JKML apžvalga: iššūkis lyderiams ir įsibegėjantis jaunimas

JKML apžvalga: iššūkis lyderiams ir įsibegėjantis jaunimas 111

Praėjusią savaitę JKML čempionate buvo sužaistos ketverios rungtynės, tad kviečiame apžvelgti kaip sekėsi komandoms.

Lengvas pasivaikščiojimas. Praėjusį sekmadienį JKML susitiko „Dumsių“ ir „SK Achespo“ ekipos. Didelio pasipriešinimo nesulaukę „Dumsiai“ iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 94:51.

Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių į priekį šovė „Dumsių“ krepšininkai, kurie įpusėjus kėliniui turėjo 10 taškų pranašumą (16:6). Tuomet „SK Achespo“ komandos atstovams pavyko kiek stabilizuoti padėtį ir sumažinti deficitą iki 4 taškų (12:16), tačiau kėlinio pabaigą užtikrinčiau sužaidė praėjusio sezono 3 vietos nugalėtojai, kurie po Mato Zvicevičiaus dvitaškio padidino savo persvarą iki 9 taškų (21:12). Tai buvo paskutinis kartas šiose rungtynėse, kuomet „SK Achespo“ ekipos deficitas buvo mažesnis nei 10 taškų.

Antrajame kėlinyje įsibėgėję „Dumsių“ krepšininkai sparčiais žingsniais tolo nuo varžovų ir prieš ilgąją pertrauką jau turėjo 17 taškų pranašumą (42:25). Po jos vaizdas nesikeitė, „Dumsių“ komanda demonstravo sau įprastą žaidimą ir vis labiau didino atotrūkį nuo varžovų. Po finalinio rungtynių švilpuko „SK Achespo“ krepšininkai turėjo pripažinti varžovų pranašumą net 43 taškų skirtumu – 51:94.

Nugalėtojus į pergalę vedė Edvinas Neimontas, kuris surinko 28 taškus bei 34 naudingumo balus, 23 taškus pridėjo Aroldas Bičiužas, Matas Baniulis rungtynes baigė surinkęs 15 taškų.

„SK Achespo“ gretose Benas Vaškevičius pelnė 15 taškų ir atkovojo 12 kamuolių, Robertas Martišauskas pridėjo 9 taškus.

Užtikrinta pergalė. Antrajame sekmadienio mače susitiko „99“ ir „TŽID“ ekipos. Gana lengvą pergalę rezultatu 78:55 iškovojo „99“ krepšininkai.

Rungtynes užtikrinčiau pradėjo buvę sporto centro auklėtiniai, kurie po Luko Armono dvitaškio turėjo 6 taškų persvarą (10:4). „TŽID“ ekipa paprašė minutės pertraukėlės, o po jos išėjo su kur kas didesne koncentracija. Sėkmingai varžovų gynybą draskęs Darius Rudis padėjo sumažinti komandos deficitą iki dviejų taškų (11:13). Visgi žaidimo pagyvėjimas buvo trumpalaikis, „99“ komandos atstovai vis lengviau rasdavo laisvus žmones puolime, o po 4 iš eilės Ugniaus Brazausko taškų pranašumas išaugo iki dviženklio (24:13). Per likusias antrojo kėlinio minutes „TŽID“ ekipai nepavyko labiau priartėti prie varžovų ir sumažinti turėto deficito (22:33).

Trečiasis kėlinys buvo lemiamas šiame susitikime. Per jį „99“ ekipos krepšininkai prie turėtos persvaros pridėjo dar 7 taškus ir prieš paskutinį ketvirtį jau turėjo užtikrintą 18 taškų pranašumą (54:36). Paskutinis kėlinys buvo tik formalumas, „TŽID“ ekipos deficitas svyravo aplink 20 taškų ribą, kurios sumažinti šios komandos atstovams nepavyko.

„99“ komandoje išsiskyrė 14 taškų ir 21 naudingumo balą surinkęs Evaldas Paplauskas, Rokas Vilkaitis ir Tadas Maksimavičius pelnė po 12 taškų, Ugnius Brazauskas pridėjo 11 taškų.

„TŽID“ ekipai 21 tašką pelnė Darius Rudis, 14 pridėjo Andrėjus Šateika, Paulius Kazlauskas rungtynes baigė su 10 taškų.

Iššūkis čempionams. Paskutinėse sekmadienio rungtynėse susitiko „Pauliukų“ ir „Fortūnos“ ekipos. Tik 6 žaidėjų rotaciją naudoję čempionai sugebėjo atlaikyti „Fortūnos“ komandos spaudimą ir iškovoti sunkią pergalę 77:68.

