JKML apžvalga: lyderių mūšis ir kova dėl vietos pirmajame ketverte

JKML apžvalga: lyderių mūšis ir kova dėl vietos pirmajame ketverte 112

JKML reguliarus sezonaus jau prie pat pabaigos, tad kviečiame kartu apžvelgti įdomiausias praėjusios savaitės kovas, kuriose netrūko nei įtampos, nei gražaus žaidimo.

Įspūdingas sugrįžimas. Sekmadienį susitiko „SK Achespo“ ir „Admodės“ komandos. Nugalėtojui išaiškinti neužteko 40 minučių, o po papildomo kėlinio puikią pergalę šventė „Admodės“ krepšininkai.

Rungtynių pradžioje nė viena komanda nesusikūrė apčiuopiamos persvaros. Į nedidelį „Admodės“ komandos spurtą sėkmingai atsakę varžovai neleido priešininkams toli pabėgti ir galiausiai patys persvėrė rezultatą. Po pirmojo kėlinio 1 tašku priekyje buvo „SK Achespo“ žaidėjai (17:16). Įpusėjus antrajam kėliniui švieslentė rodė lygybę, tačiau tuomet „SK Achespo“ komanda laimėjo atkarpą 11:4 ir prieš pertrauką įgijo 6 taškų pranašumą (33:27).

Savo žaidimą atradę „SK Achespo“ krepšininkai nesustojo ir po ilgosios pertraukos. Trečiajame kėlinyje jie visiškai dominavo abejose aikštelės pusėse, varžovams leido įmesti tik 7 taškus, susikrovė 20 taškų persvarą (54:34) ir prieš paskutines 10 minučių jautėsi turintys pergalę savo rankose. Visgi „Admodės“ žaidėjai turėjo kitų planų. Jie per lemiamą ketvirtį sugebėjo panaikinti visą turėtą deficitą ir likus 28 sekundėms išsiveržti į priekį (61:59). Per likusį laiką Rolandas Palčinskas sugebėjo išlyginti rezultatą, o pergalę galėjęs išplėšti Karolio Pauplio metimas skriejo pro šalį, tad komandoms teko žaisti pratesimą.

Jame toliau dominavo „Admodės“ krepšininkai, kurie per 5 papildomas minutes susikrovė 9 taškų pranašumą ir iškovojo sunkią pergalę rezultatu 76:67.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 23 taškus pelnęs Karolis Pauplys, 22 taškus pridėjo Marius Mickevičius, Raimundas Macas rungtynes baigė su 12 taškų.

„SK Achespo“ komandoje naudingiausiai žaidė Tomas Kepežinskas, kuris surinko 17 taškų ir 19 naudingumo balų, Benas Vaškevičius ir Ramūnas Čerkesas pelnė po 11 taškų, Aurimas Krikštonaitis pridėjo 10.

Vienvaldžiai lyderiai. Sekmadienio desertu tapo lygos lyderių – „Pauliukų“ ir „Dumsių“ akistata. Po permainingos ir gražios kovos pergalę iškovojo ir pirmąją vietą užsitikrino „Pauliukų“ ekipa.

Kaip ir tikėtasi, lyderių susitikimas nenuvylė. Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių abi komandos demonstravo greitą bei akiai patrauklų krepšinį. Po pirmojo kėlinio 4 taškų persvarą įgyti sugebėjo „Dumsių“ komanda. „Pauliukų“ žaidėjai greit išlygino rezultatą (25:25), tačiau kėlinio pabaigą vėl geriau sužaidė „Dumsių“ komandos atstovai, kurie po Aroldo Bičiužo tritaškio paskutinėmis ketvirčio sekundėmis išėjo ilsėtis turėdami 8 taškų pranašumą (44:36).

Antroje rungtynių pusėje vaizdas kardinaliai pasikeitė. Po pertraukos su kur kas didesniu susikaupimu išėję „Pauliukų“ žaidėjai per 4 minutes sugebėjo panaikinti turėtą deficitą. Nuo to momento komandos keitėsi taikliais metimais, o prieš lemiamą ketvirtį trapų 3 taškų pranašumą turėjo „Pauliukų“ ekipos atstovai. Ketvirtąjį kėlinį tritaškiu atidarė Žilvinas Levinskas, taškus pridėjo Mindaugas Gelžinis ir Edvinas Masiokas, o po dar vieno Ž. Levinsko tritaškio komandas jau skyrė 10 taškų (67:57). Visgi „Dumsių“ krepšininkai nepasimetė ir per 5 minutes sugebėjo vėl išlyginti rezultatą (69:69). Svarbiausiu metu „Pauliukų“ ekipą į priekį truktelėjo Donatas Drimeikis, kuris pelnė 4 taškus iš eilės. Per likusias 20 sekundžių „Dumsių“ komandai nepavyko surengti sėkmingos atakos, tad pergalę ir pirmą vietą reguliariajame sezone užsitikrino čempionų titulą ginantys „Pauliukų“ krepšininkai.

