JKML 15 turas: įspūdingi individualūs pasirodymai ir kova iki paskutinių sekundžių 85

Vasario 18-28 dienomis tęsėsi penkioliktojo Jonavos krepšinio mėgėjų lygos (JKML) turo varžybos. Apžvelgsime įdomiausius savaitės darbo dienomis ir savaitgalį vykusių mačų akcentus.

Emocijų pliūpsnis. Pirmose savaitės rungtynėse susitiko „JKKSC 2002“ ir „Kulva“ komandos. Po įtemptos kovos pergalę iškovojo svečių teisėmis žaidę Kulvos krepšininkai.

Rungtynes šiek tiek geriau pradėjo jaunieji krepšininkai pasinaudoję priešininkų klaidomis išsiveržė į priekį 4 taškais. Antrajame kėlinyje apsukų nemažinę dar labiau tolo nuo varžovų ir ilsėtis išejo turėdami 8 taškų persvarą (33:25).

Viskas pasikeitė trečiame rungtynių kėlinyje. Sumažinę klaidų skaičių Kulvos krepšininkai žingsnis po žingsnio artėjo prie priešininkų ir galiausiai išlygino rezultatą, taip rungtynių atomazgą perkeldamį į paskutinį kėlinį. Lemiamame ketvirtyje emocijos liejosi per kraštus. Abiejų komandų treneriai iš visų jėgų stengėsi suteikti tinkamus nurodymus norint pasiekti pergalę. Visgi šią informaciją greičiau įsisisavino labiau patyrę Kulvos krepšininkai ir ramiau sužaidę rungtynių pabaigą iškovojo labai sunkią pergalę rezultatu 62:60.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Mantas Mikulėnas pelnęs 17 taškų ir atkovojęs 18 kamuolių, dvigubą dublį su 10 taškų ir tiek pat atkovotų kamuolių pridėjo Tomas Jurevičius.

„JKKSC 2002“ komandą į priekį vedė Domantas Dūda su 20 taškų, atitinkamai 13 ir 11 taškų pridėjo Gvidas Dirmantas ir Rodrigas Padriezas

Lyderio trūkumas. Antrose savaitės rungtynėse „JKKSC 2001“ krepšininkai įveikė, be savo lyderio, Tito Milašausko, žaidusius „Uraganas-Rojaliai“ krepšininkus.

Puikiai varžybas pradėjo Aidas Borodinas ir visa „Uraganas-Rojaliai“ komanda. Laisvus metimus metę krepšininkai gana greita įsiveržė į priekį ir susikrovė net 12 taškų pranašumą. Antrajame kėlinyje žaidimas kiek aprimo, komandos labiau gynėsi, nei puolė ir tik kėlinio pabaigoje jaunieji krepšininkai sugebėjo sumažinti savo atsilikimą iki 8 taškų.

Trečiajame kėlinyje lyderio vaidmens kaip įprasta ėmėsi Šarūnas Dambrauskas, taip įkvėpdamas visą komandą. Vienas po kito sekę taiklūs metimai leido ištirpdinti turėtą deficitą ir į ketvirtąjį kėlinį eiti šviestlentėje degant lygiam rezultatui 44:44.

Lemiamame kėlinyje išryškėjo vyresnių krepšininkų energijos trūkumas. Tuo pasinaudoję jaunieji krepšininkai susikrovė nedidelę, 6 taškų persvarą, tačiau to pakako įsirašyti pergalei į savo saskaitą.

Nugalėtojų komandą vedė Šarūnas Dambrauskas pelnęs net 33 taškus. 12 taškų pridėjo Kristupas Palaima, 10 Rokas Kubilius.

„Uraganas-Rojaliai“ komandoje išsiskyrė Aidas Borodinas su 25 taškais ir 11 atkovotų kamuolių, 13 taškų pridėjo Alius Jaskūnas.

Kova verta finalo. Trečiadienį susitiko vienos stipriausių JKML komandų: „Dumsiai“ ir „Pauliukai“. Po gražios, pratęsimo pareikalavusios kovos, pergalę išsivežė „Dumsiai“.

