JKML savaitė: aiški viena Senjorų grupės finalo dalyvė, aiškėja ir pirmieji ,,Vienybės" lygos Didžiosios ir Mažosios taurės dalyviai

JKML savaitė: aiški viena Senjorų grupės finalo dalyvė, aiškėja ir pirmieji ,,Vienybės" lygos Didžiosios ir Mažosios taurės dalyviai 159

Kovo 20 dieną Elektrėnuose ir Jonavoje sužaisti dar šeši ,,Vienybės" lygos susitikimai. Du iš jų vyko Elektrėnuose ir keturi Jonavoje. Taip pat paaiškėjo pirmoji ,,40+" čempionato finalo dalyvė. Apie tai daugiau šioje apžvalgoje.

Keturiese. Su  tiek žaidėjų į rungtynes baigė iš Kaišiadorių rajono  ,,IDIP-Žemkausta" susitikime  svečiuose Jonavoje su vietos   komada  ,,Pauliukai". Rungtynės prasidėjo ir visą pirmąjį kėlinuką nežymia persvara priekyje būnant komandai šeimininkų komandai, kuri šį ketvirtį laimėjo trijų taškų persvara. Antrajame kėlinyje pasinaudodami  tuo, kad svečių komanda surinko vos penkis žaidėjus, puikiai dalindamiesi kamuolius ir dvitaškius mesdami aukštu beveik 70 procentų taiklumu ,,Pauliukai" pradėjo staigiai tolti nuo varžovų ir iki ilgosios pertraukos padidino savo persvarą iki dviženklės. Po ilgosios pertraukos ,,IDIP-Žemkausta" nenorėjo ,,sudėti ginklų" ir daugiausia vedami į priekį fantastiškų Luko Aleksiūno daugelio nuostabai, jau iki trečio kėlinio pabaigos sugebėjo priartėti prie jonaviečių iki 4 taškų. Panašia ar vos didesne persvara šeimininkai pirmavo prie varžovus apie šešias trečio kėlinio minutes iki to momento, kai išsibaudavo kaišiadoriečių komandos žaidėjas L.Babaliauskas ir svečiai liko žaisti keturiese. Po šio žaidėjo pasitraukimo iš žaidimo ,,Pauliukų" komanda tik didino savo persvarą ir iškovojo galutinę pergalę rezultatu 107:87. Nugalėtojų  komandoje naudingiausiai sužaidė Edvinas Masiokas  (28 tšk.,  5 rez. perd., 4  perimti kamuoliai.,  34 naud. b.). Fenomenaliai sužaidė ir trigubą dublį surinkęs Tadas Sebežiovas (13 tšk., 11 atk. kam., 13 rez. perd.,  naud. b.).  32  taškus  pridėjo Žilvinas Levinskas.   Pralaimėtojų komandoje naudingiausias buvo Lukas Aleksiūnas (43 tšk., 7/17 tritaškių., 35 naud. b.).  

Penkiese. Tiek žaidėjų į rungtynes susirinko komanda ,,Žiežmariai“, kuri  antrosiose Kovo 20 dienos rungtynėse Jonavoje  ,,Vienybės" lygos Didžiojoje taurėje sužaidė su  susitiko šeimininkais, JKML komanda ,,Dumsiai ". Šios rungtynės vyko gan lygiai, įdomiai, po kėlinį laimint tai vienai, tiek kitai komandai, o nugalėtoją lėmė trečiasis kėlinukas, kurį aštuoniolikos persvara laimėjo svečiai ir iškovojo galutinę pergalę rezultatu 86:76.  Pergalę lėmė ir  šios komandos pataikytas praktiškai kas antras metimas iš žaidimo. .  Nugalėtojų  komandoje naudingiausiai sužaidė Lukas Jurkevičius (24 tšk., 7  atk. kam., 8 rez. perd.,  35  naud. b.). Arvydas Pūras pridėjo 20 taškų. Pralaimėtojų komandoje naudingiausias buvo Aroldas Bičiužas (10 tšk., 11  atk. kam., 6 rez. perd.,  18 naud. b.). Matas Baniulis pridėjo 20 taškų.

