Atkrintamosios: „sausi“ ketvirtfinalių ir pusfinalių rezultatai

Atkrintamosios: „sausi“ ketvirtfinalių ir pusfinalių rezultatai 50

Jau kurį laiką Jonavos krepšinio mėgėjų lygoje (JKML) vykta atkrintamosios. Tiek pirmojoje, tiek ir antrojoje lygose komandos sparčiai žingsniuoja lemiamų susitikimų link, po kurių būtent ir paaiškės šio sezono medalininkai. Įdomus faktas užfiksuotas visose serijose, kai ekipos žaidžia iki dviejų laimėtų rungtynių. Pirmojoje jau sužaistos visos pusfinalinės rungtynės, o antrojoje – visi ketvirtfinalio susitikimai. Visuose mačuose nugalėtojams užteko dviejų tarpusavio mačų.

Užtikrintas „Dumsių“ žaidimas. Šiame JKML sezone užtikrintai rungtyniauja „Dumsiai“, kurie reguliariajame sezone laimėjo visas 15 rungtynių. Ši komanda tokį sėkmingą žaidimą pasiryžo pratęsti ir atkrintamosiose varžybose, juolab, kad ir ekipos sudėtis tai leidžia daryti. Pirmosios lygos pusfinalyje iki dviejų pergalių dumiškiai susitiko su „Kaktusu“. Pastaroji komanda sėkmingai sužaidė savo seriją ketvirtfinalyje ir tikrai norėjo pusfinalyje „įkąsti“ varžovams.

Iš dalies „Kaktuso“ krepšininkams tai pirmajame mače pavyko padaryti. Nors jų atsarginių suolas trumpas, bet Laimonas Kazulis ir Tomas Kepežinskas varė varžovus į neviltį. Pirmajame kėlinyje šių žaidėjų vedamas „Kaktusas“ ėmė tolti (24:18), tačiau pirmenybių lyderiai ėmėsi susigrąžinti prarastas pozicijas. Aišku, „Dumsiai“ savo gretose turi krepšininką, kuri ne tik puikiai kovoja dėl atšokusių kamuolių, bet ir pats pelnė liūto dal komandos taškų. Šis žaidėjas – Vytautas Kružikas, mače sugriebęs 16 atšokusių kamuolių ir pelnęs 25 taškus.

Rezultatas išsilygino ir abi komandos iki pat susitikimo pabaigos žaidė taškas į tašką. Ir tik besibaigiant šioms pirmosioms tarpusavio rungtynėms, „Dumsių“ krepšininkai sau neleido pirmą kartą sezone suklupti ir šventė pergalę rezultatu 74:69.

„Dumsių“ ekipos gretose be jau minėto V. Kružiko, komandą į pergalę vedė Matas Baniulis – 14 (tritaškiai 2/10) bei Matas Zvicevičius – 13 taškų (tritaškiai 3/8). Tuo tarpu „Kaktuso“ ekipos gretose sunkiai sulaikomas buvo 31 tašką pelnęs L. Kazulis, surinkęs 37 naudingumo balus. 19 taškų pridėjo T. Kepežinskas.

Pirmadienį (balandžio 15 d.) kūno kultūros ir sporto centre šios ekipos sužaidė ir antrąsias tarpusavio rungtynes. Pirmojo susitikimo rezultatas nuteikė tiek žaidėjus, tiek ir žiūrovus kovai. Pasirodo, „Kaktuso“ gretose nerungtyniavo L. Kazulis, o penki ekipos žaidėjai nesugebėjo bent kiek rimčiau pasipriešinti. Be to, „juoda“ diena buvo T. Kepežinskui, kuri susitikimą baigė su neigiamu naudingumo balu (-3). Šis žaidėjas iš 16 metimų pataikė vos dukart.

„Dumiai“ ekipa visiškai nesulaukė pasipriešinimo ir varžovus sutriuškino net 42 taškų skirtumu – 84:42. Vėl nugalėtojų gretose žibėjo V. Kružikas, atkovoję 18 kamuolių ir pelnęs 20 taškų. Apskritai, šios komandos žaidėjai vidutinius metimus pataikė beveik 71 proc. taiklumu. Pralaimėjusiųjų gretose su 14 takų išsiskyrė Tomas Vaičiūnas ir 11 taškų pridėjęs Tadas Šeštokas.

