JKML savaitė: paaiškėjo Didžiosios ir Mažosios taurės pusfinalio dalyvės

JKML savaitė: paaiškėjo Didžiosios ir Mažosios taurės pusfinalio dalyvės 139

2023 metų vasario 5  dieną, trimis, o ne keturiomis varžybomis Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje startavo paskutinis JKML antrojo etapo turas.  Šiame ture dvi triuškinančias sužaistos keturios paskutinės varžybos  antrojo etapo pagrindinio čempionato A ir B grupėse. Paaiškėjo visi Didžiosios ir Mažosios taurės pusfinalio dalyviai. Komandoms  ,,Admodė“ ir Jonavos SC 06/07 likusioms paskutinėms B grupėje JKML čempionatas jau baigėsi.

Per vėlai. Tokį žodžių junginys  galima pavartoti  apie komandos  ,,Tarp Žemės dangaus“(2-2) žaidimą ir pergalę, kuri pirmose vasario 5 rungtynėse, kurios vyko  A grupėje kovojo prieš vienus iš lygos favoritų ,,Dumsiai“(3-1). Šias rungtynes geriau pradėjo ,,Tarp Žemės ir Dangaus komanda“, kuri geriau pataikydama iš visų distancijų ir puikiai dalindamasi kamuoliu sugebėjo po pirmosios rungtynių pusės įgyti dešimties taškų persvarą. Po ilgosios pertraukos ,,Dumsiai“ vedami į priekį Šarūno Dambrausko aplygino žaidimą ir bandė vytis varžovus, bet iki galo to padaryti nepavyko ir šiai komandai teko patirti pirmąjį pralaimėjimą antrajame etape. Tiesą, šis pralaimėjimas abiems komandoms galutinėje  A grupės lentelėje nieko nelėmė, bet laimėdama prieš turnyro favoritus ,,Tarp Žemės ir Dangaus“ nors ir per vėlai, kad pakiltų lentelėje iškovojo pergalę  į pusfinalį veikiausiai eis pakilesnės nuotaikos. Juolab, kad Didžiosios taurės pusfinalyje abi šios komandos iki dviejų pergalių žais tarpusavyje. Nugalėtojų komandoje naudingiausias buvo legionierius iš kaišiadorių Paulius Kazlauskas (20 tšk., 15 atk. kam., 28 naud. b). Pralaimėjusių gretose naudingiausias buvo Šarūnas Dambrauskas (36 tšk., 7 perimti kamuoliai, 6 išprovokuotos pražangos, 36 naud. b.).

Nelaimėjo. Taip antrajame vssario 5  susitikime kuris vyko jau B grupėje  nutiko svečių iš Kėdainių rajono komandai ,,Akademija“(0-4),  kuri paskutiniame A grupės susitikime žaidė su dar vienais lygos favoritais ,,Pauliukai“(3-1)  kolektyvu. Šias rungtynes geriau sekėsi pastarajai komandai, kuri remdamasi startinio  penketo žaidėjų rezultatyvumu  laimėjo tris iš keturių kėlinukų iš kurių vieną dviženkle persvara ir iškovojo pergalę prieš lygos svečius galutiniu rezultatu 83:65. Nugalėtojų gretose naudingiausias buvo Edvinas Masiokas, kuris yra ir 7 pagal naudingumą visoje lygoje (25 tšk., 10 atk. kam., 4 atk. kam., 4 rez. perd,., 32 naud. b.). Jam puikiai padėjo Ričardas Belopetravičius (28 tšk., 10 atk. kam., 4 rez. perd,., 31 naud. b.). Pralaimėtojų komandoje Darius Girdvila ir Aurimas Saldys pelnė atitinkamai 14 ir  13 taškų.  Po šių rungtynių tapo aišku, komanda ,,Akademija“ neiškovojusi nei vienos pergalės A grupėje krentą į Mažąją taurę ir jos pusfinalyje iki dviejų pergalių kovos prieš ,,JonavosSC04/05“ komandą. Tuo tarpu ,,Pauliukai“ Didžiosios taurės pusfinalyje taip pat iki dviejų pergalių kausis su komanda ,,Fortūna“.

