JKML apžvalga: stringanti „SK Achespo“ ir dominuojantis jaunimas

JKML apžvalga: stringanti „SK Achespo“ ir dominuojantis jaunimas 115

Antras JKML etapas jau įsibėgėja, tad kviečiame apžvelgti kaip sekasi komandos kovoti dėl geresnės vietos atkrintamosiose.

Buskuojanti „SK Achespo“. Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Admodės“ ekipa, kuri po Mariaus Mickevičiaus ir Raimundo Maco tritaškių įgijo 9 taškų pranašumą (14:5). Į tai sėkmingai atsakė Aurimas Krikštonaitis ir Deividas Survila bei neleido varžovams dar labiau nutolti. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis Tomo Kepežinsko dvitaškis ištirpdė „Admodės“ persvarą iki 3 taškų (16:13). Visgi antrajame rungtynių ketvirtyje „SK Achespo“ puolimas visiškai sustojo. Tuo pasinaudoję „Admodės“ krepšininkai nutolo ir prieš antrąją rungtynių dalį susikrovė 13 taškų pranašumą (32:19).

Trečiajame kėlinyje „SK Achespo“ komanda bandė gelbėtis tritaškiais. Per ketvirtį 6 tritaškius susmeigę „SK Achespo“ krepšininkai sumažino deficitą iki 6 taškų (43:49), tačiau to pergalei pasiekti neužteko. Lemiamame ketvirtyje „Admodės“ ekipa pademonstravo geležinę gynybą, varžovams leido pelnyti tik 9 taškus, patys atseikėjo 17 ir taip užsitikrino pirmąją pergalę antrajame etape.

„SK Achespo“ komandai po 11 taškų pelnė Aurimas Krikštonaitis ir Benas Jurkėnas, po 10 taškų pridėjo Deividas Survila ir Tomas Kepežinskas.

„Admodės“ komandą į pergalę vedė 17 taškų pelnęs Karolis Pauplys, Laimis Šemėta pridėjo 13 taškų, Raimundas Macas ir Mariaus Mickevičius rungtynes baigė surinkę po 10 taškų.

Nepasiduodantis jaunimas. Nuo pat pirmųjų minučių rungtynės klostėsi ne pagal favoritų statusą turėjusių „Fortūnos“ krepšininkų planą. Kęstutis Gresius smeigė du tritaškius iš eilės, Gytis Davalga ir Eimantas Mickevičius pridėjo po vieną tolimą metimą ir ­„Jonavos KKSC 4/5“ ekipa pabėgo į priekį (14:5). Benas Steponavičius ir Dovydas Tamašauskas bandė sumažinti atsilikimą, bet jaunieji krepšininkai ir toliau puikiai draskė varžovų gynybą. Tik Modesto Gabulo tritaškis paskutinę kėlinio sekundę kiek sumažino „Fortūnos“ deficitą (16:23).  Po šalto dušo prabudę „Fortūnos“ krepšininkai palaipsniui pradėjo mažinti varžovų pranašumą. Jaunieji krepšininkai laikėsi savo trapaus pranašumo, tačiau antrojo kėlinio pabaigoje „Fortūnos“ komandai pavyko persverti rezultatą (39:38). Po šio momento komandos apsikeitė taikliais metimais ir prieš pertrauką įsivyravo lygybė (41:41).

Ketvirto kėlinio pradžioje „Jonavos KKSC 4/5“ ekipa dar turėjo 1 taško pranašumą (66:65), tačiau tuomet D. Tamašauskas ir Kristupas Palaima pelnė taškus bei sukūrė savo komandai 6 taškų pranašumą (68:74). Jaunieji krepšininkai po G. Davalgos taškų turėjo 2 taškų deficitą (72:74), į tai viena taiklia bauda atsakė B. Steponavičius (75:72).  Kitoje aikštelės pusėje Martynas Greičis sumažino atsilikimą iki minimalaus (74:75). Vis tik „Fortūnos“ krepšininkų rankos prie baudų metimų linijos nedrebėjo, Žilvinas Radzevičius užtikrintai realizavo visus 4 baudos metimus, o D. Tamašausko dvitaškis įtvirtino sunkią pergalę – 81:74.

„Jonavos KKSC 4/5“ gretose rezultatyviausiai žaidė Kęstutis Gresius, kurio sąskaitoje 15 taškų, 11 taškų pridėjo Astijus Ivanovas, Eimantas Mackevičius pelnė 10 taškų.