„Dumsiai“ pusfinalio seriją laimėjo 2:0 ir pateko į Didžiosios taurės finalą.

Lyderių dvikova. Reguliariajame sezone „Turbo X“ komanda be gailesčio 71:50 sutrypė daugelį metų šios lygos nugalėtojais ir prizininkais tapusius „Pauliukus“. Abi komandos šiame varžybų etape pasiekė po 13 pergalių, tačiau „Turbo X“ buvo antri, o „Pauliukai“ – užėmė trečiąją vietą. Visgi, šias komandas vėl suvedė ir jos jau kovojo dėl vietos finale. Sunku buvo prognozuoti nugalėtoją ir buvo galima tikėti visų trijų rungtynių, tačiau pasirodo, šiai porai užteko ir dviejų mačų.

Savo tvirtovėje, Juškonių sporto salėje, „Pauliukų“ komanda visad jaučiasi galingai. Kaip parodė pirmoji ekipų dvikova, pastaroji ekipa nesigręžiojo atgal į skaudžią nesėkmę reguliariajame sezone.

Pirmoje rungtynių pusėje, „Turbo X“ krepšininkai mėgino įrodyti savo pajėgumą ir pirmaudami siekė pratęsti dominavimą prieš šeimininkus. Antrajame kėlinyje aikštelės šeimininkai perėmė iniciatyvą, bet solidžios persvaros susikrauti neleido varžovai. Nors po krepšiais galingai rungtyniavo „Turbo X“ komandos „centras“ Benas Steponavičius, atkovojęs 9 kamuolius ir surinkęs 21 tašką, bet panašiu aidimu atsakė „Pauliukų“ vidurio puolėjas Aivaras Bisigirskas (14 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai).

Tačiau po didžiosios pertraukos atsirišo ir „Pauliukų“ tolima artilerija. Po keturis tritaškius pataikė Žilvinas Levinskas (14 taškų) ir Edvinas Masiokas (21 taškas). Šių žaidėjų vedami „Pauliukai“ mačo likimą išsprendė paskutiniajame kėlinyje, kai „Turbo X“ krepšininkai jau nerado galimybių pasivyti nutolusių šeimininkų. Skirtumas tapo dviženkliu ir mačas baigėsi užtikrinta „Pauliukų“ pergale rezultatu 80:63. Koją „Turbo X“ komandai pakovoti dėl pergalės pakišo ir jų labai netikslūs metimai. Vien tritaškių pataikymas buvo vos 16 proc. (4/25).

Tai buvo tik pirmosios rungtynės. Atsakomosios vyko kūno kultūros ir sporto centre. Čia jau tikėtasi, kad „Turbo X“ sugražins šiai serijai intrigos ir prireiks trečiojo susitikimo. Rungtynės prasidėjo atvirkštiniu scenarijumi, kai priekyje nuo pradžios buvo „Pauliukai“. Tačiau, kaip parodė vėlesni vykiai, šiai komandai antrajame kėlinyje visiškai „užsirišo“ varžovų krepšys ir pelnė viso labo 8 taškus. Tuo pasinaudoję „Turbo X“ žaidėjai pervėrė rezultatą (34:29).

Rungtynėms įsibėgėjus, abiejų komandų visi žaidėjai rinko taškus ir siekė savo ekipos pergalės. Šiame mače savo žaidimą pagerino Mindaugas Gelžinis (12 taškų), kuriam labai nesisekė savo aikštelėje pirmajame mače. Šįkart įsižaidė ir Arvydas Geiša (16 taškų), kuris pataikymo bendru pataikymo procentu negalėjo pasigirti, bet dvitaškius metė sėkmingai (6/11). Vėl savo tritaškių seriją pridėjo Ž. Levinskas (4) ir „Pauliukai“ ėmė artėti prie serijos pabaigos. Ketvirtasis kėlinys vėl priklausė šios komandos krepšininkams. „Turbo X“ ėmė daryti daugiau klaidų (viso mače padarė 22 klaida, „Pauliukai“ – 12) ir netikslūs metimai „Pauliukams“ atnešė antrąją pergalę rezultatu 72:61.

„Turbo X“ gretose Mantas Eglinskas pelnė 14, Gytis Vitkauskas – 13, Benas Steponavičius – 12 taškų.

