JKML devintas turas: besitęsianti ,,Jonavos SC 04/05“ pergalių serija ir dar vienos rungtynės su pratęsimu 134

Gruodžio 18 sekmadienį keturiomis varžybomis Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje prasidėjo  paskutinis devintasis  JKML pirmojo etapo turas. Šiame ture ketvirtąją iš eilės pergalę iškovojo jaunieji ,,Jonavos SC 04/05“,  komanda, įvyko dar vienos rungtynėse su pratęsimu, kuriose vėl dalyvavo komanda ,,Akademija“.  Šiai komandai kaip ir ,,Kulva“ šią savaitę teko sužaisti du susitikimus.  Apie tai ir dar daugiau šioje apžvalgoje.

Pamokos jaunimui. Jų gavo komanda ,,Jonavos SC 06/07“(3-6),  kuri pirmose devinto turo rungtynėse susitiko su komanda ,,Pauliukai“(8-1). Šiose rungtynėse didesnės intrigos nebuvo, nes nuo pat rungtynių pradžios į priekį bėgti pradėjo ,,Pauliukai“, kurie kiekviename kėlinyje vis labiau didino persvarą ir nepaisant to, kad žaidė tik šešių žaidėjų rotacija  iškovojo galutinę pergalę rezultatu 88:50,  taip užsitikrindami pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje po pirmojo etapo. Tuo tarpu jaunieji sporto centro krepšininkai liko devintoje vietoje, tai yra dviem pozicijomis žemiau nei vyresnieji sporto centro auklėtiniai. Nugalėtojų gretose naudingiausiai solidžiausią trigubą dublį šiame sezone atlikęs Aivaras Bisigirskas (21 tšk., 12 atk. kam., 13 rez. perd., 39 naud. b.). 28 taškus įmetė be keitimo žaidęs  nenuilstantis Edvinas Masiokas. Pralaimėjusiems Gediminas Kučinskas ir Rokas Storpirštis pelnė atitinkamai 11 ir 10 taškų.

Keturiasdešimties minučių neužteko. Tokį teiginį galima pavartoti apie komanda ,,Akademija“(4-4),  kuri antrą savaitę iš eilės su varžovais žaidžia pratęsimą. Šįkart kovota prieš komandą ,,Sbetonas“(4-5). Visos rungtynės rezultatyviai žaidžiant komandų starto penketo žaidėjams vyko atkakliai, nei vienai komandai neįgyjant solidesnės persvaros. Trečiajame kėlinyje atrodė, kad komanda ,,Akademija“ taikliai mestų tritaškių dėka perims iniciatyvą ir laimės rungtynes. Tačiau su tuo nenorėjo sutikti varžovai, kurie pasivijo svečių iš Kėdainių rajono komandą ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Jame šįkart geriau sekėsi ,,Akademija“ komandai, kuri išplėšė pergalę vos vieno taško persvara 90:89.  Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidė  Aurima Saldys (21 tšk., 10 atk. kam., 5 perimti kamuoliai., 24 naud.b.)  Solidų dvigubą dublį surinko  Žilvinas Zemkus (16 tšk., 10 atk. kam.).  Martynas Makarevičius įmetė 29 taškus. Pralaimėtojų gretose rezultatyviausias buvo Darius Januška  - 22 taškai.  Naudingiausias buvo Lukas Armonas (14 tšk., 13 atk. kam., 9 išprovokuotos pražangos.,  21 naud. b.) .

Kuo mažiau-tuo lengviau. Taip galima apibūdinti komandą ,,Dumsiai“(7-2) ir jos žaidimą. Ši komanda vėl surinko tik starto penketą rungtynėse su ,,ant kulnų“ turnyrinėje lentelėje lipančia komanda ,,Tarp Žemės ir Dangaus“(5-4). Čia  nuo pat rungtynių pradžios pirmaudami daugumoje statistikos kategorijų į priekį nepavejamai nurūko komanda ,,Dumsiai“, kurie ir iškovojo triuškinančią pergalę rezultatu 95:67 ir po pirmojo lygos  etapo užėmė antrąją vietą.  Komanda ,,Tarp Žemės ir Dangaus“ liko ketvirtoje vietoje. Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidė Vytautas Kružikas (33  tšk., 12 atk. kam., 8 išprovokuotos pražangos., 46 naud. b.). Trigubo dublio ritmu sužaidė Šarūnas Dambrauskas (28  tšk., 10 atk. kam., 8 rez. perd., 46 naud. b). Pralaimėtojų gretose naudingiausias buvo Vitalijus Pangonis  (14  tšk., 10 atk., 25 naud. b.).

