JKML savaitė: Lyderių pergalės ir gimtadieninės varžybos
JKML savaitė: Lyderių pergalės ir gimtadieninės varžybos 72
![]()
Penktadienį, J. Vareikio gimnazijoje susitiko gimtadienį šventusio Ginto Mazurevičiaus auklėtiniai.
Nuotr. Almantas Karpavičius |
Pirmadienį tęsėsi vienuoliktojo Jonavos krepšinio mėgėjų lygos (JKML) turo varžybos. Apžvelgsime įdomiausius savaitės darbo dienomis vykusių mačų akcentus.
Pratęsimas numeris 1
Pirmose pirmadienio vakaro rungtynėse Jonavos sporto centro salėje susitiko Jonavos Sporto Centro 2002-ųjų gimimo auklėtiniai prieš „Tarp Žemės Ir Dangaus“. Įtemptose rungtynėse pareikalavusiose pratęsimo savo patirtį įrodė vyresni krepšninkai.
Pirmasis kėlinys aikštelės šeimininkams nieko blogo nežadėjo, puikiai gynyboje varžovus stabdę ir puolime metimus pataikę jaunieji sportininkai įsiveržė į priekį rezultatu 20:8. Tačiau antrasis kėlinys buvo pirmojo priešingybė, šį kartą „TŽID“ puikiai atakavo rengė greitas atakas, jas užbaigdavo lengvais metimais ir į ilgają pertrauką jau svečiai išsineša keturių taškų pranašumą 27:31.
Trečiajame ir ketvirtajame kėliniuose vyravo apylygė kova, neženkliai įsiverždavo tai vieni, tai kiti, ir per keturiasdešimt minučių komandos stipresnių neišsiaiškino: žaidžiamas pratęsimas. uri kaip nekeista, pareikalavo pratęsimo. Pratęsimo metu „TŽID“ greitai ėmėsi iniciatyvos ir po D. Rudžio tritaškio, jau skaičiavo septynių taškų pranašumą, kurį sugebėjo išlaikyti iki rungtynių pabaigos ir pergalę šventė rezultatu 74:79.
KKSC 2002 – nuo suolo pakilęs R. Padriezas pelnė 19 taškų, realizavęs 4 tritaškius metimus, G. Dirmantas įmetė 18, atkovojo 11 kamuolių, T. Kaušyla 19 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.
TŽID – A. Ščerba taip pat pakilęs nuo suolo buvo rezultatyviausias, 20 taškų 8 atkovoti kamuoliai, V. Budrikas 15 taškų, 9 atkovoti kamuoliai, po traumos grįžęs T. Spūdys 13 taškų, 6 rezultatyvūs perdavimai.
Pratęsimas numeris 2
Pirmųjų pirmadienio rungtynių pavyzdžiu pasekę „KKSC 2001“ ir „SK Achespo“ krepšininkai taip pat žaidė pratęsimą, tačiau šiose rungtynėse jaunimas rungtynių gale sugebėjo išlikti šviežesni ir šventė trapią 1 taško pergalę.
Rungtynes spurtu 9:0 pradėję šeimininkai buvo panašu, jog tiesiog nepasigailės savo priešininkų, tačiau palengva, daugiausiai D. Survilos pastangomis „SK Achespo“ ekipa priartėjo prie varžovų ir pirmaji kėlinį rezultatyviu R. Palčinsko išpuoliu pabaigę svečiai atsiliko tik dviejais taškais. Gerą ritmą pagavę Achemiečiai ir toliau rezultatyviai rungtyniavo ir du kėlinius pabaigė būdami priekyje 29:36.
Vien Š. Dambrausko 12 taškų kėlinio pradžioje jau leido komandoms žaisti įtemptas rungtynes, taškas į tašką Nei vieni, nei kiti didesnio pranašumo susikrauti nesugebėjo ir dvi taiklios jau minėto R. Palčinsko baudos išsiunčia komandas į pratesimą. Nors ir pirmieji pratęsime pasižymėjo „Achespo“, tačiau greitai savo iniciatyvą parodė sporto centro auklėtiniai – pagrinde Š. Dambrausko taiklūs metimai atsvėrė visus R. Čerkeso taškus ir pergalę vieno taško pranašumu įsirašo „KKSC 2001“.
KKSC 2001 – antras nesustabdomas rungtynes demonstruoja po traumos sugrįžęs Š. Dambrauskas, 45 taškai, 6 taiklūs tritaškiai, 10 išprovokuotų pražangų, K. Palaima pelnė 9 taškus ir sugriebė 11 kamuolių.
SK Achespo – D. Survila 22 taškai, 5 taiklūs tolimi metimai, R. Čerkesas 18 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai.
Nesunki čempionų išvyka
Trečiadienio pavakarę Batėgaloje susitiko aikštelės šeimininkai „Kulva“ ir „Dumsiai“. Nuo pirmųjų minučių uraganinį puolimą demonsravę čempionai nesunkiai įveikė „Kulvą“ 28 taškų skirtumu.
