Atkrintamosios varžybos prasidėjo „Kaktuso“, „Panerių“, „Ninokso“ ir „Pauliukų“ pergalėmis 43

Sekmadienį prasidėjo atkrintamosios Jonavos krepšinio mėgėjų lygos (JKML) varžybos. Taip pat JKML ekipos žaidė pirmadienį bei antradienį. Dvejos rungtynės buvo sužaistos Didžiojoje taurėje ir dvejos – Mažosios taurės turnyre.

Penketuko ekipų dvikova. Sekmadienį pirmieji startavo Didžiosios taurės dalyviai – „Kaktuso“ ir „Admodės“ krepšininkai. Abi šios komandos pateko į JKML reguliariojo sezono geriausių ekipų penketą. „Kaktusas“ liko ketvirtoje, o „Admodė“ – penktoje lentelės pozicijoje, tad dėl patekimo į pusfinalį šios komandos kovoja tarpusavyje.

Pirmasis mačas baigėsi „Kaktuso“ pergale rezultatu 71:54. Nors skirtumas atrodo gana solidus, vis tik galutinis rezultatas neparodo tikrojo vaizdo aikštėje, nes „Admodė“ rimtai kovojo visų rungtynių metu ir, galima teigti, tik didesnis individualus „Kaktuso“ žaidėjų meistriškumas lėmė pirmąją šios komandos pergalę.

Pirmasis ketvirtis nebuvo rezultatyvus – „Kaktusas“ pelnė 16, o „Admodė“ vos 8 taškus. Antrasis ir trečiasis ketvirčiai jau buvo rezultatyvesni ir itin lygūs (atitinkamai 20:18 ir 19:19), o ketvirtajame „Kaktusas“ vėl užsidarė gynyboje ir leido priešininkams pelnyti tik 9 taškus, kai patys pelnė tuos pačius 16.

„Kaktuso“ gretose rezultatyviausias buvo Laimonas Kazulis su 19 taškų, Raimundas Arbočius (18 atkovotų kamuolių) ir Aldas Daubaras (4/7 tritaškiai) pelnė po 14.

„Admodėje“ vėl išsiskyrė  Ričardas Belopetravičius, surinkęs 24 taškus ir 9 atkovotus kamuolius. Marius Mickevičius (4/11 tritaškiai) pelnė 14 taškų.

Pirmoji „Panerių“ pergalė. Sekmadienį taip pat susitiko dvi Mažosios taurės ekipos, besivaržančios dėl vietos ketvirtfinalyje – reguliariajame sezone keturiolikta likusi „Losrita“ ir penkiolikti buvę „Paneriai“.

Tačiau „Losrita“, kaip jau tapo įprasta ir reguliariojo sezono metu, vėl turėjo nemažų problemų su žaidėjų resursais ir į rungtynes susirinko vos penkiese. Tuo tarpu „Paneriai“ surinko kone pilną savo brigadą ir nuo pat pirmųjų mačo minučių atitrūko nuo varžovų.

Vėliau „Losrita“ aplygino mačo eiga, tačiau lemiamu lūžiu tapo trečiasis kėlinys, kurį „Paneriai“ laimėjo 25:14. Nors paskutiniajame ketvirtyje „Losrita“ puikiai žaidė gynyboje ir leido savo varžovams pelnyti vos 6 taškus, mačo eigos tai jau nepakeitė – „Paneriai“ iškovojo pergalę 64:55.

Nugalėtojams 16 taškų pelnė Artūras Nausėda, 15 – Gediminas Vasauskas (9 atkovoti kamuoliai), 11 – Giedrius Utyra, 10 – Tomas Venckus.

„Losritos“ komandoje 21 tašką pelnė Vadimas Gončiarenko, žvėriškai po krepšiu kovėsi Domantas Gaučas, pelnęs 12 taškų (2/10 dvitaškiai) ir atkovojęs 17 kamuolių. 11 taškų pridėjo Deividas Eitminavičius.

Netikėtas „Ninokso“ laimėjimas. Paskutiniąją vietą reguliariajame sezone užėmęs „Ninoksas“ pirmadienį sugebėjo palaužti tryliktoje vietoje likusią KKSC’02 kariauną rezultatu 63:61.