Treti. Tokioje pozicijoje po pirmojo etapo lieka komanda ,,Fortūna“ (5-4), kuri ketvirtajame devinto turo mače susitiko su komanda ,,Admodė“(1-8). Šiame susitikime didesnės intrigos irgi nebuvo kadangi nuo pat rungtynių pradžios vieno geriausių lygos žaidėjų Beno Steponavičiaus į priekį vedama komanda ,,Fortūna“ nepaisant to, kad tritaškius metė tik trylikos procentų taiklumu visas rungtynes tik  tolo nuo varžovų ir iškovojo galutinę pergalę rezultatu 70:52 taip palikdami varžovus paskutinėje turnyrinės lentelės vietoje. Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidė Benas Steponavičius (17  tšk., 14 atk. kam., 24 naud. b.). Dvigubą dublį atliko ir Dovydas Tamašauskas (15  tšk., 13 atk. kam., 24 naud. b.). Pralaimėtojų gretose rezultatyviausias buvo Lukas Sereika 14 taškų.

Nestabdo. Taip galima apibūdinti jaunųjų ,,Jonavos SC 04/05“ (4-5), kurie savo salėje penktose turo rungtynėse susitiko su komanda ,,Kulva“ (3-5). Šias rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie ir laimėjo pirmąjį kėlinuką trapia trijų taškų persvara. Nuo antrojo kėlinio aikštėje dominuot pradėjo savo sirgalių palaikomi  jaunieji sporto centro auklėtiniai, kurie starto penketo žaidėjų vedini laimėjo visus likusius tris kėlinius ir iškovojo pergalę galutiniu rezultatu 72:53 taip metus užbaigdami aukšta nata - iškovodami ketvirtąją pergalę iš eilės. Tai leidžia šiai komandai užimti septintąją vietą po pirmojo lygos etapo. Nugalėtojų gretose naudingiausiai ne kas kitas, o dešimtas numeris Astijus Ivanovas (23  tšk., 11 atk. kam., 35 naud. b.). Jam, kaip dažnai nutinka, geriausiai talkino Eimantas Mackevičius, kuris pelnė 13 taškų. Pralaimėtojų gretose rezultatyviausias buvo Viačeslavas Šinkūnas, kuris pelnė 23 taškus.

Lieka ,,ant žemės“. Taip vaizdžiai galima apibendrinti komandos ,,Tarp Žemės ir Dangaus40+“(2-5) žaidimą pirmajame senjorų lygos etape. Ši komanda vienintelėse šios savaitės senjorų grupės   rungtynėse, kurios vyko Batėgalos sporto ir ledo rūmuose  susitiko komanda ,,Paneriai40+“(2-4). Šios rungtynės vyko ganėtinai atkakliai abiems komandoms laimint po du kėlinius, tačiau keturiolikos taškų persvara komandos ,,Paneriai40+“ laimėtas trečiasis lėmė, tai kad ši komanda 2022 metus baigė pergalingai,  išvengdami paskutinės vietos turnyrinėje lentelėje, kurioje liko jų varžovai. Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidė dvejetų magiją pasitelkęs Donaldas Žika (26  tšk., 2 atk. kam., 2 rez. perd., 2 perimti kamuoliai,  25 naud. b.). Solidų dvigubą dublį surinko Artūras Nausėda (21 tšk., 15 atk. kam.). Pralaimėtojų gretose rezultatyviausias buvo Vilius Neimontas, kuris pelnė 11 taškų.

Antra iš eilės. Antrąją iš eilės pergalę paskutiniame 2022 metų JKML susitikime iškovojo komanda ,,Akademija“ (5-4) kuri susitiko su ,,Kulva“ (3-6) kolektyvu. Šios rungtynes prasidėjo lygiai ir atkakliai po kėlinį identišku rezultatu 22:19 laimint tiek vienai, tiek  kitai komandai. Antrojoje rungtynių pusėje komandų pataikymas ir rezultatyvymas  išsikvepė, o pataikyti į krepšį geriau sekėsi tik 7 žaidėjus šiose rungtynėse surinkusiai ,,Akademija“ komandai, kuri daugiausia Martyno Makarevičiaus ir Žilvino Zemkaus pastangomis laimėjo likusius rungtynių kėlinius, tuo pačiu ir rungtynes galutiniu rezultatu 71:64. Po šios pergalės tapo aišku, kad šių rungtynių nugalėtojų,  lygos svečių iš Kėdainių rajono komanda užima galutinę penktąją pergalę ir 2023 metus pradės stipresniųjų komandų pogrupyje. O komanda ,,Kulva“ užima aštuntąją vietą ir kovas tęs silpnesniųjų komandų pogrupyje. Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidė  galingo stoto vidurio puolėjas Žilvinas Zemkus (20 tšk., 15 atk. kam.,  27 naud. b.). Puikiai pasirodė ir Martynas Makarevičius  (18 tšk., 9 atk. kam., 18 naud. b). Pralaimėtojų gretose rezultatyviausias buvo Eigidijus Vaitekauskas, kuris pelnė 18  taškų.