Galijotų kova. Tokia vyko tarp aukštaūgių  komandos ,,Rumšiškės Luko Piliponio ir ,,Fortūna“ atstovo Beno Steponavičiaus šių ekipų susitikime Jonavoje. Šios rungtynės dominuojant jau minėtiems žaidėjams, vyko gan lygiai, rezultatyviai ir su mažai gynybos. Šiek tiek geriau pulti sekėsi Jonavos komandai ,,Fortūna“, kuri laimėjo tris iš keturių kėlinukų ir pasiekdama šimto taškų ribą iškovojo pergalę rezultatu 103:94, taip iškovodama pirmąją pergalę ir įsitraukdama į kovą dėl patekimo į Didžiosios ,,Vienybės“ lygos taurės pusfinalį. ,,Rumšiškės“ komanda tuo tarpu patyrė antrąjį pralaimėjimą ir norėdami tęsti ,,Vienybės“ lygos kovas klysti jau nebegali. Nugalėtojų komandoje naudingiausias buvo solidų dvigubą dublį surinkęs Benas Steponavičius (40 tšk., 19 atk. kam., 56 naud. b.). Remigijus Belopetravičius pridėjo 26 taškus. Pralaimėjusių komandoje naudingiausias buvo Lukas Piliponis (38 tšk., 13 atk. kam., 7 rez. perd., 43 naud. b.). Naudingai sužaidė ir Arnelijus Kriugžda (25 tšk., 11 atk. kam.)  bei Darius Surginas (12 tšk., 10 rez. perd.).

Pamokos jaunimui. Taip galima pavadinti  dar vienas rungtynes Jonavoje tarp aikštės šeimininkų komandos ,,Tarp Žemės ir Dangaus“ Didžiosios ,,Vienybės" taurės  susitikime prieš svečius iš EKKL Vievio ,,Žiedą“. Rungtynes tris kėlinius vyko gan rezultatyviai ir praktiškai taškas į tašką nei vienai komandai nesugebant įgyti didesnės persvaros ir po trijų kėlinių vos trijų taškų persvara priekyje būnant komandai ,,Žiedas“. Nuo pat ketvirto kėlinio pradžios sudėtyje turintys vos vieną žaidėją jaunesnį nei 35 metai aikštės šeimininkai sukaupę visas likusias jėgas pradėjo dominuoti aikštelėje, ypač tai pasakytina apie taškus iš po krepšio verčiantį ,,Tarp Žemės ir Dangaus žaidėją“ Ramūną Čerkesą. Tai lėmė, kad jonaviečiai šį kėlinį laimėjo net 14 taškų persvara ir iškovojo pergalę galutiniu rezultatu 95:84. Šeimininkams, tai buvo pirmoji pergalė ,,Vienybės“ lygoje, o ,,Žiedas“ komandai dar reiks bandyti  gaudyti pirmąją pergalę. Nugalėtojų komandoje naudingiausias buvo dvigubą dublį surinkęs Valdemaras Krajauskas (29 tšk., 10 atk. kam., 30 naud. b.). Po 19 taškų pelnė Paulius Kazlauskas ir Žygimantas Simovičius. Pralaimėjusių komandoje po 26 taškus pelnė Lukas Jančiauskas ir Ignas Čižus.