Seriją „Pauliukai“ laimėjo 2:0 ir pateko į Didžiosios taurės finalą, kur varžysis su „Dumsiais“.

Tylos minutė. Kai JKML vyko atkrintamojo varžybos, atskriejo skaudi žinia. Eidamas 70-uosius metus mirė ilgametis Lietuvos krepšinio A lygos teisėjas, Lietuvos krepšinio lygos (LKL) komisaras, sporto entuziastas Vidmantas Miknevičius.

Užuojauta artimiesiems, kolegoms, jį pažinojusiems žmonėms. Salėse prieš rungtynes krepšinio bendruomenė jį pagerbė tylos minute.

I lygos finalai. Paaiškėjo, kada ir kur vyks pirmosios lygos finalai dėl prizinių vietų. Abi rungtynės vyks kūno kultūros ir sporto centro salėje. Balandžio 26 d., penktadienį, nuo 18.30 val. dėl trečiosios vietos pirmose rungtynėse „Turbo X“ susitiks su „Kaktusu“, o nuo 20.15 val. dėl pirmosios vietos „Dumsiai“ susirungs su „Pauliukų“ komanda.

Solidžiausia pergalė. Tuo tarpu komandos nesnaudė ir antrosios lygos komandos, rungtyniaujančios dėl mažosios taurės. Labai jau solidžiai ketvirtfinalį pradėjo Kulvos komanda, kuri savo Batėgalos namų sporto salėje susitiko su „Paneriais“. Na šeimininkai šiose pirmosiose tarpusavio rungtynėse dėjo iš peties ir pelnė daugiausia taškų iš visų šio etapo dalyvių.

Jau pirmajame kėlinyje varžovai buvo pasiųsti į nokdauną, kai laimėjo ketvirtį net 25:8. Mačo likimas buvo nuspręstas, nors aišku, svečiai su tuo sutikti nenorėjo. Visgi, su tuo jiems teko susitaikyti, kai antrajame ketvirtyje Kulvos ekipos žaidėjai toliau solidžiai tolo. Šio komandos gretose rungtynėms buvo registruoti septyni žaidėjai, o net šeši mače surinko po dešimt ir daugiau taškų. Visose kategorijose Kulvos žaidėjai pranoko savo varžovus, o bendrą naudingumą laimėjo net 145-38.

Kulvos komanda sugebėjo peržengti šimto taškų ribą ir laimėjo susitikimą net 104:63.

Nugalėtojus į pergalę vedė puikiai pataikęs Egidijus Vaitekauskas, pataikęs 7 iš 13 tritaškių ir pelnęs 32 taškus. 18 taškų pridėjo Andrius Vaitiekauskas, 15 – Arnas Sendzikas (atkovojo 18 kamuolių), po 11 įmetė Eitvydas Jakučiūnas, Mindaugas Mačiulis ir Ernestas Jakučiūnas.

 Rezultatas triuškinantis, tačiau laukė antrosios rungtynės, kuriame „Paneriai“ galėjo pasiekti pergalę ir išlyginti serijos rezultatą.

Kūno kultūros ir sporto centro salėje „Paneriai“ kilo į kovą, kad išlyginti serijos rezultatą. Kulvos žaidėjams šįkart teko įdėti daug pastangų, kad neprireiktų žaisti trečiojo mačo. Rungtynės nebuvo tokios rezultatyvios, tačiau tai išėjo ir ekipų lyderių kova. „Panerių“ gretose aikštelėje siautė Artūras Nausėda (25), o Kulvos – tas pats E. Vaitekauskas (27).

Pirmus tris kėliniui vyko labai lygi dvikova. „Panerių“ ekipai pavyko išlaikyti bent nežymų pranašumą. Visgi, lemiamame ketvirtajame kėlinyje kulviečiai sužaidė jiems palankų krepšinį. Savo rezultatyvumu prie E. Vaitekausko dar prisijungė ir A. Vaitiekauskas (16 taškų). Tai lėmė antrąją Kulvos ekipos pergalę rezultatu 66:59 bei vietą pusfinalyje.

Nerezultatyviausios rungtynės. Kitoje antrosios lygos poroje tarp SK „Achespo“ ir „Tarp žemės ir dangaus“ vienose rungtynėse prireikė net pratęsimo, o antrose buvo sužaistos pačios nerezultatyviausios rungtynės atkrintamosiose.

