JKML apžvalga: solidus debiutas ir autsaiderių mūšis

JKML apžvalga: solidus debiutas ir autsaiderių mūšis 109

Per pastarąją savaitę įvyko ketverios JKML rungtynės, tad kviečiame apžvelgti įdomiausius vykusių mačų akcentus.

Nelengva pergalė. Sekmadienio rytą susitiko pirmajame lygos ketvertuke esančios „Dumsių“ ir „99“ ekipos. Nerezultatyviame mače pergalę 64:52 iškovojo „Dumsių“ krepšininkai.

Rungtynių pradžia puikiai atspindėjo pirmąją šio susitikimo pusę. Komandos dažniau keitėsi netaikliais metimais, nei sėkmingai užbaiginėjo savo atakas. Po pirmojo kėlinio minimalų pranašumą turėjo „99“ ekipos krepšininkai (12:11). Antrajame kėlinyje vaizdas nesikeitė, nė vienai komandai nepavyko susikurti apčiuopiamo pranašumo, į ilgąją pertrauką „99“ krepšininkai išėjo turėdami tą pačią, vieno taško persvarą (28:27).

Visgi antroje rungtynių pusėje žaidimo kontrolę į savo rankas perėmė „Dumsių“ komandos atstovai. Suaktyvinę savo puolimą daugkartiniai čempionai pelnė 22 taškus, varžovams leido įmesti tik 14 ir prieš lemiamą ketvirtį susikrovė 7 taškų persvarą (49:42). Paskutiniame susitikimo kėlinyje žaidimas vėl kiek sulėtėjo, tačiau tai nesutrukdė „Dumsių“ krepšininkams dar padidinti savo pranašumą ir iškovoti sunkią bei nerezultatyvią pergalę.

Nugalėtojus į priekį vedė Laurynas Šveistys, kuris pelnė 20 taškų ir atkovojo 8 kamuolius, 16 taškų pridėjo Edvinas Neimontas.

„99“ komandos gretose išsiskyrė Lukas Armonas su 13 taškų ir 11 atkovotų kamuolių, po 10 taškų pridėjo Darius Januška ir Paulius Savickas.

Solidus debiutas. Sekmadienio kovas JKML uždarė „SK Achespo“ ir „Fortūnos“ komandos. Permainingose rungtynėse pergalę rezultatu 59:56 iškovojo „Fortūnos“ krepšininkai.

Rungtynes kiek geriau pradėjo „SK Achespo“ komanda, kuri vedama Rolando Palčinsko ir Ramūno Čerkeso susikūrė 3 taškų pranašumą (15:12). Antrajame kėlinyje „SK Achespo“ krepšininkai sustojo, o tuo puikiai pasinaudojo jų priešininkai. „Fortūnos“ ekipa surengė spurtą 14:2 ir persvėrė rezultatą savo naudai (26:17). Kėlinio pabaigoje komandos apsikeitė taikliais metimais, o Žilvino Radzevičiaus baudos metimai paskutinę ketvirčio sekundę leido į pertrauką „Fortūnos“ ekipai išeiti turint 8 taškų pranašumą (29:21).

Po lengvo šoko atsigavę „SK Achespo“ krepšininkai kilo į šturmą ir po R. Palčinsko dviejų tritaškių sumažino deficitą iki minimalaus (29:30). Vis tik kėlinio pabaigą solidžiau sužaidė „Fortūnos“ atstovai, kurie po Dariaus Dirmanto tritaškio vėl susigražino turėtą 8 taškų persvarą (45:37). Likus 2 minutėms iki rungtynių pabaigos R. Palčinskas pelnė tris taškus ir išlygino rezultatą (54:54), į tai tuo pačiu atsakė Remigijus Belopetravičius (57:54). Likus 19 sekundžių „SK Achespo“ komandą prie varžovų priartino Aurimas Krikštonaitis (56:57), kitoje aikštelės pusėje Ž. Radzevičius prametė abu baudos metimus ir lemiama ataka priklausė „SK Achespo“ krepšininkams. Visgi tas pats R. Palčinskas suklydo perduodamas kamuolį, o jį perėmęs R. Belopetravičius įtvirtino pergalę taikliu dvitaškiu.

„Fortūnos“ komandoje rezultatyviausiai žaidė šioje komandoje debiutavęs Remigijus Belopetravičius. Gynėjas pelnė 23 taškus, 16 pridėjo Žilvinas Radzevičius, 13 taškų prie pergalės pridėjo Darius Dirmantas.