Skaičius - 24. Tokią persvarą antrąją rungtynių pusę  dar vienose sekmadienio rungtynėse ,,Vienybės“ lygos Mažojoje  taurėje šįkart Elektrėnuose laimėjo JKML komanda ,,Kulva“ susitikime su aikštės šeimininkais ,,Alternetas“. Rungtynes geriau pradėjo daugiausia  Marius Markevičiaus ir Liudo Čekavičiaus naudingumo į priekį vedami aikštės šeimininkai, kurie po pirmosios rungtynių dalies įgijo aštuonių taškų persvarą. Po ilgosios pertraukos svečiai įgijo antrą kvėpavimą ir rezultatyviai ir naudingai žaidžiant starto penketui ir netgi rungtynėse neturint naudingiausio komandos žaidėjo Antano Pekio pradėjo visiškai dominuoti aikštėje ir laimėję antrąją rungtynių pusę 24 taškų persvara iškovojo galutinę pergalę galutiniu rezultatu 94:78. Po šios pergalės komanda ,,Kulva“ kyla į pirmąją ,,Vienybės“ taurės lentelės dalį ir rimtai kovoja dėl kelialapio į Mažosios taurės pusfinalį, o komanda ,,Alternetas“ lieka be pergalių ir sukomplikuoja savo galimybes tęsti kova dėl Mažosios taurės medalių. Nugalėtojų komandoje naudingiausias buvo dvigubą dublį surinkęs Mantas Mikulėnas (27 tšk., 14 atk. kam., 33 naud. b.). Daug prie pergalės prisidėjo ir Egidijus Vaitekauskas (24 tš., 12 atk. kam.). Pralaimėjusių komandoje naudingiausias buvo Liudas Čekavičius (24 tšk., 4 rez. perd., 4 perimti kamuoliai., 30 naud. b.). 22 taškus pridėjo Marius Markevičius.

Pusfinalis netoliese. Tokioje situacijoje atsidūrė komanda ,,Fotokos“ kurį paskutiniame sekmadienio susitikime priėmė svečius iš tolimųjų Kėdainių rajono ,,Akademija“. Rungtynes žymiai geriau pradėjo šeimininkai, kurie galbūt pasinaudodami ir tuo, kad svečiai buvo šiek tiek pavargę nuo gan tolimos kelionės, po pirmojo kėlinuko pirmavo trylikos taškų persvara. Nuo antrojo kėlinio žaidimas apsilygino ir iki pat rungtynių pabaigos kėdainiečiai bandė vytis varžovus, bet galutinai to nepavyko, nes per daug buvo prarasta ankstesnėje mačo dalyje iki pertraukos, o pavyti varžovus pritrūko laiko ir jėgų ir teko pripažinti ,,Fotokos“ pranašumą 74:81. Nugalėtojų komanda iškovojo trečiąją pergalę iš trijų ir žengė pakankamai tvirtą žingsnį link ,,Vienybės“ lygos Mažosios taurės pusfinalio. ,,Akademija“ komanda patyrusi antrąjį pralaimėjimą sukomplikavo savo galimybes būti pusfinalyje. Nugalėtojų komandoje rezultatyviausias buvo Tomas Šalna įmetęs 30 taškų. 19 taškų pridėjo Antanas Radlinskas. Pralaimėtojų komandoje naudingiausias buvo Vidmantas Stanionis (15 tšk., 15 atk. kam., 24 naud. b.). Dominykas Vilkius pridėjo 24 taškus.

Kovo 21  dieną EKKL teritorijoje Rumšiškėse ir Žiežmariuose sužaisti dar du ,,Vienybės" lygos susitikimai. 

