JKML aštuntasis turas: pirmoji ,,Admodės“ pergalė, net kelios rungtynės su pratęsimais ir netikėtas ,,Dumsių" kluptelėjimas

JKML aštuntasis turas: pirmoji ,,Admodės“ pergalė, net kelios rungtynės su pratęsimais ir netikėtas ,,Dumsių" kluptelėjimas 133

Gruodžio 11 sekmadienį dar keturiomis varžybomis Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje prasidėjo jau aštuntasis JKML turas. Šiame ture įveikdami vienus lygos lyderių komanda ,,Dumsiai“,  trečiąją iš eilės pergalę iškovojo jaunieji ,,Jonavos SC 04/05“,  komanda ,,Admodė“ pagaliau iškovojo pirmąją pergalę, vienoms rungtynėms išaiškinti nugalėtoją pirmą kart šiame sezone prireikė dviejų pratęsimų.  Apie tai ir daugiau šioje apžvalgoje. 

Dviejų pratęsimų drama. Tokią žiūrovai išvydo susirinkę į pirmąsias turo rungtynes, kur susitiko komanda ,,Tarp Žemės ir Dangaus"(5-3) prieš komandą iš Kėdanių rajono ,,Akademiją“ (3-4). Šios rungtynės  nuo pat pradžių vyko gan rezultatyviai, atkakliai, lygiai,  nežymia persvara priekyje būnant  ,,Tarp Žemės ir Dangaus" atstovams, kurių puolimas daugiausia laikėsi ant fenomenaliai žaidusio Vinco Daškevičiaus pečių. Prasidedant ketvirtajam kėliniui kai jau atrodė, kad komanda iš Jonavos šiaip ne taip susitvarkys su lygos svečių komanda, tačiau su tuo svečiai susitaikyti nenorėjo ir prasidėjo šios komandos tritaškių salvę ir atrodė, kad kėdainiečiai perima iniciatyvą ir iškovos pergalę, tačiau rankų nenuleidę ,,Tarp Žemės ir Dangaus“ ekipa griebėsi pražangų taktikos , kas puikiai pasiteisino , nes prie baudos metimo linijos rungtynių gale stojęs M. Makarevičius baudas metė neužtikrintai. Tuo pasinaudoję ,,Tarp Žemės ir Dangaus“  krepšininkai likus 9 sekundes  atsilikinėjo tik 3 taškais.  Paskutinėje ketvirto kėlinio atakoje Akademijos krepšininkai dar sugebėjo prasižengti prieš tikrą komandos lyderį V. Daškevičių, kuris šaltakraujiškai sumetė tris baudas ir ištempė komandą į pratęsimą. Pirmajam pratęsimui einat į pabaigą komandos nesugebėjo išsiaiškinti santykių ir keliavo į antrąjį. Na o antrajame daugiau jėgų ir neišsibaudavusių žaidėjų turėjusi ,,Tarp Žemės ir Dangaus“ komanda šventė pergalę galutiniu rezultatu 83:78. Nugalėtojų ir rungtynių naudigingiausias žaidėjas buvo fenomenaliai sužaidęs Vincas Daškevičius (45 tšk., 7/13 dvitaškių., 6/11 dvitaškių, 10 išprovokuotų pražangų., 40 naud. b.). Pralaimėjusių gretose išsiskyrė net 49 kartus krepšį atakavęs Martynas Makarevičius (28 tšk., 13 atk. kam., 15 išprovokuotų pražangų, 25 naud. b.). Po šios pergalės komanda ,,Tarp Žemės ir Dangaus“ labai arti to, kad pirmąjį lygos etapą baigtų tarp trijų šalia dviejų lygos milžinų - ,,Dumsiai“ ir ,,Pauliukai“ komandų. Nors dar prieš keletą turų neatrodė, kad taip galėtų atsitikti.