Pirmasis rungtyniu ketvirtis prasidėjo greitu abiejų komandų taškų apsikeitimu, po dviejų minučių rezultatas dar buvo 7:8, tačiau tritaškį įmetė A. Bičiužas, dar vieną pridėjo M. Baniulis ir skirtumas greitai išaugo iki dviženklio, rezultatas po pirmojo kėlinio 21:31. Antrajame kėlinyje šeimininkai bandė priartėti E. Vaitiekausko pastangomis, tačiau didesnį tempą laikę svečiai neprisileido varžovų pavojingu atstumu, kėlinio pabaiga žymi rezultatą 38:53.
Antroje rungtynių pusėje komandos žaidė apylygiai, nei vieni nei kiti didelio rezultatyvumo neparodė, o paskutiniame rungtynių ketvirtyje „Kulvai“ nebeužteko jėgų, 8:20 pralaimėtas kėlinys ir galutinė rungtyniu sirena palieka rezultatą 64:92.
Kulva - A. Sendzikas pelnė 17 taškų, atkovojo 11 kamuolių, E. Vaitiekauskas pridėjo 15, pataikydamas 4 tolimus metimus.
Dumsiai – A. Bičiužas 31 taškas, 9/11 dvitaškiai, 8 atkovoti kamuoliai, V. Kružikas 19 taškų, 15 atkovotų kamuolių, M. Baniulis 14 taškų.
Revanšo pasiekti nepavyko
Jau antrąjį kartą šiame sezone susitiko „Pauliukai“ ir „Turbo X“. Juškonyse kova virė iki paskutinių sekundžių ir tik nežymia persvara pergalę sugebėjo išsivežti „Turbo X“, 60:64.
Rungtynes atidarė M. Eglinskas kuris dviejais įspūdingais dėjimais sudrebino varžovų krepšį, vėliau sekė taiklūs tritaškiai metimai iš abiejų komandų, ir po pirmojo ketvirčio nežymią persvarą išsikovojo „Turbo X“ 16:21. Antrasis kėlinys prasidėjo greitu D. Drimeikio tritaškiu, ir V. Burovo metimo pataisymu, rezultatas tapo lygus, tačiau greitai atsigavę svečiai vėl susigrąžino persvarą ir baigė kėlinį pirmaudami 29:39.
Trečiasis rungtynių kėlinys prasidėjo šešiais staigiais svečių taškais, ir persvara jau siekė 16 taškų, bet greitai į tai atsakę „Pauliukai“ neleido varžovams per daug įsismarkauti ir po tryjų kėlinių rezultatas yra 46:59. Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai pademonstravo kietą vyrišką kovą ir neatidarė varžovams jokių kelių savo krepšio link, šie per šį kėlinį svečiai pelnė tik penkis taškus, tačiau patys šeimininkai didelio rezultatyvumo taip pat nepademonstravo, ir anksčiau gauto deficito panaikinti nesugebėjo, 60:64.
Pauliukai – A. Geiša 14 taškų, 13 atkovotų kamuolių, iš kurių net 7 puolime, M. Gelžinis 12 taškų.
Turbo X – M. Eglinskas 21 taškas, 8 atkovoti kamuoliai, B. Steponavičius 16 taškų, 12 atkovotų kamuolių.
Gimtadieninės rungtynės
Penktadienį, J. Vareikio gimnazijoje susitiko gimtadienį šventusio Ginto Mazurevičiaus auklėtiniai. Vieni dabartiniai, o kiti jau baigę. Pergalę rezultatu 78:52 iškovojo „99“ ekipa parodžiusi, kad jauniesiems trenerio auklėtiniams dar reikia išklausyti nemažai trenerio pamokų.
Jau pirmajame kėlinyje, pagrinde greitų atakų pagalba į priekį įsiveržė „99“ komanda. Antrajame kėlinyje žaidimas išsilygino, jaunieji „KKSC 4/5“ krepšinikai nepasimetė ir į vyresnių priešininkų rezultatyvias atakas atsakydavo tuo pačiu. Vistik rezultatas po dviejų kėlinių rodė aiškią „99“ komandos krepšininkų persvarą – 41:24.
Trečiasis rungtynių kėlinys prasidėjo lygiai taip pat kaip ir pirmasis. Dariaus Januškos vedami „99“ krepšininkai uraganiniu tempu bėgo į greitas atakas ir prie savo persvaros pridėjo dar 9 taškus. Po trijų kėlinių rezultatas švieslentėje rodė 65:39 jaunųjų krepšininkų nenaudai. Ketvirtasis kėlinyje stebūklų neįvyko, žaidimas nurimo, treneris Gintas Mazurevičius savo jaunuosius auklėtinius rotavo penketais suteikdamas galimybę visiem pasižaisti. Galutinis rungtynių rezultatas – 78:52.
KKSC 4/5 – Komandoje dviženklę taškų ribą peržengė vienintelis Eimantas Mackevičius pelnęs 18 taškų.
99 – Darius Januška pelnė 31 tašką ir atkovojo 7 kamuolius, Benas Ašmena ir Giedrius Pakalniškis pridėjo po 18 taškų ir 9 atkovotus kamuolius.