Kaip ir visos rungtynės, pirmasis kėlinys buvo labai įtemptas. Abi komandos žaidė atsargiai, neleido varžovams pagalvoti apie bent minimalią persvarą.  Antrajame kėlinyje nežymiai geriau žaidė ir į priekį išsiveržė čempionų titulą ginantys „Dumsiai“, tačiau trečiajame kėlinyje „Pauliukai“ sugrąžino status quo. Ketvirtasis kėlinys buvo tikra pasaka žiūrovams, kurie galėjo stebėti įspūdingus Edvino Masioko ir Vytauto Kružiko individualius pasirodymus. Pastarojo benefisas rungtynių pabaigoje leido „Dumsių“ komandai pasivyti varžovus ir išplėšti pratęsimą. Jame stipresnius nervus parodė „Dumsiai“ , kurie ir toliau išlieka be pralaimėjimų.

„Pauliukus“ į priekį vedė 26 taškus ir 10 atkovotų kamuolių surinkęs Edvinas Masiokas, 20 taškų pridėjo Žilvinas Levinskas, 12 įmetė Mindaugas Gelžinis.

Nugalėtojų gretose įspūdingai žaidė Vytautas Kružikas pelnęs net 42 taškus ir surinkęs 47 naudingumo balus. Jam puikiai talkino Aroldas Bičiužas su 25 taškais. 14 taškų pridėjo Edvinas Neimontas.

Pergalė ranka pasiekiama. Kaip įprasta penktadienį žaidė jauniausia „JKKSC 4/5“ komanda. Jie į savo aikštelę priėmė „Ninokso“ krepšininkus, kurie vos išnešė sveiką kailį ir iškovojo sunkią pergalę.

Visas rungtynes vyko įtempta kova, jaunieji krepšininkai per šį sezoną įgavę neikainojamos patirties vis labiau ir labiau kėsinasi į pergales ir šį vakarą jie buvo arčiausiai to. Besinaudodami priešininkų klaidomis „JKKSC 4/5“ krepšininkai išsiveržė į priekį ir didžiąją rungtynių dalį kontroliavo rungtynes.

Visgi didžiausią įtaką rungtynėms sudarė atkovoti kamuoliai. Naudodamiesi fiziškumu „Ninokso“ krepšininkai dominavo po krepšiais, kas jiems leido kartoti nepataikytus metimus ir susikrauti minimalų, 3 taškų pranašumą. Šio pranašumo užteko ir labiau patyrę varžovai sugebėjo iškovoti pergalę rezultatu 67:64.

Nugalėtojus į priekį vedė Dovydas Tamašauskas pelnęs 21 tašką ir atkovojęs 10 kamuolių, Darius Dirmantas pridėjo 14 taškų ir 15 atkovotų kamuolių.

Jaunųjų krepšininkų gretose rezultatyviausiai žaidė Kęstutis Gręsius su 21 tašku, 15 taškų ir 10 atkovotų kamuolių pridėjo Eimantas Mickevičius.

Įspūdingi skaičiai. Sekmadienį susitiko „Pauliukų“ ir „Panerių“ ekipos. Šiose rungtynėse staigmenų nebūta ir praėjusių metų vicečempionai iškovojo daugiau nei užtikrintą pergalę.

Jau pirmajame kėlinyje „Pauliukų“ krepšininkai šovė į priekį ir susikrovė net 21 taško pranašumą – 27:6. Tokia rungtynių pradžia šiek tiek supurtė „Panerių“ krepšininkus, kurie antrajame kėlinyje davė rimtesnę kovą ir neleido „Pauliukams“ įgyti dar didesnės persvaros.

Visgi trečiasis ir ketvirtasis kėliniai buvo identiški pirmajam. „Pauliukai“ varžovams per kėlinį neleido permesti dviženklio taškų skaičiaus, o patys greitomis atakakomis baudė priešininkus. Viso to pasėkoje rezultatas triuškinantis – 98:38 vicečempionų naudai.

„Pauliukų“ komandoje įspūdingai žaidė Arvydas Geišą pelnęs 30 tašku, atkovojęs 14 kamuolių ir surinkęs net 51 naudingumo balą. 21 tašką pridėjo Dainius Didžiulis, Mindaugas Gelžinis rungtynes baigė su 16 taškų.

„Panerių“ gretose Giedrius Utyra pelnė 15 taškų, Gediminas Vasauskas pridėjo 11.