Pirmasis vyko  Rumšiškėse. Čia ,,Vienybės" lygos Didžiosios taurės  varžybose susitiko aikštės šeimininkai,  EKKL  komanda  ,,IDIP-Žemkausta" su  svečiais iš Jonavos,  JKML komanda ,,Dumsiai".  Rungtynės prasidėjo ir tris kėlinius komandoms panašiu procentų pataikant metimus iš žaidimo, vyko lygiai ir veikiausiai tik dėka svečių komandos ženkliai geresnės kovos dėl atšokusių kamuolių jonaviečiai sugebėjo būti priekyje trapia vienaženkle persvara ir po trijų kėlinių pirmauti prieš varžovus penkių taškų persvara. Ketvirtajame kėlinyje toliau vyko lygi kova, tačiau šiame kėlinyje geriau sekėsi ,,IDIP-Žemkausta“, kuri šiame kėlinyje ne tik pasivijo komandą ,,Dumsiai“, bet buvo ir trumpam įsiveržusi į priekį, o rungtynių likimas galėjo išsipręsti paskutinėmis rungtynių sekundėmis. Likus iki rungtynių pabaigos trylikai sekundžių rezultatas dar buvo lygus, bet tada tritaškį įmetė naudingiausias šiose rungtynėse jonaviečių žaidėjas Vytautas Kružikas ir pastarojo komanda įsiveržė į priekį. Neilgai trukus šeimininkų komandos snaiperis  Lukas Aleksiūnas paleidžią dar vieną savo tritaškį ir atstato lygybę. Tai siunčia komandos žaisti pratęsimą, kuriame vyko tikros taškų lenktynės ir žaidimas be didesnės gynybos, kuriame labiau sekėsi komandai ,,Dumsiai“, kuri pasiekusi šimto taškų atžymą iškovojo pergalę galutiniu rezultatu 103:92.  Nugalėtojų komanda sužaidė paskutinį savo grupės etapo mačą ir iškovojo trečiąją pergalę iš keturių galimų ir patenka Didžiosios taurės pusfinalį. Komandai ,,IDIP-Žemkausta“ irgi sužaidė visas rungtynes grupėje ir iškovojusi dvi pergales turės laukti palankiai susiklostančių likusių rungtynių šioje grupėje, kad patekti tarp keturių geriausių komandų. Nugalėtojų  komandoje naudingiausiai sužaidė net trisdešimt vieną metimą iš žaidimo metęs Vytautas Kružikas (44 tšk., 18 atk. kam., 5 rez. perd., 52 naud. b.). Netoli dvigubo dublio buvo Matas Baniulis (9 tšk., 16 atk. kam.). Pralaimėtojų komandoje naudingiausiai sužaidė Paulius Vilkas (28 tšk., 7 atk. kam., 6 rez. perd.,  4 perimti kamuoliai, 35 naud. b.). 23 taškus pridėjo Lukas Aleksiūnas.

Antrosiose Kovo 21 dienos rungtynėse Žiežmariuose taip pat  ,,Vienybės" lygos Didžiojoje taurėje sužaidė aikštės šeimininkai,  EKKL komanda  ,,Žiežmariai", su svečiais iš Jonavos,   JKML komanda ,,Tarp Žemės ir Dangaus". Šias rungtynes aukšta nata pradėjo šeimininkų komanda, kuri geriau pataikydama iš visų distancijų ir puikiai dalindamasi kamuoliu, tai rodo atliktų rezultatyvių perdavimų kiekis, su lyg kiekvienu kėliniu vis labiau tolo nuo varžovų ir laimėdama tris iš keturių kėlinių iškovojo pergalę   triuškinančiu rezultatu 106:76. Iškovodama ketvirtąją pergalę komanda ,,Žiežmariai" ,,Vienybės" lygos Didžiosios taurės grupės kovas baigia be pralaimėjimų ir pirmoji užsitikrina vietą tarp keturių geriausių Didžiosios taurės komandų. Nugalėtojų komandoje   naudingiausiai sužaidė Mantvydas Lazauskas (34  tšk., 14 atk. kam., 14/20 dvitaškių, 43 naud. b.). Naudingai sužaidė puikią formą toliau demonstruojantis Justinas Kursevičius (36 tšk., 8/14 tritaškių., 8  rez. perd.,  41 naud. b.) ir Lukas Jurkevičius (16 tšk., 12 rez. perd., ). Pralaimėtojų komandoje naudingiausiai sužaidė Paulius Kazlauskas (12  tšk., 11 atk. kam.,  15 naud. b.). Vincas Daškevičius pridėjo 13 taškų. 

