JKML savaitė: komandos ,,Admodė“ renesanso tęsinys, triuškinančios pergalės, komandos ir ,,Jonavos SC 04/05“ žaidimo krizė 137

2023 metų sausio 22  dieną, keturiomis varžybomis Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje startavo dar vienas JKML antrojo etapo turas.  Šiame ture antrąjį iš eilės pralaimėjimą patyrė ,,Jonavos SC 04/05“ . Triuškinančias  pergales įmesdamos virš 100 iškovojo dvi lygos mohikanų komandos ,,Dumsiai“ ir ,,Pauliukai“, o renesansą išgyvenanti komandą ,,Admodė“ iškovojo dar vieną pergalę. Apie tai ir dar daugiau šioje apžvalgoje.

Be variantų. Tokį žodžių junginį galima pavartotiapie komandą ,,Fortūna“ (1-2) A grupės susitikime žaidė prieš vienus lygos favoritų ,,Pauliukai“(1-1) kolektyvą. Pastarieji padarę reikiamas išvadas po pralaimėjimo šiose rungtynėse nuo pat pradžių įsiveržė į priekį ir dominuodami beveik visose statistikos kategorijose bei laimėdami visus keturis rungtynių kėlinukus  iškovojo įtikinamą ir triuškinančią pergalę rezultatu 102:77. Tokią pergalę ,,Pauliukai“ iškovojo nepaisant to, kad baudų taiklumas siekė vos 40 procentų ir mestų jų vos 10. Nugalėtojų komandoje naudingiausias buvo Arvydas Geiša (18 tšk., 8/10 dvitaškių., 9 atk. kam., 32 naud. b. ). Naudingai sužaidė ir Ričardas Belopetravičius (26 tšk., 8/10 dvitaškių., 4 rez. perd., 26 naud.). Pralaimėjusiųjų komandoje geriausias buvo trečias pagal naudingumą lygos žaidėjas Benas Steponavičius (23 tšk., , 9 atk. kam., 5 rez. perd., 20 naud. b.).

112. Tiek taškų varžovams atseikėjo dar vieni lygos mohikanai komanda ,,Dumsiai“ (3-0) kurie A grupės susitikime žaidė su komanda ,,Akademija“(0-2). Šiose rungtynėse ,,Dumsiai“ panašiu stiliumi kaip ir prieš tai žaidę ,,Pauliukai“ rungtynėse laimėdami visus keturis kėlinukus iškovojo galutinę pergalę triuškinančiu rezultatu 112:66, tuo pačiu duodami vertingų pamokų lygos debiutantų komandai.  Nugalėtojų komandoje geriausias buvo  antras pagal naudingumą  lygis žaidėjas Šarūnas Dambrauskas (20 tšk., 8 rez. perd.,  29 naud. b.). Jam gerai talkino viskas geresnę forma demonstruojantis Matas Baniulis (19 tšk., 9 atk. kam., 4 rez. perd., 25 naud. b.). Dvigubo dublio ritmu sužaidė Aroldas Bičiužas (9 tšk., 10 rez. perd.). Pralaimėjusių komandoje naudingiausias buvo Žilvinas Zemkus (16 tšk., 9 atk. kam., 17 naud. b.).

Atsitiesė. Tai nutiko komandai ,,Kulva“(1-1) , kuri B grupės susitikime Jonavos Ralio gimnazijoje žaidė su vis geresnį žaidimą demonstruojančia komanda ,,Admodė“(1-1) . Šios  rungtynės  prasidėjo nerezultatyviai nei vienai komandai tiesiog nesugebant pataikyti į krepšį. Tai pirmajame kėlinyje daryti geriau sekėsi komandai ,,Admodė“, kuri pilną kėlinuką laimėjo rezultatu 15:6. Antrajame kėlinyje komandos ,,Kulva“ puolimo taikiklis susitvarkė  ir ši komanda antrąjį kėlinuką laimėjo net dvidešimties taškų persvara leisdama  varžovams įmesti tuos pačius 6 taškus. Šis kėlinys galimai ir nulėmė rungtynių likimą, nes komanda ,,Admodė“ po šio kėlinio nokdauno neatsigavo ir nesugebėdami pavyti varžovų pralaimėjo rungtynes rezultatu 53:64. Nugalėtojų  gretose rezultatyviausias buvo 24 taškus surinkęs Mantas Mikulėnas. Tai yra beveik pusė komandos taškų. Joks kitas komandos žaidėjas nepelnė dviženklio taškų skaičiaus. Pralaimėtojų komandoje naudingiausias buvo ne kas kitas,  o jos lyderis Karolis Pauplys (17 tšk., , 8. atk. kam., 5 perimti kamuoliai., 10 išprovokuotų pražangų., 17 naud. b.).