Pratęs čempionatą. Tai darys komanda Jonavos SC04/05“(2-2) kuri mūšyje dėl patekimo į finalinį lygos etapą susitiko su komanda ,,Admodė“(2-2).  Šios rungtynės nuo pat pradžių vyko gan kokybiškai, rezultatyviai ir atkakliai kaip ir derėtų tokioms rungtynėms. Po pirmosios  rungtynių pusėje daugiausia dėka naudingo Karolio Pauplio žaidimo dėka priekyje trapią trijų taškų persvara buvo ,,Admodės“ komanda.  Po ilgosios pertraukos toliau rezultatyviai žaidžiant ir viena po kito tritaškius į varžovų krepšį leidžiančio ,,JonavosSC04/05“ žaidėjo Kęstučio Gresiaus bei kitų nuolatinių komandos lyderių Astijaus Ivanovo ir Eimantas Mackevičiaus naudingo žaidimo dėka jaunuolių komanda per likusius du kėlinius pavijo ir aplenkė varžovus ir iškovojo nelengvą pergalę rezultatu 77:71, kuri leido šiai komandai B grupėje užimti trečiąją vietą ir  iškovoti paskutinį kelialapį į tolimesnį lygos etapą.  ,,JonavosSC04/05“ kitame pateko į Mažają taurę, kurios pusfinalyje iki dviejų pergalių susitiks su  penktą vietą A grupėje užėmusia komanda ,,Akademija“.  Šios rungtynėse nugalėtojų gretose naudingiausias žaidėjas buvo Kęstutis Gresius Dabašinskas ( 31 tšk., 8/16 tritaškių., 31  naud. b.). Aštuoni šio žaidėjo tritaškiai yra beveik visi komandos tritaškiai, nes visa komanda jų įmetė dešimt.  Tuo tarpu ,,Admodė“ iš viso įmetė tik 4 tritaškius. Pralaimėjusių gretose naudingiausias buvo Karolis Pauplys (32 tšk., 11 atk. kam., 30 naud. b.).

Už borto. Taip nutiko  komandai  ,,Jonavos SC06/07“ (1-3),  kuri pirmajame vasario 5 rungtynėse  susitiko su komanda ,,Admodė“ (2-2). Šiose rungtynės vyko gan nerezultatyviai ir nekokybiškai abiems komandos darant daug klaidų ir prastai metant tritaškius. Šiame klampiame žaidime ,,Sbetonas“ laimėjo  du  kėlinius iš keturių ir to užteko, kad pavyko laimėti rungtynes dėka to, kad ši komanda turėjo daugiau žaidėjų galinčių patempti komanda paskui  save ir įmetusių dviženklį skaičių. ,,Sbetonas“ komanda ir ženkliai geriau kovojo dėl kamuolio po krepšiais. Tuo tarpu ,,Jonavos SC06/07“ lyderis Dominykas Gerasimovas taip ir nesulaukęs didesnės komandos draugų pagalbos puolime kartu su jais buvo priverstas kapituliuoti ir pralaimėti galutiniu rezultatu 57:62. Tai reiškia, kad ši komanda B grupėje lieka paskutinė  ir pasitraukia iš šių metų pirmenybių. ,,Sbetonas“  tuo tarpu finišuoja pirmi B grupėje ir Mažosios taurės pusfinalyje susitiks su antrąją vietą šioje grupėje užėmusia komanda ,,Kulva“. Nugalėtojų komandoje naudingiausias  buvo Lukas Armonas (16 tšk., 13 atk. kam., 5 perimti kamuoliai., 25 naud. b.). Jam gerai talkino dvigubą dublį surinkęs Erikas Chanekas (17 tšk., 12 atk. kam.) Pralaimėjusių komandoje  naudingiausias buvo Dominykas Gerasimovas (24 tšk., 8  atk. kam., 19 naud.).  Joks kitas komandos žaidėjas nesurinko dviženklių statistikos skaičių