Pergalė. Ją pagaliau iškovojo komanda ,,Admodė“(1-7) , kuri susitiko ,,Jonavos SC 06/07“(3-5). Šiose rungtynėse kiek netikėtai pradėjo dominuoti ,,Admodė“ kuri panašu buvo rimtai nusiteikusi laimėti. Ši komanda Karolio Pauplio rezultatyvumo vedama  po pirmosios rungtynių dalies pirmavo solidžia 21 taško persvarą ir pateikė rimtą paraišką pergalei pasiekti. Nors antrojoje pusėje jaunieji varžovai dar bandė gelbėtis, tačiau to padaryti nepavyko ir pirmąją sezono pergalę rezultatu 63:49 iškovojo ,,Admodė“. ,,Jonavos SC 06/07“pralaimėjimą didžia dalimi lėmė prastas pataikymas, ypač tai pasakytina apie tritaškius, kurių ši komanda įmetė tik 2 iš 10 bandymų. Šių sporto centro auklėtiniu kluptelėjimu pasinaudojo kita šio centro komanda ,,Jonavos SC 04/05“, kuri pavijo savo jaunesniuosius varžovus turnyrinėje lentelėje. ,,Admodė“ komandoje naudingiausiai žaidė Karolis Pauplys – 29 tšk., 10/15 dvitaškių.,  9 atk. kam., 8 išprovokuotos pražangos, 34  naud. b.). ,,Jonavos SC 06/07“ po 14 taškų įmetė Lukas Valatka ir Paulius Petrauskas.

Beno Steponavičiaus benefisas.  Šis žaidėjas surengė įspūdingą asmeninį pasirodymą, kur jo komanda ,,Fortūna“(4-4) žaidė tokį patį pergalių pralaimėjimų balansą turėjusia komanda ,,Sbetonas“(4-4).  Nuo pat pirmojo kėlinio pradžios dėka monstriškai žaidusio Beno Steponavičiaus ir dar  dviejų startinio penketo žaidėjų ,,Fortūna“ komanda bandė tolti nepavejamai ir laimėjo pirmąjį kėlinuką solidžia 15 taškų persvara. Antrajame ir trečiajame kėlinyje vaizdas buvo visiškai priešingas šiuos du kėlinius laimėjo jau ,,Sbetonas“ ir rungtynių nugalėtojo klausimas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Paskutines 10 minučių savo pranašumą sėkmingai saugojo ,,Fortūna“ kuri ir laimėjo rungtynes rezultatu 80:66. Po šios pergalės šios dvi komandos susilygino pergalių ir pralaimėjimų skaičiumi, tačiau tarpusavio pranašumą dabar turi laimėjusi komanda. Nugalėtojų ir rungtynių naudingiausias žaidėjas buvo bene daugiausia atšokusių kamuolių šį sezoną pagrindiniame lygos čempionate atkovojęs Benas Steponavičius (21 tšk., 27 atk. kam., 39 naud. b.) Puikiai pelnyti taškus sekėsi ir Dovydui Tamašauskui bei Titui Milašauskui, kurie pelnė atitinkamai 22 ir 21 tašką. Pralaimėjusiems Rokas Vilkaitis įmetė 19  taškų.

Rekordas. Rezultatyvių perdavimų sezono rekordą pagerino Andrius Vaitiekauskas, kur jo komanda ,,Pauliukų senjorai“(3-3) susitiko su ,,Paneriai40+“(1-4) kolektyvu. Šiose rungtynėse jau pirmojoje rungtynių pusėje kaip rodo tolesnė rungtynių eigą pergalingą 20 taškų persvarą susikrovė ,,Pauliukų Senjorai“, kuriems antrojoje pavyko sėkmingai ją išsaugoti ir laimėti rungtynes galutiniu rezultatu 83:69. Naudingiausias nugalėtojų komandoje buvo Mindaugas Gelžinis (41 tšk., 14 atk. 11/18 dvitaškių., 41 naud. b.). Jam puikiai talkino įdomią statistiką  užfiksavęs  Andrius Vaitiekauskas (2 tšk., 10 atk. kam., 19 rez. perd.). Pralaimėjusių komandoje naudingiausias buvo Donaldas Žika  (35  tšk., 10/13 dvitaškių., 26 naud. b.). Po šio pralaimėjimo ,,Paneriai40+“ nusirito į lentelės apačią, o laimėtojai įsitvirtino viduryje.