Pirmosiose šių ekipų rungtynėse vyko atkakli kova ir pasirodo, keturiasdešimties minučių nugalėtojui neužteko. Pirmoje rungtynių pusėje SK „Achespo“ palaipsniui didino savo pranašumą (36:29), tačiau po didžiosios pertraukos jau „Tarp žemės ir dangaus“ ekipa savo varžovams leido įmesti vos 9 taškus. Visgi, įsibėgėjusi ši komanda neįstengė išlaikyti teigiamo rezultato. Čia jau kalti patys žaidėjai, kurie labai jau netiksliai mėtė baudas. Per susitikimą „TŽID“ prametė net 16 baudų (18/34). Tai jiems sutrukdė pirmiems serijoje išsiveržti į priekį. Pratęsime jau solidžiau rungtyniavo SK „Achespo“ žaidėjai. Ši ekipa šventė pirmąją pergalę serijoje po pratęsimo rezultatu 78:73.

Nugalėtojus į priekį vedė 23 taškus pelnęs Rolandas Palčinskas, 15 pridėjo Tadas Narbutavičius, 12 – Ramūnas Čerkesas, kuris pataikė vos 2 tolimus metimus iš 12.

„TŽID“ ekipoje Žygimantas Simovičius įmetė 15, Aurimas Zigmantas – 11, Viktoras Budrikas ir Paulius Kazlauskas (12 atk. kam.) – po 10 taškų.

Šių komandų antroji dvikova vėl įsirašė į įdomių faktų sąrašą. Abi ekipos bendrai surinko 95 taškus. Rungtynėse SK „Achespo“ nepasižymėjo taiklumu, bet jų varžovų puolimas buvo itin prastas. Achemiečiai antrame mače jau neturėjo didesnių problemų, kai varžovų metimai vis skriejo pro šalį. Kiekvieną kėlinį achemiečiai turėjo pranašumą, kuri tik didėjo. Nors ir šie neblizgėjo, tačiau šventė antrą tarpusavio pergalę rezultatu 56:39.

Daug sėkmingiau achemiečių gretose sužaidė jų „centras“ R. Čerkesas, kuris atkovojo 14 kamuolių, netgi pataikė 5 tritaškius iš 11 ir pelnė 21 tašką. Dviženkliu taškų skaičiumi dar pasižymėjo Tadas Matulaitis.

SK „Achespo“ seriją laimėjo 2:0 ir patekę į pusfinalį susitiks su jau minėta Kulvos komanda.

Autsaiderių galimybės. Pati atkakliausia ketvirtfinalio serija vyko tarp „Fortūna“ ir „Ninoksas“ ekipų. Būtent ši komanda reguliariajame sezono užėmė paskutiniąją vietą, bet atkrintamosiose parodė charakterį ir jau aštuntfinalyje pranoko jaunuosius sporto centro auklėtinius. Ši ekipa iššūkį metė ir reguliaraus sezono vidutiniokei „Fortūnai“.

Būtent pirmosiose šių komandų rungtynėse užfiksuotas ir dar vienas pratęsimas ketvirtfinalyje. Nors „Ninokso“ komandoje atsarginių suolas trumpas, bet aikštelėje buvę žaidėjai sėkmingai rinko taškus ir neketino nusileisti kovoje dėl kamuolių po krepšiais. Tik po didžiosios pertraukos nedidelę „Ninokso“ persvarą „Fortūnos“ žaidėjams pavyko ištirpdyti ir pagrindinis laikas baigėsi taikiu rezultatu (60:60). Pratęsime buvo užfiksuotas savotiškas pratęsimų antirekordas. „Ninokso“ krepšininkai taip ir nerado galimybės pelnyti taškų iš žaidimo ir pelnę vos vieną tašką, nusileido varžovams 61:68.

„Fortūnos“ gretose 20 taškų pelnė aukštaūgis Marius Kazakevičius, 17 įmetė Martynas Čekanavičius, 13 – Dominykas Jieznys, 12 – Žilvinas Radzevičius.

„Ninokse“ Dovydas Tamašauskas atkovojo 12 kamuolių ir pelnė 18 taškų, Rolandas Matusas įmetė 14, Darius Dirmantas – 11.