„Pauliukus“ į pergalę vedė Donatas Drimeikis, kurio sąskaitoje 22 taškai, Žilvinas Levinskas pelnė 21 tašką, Edvinas Masiokas ir Aivaras Bisigirskas pridėjo atitinkamai po 11 ir 10 taškų.

„Dumsių“ gretose Edvinas Neimontas surinko 25 taškus, Aroldas Bičiužas pridėjo 24, Ignas Saladinskas rungtynes baigė su 11 taškų.

Vieta pirmajame ketverte. Pirmadienį susitiko „JKKSC 2003“ ir „99“ komandos. Po atkaklios kovos pergalę iškovojo ir vietą pirmajame ketverte užsitikrino „99“ krepšininkai.

Susitikimą kur kas aktyviau pradėjo sporto centro auklėtiniai, kurie įpusėjus kėliniui turėjo 8 taškų pranašumą (15:7). Rokas Vilkaitis ir Lukas Armonas pelnė keturis taškus paeiliui, tačiau į tai sėkmingai atsakė Vincas Daškevičius, kurio pastangomis „JKKSC 2003“ ekipa ketvirtį baigė turėdama 11 taškų persvarą (22:11). Antrajame kėlinyje „99“ komandą į priekį truktelėjo du tritaškius pataikęs Tadas Maksimavičius, taškus pridėjo R. Vilkaitis bei L. Armonas ir „99“ ekipa persvėrė rezultatą (28:27). Per likusį kėlinio laiką nė viena komanda nesusikūrė apčiuopiamo pranašumo.

Rungtynių likimas sprendėsi lemiamame ketvirtyje. Jį geriau pradėjo „JKKSC 2003“ krepšininkai, tačiau į kiekvieną sėkmingesnį jų spurtą varžovai atsakydavo tuo pačiu. Likus žaisti 2 minutes L. Armonas baudų metimais išlygino rezultatą (64:64). Po poros atakų T. Maksimavičius smeigė tritaškį (67:64), į tai taikliu baudos metimu atsakė Rodrigas Padriezas (65:67). Kitoje aikštelės pusėje R. Vilkaitis pataikė svarbų dvitaškį (69:65), o per likusias 40 sekundžių „JKKSC 2003“ ekipai išsigelbėti jau nepavyko. „99“ komanda šventė pergalę rezultatu 72:65.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Lukas Armonas su 26 taškais ir 16 atkovotų kamuolių, jam puikiai talkino Tadas Maksimavičius, kurio sąskaitoje 19 taškų, Rokas Vilkaitis pridėjo 12.

„JKKSC 2003“ ekipai Rodrigas Padriezas pelnė 15 taškų, Vincas Daškevičius surinko 14 taškų, Donatas Dūdas ir Paulius Petrauskas pridėjo po 12 taškų.

Keturios pergalės iš eilės. Vasario 22 dieną Jonavos sporto arenoje „JKKSC 2006“ ekipa priėmė „Kulvos“ komandą. Jaunieji sporto centro auklėtiniai vėl nustebino visus bei nugalėjo kur kas labiau patyrusius „Kulvos“ krepšininkus.

Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių į priekį šovė „JKKSC 2006“ komanda. Vieną po kito metimus realizavę jaunuoliai pribloškė „Kulvos“ ekipą, kuri po pirmojo kėlinio turėjo 10 taškų deficitą (15:25). Po Pauliaus Ramaškos tritaškio „JKKSC 2006“ krepšininkų pranašumas išaugo iki 18 taškų (37:19), tačiau tuomet „Kulvos“ komandos atstovai stabilizavo savo žaidimą ir pradėjo mažinti atsilikimą. Per likusias kėlinio minutes „Kulvos“ krepšininkai spurtavo 19:5 ir ilsėtis išėjo turėdami tik 4 taškų deficitą (38:42).

Beveik visą trečiąjį kėlinį „JKKSC 2006“ ekipai pavyko išlaikyti turėtą pranašumą ir tik paskutinę minutę Egidijus Vaitekauskas tritaškiu išlygino rezultatą (48:48). Lemiamą ketvirtį geriau pradėjo jaunieji krepšininkai, kurie susikūrė 7 taškų pranašumą (57:50). „Kulvos“ ekipai vėl teko vytis varžovus ir paskutinę minutę pavyko tai padaryti. Likus 38 sekundėms deficitą iki dviejų taškų sumažino Arnas Sendzikas (64:66). Tas pats A. Sendzikas kitoje atakoje perėmė kamuolį ir turėjo progą išplėšti pratęsimą, tačiau padarė klaidą atlikdamas perdavimą ir palaidojo visas komandos viltis iškovoti pergalę.

„Jonavos 2006“ ekipą, kaip įprastą, į priekį vedė Mantas Gezevičius, kuris surinko 31 tašką, 17 atkovotų kamuolių ir 41 naudingumo balą, 4 taškus pridėjo Mantas Milukas.

„Kulvos“ komandai Egidijus Vaitekauskas pelnė 21 tašką, Mantas Mikulėnas surinko 17 taškų, Arnas Sendzikas rungtynes baigė su 10 taškų.