JKML savaitė: „Pauliukų“ dominavimas ir nesėkmingas jaunųjų krepšininkų debiutas 62

Sekmadienį prasidėjo antrasis Jonavos krepšinio mėgėjų lygos (JKML) turas, o iki tol dar vyko pirmojo turo mačai. Apžvelgsime įdomiausius savaitės darbo dienomis vykusių mačų akcentus.

Amžiaus skirtumas – ne rodiklis. Trenerio Arūno Kačenausko vadovaujama KKSC’02 ekipa pirmadienį susitiko su vyresniųjų „99“ komanda. Įspūdingai sužaidę paskutinį kėlinį, KKSC’02 krepšininkai įveikė savo varžovus 78:61.

Rungtynes KKSC’02 pradėjo geležine gynyba ir per pirmąjį ketvirtį praleido vos aštuonis taškus, patys įmetę dvigubai daugiau. Tuo tarpu antrajame kėlinyje viskas apsivertė aukštyn kojomis – jau „99“ diktavo savo sąlygas, laimėję kėlinį 22:10 ir prieš didžiąją pertrauką būtent pastaroji komanda turėjo persvarą – 30:26.

Trečiasis kėlinys buvo apylygis, bet į rungtynes sugrįžę KKSC’02 žaidėjai susigrąžino minimalų pranašumą sau, laimėdami kėlinį 19:14.

Visiškas KKSC’02 benefisas įvyko ketvirtajame kėlinyje. Jų puolimas tiesiog sprogo – per ketvirtį ši ekipa įmetė net 33 taškus, praleido tik 17 ir užtikrintai nugalėjo savo varžovus.

Abi komandos metė daug tolimų metimų, tačiau tai daryti joms sekėsi skirtingai – KKSC’02 išmetė net 38 tritaškius, iš kurių pataikė 13, o „99“ iš tolimos distancijos atakavo 23 kartus, bet tikslą pasiekė vos 3 metimai.

KKSC’02 komandoje rezultatyviausias buvo Paulius Petrauskas, pelnęs 16 taškų, Gelminas Gudonavičius pridėjo 12,  Tomas Kaušyla – 11, Deividas Kulisauskas – 10 taškų.

„99“ ekipai Evaldas Paplauskas pelnė 21 tašką, o Darius Januška (5/19 metimai) – 14.

Monstriška dviejų gynėjų dvikova. Šarūnas Dambrauskas ir Titas Milašauskas vienas kitam greičiausiai buvo metę pirštinę prieš KKSC’01 ir „Uragano-Rojalių“ rungtynes. Labai įtemptame mače nugalėjo pastarojo komanda „Uraganas-Rojaliai“, tačiau abu gynėjai surinko fantastiškus 40 efektyvumo balus.

Šiose rungtynėse prireikė net pratęsimo, nes pagrindinis mačo laikas baigėsi 64:64. Pratęsimo metu geriau pasirodė „Uraganas-Rojaliai“, laimėję šią sunkią dvikovą 74:70.

Visas rungtynes komandos alsavo viena kitai į nugarą, o baigtį sprendė abiejų komandų vedliai.

Š. Dambrauskas pelnė 33 taškus, pataikydamas 6 iš 11 dvitaškių ir 5 iš 13 tritaškių bei sugriebęs 10 atšokusių kamuolių. T. Milašauskas savo ruožtu pelnė 32 taškus, parodęs įspūdingą tritaškių taiklumą - t–kslą pasiekė 6 jo tolimi metimai iš 7 bandymų.

KKSC’01 komandai taip pat išsiskyrė Edvardas Matulevič, pelnęs 15 taškų (4/5 tritaškiai), ir 13 taškų pridėjęs Kristupas Palaima.

„Uragano-Rojalių“ gretose, be T. Milašausko, gerai sužaidė Alius Jaskūnas, įsirašęs į savo sąskaitą 11 taškų ir 6 atkovotus kamuolius, Mėrūnas Savickas pelnė 10 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Amerikietiški kalneliai Batėgaloje. Antradienį JKML pirmojo turo savaitės mače susitiko aikštės šeimininkai „Kulvos“ krepšininkai ir „Kaktuso“ komanda.

Rungtynių pradžioje atrodė, kad „Kaktusas“ patvirtins savo favoritų statusą ir nesunkiai įveiks priešininkus, nes pirmajame ketvirtyje jų žaidimas buvo itin rezultatyvus – 27 taškai ir 9 taškų persvara po pirmosios mačo dalies.