Nugalėtojams Benas Steponavičius pelnė 21 tašką, atkovojo 13 kamuolių ir surinko 27 naudingumo balus, Žilvinas Radzevičius ir Remigijus Belopetravičius pridėjo po 14 taškų, Dovydas Tamašauskas ir Eriaks Batulevičius rungtynes baigė surinkę po 11 taškų.

Revanšas. Nerezultatyviame mače „99“ ekipą įveikė ir revanšą pasiekė „Jonavos KKSC 2003“ komanda.

„99“ krepšininkai sunkiai pradėjo rungtynes. Tik prabėgus 4 pirmojo kėlinio minutėms pirmuosius komandos taškus pelnė Lukas Armonas (2:5). Pagaliau atidaryta taškų sąskaita nepadėjo buvusiems sporto centro auklėtiniams įsibėgėti, o tuo pasinaudojusi „Jonavos KKSC 2003“ komanda bėgo į priekį ir po pirmojo kėlinio turėjo 7 taškų pranašumą (18:11). Antrajame kėlinyje vaizdas aikštelėje nepasikeitė, „99“ komanda ir toliau sunkiai rasdavo kelius link varžovų krepšio, vienintelis pliusas, kad varžovams nepavyko išnaudoti savų progų ir dar labiau padidinti savo persvaros (30:23).

Po pertraukos „Jonavos KKSC 2003“ ekipa dar labiau nutolo nuo priešininkų ir jau turėjo dviženklį pranašumą (42:29). Trečiojo kėlinio pabaigoje po L. Armono ir Dariaus Januškos taškų „99“ komanda kiek sumažino turėtą deficitą (36:42). Iki rungtynių pabaigos likus 5 minutėms „99“ krepšininkai kilo į lemiamą šturmą ir po Pauliaus Savicko dvitaškio priartėjo prie varžovų iki trijų taškų (46:49). L. Armonas pridėjo tikslų baudos metimą (47:49), tačiau lemiamą žodį tarė R. Padriezas, kuris smeigė tritaškį ir gražino 5 taškų pranašumą (52:47). Per likusią minutę „99“ ekipa neprisivijo priešininkų ir antrajame etape išlieka be pergalių.

„Jonavos KKSC 2003“ ekipą į priekį vedė Rodrigas Padriezas, kuris surinko 23 taškus, po 10 taškų pelnė Vincas Daškevičius ir Redas Mogenis.

„99“ komandoje Lukas Armonas surinko 9 taškus, 11 atkovotų kamuolių ir 20 naudingumo balų, po 8 taškus pridėjo Evaldas Paplauskas ir Paulius Savickas.

Užsitęsusi serija. Puikią pergaliu seriją pratęsė „Jonavos KKSC 2006“ vaikinai, kurie be savo lyderio įveikė „TŽID“ ekipą rezultatu 65:60.

Pirmoje kėlinio pusėje nė viena komanda nesugebėjo išsiveržti į priekį, tačiau tada iššovė Tomo Kepežinsko auklėtiniai, kurie 5 minutes varžovams neleido pelnyti taškų, patys sėkmingai užbaigdavo savo atakas ir po pirmojo kėlinio jau turėjo 8 taškų pranašumą (16:8). Pakiliomis nuotaikomis jaunieji krepšininkai pradėjo ir antrąjį kėlinį. Po Gedimino Kučinsko ir Dominyko Gerasimovo rezultatyvių atakų „TŽID“ deficitas išaugo iki 15 taškų (12:27), kurio per likusį kėlinio laiką panaikinti nepavyko.

Po pertraukos prabudę „TŽID“ krepšininkai pradėjo mažinti savo atsilikimą, kuris po Audriaus Ščerbos tritaškio liko minimalus (42:43). Visgi jauniausieji sporto centro auklėtiniai kėlinį užbaigė Luko Valatkos ir D. Gerasimovo tritaškiais bei vėl padidino savo pranašumą iki 6 taškų (50:44). Paskutiniame ketvirtyje „Jonavos KKSC 2006“ komanda tvirtai laikė turimą persvarą ir neleido varžovams priartėti iki pavojingo atstumo. Po finalinės sirenos švieslentė rodė šeštąją iš eilės Tomo Kepežinsko auklėtinių pergalę.

Jaunimą į priekį vedė 18 taškų pelnęs Nojus Spūdys, Dominykas Gerasimovas surinko 16 taškų, Lukas Valatka ir Mantas Milukas pridėjo atitinkamai po 12 ir 10 taškų.

„TŽID“ gretose rezultatyviausiai žaidė Žygimantas Simovičius, kuris pelnė 15 taškų, Paulius Kazlauskas pridėjo 13 taškų, Audrius Ščerba rungtynes baigė pelnęs 12 taškų.