Trečioji pergalė. Jonavos KKSC sporto salėje susitiko 2 lygos komandos – „Ninoksas“ ir „99“, po tvirtai sužaistų antrojo ir trečiojo kėlinių pergalę išsineša „Ninokas“ 69:51. Verta paminėti, jog pirmąjį savo dvigubą dublį karjeroje surinko kylantis JKML talentas V. Šinkūnas.

Pirmeiji šiose rungtynėse į priekį šovė „99“ pradėję atkarpa 2:8, tačiau  „Ninoksas“ greitai atsigavo ir kėlinį jau pabaigė būdami priekyje 16:14. Antrajame ketvirtyje apsukų nemažinę „Ninokso“ krepšininkai ir toliau krovėsi pranašumą.

Trečiasis kėlinys vyko panašiai kaip ir pirmasis – buvę sporto centro auklėtiniai strigo puolime, o tuo pasinaudoję „Ninoksas“ susikrovė pranašumą, kurį išlaikė iki rungtynių galo.

Ninoksas – D. Tamašauskas 21 taškas ir 16 atkovotų kamuolių, D. Žvika 14, K. Leonavičius 13.

99 – R. Vilkaitis 16 taškų, P. Savickas 10.

„SK Achespo“ patirtimi įveikė „Visus savus“. Didelės rotacijos nesurinkę „SK Achespo“ krepšininkai kiek turėjo paprakaituoti, jog įveiktu savo žaidimo vis dar neatrandančius „Visus savus“, pergalė pasiekta rezultatu 77:69.

Rungtynės prasidėjo abiejų komandu pasitikrinimu gynyboje, nei vieni nei kiti didesnio pranašumo nesugebėjo pasidaryti, žaidimas vyko apylygis, ir tik keturių taškų pranašumą po pirmojo kėlinio turi „SK Achespo“. Antrasis kėlinys prasidėjo taikliu B. Jurkėno tolimu metimu, o kuomet dar vieną pataikė Ž. Žemaitaitis, komandas skyrė jau devyni taškai (22:31), tačiau į kėlinio pabaigą „Visi Savi“ dar sugrįžo ir tik M. Šulgos tolimas metimas kėlinio pabaigoje paliko „SK Achespo“ tryjų taškų pranašumą, 31:34.

Trečiasis ir ketvirtasis kėlinys vyko identiškai, lygiaverčių komandų susitikime nei vieni nei kiti nesusikraudavo jokio žymaus pranašumo ir nors likus žaisti dviems minutėms po J. Mačikūno taiklių baudos metimų komandas teskyrė vienas taškas (69:70), tai buvo paskutiniai „Visų Savų“ taškai, tuo pasinaudoję „SK Achespo“ keliomis taikliomis atakomis laimėjo rungtynes 69:77.

Visų Savų gretose puikiai puolime žaidė J. Mačikūnas, pelnęs 21 tašką, .V. Česnauskas pridėjo 14 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

SK Achespo į pergalę vedė R. Čerkesas, surinkęs 21 ir atkovojęs 14 kamuolių, B. Jurkėnas ir D. Surivla pelnė po 16, pastarasis pridėjo dar 14 atkovotų kamuolių.

Taškų lenktynėse pajėgesni buvo „Uraganas-Rojaliai“. Vasario 25-ąją J. Ralio gimnazijos sporto salėje susitiko dar vis pergalės skonio neragavę „KKSC04/05“ ir „Uraganas-Rojaliai“, abi komandos smaginosi puolime ir nugalėjo daugiau taškų įmetę labiau patyrę „Uraganas-Rojaliai“

Kaip įprasta didele rotacija nepasižymintys „Uraganas-Rojaliai“ vėl rungtyniavo tik šešiese, tačiau to užteko palaikyti aukštą tempą puolime, per du kėlinius savo varžovams pelnyta net 52 taškai, gynyboje demonstruotas solidus žaidimas leido į savo krepšį praleisti tik 32 taškus.

Antroje rungtynių pusėje puolime atsidarė ir jaunieji krepšininkai, laisvai pelnydami taškus po perimtų kamuolių, mesdami taikliai tolimus metimus, tačiau kuomet varžovas meta dar daugiau, apie pergalę sunku pagalvoti. Rungtynės baigėsi rezultatu 80:105 „Uraganas-Rojaliai“ naudai.

