JKML savaitė: paaiškėjo Senjorų grupės ,,40+ čempionai ir prizininkai

JKML savaitė: paaiškėjo Senjorų grupės ,,40+ čempionai ir prizininkai 161

Balandžio 2-7 dienomis įvyko dar 7 varžybos ,,Vienybės" lygoje ir JKML senjorų grupėje. Šešiose iš jų žaidė Jonavos regiono komandos. Kaip viskas vyko šioje apžvalgoje. Skaitom.

Vienas lauke - ne karys. Ši taisyklė pasitvirtino Balandžio 2 dieną „Vienybės“ lygos Mažosios taurės susitikime Jonavoje kovojo aikštės šeimininkai „Sbetonas“ prieš svečius „Kaišiadorys ŠSC-Savex“. Šias rungtynes geriau pradėjo kone stipriausia savo sudėtimi žaidusi šeimininkų komanda, kuri su lyg kiekvienu kėliniu vis labiau tolo nuo išretėjusiomis gretomis žaidusių varžovų, kurių beveik visus taškus rinko vienas žaidėjas Lukas Žilinskas. „Sbetonas“ laimėję visus keturis kėlinius iškovojo triuškinančią pergalę rezultatu 104:54. Nugalėtojai patenka į „Vienybės“ lygos Mažosios taurės pusfinalį, kuriame žais su komanda iš Elektrėnų „Centauras“. Tuo tarpu „Kaišiadorys ŠSC-Savex“ komandai sezonas yra baigtas.  Nugalėtojų  komandoje naudingiausiai sužaidė vieną iš retų „Vienybės“ lygoje  trigubą dublį surinkęs Lukas Armonas (19  tšk., 16 atk. kam., 13 rez. perd.,  35 naud. b.). Taip pat naudingai pasirodė ir Darius Januška (37  tšk., 12/14 dvit. met., 5 rez. perd., 34 naud. b.) bei Erikas Chaneckas (3 tšk., 19 atk. kam.,  6 rez. perd.,  26 naud. b.). Pralaimėtojų komandoje naudingiausias buvo Lukas Žilinskas  (41 tšk., 10 atk. kam., 9 išprov. praž., 35 naud. b.).

Po lygiai. Po tiek komandų iš JKML ir EKKL žaidžia ,,Vienybės" lygos Mažosios  ir Didžiosios taurės pusfinaliuose. Tai paaiškėjo po Balandžio 2-osios  rungtynių  Mažojoje taurėje, kur  susitiko svečiai, komanda iš Elektrėnų „AlterNetas“, su  aikštės šeimininkais, Jonavos „SC 06/07“. Ruongtynes geriau pradėjo į finalinę turnyro dalį bandantys kabintis svečiai, kurie po pirmojo kėlinuko pirmavo trapia 1 taško persvara. Antrajame kėlinyje šeimininkų komanda neilgai trukus išlygino ir persvėrė rezultatą ir pataikydami kas antrą laimėjo šį ir kitus du likusius ketvirčius ir galiausiai iškovojo pergalę galutiniu rezultatu 82:67. Tai lėmė, kad komanda pateko į „Vienybės“ lygos Mažosios taurės pusfinalį, kuriame susitiks su Kaišiadorių komanda „Fotokos“. Tuo tarpu „AlterNetas“ komanda baigia kovas „Vienybės“ lygoje. Nugalėtojų komandoje naudingiausias buvo Mantas Gezevičius (27 tšk., 5/7 trit. met., 8 atk. kam., 4 blok. met., 36 naud. b.). Pralaimėjusių komandoje naudingiausias buvo   dvigubą dublį surinkęs Simas Junevičius (21 tšk., 10 atk. kam., 25 naud. b.). Naudingai sužaidė taip pat dvigubą dublį surinkęs Gabrielius Bielskis (14 tšk., 10 atk. kam., 20 naud. b.).