Antrojo mačo pradžia parodė, kad „Fortūna“ jau neturės problemų ir lengvai įveiks savo varžovus, nes po dviejų kėlinių nutolo iki 39:26.

Tuoj po pertraukos „Ninokso“ žaidėjams nebuvo kur trauktis ir stojo į lemiamą kovą. Skirtumas ėmė sparčiai mažėti. Nesulaikomai šioje ekipoje ėmė rungtyniauti D. Tamašauskas, kuris be savo 7 rezultatyvių perdavimų ir 11 atkovotų kamuolių, į varžovų krepšį įsūdė net 33 taškus. Tačiau šių pastangų nepakako ir rungtynių pabaiga priklausė „Fortūnai“, kuri laimėjo ir antrąją tarpusavio mačą 66:63.

„Fortūnos“ ekipoje į pergalę vėl vedė aukštaūgiai žaidėjai. M. Čekanavičiu įmetė 15, o M. Kazakevičius – 13 taškų. Nugalėtojų gretose dar 14 taškų pelnė Dovydas Korabliovas, 11 – Ž. Radzevičius.

Ir ši serija baigėsi tokiu pat rezultatu 2:0 „Fortūnos“ naudai. Pastaroji komanda pateko į pusfinalį.

Jaunųjų krepšininkų žygis į pusfinalį. Paskutinėje antrosios lygos ketvirtfinalio poroje savo pergalingą žaidimą pademonstravo „KKSC-2001“ ekipa. Šioje serijoje jauniesiems žaidėjams taip pat užteko dviejų rungtynių, kad žengti žingsnį į kitą etapą.

Sporto centro jaunimas dukart susitiko su „Uraganas-Rojaliai“ ekipa. Pirmoji dvikova nebuvo tokia jau lengva jaunimui, tačiau antrajame kėlinyje šie spustelėjo varžovus. Antroje dalyje „Uraganas-Rojaliai“ pasistengė išlyginti žaidimą, bet tai tiko sporto centro auklėtiniams, nes jau turėjo apčiuopiamą persvarą.

„KKSC-2001“ ekipos trijulė Rokas Kubilius (25 taškai), Kristupas Palaima (18) ir Titas Spūdys (14) buvo pagrindiniai pirmosios pergalės kalviai. Jaunieji krepšininkai laimėjo rezultatu 71:58.

Pralaimėjusiems 16 taškų įmetė Nerijus Pečeliūnas, 13 – Arnas Šiškauskas, 11 – Alius Jaskūnas.

Antrajame šių komandų mače „Uraganas-Rojaliai“ jau nerado vaistų bent rimčiau pasipriešinti varžovams. Ir tai nebuvo keista, nes susitikime jie taip ir nepataikė nei vieno tritaškio. Po įspūdingai sužaisto pirmojo kėlinio, „KKSC-2001“ komanda antrajame ketvirtyje surinko tik 9 taškus. Tačiau tai nesutrukdė jiems vėl sugrįžti į užtikrintą žaidimą ir iškovojo triuškinančią pergalę rezultatu 72:47.

Jaunimo gretose mače tiesiog siautėjo du žaidėjai, kurie taip ir nebuvo varžovų sustabdyti. Titas Spūdys įmetė 28 taškus ir atkovojo net 17 kamuolių (žaidėjo naudingumas - +41). Tuo tarpu R. Kubilius pridėjo 24 taškus (tritaškiai 4/6).

„KKSC-2001“ komanda seriją laimėjo 2:0 ir pusfinalyje susitiks su „Fortūna“.

Antrosios lygos pusfinaliai. Balandžio 23 d., antradienį, nuo 18.30 val. Batėgalos sporto salėje, prasidės pirmoji pusfinalinė dvikova tarp Kulvos ir SK „Achespo“ komandų. Antrasis šių komandų susitikima vyks balandžio 28 d., sekmadienį, nuo 16.00 val. kūno kultūros ir sporto centro salėje.

Pirmosios rungtynės kitame pusfinalyje vyks balandžio 25 d., ketvirtadienį, kai kūno kultūros ir sporto centro salėje nuo 18.40 val. „Fortūna“ varžysis su „KKSC-2001“ komanda.

 


‹ atgal
svetainiu kurimas JKML © 2020

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

uždaryti