Paslydo. Tai nutiko vieniems lygos lyderių komandai ,,Dumsiai“ (6-2) ,kurie susitiko ,,Jonavos SC 04/05“(3-5).  ,,Dumsiai“ vėl susirinko į rungtynes penkiese. Tris kėlinius atrodė, jog ši komanda taupo jėgas ir nepersistengia  gynyboje, tai galima kažkiek pateisinti žaidžiant penkiese juolab, kad buvo laimėtas pirmas kėlinys, o po trečio atsilikta nuo varžovų tik 4 taškais. Tačiau  ketvirtajame kėlinyje sporto centro auklėtiniai pajutę, kad gali laimėti nebenorėjo paleisti pergalės. Rungtynių pabaigoje  5 asmenines gavo ,,Dumsių“ komandos varikliukas  A. Bičiužas , tačiu  komanda visų nuostabai keturiese sugebėjo nukeliauti į pratęsimą. Pratęsimo metu toliau vyko lygi kova ir ,,Dumsiai“ stengėsi nenusileisti net keturiese, tačiau galiausiai teko pralaimėti rungtynes rezultatu 91:92. Nugalėtojų gretose naudingiausias buvo Lukas Šaban (27  tšk., 9/12 dvitaškių., 13 atk. kam.,  37 naud. b.). Spindėjo ir Astijus Ivanovas (16  tšk., 23 atk. kam., 33 naud. b.). Pralaimėtojų  gretose naudingiausias žaidėjas buvo Šarūnas Dambrauskas (27  tšk., 12 atk. kam., 7 rez. perd., 5 perimti kamuoliai, 39  naud. b.). Puikiai sužaidė ir Mantas Baniulis (28  tšk., 12 atk. kam., 30 naud. b.), o Aroldas Bičiužas nors ir surinko 5 penkias asmenines pražangas, bet iki to spėjo surinkti beveik trigubą dublį (10  tšk., 9 atk. kam.,  8  rez. perd.).  Po šios pralaimėjimo ,,Dumsiai“ jau tik vieną pergalę lenkia artimiausius persekiotojus ,,Tarp Žemės ir Dangaus“.

Nuleisti ant ,,Žemės“. Taip ironiškai  galima pasakyti apie komandą ,,Tarp Žemės ir Dangaus“40+“ kuri senjorų grupėje susitiko su komanda ,,Vytis“. Šios rungtynės kurios vyko Batėgalos salėje  laimėdama 3 iš 4 kėlinių ir  vedina starto penketo žaidėjų  kontroliavo komanda ,,Vytis“ , kuri laimėjo rungtynes galutiniu rezultatu 83:59. Nugalėtojų gretose naudingiausias žaidėjas buvo Mindaugas Giedraitis (21  tšk., 17 atk. kam., 37  naud. b.). Nemažiau įspūdingai sužaidė Mindaugas Kazakaitis  (25  tšk., 13 atk. kam., 27  naud. b.). Pralaimėjusių gretose naudingiausias buvo Darius Rudis (32 tšk., 10/15 dvitaškių., 11 atk. kam., 7 išprovokuotos pražangos.,   43 naud. b.). Daugiau nei vienas pralaimėjusių komandos žaidėjas nepelnė dviženklio taškų skaičiaus. Po šios pergalės komanda ,,Vytis“ atsidūrė antrojoje lentelės vietoje lenkdama varžovus, kurie atsidūrė ketvirtoje vietoje dvejomis pergalėmis.

Nepagailėjo. Tokiu žodžiu galima apibūdinti paskutines turo rungtynes, kuriose susitiko lygos lyderiai ,,Pauliukai“(6-1) prieš sezono vidutiniokus komandą ,,Kulva“(3-4). Šiose rungtynėse nuo pat rungtynių pradžios iniciatyvą į savo rankas paėmė šių rungtynių svečių komanda ,,Pauliukai“, kurie laimėdami jau pirmąjį rungtynių kėlinuką 13  taškų persvarą pateikė rimtą paraišką laimėti rungtynes. Nors antrajame kėlinyje žaidimas ir apsilygino, tačiau trečiajame viskas stojo į savo vietas ir svečių komanda ženkliau geriau kovodama kamuolius bei sumesdama savo metimus tik dar labiau atitolo nuo varžovų ir laimėjo rungtynes triuškinančia persvara 83:51. Po šios pergalės ,,Pauliukai“ tapo vienvaldžiais lyderiais ir panašu, kad beveik užsitikrino pirmąją reguliaraus sezono vietą, nes pagrindiniai konkurentai dėl jos ,,Dumsiai“ kluptelėjo prieš jaunuolių komandą. ,,Kulva“ komanda šiek tiek susikomplikavo savo padėtį dėl patekimo į stipresniųjų komandų pogrupį. Nugalėtojų gretose naudingiausias žaidėjas buvo Aivaras Bisigirskas (14 tšk., 13 atk. kam., 6/7 dvitaškių., 23  naud. b.). Išskirti vertėtų ir  netoli trigubo dublio buvusį  Tada Sebežiovą ( 8 tšk., 8 atk. kam., 10 atk. kam.). Pralaimėjusiems Mindaugas Mačiulis ir Eitvydas  Jakučiūnas pelnė atitinkamai 11 ir 10 taškų.


‹ atgal
svetainiu kurimas JKML © 2023

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

uždaryti