Tuo pačiu pergalingu ritmu. Tą galimą pasakyti apie senjorų grupės rungtynes, kuriose susitiko  ,,Pauliukų senjorai“(4-5)  prieš komandą ,, Paneriai“(3-5) pasekdami savo jaunesniųjų pauliukiečių pavyzdžiu tris kėlinius laikė rungtynių vadžias savo rankose ir nepaisant to,  kad pralaimėjo ketvirtąjį kėlinuką iškovojo pergalę galutiniu rezultatu 65:57.  Komandai ,,Paneriai“ šis varžovas šiame sezone yra neįkandamas riešutas, nes šiems varžovams pralaimėta trečią kartą  iš eilės. Nugalėtojų gretose naudingiausias žaidėjas buvo Mindaugas Gelžinis (16  tšk., 13 atk. kam., 24  naud. b.). Puikias rungtynes sužaidė ir Andrius Vaitiekauskas (13 tšk., 9 rez. perd.,).  Pralaimėjusių gretose rezultatyviausias 21 tašką pelnęs Donaldas Žika. Įdomų dvigubą dublį surinko Artūras Nausėda (11 tšk., 11 atk. kam.).

Antra pergalė per savaitę. Tokiu ritmu šią savaitę žaidė komanda ,,Kulva“ (2-1) kuri B grupės  susitikime kovojo prieš,,Jonavos SC 04/05“(1-2). Pirmas kėlinukas   vyko kaip reta rezultatyviai ir lygiai kas tikrai turėjo patikti susirinkusiems sirgaliams. Po šio kėlinuko priekyje vos vieno taško persvara buvo jaunieji Jonavos sporto centro auklėtiniai. Nuo antrojo kėlinuko pastarosios komandos puolimo tempas sustojo ir tuo pasinaudojo varžovai, kurie nesiruošė labai apmažinti puolimo apsukų. Trečia ir ketvirtą kėlinuką komanda ,,Kulva“ laimėjo bendra dešimties taškų  persvara ir kaip rodo ketvirtojo kėlinio eiga to visiškai pakako iškovoti antrą iš eilės pergalę per vos  tris dienas. Nugalėtojų gretose tiesiog fenomenaliai sužaidė septintas pagal naudingumą ir trečias pagal rezultatyvumą lygos krepšininkas Mantas Mikulėnas, kuris metė  net 33  metimus (34 tšk., 12 atk. kam.,7 išprovokuotos pražangos., 39 naud. b.). Beje sutapimas ar ne šio žaidėjo numeris taip yra - 33. Puikiai sužaidė ir Egidijus Vaitekauskas (22 tšk., 6 atk. kam., 7 rez. perd., 17 naud. b).  Pralaimėjusių gretose,  kaip jau tampa norma,  rezultatyviausi buvo Eimantas Mackevičius ir Astijus Ivanovas, kurie pelnė atitinkamai 24 ir 14 taškų. Šįkart jiems sėkmingai talkinti sekėsi Kęstučiui Gresiui – 13 taškų.

Ne jaunuolių savaitė. Tokią išvadą galima daryti po paskutinių savaitės rungtynių, kuriose Jonavos sporto centro salėje susitiko šeimininkai ,,Jonavos SC 06/07“ (1/2) prieš komandą ,,Admodė“(2-1). Rungtynės,  skirtingai nei prieš keletą dienų šioje salėje įvykęs susitikimas, vyko klampiai, nerezultatyviai, o komandoms be visa ko dar sunkiai sekėsi įmesti ir tritaškius. Nei vienai komandai nepavyko  įgyti solidesnės persvaros, o rungtynių baigtį nulėmė ketvirtasis kėlinukas, kuri rezultatu 20:4 laimėjo ,Admodė“. Ši komanda ir iškovojo pergalę rezultatu 63:56.  Įdomu tai, kad  komanda, kuri buvo tarp autsaiderių pirmajame etape šiame bent turui  įsiveržę tarp lyderių. Nugalėtojų gretose šįkart naudingiausias žaidėjas buvo Raimundas Macas  (13  tšk., 9 atk. kam., 5 perimti kamuoliai.,  22  naud. b.). Puikiai sužaidė ir komandos lyderis Karolis Pauplys (21 tšk., 7 atk. kam., 7 išprovokuotos pražangos., 21 naud. b.).