Kovo 22 ,,Vienybės" lyga   atkeliavo ir į Batėgalą

Kovo 22 dieną  Batėgaloje (Jonavos rajone) įvyko  vienos ,,Vienybės"  lygos  Mažosios taurės rungtynės.  Čia  susitiko vietos, JKML komanda ,,Kulva" prieš svečius iš EKKL „Centauras“. Šias rungtynes tarsi žaisdami namuose taiklių metimų salvėmis pradėjo svečių komanda, kuri fantastiškai ir retai krepšiniui ne tik mėgėjų  aukštu procentu  mesdama  tiek dvitaškius, tiek tritaškius, jau po pirmosios rungtynių kėlinuko prieš aikštės šeimininkus turėjo solidžią 19 taškų persvarą. Nuo antrojo kėlinuko ,,Centauras" rezultatyvumas sumažėjo, tačiau šiai komandai net 73,5 procento taiklumus metant dvitaškius, mažiau klystant ir geriau perimant kamuolius iš varžovų  vistiek pavyko išlaikyti pranašumą ir laimėjus visus likusius  tris kėlinius iškovoti triuškinančią pergalę rezultatu 111:79.  Naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo  7 tritaškius varžovams atseikėjęs  Marius Radvilas  (26 tšk., 7/13 tritaškių., 12 atk. kam., 35 naud. b.). Naudingai sužaidė ir Ugnius Baslyk (24 tšk., 8 rez. perd., 5 perimti kamuoliai.,  27  naud.). 25 taškus pridėjo Kristupas Kazlauskas.  Pralaimėjusių komandoje naudingiausias buvo Mantas Mikulėnas (31 tšk.,  11 atk. kam., 35 naud. b.).  Naudingai sužaidė ir Egidijus Vaitekauskas (20 tšk., 5 rez. perd., 8 atk. kam., 8 išprovokuotos pražangos., 22  naud.). ,,Centauras" komanda Mažosios taurės grupės varžybose iškovojusi tris pergales  iš keturių patenka tarp keturių geriausių Mažosios taurės komandų. Tuo tarpu ,,Kulva" iškovojusi dvi pergales ir patyrusi du pralaimėjimus grupės kovas baigia ir dabar nėra savo likimo kalviai, tad  lauks teigiamų sau likusių šios grupės rungtynių  rezultatų.  

,,Vienybės" lygos varžybose Vievyje ir Rumšiškėse triuškinančios JKML komandų pergalės 

Kovo 23   dienos pirmose ,,Vienybės“ lygos Didžiosios taurės  rungtynėse Rumšiškėse  susitiko EKKL  komanda, aikštės šeimininkė ,,Rumšiškės " su  svečiais JKML komanda ,,Pauliukai ". Rungtynės prasidėjo gan lygiai, abiem komandoms beveik identišku, aukštu,  beveik 66 procentų taiklumu metant dvitaškius. Tačiau dėka  geresnio startinio penketo žaidėjų rezultatyvumo po pirmojo rungtynių kėlinuko priekyje penkių taškų persvara buvo svečiai. Pastarieji toliau puikai atakavo krepšį ir antrajame kėlinyje, o rumšiškėnų puolimas stabtelėjo ir tai leido jonaviečiams laimėti antrąjį kėlinuką net 17 taškų persvara ir prieš ilgąją pertrauką komanda ,,Rumšiškės“ nuo varžovų jau atsiliko pavojinga dvidešimt dviejų taškų persvara. Po ilgosios pertraukos šeimininkai aplygino žaidimą, bet nei trečiajame nei ketvirtajame kėlinukuose  dėl savo didelio didelio klaidų skaičiaus bei  padriko žaidimo varžovų  bent kiek prisivyti nesugebėjo, o ,,Pauliukai“ ketvirtajame kėlinyje dar padidinę savo persvarą rungtynes laimėjo galutiniu rezultatu 105:76. Tokį rezultatą didžia dalimi lėmė ir net 33 komandos ,,Rumšiškės“ klaidos.  Nugalėtojų komandoje naudingiausias buvo Edvinas Masiokas (26 tšk., 13/17 dvitaškių., 4 rez. perd.,    30 naud. b.) Naudingai sužaidė ir Tadas Sebežiovas (27 tšk., 6 rez. perd., 7  perimti kamuoliai., 29 naud. b.).  Pralaimėjusių komandoje naudingiausias buvo Lukas Piliponis (23 tšk., 13 atk. kam.,  24  naud. b.). 19 taškų pridėjo jaunasis  Tadas Grigaliūnas. Po šių rungtynių tapo aišku, kad ,,Rumšiškės“ komanda lieka už Didžiosios taurės pusfinalio borto, o ,,Pauliukai“ nepaisant savo paskutinių rungtynių baigties kartu su dar trimis komandomis - ,,IDIP-Žemkausta“; ,,Dumsiais“ ir ,,Žiežmariais“ dalyvaus ,,Vienybės“ lygos Didžiosios taurės pusfinalyje.