Uragano-Rojaliu gretose nesustabdomai rungtyniavo legionierių duo, A. Borodinas pelnė 34 taškus, o T. Milašauskas 30, kuriam su 11 atkovotų kamuolių pritrūko vieno rezultatyvaus perdavimo iki trigubo dublio.

KKSC04/05 nuo pralaimėjimo neišgelbėjo E. Mackevičius pelnęs 26 taškus, A. Ivanonvas pelnė 23.

Fenomenalus Š. Dambrausko pasirodymas puolime. Pirmadienio vakara rungtynėse tarp „KKSC 01“ ir „Admodės“ keturių kėlinių neužteko, pergalę po pratesimo ir neeilinio Š. Dambrausko pasirodymo iškovojo namuose žaidę sporto centro auklėtiniai.

Pirmajame kėlinyje pirmieji į priekį šovė „Admodė“ ankstyvoje rungtynių stadijoje turėdami kuklų 5 taškų pranašumą (2:7),  panašus pranašumas skyrė komandas viso kėlinio metu, ir po R. Belopetravičiaus baudų metimų kėlinys baigėsi  13:20 „Admodei“ būnant priekyje. Antrajame kėlinyje po Š. Dambrausko tritaškio likus dviems minutėms „KKSC“ jau įsiveržė į priekį, tačiau vėl kėlinį baudos metimais uždarė „Admodė“, šį kart L. Sereika, kuris savo metimais komandai suteikė dviejų taškų pranašumą (31:33).

Trečiasis kėlinys visiškai priklausė sporto centro auklėtiniams, kurie vedami Š. Dambrausko ir šiame kėlinyje iššovusio K. Palaimos po trisdešimties minučių jau skaičiavo šešių taškų pranašumą (56:50). Nors ketvirtasis kėlinys ir prasidėjo septyniais Š. Dambrausko taškais be atsako, nebuvo panašu, kad „Admodė“ gali pasiduoti, B. Spietinio vedama komanda po taiklaus R. Belopetravičiaus tolimo metimo likus žaisti 40 sekundžių išlygino rezultatą, ir komandos jau žaidė pratęsimą. Pratęsimo metų ir toliau dominavo Š. Dambrauskas kuris ir nukalė pergalę prieš „Admodę“ rezultatu 79:73.

Jonavos KKSC 2001 gretose nesustabdomas buvo Š. Dambrauskas pelnęs net 55 taškus, atkovojęs 15 kamuolių, prie jo prisidėjo K. Palaima pelnęs 13 taškų .

Admodės ekipoje  šiek tiek rezultatyvumu Šarūnui nusileido R. Belopetravičius, pelnęs 30 taškų, atkovojęs 14 kamuolių, M. Mickevičius ir L. Sereika surinko po 14.

Sezono pabaiga be pergalių. Nors ir turėję gerą šansą užsikabinti „KKSC04/05“ prieš penkis „Fortūnos“ krepšininkus, tačiau šiek tiek patirties pritrukę jaunieji krepšininkai sezoną baigia neiškovoję nei vienos pergalės.

Pirmajame rungtynių kėlinyje sunkiai kelius link varžovų krepšio radę ir daug klydę „Fortūnos“ krepšininkai atsilikinėjo 15:13, tačiau visiškai kitaip atrodė antrasis kėlinys, kurio metu jau klydo jaunieji sportininkai, o tuo pasinaudoję svečiai krovėsi pranašumą, 27:41.

Antroje rungtynių pusėje nei vieni nei kiti sportininkai didesnio savo pranašumo nepademonstravo, sužaisti du lygūs kėliniai, o pergalę trylikos taškų pranašumu iškovojo „Fortūna“ 71:84.

JKKSC04/05 gretose K. Gręsius ir A. Ivanovas pelnė po 17 taškų, E. Mackevičius pridėjo 12.

Fortūnai net 29 taškus pelnė R. Baltrukėnas, M. Marčenkovas įmetė 25 ir sugriebė net 20 atkovotų kamuolių, A. Vaitiekauskas pridėjo 11.