Rungtynės prasidėjo atkakliai ir lygiai – pirmajame ketvirtyje abi komandos žaidė koja kojon ir tik kėlinio pabaigoje „Ninoksas“ sugebėjo atitrūkti ir įgauti septynių taškų persvarą. Tačiau tai toli gražu nebuvo pergalės garantas.

Antrajame ketvirtyje KKSC’02 pasivijo savo varžovus ir nuolat lipo jiems ant kulnų. Tačiau „Ninoksas“, daugiausiai taškų pelnydavęs iš dviejų taškų zonos ir laimėdamas kovą dėl atšokusių kamuolių, sugebėjo išsaugoti penkių taškų persvarą (33:28).

Po didžiosios pertraukos vėl vyko įtempta kova. KKSC’02 buvo išlyginę ir net persvėrę rezultatą, jiems pavyko laimėti kėlinį ir sumažinti atsilikimą iki dviejų taškų prieš paskutiniąją mačo dalį – 48:46 „Ninokso“ naudai.

Ketvirtajame kėlinyje scenarijus visiškai nesikeitė – abi ekipos keitėsi tiek klaidomis ar netaikliais metimais, tiek ir sėkmingomis atakomis. Labai svarbius tritaškius metimus pataikė Paulius Petrauskas (KKSC’02), tačiau jam į tai lygiai taip pat atsakė „Ninokso“ lyderis Dovydas Tamašauskas.

Likus žaisti kelioms akimirkoms paskutinė ataka priklausė KKSC’02 ekipai. Iš užribio išmestas kamuolys pasiekė Gelminą Gudonavičių, tačiau jo paskutinę sekundę mestas tritaškis, galėjęs nuspręsti mačo lemtį, buvo netaiklus. Serijoje iki dviejų pergalių „Ninoksas“ pirmauja 1:0. Atsakomosios rungtynės – jau šį penktadienį.

„Ninoksui“ šiame mače 29 taškus pelnė Dovydas Tamašauskas (5/11 tritaškiai, 9 atkovoti kamuoliai). 11 pridėjo Edgaras Ruzgaitis (8 atkovoti kamuoliai).

KKSC’02 23 taškus pelnė Paulius Petrauskas (4/9 tritaškiai), 13 – Rodrigas Padriezas.

Nuotr. A. Šimulio

Atkakli kova Juškonyse. Gera pradžia – pusė darbo, sako liaudies išmintis. Vis dėlto ne mažiau svarbi ir gera to darbo pabaiga. Tą antradienį parodė „Pauliukų“ ekipa, Juškonyse Didžiosios taurės ketvirtfinalyje 84:70 įveikusi „Visus savus“.

Jau tapo įprasta, kad savoje „Juškonių“ salėje „Pauliukai“ tiesiog traiško savo varžovus triuškinamais skirtumais. Taip atrodė ir antradienio mačo pradžioje, kai „Pauliukai“ po pirmojo kėlinio susikrovė dešimties taškų pranašumą, o po dviejų ketvirčių pirmavo jau dvylika taškų.

Tačiau „Visi savi“ parodė stiprų charakterį ir po didžiosios pertraukos į aikštę išėjo su visiškai kitokiu nusiteikimu. Trečioji rungtynių dalis buvo gerokai palankesnė „Visiems saviems“ ir iš dviženklės „Pauliukų“ persvaros liko tik penki taškai.

Tačiau „Pauliukai“ neleido savo varžovams galvoti apie pergalę. Lemiamas ketvirtis vėl priklausė aikštės šeimininkams. Jie laimėjo paskutinę mačo dalį devyniais taškais, iškovojo pirmąją pergalę serijoje iki dviejų laimėjimų ir laukia antroji šių varžovų dvikova.

„Pauliukams“ po 21 tašką pelnė Aivaras Bisigirskas ir Edvinas Masiokas. 16 įmetė Donatas Drimeikis, dar atkovojęs 11 kamuolių.

„Visų savų“ gretose išsiskyrė 22 taškus pelnęs ir 14 kamuolių sugriebęs Justinas Mačikūnas, 13 taškų pelnė Vaidas Česnauskas, 12 – Jovydas Mačikūnas, 11 – Karolis Taškimovas, 10 – Deividas Mačikūnas.