JKML Didžiojoje taurėje triumfavo „Dumsiai“

JKML Didžiojoje taurėje triumfavo „Dumsiai“ 55

Rungtynės dėl bronzos medalių tarp „Turbo-X“ ir „Kaktuso“ neteikė daug intrigos jau nuo pat pirmųjų minučių. Dėl traumų ir kitų nepalankių aplinkybių „Kaktusui“ negalėjo padėti pagrindinis aukštaūgis Šarūnas Purvinis bei vienas puolimo lyderių Tomas Kepežinskas.

Pirmajame ketvirtyje „Kaktusas“ greitai paleido varžovus į priekį ir „Turbo-X“ po pirmųjų dešimties minučių jau pirmavo aštuoniais taškais.

Antrajame ketvirtyje „Turbo-X“ nemažino savo apsukų ir laimėjo kėlinį: lygiai tokiu pačiu aštuonių taškų skirtumu. Tad įpusėjus mačui „Turbo-X“ pranašumas siekė jau 16 taškų – 38:22.

Nors trečiajame kėlinyje „Kaktuso“ žaidėjai dar turėjo vilčių bent priartėti prie varžovų, tačiau šie ketinimai buvo greitai užgesinti. Trečiojo kėlinio metu metu Manto Eglinsko ir kitų „Turbo-X“ puolėjų vedama komanda dar labiau palaužė „Kaktusą“ ir paskutinis ketvirtis jau šiose rungtynėse nieko nebelėmė. Galutinis mačo rezultatas – 85:59 „Turbo-X“ naudai.

Bronzos medalius užsikabinusiai komandai 21 tašką pelnė Mantas Eglinskas, po 13 taškų surinko Gytis Vitkauskas (13 atkovotų kamuolių), Lukas Armonas ir Benas Steponavičius (10 atkovotų kamuolių). 11 taškų pridėjo Povilas Žiegis.

„Kaktuso“ gretose pasižymėjo 15 taškų pelnęs Laimonas Kazulis, 12 taškų pridėjo Antanas Pekys, 11 – Raimundas Arbočius.

Tuo tarpu didžiajame finale kova vyko gerokai atkakliau. „Dumsių“ ir „Pauliukų“ dvikova prasidėjo kietu žaidimu, komandos nemažai klydo, o po pirmo ketvirčio rezultatas buvo absoliučiai lygus – 16:16.

Antrajame kėlinyje kova vėl buvo labai įtempta, tačiau šiek labiau sekėsi „Pauliukams“, kurie prieš didžiąją pertrauką įgijo keturių taškų pranašumą.

Po pauzės rungtynėse vaizdas itin nesikeitė – vienos komandos sėkmingą ataką keitė varžovų tikslus išpuolis ir po trijų kėlinių rezultatas buvo 58:55 „Pauliukų“ naudai.

Vis dėlto situacija aukštyn kojomis apsivertė paskutinėje rungtynių dalyje. „Pauliukai“ pradėjo vis dažniau klysti, o jų metimai vis rečiau pasiekdavo tikslą. Tuo tarpu žiūrovų būrio palaikomi „Dumsiai“ įgavo antrąjį kvėpavimą, kurį įnešė sėkminga Mato Zvicevičiaus sužaista atkarpa. Laimėję ketvirtį dešimties taškų persvarą, „Dumsiai“ išsaugojo sausą seriją sezono metu ir pasidabino JKML Didžiosios taurės aukso medaliais.

Finale „Dumsius“ vėl į priekį traukė Vytautas Kružikas, pelnęs 20 taškų ir atkovojęs 10 kamuolių. Matas Zvicevičius pridėjo 16 taškų, Aroldas Bičiužas 14, Matas Baniulis – 11.

„Pauliukams“ 20 taškų pelnė Žilvinas Levinskas, 13 – Aivaras Bisigirskas, po 11 – Edvinas Masiokas ir Arvydas Geiša.

Video L. Valvonio ir G. Strazdo

 

Po finalinių rungtynių buvo apdovanotos ir pirmąją-trečiąją vietas užėmusios ekipos, ir geriausiai viso sezono metu ir finaluose pasirodę krepšininkai.

Geriausiu reguliariojo sezono krepšininku buvo pripažintas „Dumsių“ lyderis Vytautas Kružikas. Jam buvo įteiktas apdovanojimas bei JKML partnerio UAB „Juta“ įsteigtas čekis. V. Kružikas kartu buvo paskelbtas ir geriausiu finalinio mačo žaidėju.

Į JKML Didžiosios taurės simbolinį penketą pateko Mantas Eglinskas („Turbo-X“), Raimundas Arbočius („Kaktusas“), Aroldads Bičiužas, Matas Zvicevičius (abu – „Dumsiai“) bei Žilvinas Levinskas („Pauliukai“).

Penktadienį taip pat surengtame JKML Didžiosios taurės tritaškių konkurse triumfavo „Pauliukų“ žaidėjas Mindaugas Gelžinis, finale įveikęs „Dumsių“ snaiperį Edviną Neimontą. Šie du žaidėjai pakeliui į finalą buvo stipresni už Aldą Daubarą („Kaktusas“), Luką Varkalą („Visi savi“), Marių Mickevičių („Admodė“) ir Almantą Karpavičių („Turbo-X“).


‹ atgal
svetainiu kurimas JKML © 2020

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

uždaryti