Pirmieji finalininkai. Tokiais tapo komanda ,,Dumsiai", kuri ,,Vienybės" lygos Didžiosios taurės pusfinalyje susitiko su komanda ,,Pauliukai“.  Šias rungtynes geriau pradėjo komanda ,,Dumsiai", kuri starto penketo žaidėjų naudingumo ir rezultatyvumo dėka laimėjo pirmus tris kėlinius po kurių įgijo 11 taškų persvarą. Ketvirtajame kėlinyje į lemiamą šturmą kilo ,,Pauliukai", kurie pradėjo vytis varžovus, tačiau rungtynių pabaigą užtikrinčiau sužaidė komanda ,,Dumsiai" , kurie vos vos sugėbėjo išlaikyti persvarą ir iškovojo pergalę galutiniu rezultatu 72:70. Tai reiškia, kad į ,,Vienybės" lygos finalą keliauja ,,Dumsiai". Tuo tarpu ,,Pauliukai" stos į kovą dėl trečiosios vietos. Nugalėtojų gretose naudingiausias buvo Vytautas Kružikas (19 tšk., 6 atk. kam., 19 naud. b.). 16 taškų pridėjo Šarūnas Dambrauskas. Pralaimėtojų komandoje naudingiausias buvo Edvinas Masiokas  (26 tšk., 5/6 tritaškių., 26 naud. b.). Naudingai sužaidė ir Ričardas Belopetravičius (14 tšk., 9 atk. kam.,   7, išprovokuotos pražangos., 23 naud. b.).

2:0.  Tokiu rezultatu JKML ,,40+" pogrupio pusfinalio seriją  laimėjo komanda ,,Pauliukų senjorai” , kuri žaidė prieš  ,,Vytis”. Rungtynes prasidėjo lygiai ir nerezultatyviai  nežymiai pirmaujant komandai ,,Vytis" , kuri po pirmojo kėlinuko įgijo trapią dviejų taškų persvarą. Nuo antrojo kėlinuko vedami į priekį Mindaugo Gelžinio ir pasinaudomi tuo, kad varžovas tiesiog tragiškai metė tritaškius  rungtynių kontrolę į savo rankas  perėmė komanda ,,Pauliukų Senjorai", kuri laimėjo antrajį ir trečiajį ketvirtį bendra dvidešimties taškų persvara ir prieš paskutinį ketvirtį pasižiūrėjus į rungtynių eigą pirmavo beveik pergalinga 18 taškų persvara. Ketvirtajame kėlinyje žaidimas vyko panašiai kaip pirmajame kai komandos žaidė lygiai nedidele vienženkle persvara pirmaujant komandai ,,Vytis". Toks scenarijus buvo labiau naudingas ,,Pauliukų senjorai" komandai, kuri sėkmingai saugojo savo sukauptą persvarą ir laimėjo rungtynes galutiniu rezultatu 70:55. Tai reiškia, kad ši komanda laimi pusfinalio seriją ir keliauja į finalą, kuriame susitiks su sezono lyderiais SK ,,Achespo40+". Tuo tarpu ,,Vytis" komanda dėl trečios vietos kovos su ,,Paneriai" 40+" komanda.  Nugalėtojų komandoje naudingiausias dvigubą dublį surinkęs    Mindaugas Gelžinis (27 tšk., 10 atk. kam.,   26  naud. b.). Pralaimėtojų komandoje naudingiausias buvo Mindaugas Giedraitis (15 tšk., 7 atk. kam.,   15 naud. b.).

Antrieji finalininkai. Balandžio 4 dieną Rumšiškėse įvyko ,,Vienybės" lygos Didžiosios taurės pusfinalis. Čia susitiko dvi EKKL komandos, tai aikštės šeimininkų teisėmis žaidę ,,Žiežmariai" ir ,,IDIP-Žemkausta". Rungtynės vyko panašiu scenarijumi kaip prieš kelias vykęs šių komandų susitikimas EKKL finale,  kai du kėlinius nei viena komanda neįgijo dviženklės persvaros skirtumas tik tas, kad po pirmosios rungtynių dalies šįkart vienženkle  persvara pirmavo komanda ,,Žiežmariai". Prasidėjus trečiajam rungtynių daliai  abiems komandos pataikant kas antrą savo dvitaškį toliau vyko lygi kova, kurioje geriau sekėsi ,,IDIP-Žemkausta",  kuri ne tik išlygino rezultatą, bet įpusėjus kėliniui ir įsiveržė į priekį. Nuo to momento likusių penkių ketvirčio minučių atkarpą  varžovus taikliais  metimais užpylę žiežmariečiai laimėjo 15:4 ir po trečiosios rungtynių dalies įgijo saugesnę dvylikos taškų persvarą. Ketvirtajame kėlinyje startino penketo žaidėjų naudingumo dėka ,,IDIP-Žemkausta" vijosi varžovus, bet galutinai pavyti pritrūko laiko ir jėgų bei didesnės atsarginių žaidėjų pagalbos, tad rungtynes galutiniu rezultatu 94:90 laimėjo KK ,,Žiežmariai" ir pateko į ,,Vienybės" lygos finalą, kuriame kovos su JKML komanda ,,Dumsiai".  Tuo tarpu ,,IDIP-Žemkausta" dėl trečiosios vietos kovos kita JKML komanda ,,Pauliukai".  Nugalėtojų komandoje naudingiausias buvo  Justinas Kursevičius (26 tšk., 7/12 dvitaškių., 4 rez. perd.  25  naud.b.). Arvydas Pūras ir Jonas Grenda pridėjo atitinkamai 20 ir 19 taškų. Pralaimėtojų komandoje naudingiausias buvo  Erikas Seniūnas (25  tšk., 6/7 dvitaškių., 15 atk. kam.,  35  naud.b.). Beveik pusė komandos tritaškių - šešis įmetęs Paulius Bacevičius surinko 24 taškus.