Po pirmų kėlinio minučių atrodė, kad nepaisant mažos rotacijos, „Pauliukų„ komanda greit nutols nuo varžovų, tačiau tik ne šiose rungtynėse. „Fortūnos“ krepšininkai rungtynių pradžioje turėtą 5 taškų deficitą pavertė 9 taškų persvara (19:10) ir ilsėtis išėjo su kur kas didesniu pasitikėjimu. Antrajame kėlinyje „Pauliukų“ komandai pavyko sumažinti deficitą iki minimalaus (18:19), tačiau tuomet vėl į priekį šovė „Fortūnos“ žaidėjai, kurie Tito Milašausko ir Žilvino Radzevičiaus pastangomis įgijo 11 taškų pranašumą (34:23). Vis tik paskutiniais kėlinio momentais Edvino Masioko ir Šarūno Sabatausko metimai leido „Pauliukams“ priartėti prie varžovų – 31:38.

Trečiajame kėlinyje, po ilgo laiko, „Pauliukams“ pagaliau pavyko išlyginti rezultatą (42:42). Per likusias kėlinio minutes komandos keitėsi taikliais metimais ir prieš lemiamą ketvirtį „Fortūnos“ krepšininkai turėjo tik 2 taškų deficitą (52:54). Paskutinį kėlinį užtikrinčiau pradėjo „Fortūnos“ atstovai, kurie po Remigijaus Belopetravičiaus turėjo 6 taškų persvarą (64:58), tačiau tuomet „Pauliukų“ komanda kilo į lemiamą šturmą. Žilvinas Levinskis smeigė vienintelį savo tritaškį taip pradėdamas spurtą 14:2, po kurio „Pauliukai“ jau turėjo 6 taškų pranašumą (72:66). Per paskutinę minutę „Fortūnos“ krepšininkams nepavyko vėl sugrįžti į rungtynes ir jie turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

„Pauliukus“ į pergalę tempė Ričardas Belopetravičius su 22 taškais ir Edvinas Masiokas, kurio sąskaitoje 21 taškas, 13 atkovotų kamuolių ir 34 naudingumo balai, 16 taškų pridėjo Žilvinas Levinskas.

„Fortūnos“ gretose išsiskyrė Titas Milašauskas su 21 tašku ir 36 naudingumo balais, Žilvinas Radzevičius pridėjo 11 taškų.

Įsibėgėjantis jaunimas. Pirmadienį į kovą stojo jauniausios JKML komandos – „Jonavos KKSC 4/5“ ir „Jonavos KKSC 2006“. Pergalę sporto centro auklėtinių dvikovoje iškovojo „Jonavos KKSC 2006“ krepšininkai.

Susitikimą kur kas geriau pradėjo jauniausieji sporto centro krepšninkai, kurie vedami Manto Gezevičiaus po pirmųjų 10 minučių turėjo 9 taškų pranašumą (25:16). Po nokauto atsibudę Ginto Mazurevičiaus auklėtiniai perėmė žaidimo kontrolę, laimėjo atkarpą 15:2 ir išsiveržė į priekį (31:29). Per likusias minutes „Jonavos KKSC 2006“ krepšininkai pristabdė varžovų puolimą ir išėjo ilsėtis turėdami 4 taškų persvarą (37:33).

Po pertraukos vėl kur kas solidžiau atrodė Tomo Kepežinsko auklėtiniai, kurių bene kiekviena ataka baigėsi taškais. Po eilinių M. Gezevičiaus taškų „Jonavos KKSC 2006“ krepšininkų pranašumas išaugo iki 12 taškų (47:35). Eimanto Mickevičiaus pastangomis vyresniems sporto centro auklėtiniams pavyko priartėti prie varžovų iki 4 taškų (51:55), tačiau tada vėl į priekį šovė „Jonavos KKSC 2006“ krepšininkai. M. Gezevičius ir toliau sėkmingai terorizavo varžovus, kurie galiausiai turėjo pripažinti jaunesnių priešininkų pranašumą.

Nugalėtojus į priekį vedė įspūdingai žaidęs Mantas Gezevičius. Puolėjas pelnė 24 taškus, atkovojo net 27 kamuolius ir surinko 47 naudingumo balus, Mantas Milukas ir Dominykas Gerasimovas pridėjo po 10 taškų, Gediminas Kučinskas rungtynes baigė su 10 taškų ir 17 atkovotų kamuolių.

„Jonavos KKSC 4/5“ gretose išsiskyrė 29 taškus pelnęs Eimantas Mackevičius, Kęstutis Gręsius pelnė 16 tašku.