda ,,Pauliukų senjorai“(3-4). SK ,,Achespo“ nuo pat rungtynių pradžios  užtikrintai laikė rungtynių vairalazdę savo rankose ir laimėdama visus rungtynių kėlinius ,,nuvažiavo“ iki dar vienos pergalės triuškinančiu rezultatu 69:44. Ši pergalė leidžia nugalėtojams toliau būti pirmojoje turnyro lentelės vietoje. Tuo tarpu pralaimėjusių komanda toliau turnyrinėje lentelėje plaukioja tarp vidurio ir galo.  Nugalėtojų gretos naudingiausias žaidėjas buvo bene visose statistikos kategorijoje dominavęs ir tarsi Mindaugas Lukauskis LKL lygoje kamuolius iš  varžovų ,,vogęs“ Audrius Vasiliaukas (8 tšk., 5 atk. kam., 7 rez. perd., 8 perimti kamuoliai, 28 naud. b.) Daugiausia taškų įmetė Tomas Vaičiūnas – 14. Pralaimėjusiems Andrius Vaitiekauskas ir Virginijus Autukas pelnė atitinkamai 11 ir 10 taškų.

Sekmė ne komandos pavadinimu ,,Fortūna“ pusėje. Tai nutiko komandai ,,Fortūna“(0-1) kuri jau pirmajame antrojo etapo A grupės  susitikime žaidė su vienais iš lygos favoritų komanda ,,Dumsiai“ (1-0).  Pastarieji rungtynes pradėjo vangiai ir tai leido ,,Fortūnai“ po pirmojo kėlinuko įgyti trapią trijų taškų persvarą. Nuo antrojo kėlinio  ,,Dumsiai“ pabudo ir pradėję žaisti taip kaip ištikrųjų moka laimėjo likusius visus tris kėlinukus ir 2023 metus pradėjo užtikrinta pergale rezultatu 77:63. Nugalėtojų komandoje šįkart buvo dar vienas naujas lyderis Matas Baniulis, kuris surinko 21 tašką. Solidžias rungtynes sužaidė ir daugumoje lygos naudingumo kategorijų dešimtukuose esantis Aroldas Bičiužas (19 tšk., 10 rez. perd., 23 naud. b.). Pralaimėjusių komandoje rezultatyviausias buvo Titas Milašauskas – 18 taškų.

1:1. Toks šio sezono tarpusavio pralaimėjimų ir laimėjimų santykis tarp senjorų  pogrupyje šią savaitę žaidusių komandų ,,Paneriai40+“(3-4) ir ,,Vytis“(4-3).  Šiose rungtynėse daugiausia starto penketo žaidėjų rezultatyvumo dėka   tris iš keturių kėlinių laimėjo komanda ,,Paneriai40+“ , kuri laimėjo rungtynes galutiniu rezultatu 74:65. Nugalėtojų gretose naudingiausias žaidėjas buvo Arūnas Nausėda (18  tšk., 10 atk. kam., 5 rez. perd., 8 išprovokuotos pražangos., 22  naud. b.). Daugiausia taškų komandoje pelnė Ramūnas Krasauskas -  20. Pralaimėjusių gretose naudingiausias buvo Renatas Dabašinkas (32 tšk., 10/15 dvitaškių., 11 atk. kam., 7 išprovokuotos pražangos., 43 naud. b.). Dvigubą dublį surinko Mindaugas Kazakaitis ( 11 tšk., 12 atk. kam.).

Be stabdžių.  Tokiu ritmu žaidžia ,,Jonavos SC 04/05“(1-0), kuri  paskutiniame turo susitikime B grupėje žaidė prieš jaunesnius Jonavos sporto centro auklėtinius ,,Jonavos SC 06/07“(0-1). Šįkart vyresnieji sporto centro auklėtiniai padarė išvadas ir vedami į priekį Luko Šaban ir Eimanto Mackevičiaus laimėjo tris iš keturių rungtynių kėlinukų ir iškovojo penktąją iš eilės  pergalę galutiniu rezultatu 75:61. Nugalėtojų gretose minėti Lukas Šaban ir Eimantas Mackevičius pelnė atitinkamai 23 ir 22 taškus. Pralaimėjusiems Dominykas Gerasimovas įmetė 15 taškų. Tai buvo vienintelis žaidėjas komandoje, kuris surinko dviženklį taškų skaičių.