Tačiau vėliau sustojo puolimas. Abiejų komandų. Ir tai buvo parankiau „Kulvai“. Nors po dvejų kėlinių švieslentėje degė skaičiai 41:29 „Kaktuso“ naudai, vėliau „Kulva“, įtraukusi „Kaktusą“ ir klampų ir nerezultatyvų krepšinį, sugebėjo priartėti iki 5 taškų deficito.

Paskutiniajame ketvirtyje „Kaktusas“ apskritai pelnė tik 6 taškus, tačiau ir „Kulvos“ žaidėjų metimai toli gražu ne kiekvieną kartą skrodė tinklelį, tad išvargta „Kaktuso“ pergalė – 63:55.

„Kaktuso“ komandoje Antanas Pekys pelnė 15 taškų, Laimonas Kazulis 11, Tomas Kepežinskas – 10.

„Kulvos“ komandoje nesulaikomas buvo po krepšiu siautėjęs Mantas Mikulėnas, surinkęs 19 taškų ir 13 sugriebtų kamuolių. Lukas Varkala pridėjo 11 taškų.

Nesustabdomas po krepšiais. „Pauliukų“ vidurio puolėjas Arvydas Geiša trečiadienio mače su „Fortūna“ vienas pats atkovojo beveik tiek pat kamuolių, kiek visa priešininkų komanda. Pažymėtina, kad puolime atkovotų kamuolių grafoje jis buvo geresnis už „Fortūnos“ visus žaidėjus.

A. Geiša pelnė 27 taškus, atkovojo net 21 kamuolį, iš kurių 11 – puolime. „Fortūna“ savo ruožtu sugriebė iš viso 25 kamuolius, iš kurių 7 buvo atkovoti puolant varžovų krepšį.

„Pauliukai“ savo aikštėje Juškonyse pamokė „Fortūną“, nušluodami priešininkus 96:53.

Nors pirmojoje rungtynių pusėje dar buvo galima įžvelgti tam tikrą intrigą: po dviejų kėlinių rungtynių švieslentė rodė aštuonių taškų „Pauliukų“ persvarą – 45:37.

Tačiau po didžiosios pertraukos A. Geišos vedami „Pauliukai“ nusprendė nebesiterlioti ir nušlavė varžovus 43 taškų persvarą.

Įdomu tai, kad A. Geiša vienas surinko daugiau naudingumo balų už priešininkų komandą bendrai – 41 prieš 40. „Pauliukų“ komandoje buvo vos šeši žmonės, bet penki iš jų efektyvumo balų grafoje įsirašė dviženklį skaičių.

„Pauliukai“: A. Geiša (21 atkovotas kamuolys) 27 taškai, Mindaugas Gelžinis 19 taškų, Aivaras Bisigirskas (11 atkovotų kamuolių) 16 taškų, Žilvinas Levinskas (8 rezultatyvūs perdavimai) 15 taškų.

„Fortūna“: Marius Kazakevičius (9/20 metimai) 18 taškų, Žilvinas Radzevičius (8 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai) 9 taškai.

Apkartęs debiutas. Šiais metais KKSC’02 ekipa prarado jauniausios JKML komandos vardą. Į aikštę žengė trenerio Ginto Mazurevičiaus vadovaujami KKSC‘04/05 vaikinai. Vis dėlto pirmasis mačas jiems buvo labai skaudus.

Penktadienį susitikę su „TŽID“ komanda jaunieji krepšininkai neturėjo jokių argumentų prieš fiziškai stipresnius ir aukštesnius „TŽID“ žaidėjus ir nusileido beviltiškai – 50:117.

„TŽID“ komandos krepšininkai puikiai suvokė savo pranašumus ir dominavo tiek po krepšiais, tiek ir laiku atakuodami KKSC‘04/05 vaikinus gynyboje. „TŽID“ perėmė net 28 kamuolius, kuriuos dažniausiai versdavo taškais. Iš viso jaunieji Kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniai padarė net 37 klaidas, o atkovotų kamuolių grafoje – didžuilė praraja: 58 prieš 20.

KKSC‘04/05 komandoje nė vienas žaidėjas nesurinko teigiamo efektyvumo balų skaičiaus, o rezultatyviausiai žaidė Eimantas Mackevičius, surinkęs 17 taškų, Astijus Ivanovas pelnė 10.

„TŽID“ ekipoje Žygimantas Simovičius pelnė 30 taškų, pataikęs net 11 iš 15 dvitaškių metimų, 28 taškus (9/13 dvitaškiai, 11 atkovotų kamuolių) surinko Viktoras Budrikas, 17 taškų (9 atkovoti kamuoliai, 9 rezultatyvūs perdavimai) pelnė Titas Spūdys, 16 (12 atkovotų kamuolių) – Paulius Kazlauskas.