Bronza - ,,Paneriams40+". Balandžio 7 dieną Jeronimo ralio gimnazijoje įvyko  JKML (Jonavos krepšinio mėgėjų lygos) ,,40+“ grupės finalinės kovos. Pirmiausia į aikštę išbėgo ,,Paneriai 40+" ir komanda ,,Vytis". Šios komandos kovojo dėl trečiosios veteranų pogrupio vietos. Šias rungtynes geriau pradėjo Mindaugo Giedraičio ir Renato Dabašinsko vedama komanda ,,Vytis“, kuri pataikydama kas antrą savo dvitaškį tris kėlinukus laikė rungtynių kontrolę savo  rankose ir po trečios rungtynių dalies turėjo  trapią trijų taškų persvarą. Ketvirtajame kėlinyje vaizdas kardinaliai pasikeitė ir neilgai trukus daugiausia naudingo Artūro Nausėdos žaidimo dėka ,,Paneriai40+“ pasivijo savo varžovus, aplenkė ir užtikrinčiau sužaidę šį nerezultatyvų ketvirtį laimėjo rungtynes galutiniu rezultatu 64:61 tuo pačiu  pasidabindami  bronzos medaliais. Nugalėtojų komandoje naudingiausias buvo trigubo dublio vos nepasiekęs Artūras Nausėda (17  tšk.,  8 rez. perd., 8 perimti kamuoliai., 28  naud. b.). Naudingai sužaidė ir Donaldas Žika, kuris įmetė 21 tašką. Pralaimėjusių komandoje naudingiausias buvo Renatas Dabašinskas (23 tšk., 10 atk. kam., 29 naud. b.).  Naudingai sužaidė ir Mindaugas Giedraitis (19 tšk.., 10 atk. kam., 24 naud. b.).

Sezono lyderiai - čempionai. Finale susitiko sezono lyderiai  SK ,,Achespo40+“ ir ,,Pauliukų senjorai“. Šias rungtynes gindami savo sezono lyderių vardą šiek tiek geriau pradėjo komanda SK ,,Achespo40+“, kuri rungtynėse vis didino savo persvarą, kuri jau antrajame kėlinyje buvo dviženklė.  Likusią rungtynių dalį ,,Pauliukų senjorai“ bandė vytis varžovus, bet priartėti labiau trukdė skuboti sprendimai ir  klaidos,  dažnu atveju net atliekant pirmąjį atakos perdavimą. Didžioji dalis rungtynių  ir vyko tokiu scenarijumi, kad SK ,,Achespo40+“ nepaisant ne pačio kokybiškiausio savo žaidimo ir didelio klaidų skaičiaus saugojo savo dviženklę persvarą, o jų varžovai bandė priartėti, tačiau viskas kas pavyko komandai ,,Pauliukų senjorai“, tai išvengti sutriuškinimo ir pralaimėti rungtynes rezultatu 51:67. Tai reiškė, kad SK ,,Achespo40+“ tampa JKML senjorų grupės  2022-2023 metų sezono čempionais, o ,,Pauliukų senjorams“ atiteko sidabro medaliai ir antroji vieta. Naudingiausio finalinės dienos  rungtynių žaidėjo prizą gavo SK ,,Achespo40+“ puikiai savo komandą valdęs įžaidėjas  Audrius Vasiliauskas (14 tšk., 13 rez. perd., 6 perimti kamuoliai., 40 naud. b.). Puikias rungtynes sužaidė ir kitas šios komandos žaidėjas Valdas Šluta  (17  tšk.,  14 atk. kam., 29  naud. b.). Pralaimėtojų komandoje atitinkamai 13 ir 11 taškų pelnė Mindaugas Gelžinis ir Rimantas Leonovičius. Po rungtynių  apdovanoti geriausi sezono sirgaliai, kuriais tapo ,,Pauliukų senjorų“ palaikymo grupė.