Kovo 23  dienos,  antrose ,,Vienybės“ lygos Didžiosios taurės  rungtynėse Vievyje susitiko aikštės šeimininkai EKKL  komanda ,,Žiedas"   su  svečiais JKML komanda iš Jonavos ,,Fortūna ". Pastaroji komanda geriau pataikydami dvitaškius ir darydama mažiau klaidų už varžovus po pirmojo rungtynių kėlinuko pirmavo dviženkle 12 taškų persvara. Nuo antrojo kėlinuko žaidimas apsilygino, tačiau daugiausia Beno Steponavičiaus ir Tito Milašausko dėka naudingumo dėka jonaviečiai rungtynių kontrolės nepaleido ir laimėję trečiąjį ir ketvirtajį rungtynių kėlinuką iškovojo pergalę galutiniu rezultatu 78:55. Nugalėtojų komandoje naudingiausias buvo eilinį solidų dvigubą dublį surinkęs Benas Steponavičius (27 tšk., 17 atk. kam., 4 rez. perd., 42 naud. b.). Naudingai sužaidė ir Titas Milašauskas (23 tšk., 9 atk. kam., 10 išprovokuotų pražangų.,  34 naud. b.).  Pralaimėjusių komandoje naudingiausias buvo Mindaugas Stoškus (19 tšk., 9 atk. kam.,  15 naud. b.). Po šių rungtynių tampa aišku, kad abi komandos lieka be Didžiosios taurės pusfinalio. 

Tiesiausiu keliu į finalą. Tai  antrose šios poros  senjorų grupės pusfinalio rungtynėse  padarė komanda SC ,,Aschespo40+“ kuri susitiko su komanda  ,,Paneriai40+“. Šios rungtynės vyko įdomiau nei pirmoji šių komandų kova pusfinalyje. Kova vyko tarsi ant svarstyklių abiem komandoms laimint po kėlinį, tačiau dažniau pirmavo didesnę žaidėjų rotaciją turėjusi, geriau dvitaškius metusi,  labiau komandinį žaidimą demontravusi ir geriau kamuolius po krepšiais kovojusi komanda SK ,,Achespo". Tai ir lėmė, kad pastarieji ir iškovojo galutinę pergalę rezultatu 69:61. SK ,,Achespo" laimėjo pusfinalio seriją 2:0 ir jau laukia savo varžovų finale.  Nugalėtojų komandoje rezultatyviausi buvo atitinkamai 20 ir 19 taškų įmetę Tomas Vaičiūnas ir Valdas Šluta.   Pralaimėjusių komandoje atitinkamai 21 ir 19 taškų pelnė Artūras Nausėda ir Donaldas Žika. 

 

‹ atgal
svetainiu kurimas JKML © 2023

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

uždaryti