JKML savaitė: išvykoje vargę „Turbo-X“ ir didžiausia sezono pergalė

JKML savaitė: išvykoje vargę „Turbo-X“ ir didžiausia sezono pergalė 18

Šią savaitę darbo dienomis buvo sužaistos ketverios Jonavos krepšinio mėgėjų lygos (JKML) rungtynės. Pažiūrėkime, kaip per tas dienas sekėsi tuomet žaidusioms JKML komandoms.

Turo rungtynės. Turo maču šįkart buvo išrinkta pirmadienio dvikova tarp „Ninokso“ ir KKSC’02 ekipos. Nors, atsižvelgus į praėjusio sezono šių ekipų akistatas, buvo manoma, kad rungtynės bus itin atkaklios, vis dėlto jaunieji KKSC’02 krepšininkai nuo pirmųjų minučių pabėgo į priekį ir neleido „Ninoksui“ nė priartėti. Po dviejų kėlinių jie jau turėjo 13 taškų persvarą, o galutinis mačo rezultatas – 61:45.

Nors „Ninoksas“ beveik dvigubai (60:31) laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, juos skandino nepataikyti metimai. „Ninoksas“ dvitaškius metė mažesniu nei 30 proc. taiklumu ir pataikė tik 3 tolimus metimus iš 14.

Nors KKSC atstovai taip pat negalėjo pasigirti itin geru taiklumu, bet jie iš viso išmetė net 79 metimus ir kontroliavo žaidimą.

Po šių rungtynių vyriausiasis KKSC’02 ekipos treneris Arūnas Kačenauskas pažymėjo gerą savo auklėtinių žaidimą puolimą, tačiau kartu išskyrė ir visiškai „į vienus vartus“  pralaimėtą kovą po krepšiais.

KKSC’02: Rodrigas Padriezas 17 taškų, Paulius Petrauskas (7 atk.k.) 15 taškų, Gelminas Gudonavičius 12 taškų.

„Ninoksas“: Dovydas Tamašauskas 11 taškų.

Nuotr. A. Šimulio

Iššūkis vicečempionams. Praėjusį sezoną JKML I lygoje tik po atkaklios kovos pralaimėję finale, „Turbo-X“ krepšininkai iškovojo antrąją pergalę sezone. Vis dėlto Batėgaloje susitikę su „Kulvos“ ekipa, „Turbo-X“ žaidėjai turėjo gerokai paprakaituoti, kad įsirašytų tašką į savo sąskaitą.

Rungynių pradžia kvepėjo lengvu „Turbo-X“ pasivaikščiojimu. Pirmąjį kėlinį jie laimėjo dešimties taškų skirtumu ir, regis, galėjo ramiai baigti šį mačą. Tačiau namie žaidę „kulviečiai“ taip nemanė. Antrajame ketvirtyje jie visiškai supančiojo „Turbo-X“ puolimą ir leido šiems pelnyti tik 8 taškus. Tad prieš didžiąją pertrauką skirtumas tarp komandų buvo tik minimalus – 32:31.

Trečiasis ketvirtis apskritai buvo itin rezultatyvus – abi komandos pelnė net po 25 taškus, tačiau viskas sprendėsi paskutinėje mačo dalyje.

Ketvirtajame kėlinyje iniciatyvą į savo rankas paėmė Lukas Armonas, kuris draskė „Kulvos“ gynybą ir jo pastangos baigdavo arba taškais, arba varžovų pražangomis. Priešnuodžių prieš L. Armoną neradę „Kulvos“ žaidėjai galų gale nusileido „Turbo-X“ ekipai 74:80.

„Kulvos“ gretose penki žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių, o Arnas Sendzikas sugriebė net 20 atšokusių kamuolių.

Vis dėlto tiek pat kamuolių atkovojo ir „Turbo-X“ vidurio puolėjas Benas Steponavičius, o puolimo lyderiu nugalėtojų gretose buvo L. Armonas, pelnęs 31 tašką. Povilas Žiegis pridėjo 17, o Gytis Vitkauskas – 13 taškų.

Didžiausia sezono pergalė. Savo namų tvirtovę „Pauliukų“ ekipa kol kas gina taip, kad kitos ekipos greitai apskritai turėtų bijoti važiuoti pas juos į svečius. Pirmąją pergalę prieš TŽID jie iškovojo 56 taškais, o „Uraganą-Rojalius“ šį trečiadienį sutriuškino net 94:32. Pergalė 62 taškų skirtumu – kol kas didžiausia šiame sezone.

Tuo tarpu 32 pelnyti „Uragano-Rojalių“ taškai yra šio sezono antirekordas. Mažiau nebuvo įmetusi nė viena ekipa. Bendras „Uragano-Rojalių“ krepšininkų naudingumo koeficientas buvo neigiamas (-8).

Alius Jaskūnas ir Arnas Šiškauskas „Uraganui-Rojaliams“ pelnė po 10 taškų, taip pelnydami kone du trečdalius visų ekipos taškų.

Tikru siaubu varžovams tapo „Pauliukų“ aukštaūgis Arvydas Geiša, kuris pelnė 29 taškus ir atkovojo 10 kamuolių. Dvitaškius jis metė net 82 proc. taiklumu (14/17). Žilvinas Levinskas ir Vladimiras Burovas pridėjo po 16 taškų.

Nuotr. L. Valvonio

Turo žaidėjas. Fantastišką pasirodymą surengė „Kaktuso“ ekipos krepšininkas Šarūnas Purvinis. Mače prieš KKSC’01 ekipą jis pelnė 32 taškus, atkovojo 20 kamuolių ir surinko net 55 naudingumo balus. Toks individualus pasirodymas garantavo ekipai pergalę 80:59, o jam pačiam – geriausio turo žaidėjo vardą.

Visas rugntynes penkiese žaidę „Kaktuso“ žaidėjai neleido jaunesniems savo varžovams laimėti nė vieno kėlinio ir jau mačo pradžioje pasiuntė juos į nokdauną, 18:8 laimėję pirmąjį ketvirtį.

Š. Purvinis pataikė 14 dvitaškių iš 18, o jam geriausiai talkino Laimonas Kazulis, pelnęs 24 taškus, atkovojęs 9 kamuolius ir atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus.

Pralaimėjusių gretose išsiskyrė Titas Spūdys, pelnęs 17 taškų ir sugriebęs 14 atšokusių kamuolių.