Pralaimėtojams Rolandas Palčinskas pelnė 21 tašką ir atkovojo 16 kamuolių, Ramūnas Čerkesas ir Benas Jurkėnas pridėjo atitinkamai po 11 ir 10 taškų.

Aukštaūgių dominavimas. Paskutinę sausio mėnesio dieną J. Ralio gimnazijoje susitiko „JKKSC 4/5“ ir „Kulvos“ ekipos. Pergalę rezultatu 93:81 įsirašė „Kulvos“ krepšininkai.

Susitikimą solidžiau pradėjo jaunieji krepšininkai, kurie po Astijaus Ivanovo ir Kęstučio Gręsiaus tritaškių susikrovė 6 taškų persvarą (13:7). Į tai sureagavę varžovai atsakė spurtu 13:4 ir po pirmojo kėlinio turėjo 3 taškų pranašumą (20:17). Sėkmingai užbaigę ketvirtį „Kulvos“ krepšininkai nesustojo ir toliau tolo nuo savo varžovų. Po Arno Sendziko benefiso „Kulvos“ ekipos pranašumas jau siekė 18 taškų (42:24). Tiesa kėlinio pabaigoje „JKKSC 4/5“ krepšininkams pavyko šiek tiek sumažinti turėtą deficitą (30:44).

Po ilgosios pertraukos jaunieji krepšininkai kilo į lemiamą šturmą ir po sėkmingų atakų, kurias vainikavo Kasparo Ulicko tritaškis, sugebėjo prie varžovų priartėti iki 5 taškų (54:59). Pakilia nuotaika baigę trečiąjį kėlinį, sporto centro auklėtiniai nesustojo ir vis labiau artėjo prie savo varžovų. Likus 4 minutėms K. Gręsius pelnė dvitaškį, kuris sumažino atsilikimą iki 4 taškų (73:77), tačiau tuomet labiau patyrę „Kulvos“ krepšininkai susiėmė ir pradėjo vėl tolti nuo priešininkų, kuriems jau vis labiau stigo jėgų. Paskutinę rungtynių minutę Mantas Mikulėnas pelnė 6 taškus, kurie padėjo visiškai atitrūkti nuo varžovų ir įtvirtinti savo pergalę.

„Kulvos“ ekipai Mantas Mikulėnas surinko 29 taškus ir 14 atkovotų kamuolių, Arnas Sendzikas pridėjo 25 taškus ir 9 atkovotus kamuolius, Viltenis Ąžuolas Grecovas bei Eitvydas Jakučiūnas pelnė atitinkamai po 13 ir 12 taškų.

„JKKSC 4/5“ gretose išsiskyrė Kęstutis Gręsius su 30 taškų, Astijus Ivanovas surinko 19 taškų, Gytis Davalga pridėjo 15.

Autsaiderių mūšis. Antradienio vakarą susitiko paskutines vietas lentelėje užimančios „Jonavos KKSC 2006“ ir „Admodės“ komandos. Po šio mačo neliko nė vienos dar nelaimėjusios ekipos, kadangi pergalę rezultatu 67:51 iškovojo jauniausieji sporto centro auklėtiniai.

Pirmąsias penkias kėlinio minutes „Admodės“ krepšininkai dar priešinosi savo varžovams (9:8), tačiau tai buvo paskutinis momentas, kuomet ši ekipa pirmavo rungtynėse. Jaunieji krepšininkai sėkmingai rasdavo kelius prie varžovų krepšio ir po pirmojo kėlinio jau turėjo 8 taškų pranašumą (23:15). Antrąjį kėlinį tritaškiais atidarė Paulius Ramaška ir Lukas Valatka, 4 taškus pridėjo Nojus Spudys ir „Jonavos KKSC 2006“ krepšininkų persvara išaugo iki rekordinės (33:17). Tuomet žaidimas kiek sulėtėjo, tačiau tai nesutrukdė sporto centro auklėtiniams į pertrauką išeiti turint 14 taškų pranašumą (43:29).

Antroji rungtynių dalis buvo tik formalumas, į kiekvieną varžovų spurtą „Jonavos KKSC 2006“ krepšininkai atsakydavo savuoju, o po finalinės rungtynių sirenos švieslentėje degė skaičiai indikuojantys pirmąją jaunų krepšininkų pergalę 16 taškų persvara – 67:51.

Nugalėtojams Lukas Valatka pelnė 15 taškų, Nojus Spūdys pridėjo 14, Mantas Gezevičius – 13.

„Admodės“ ekipoje išsiskyrė Raimundas Macas su 19 taškų, Karolis Raubūnas pelnė 13, Karolis Pauplys surinko 11 taškų ir 17 atkovotų kamuolių.