JKML savaitė: pirmoji „Ninokso“ pergalė ir sezono rekordas

JKML savaitė: pirmoji „Ninokso“ pergalė ir sezono rekordas 25

Praėjusį savaitgalį ir šią savaitę buvo sužaistos Jonavos krepšinio mėgėjų lygos (JKML) devintojo turo rungtynės, kurių metu netruko įtemptos kovos,  emocijų ir pirmųjų kartų šiame sezone.

Atkaklus turo startas. Sekmadienį pirmieji į aikštę žengė „Visų savų“ ir „Kaktuso“ krepšininkai. Rungtynės klostėsi labai įtemptai ir lygiai. Nors mačo pradžioje „Kaktusas“ kiek užtikrinčiau žaidė puolime ir po dviejų kėlinių turėjo visai ženklią 7 taškų persvarą.

Vis dėlto po didžiosios pertraukos „Visi savi“ kaip reikiant susikaupė ir sugebėjo išlyginti rezultatą. Tačiau Justinui Mačikūnui ir jo komandoms draugams šiek tiek pritrūko jėgų tam, kad būtų pasiekta galutinė pergalė. „Kaktusas“ laimėjo šią įtemptą dvikovą 80:78.

Po šios pergalės „Kaktusas“ susilygino su „Visais savais“ iškovotų pergalių skaičiumi ir šiuo metu šios komandos, kartu su „Admode“, dalijasi 4-6 vietas (6 pergalės ir 3 pralaimėjimai).

„Kaktuso“ gretose rezultatyviausias buvo Šarūnas Purvinis, pelnęs 21 tašką. Antanas Pekys pridėjo 17, Tomas Kepežinskas – 15 taškų.

Pralaimėjusiems 24 taškus įmetė ir 14 kamuolių atkovojo po dviejų rungtynių diskvalifikacijos grįžęs Justinas Mačikūnas, 20 taškų į savo sąskaitą įsirašė Karolis Taškimovas, 17 – Jovydas Mačikūnas.

Nuotr. A. Šimulio

Pirmoji pergalė. Galiausiai išaušo diena, kai pergalės skonį pajuto iki šiol aštuonis pralaimėjimus paeiliui patyrę „Ninokso“ krepšininkai. Sekmadienį jie 58:57 palaužė „Losritos“ žaidėjus.

„Losrita“ į šias rungtynes atvyko vos penkiese, tačiau jų varžovai taip pat negalėjo pasigirti ilgu atsarginių žaidėjų suoleliu – jie turėjo du rezervinius krepšininkus. Nenuostabu, kad mačas nepasižymėjo nei rezultatyvumu, nei metimų taiklumu. Tiesa, verta pažymėti, kad abi komandos padarė itin nedaug klaidų – „Losrita“ suklydo 10 kartų, o „Ninoksas“ apskritai prarado vos penkis kamuolius per visas rungtynes.

„Losritai“ 19 taškų pelnė Vadimas Gončiarenko, dar pridėjęs ir 10 atkovotų kamuolių, 12 taškų įmetė Karolis Leonovičius, 10 taškų (2/16 dvitaškiai) ir net 18 atšokusių kamuolių įsirašė Romas Margelis.

Nugalėtojams Dovydas Tamašauskas pelnė 24 taškus (10/26 metimai) ir atkovojo 15 kamuolių. Darius Dirmantas sugriebė tiek pat kamuoių ir pelnė 13 taškų, Edgaras Ruzgaitis pridėjo 10.

Vienas puolimo lauke ne karys. Nerijus Pečeliūnas sekmadienį vienas surinko kone trečdalį „Uragano-Rojalių“, tačiau tai nepadėjo šiai komandai iškovoti pergalės prieš „TŽID“ komandą.

Pastaruoju metu pankankamai gerą sportinę formą demonstruojanti „TŽID“ komanda iškovojo pergalę rezultatu 68:60.

„TŽID“ sezoną pradėjo labai sunkiai – jiems susidėliojo tvarkaraštis  taip, kad pirmuosius sezono mačus komanda turėjo žaisti prieš lygos grandus – „Pauliukus“ ir „Dumsius“. Nenuostabu, kad buvo patirti du triuškinami pralaimėjimai iš eilės, o po to nusileista ir „Admodės“ komandai.

Tačiau po to „TŽID“ iškovojo tris pergales paeiliui, tik po labai atkaklios kovos nusileido „Visiems saviems“ ir „Fortūnai“, o dabar įveikė ir „Uraganą-Rojalius“.

„TŽID“ Darius Rudis pelnė 11 taškų, Viktoras Budrikas ir Aurimas Zigmantas (14 atkovotų kamuolių) pridėjo po 10.

„Uraganams-Rojaliui“ tik N. Pečeliūnas surinko dviženklį taškų skaičių, pelnęs jų 18.

Į vienus vartus. „Paneriai“ šį sezoną yra iškovoję dvi pergales ir turnyrinėje lentelėje lenkia „Ninoksą“, tačiau galima teigti, kad ši ekipa, jei pralaimi, tai pralaimi užtikrintai. Jų įmestų ir praleistų taškų santykis yra blogiausias lygoje, o vidutiniškai rungtynes jie pralaimi daugiau nei 24 taškais.

Štai ir „Turbo-X“ kelyje atsidūrę „Paneriai“ nebuvo pirmiesiems sunki kliūtis – praėjusio sezono finalininkai nušlavė savo varžovus 103:57.

Gana keistokai šioje situacijoje atrodo tai, kad „Paneriai“ netgi sugebėjo laimėti pirmąjį rungtynių kėlinį (24:23), o prieš didžiąją pertrauką atsilikinėjo tik 12 taškų. Tačiau jų padėtis aikštėje visiškai sugriuvo trečiajame ketvirtyje, kurį „Turbo-X“ laimėjo 27:7 ir pasiuntė priešininkus į nokautą.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, kurį „Turbo-X“ taip pat lengvai sutvarkė ir laimėjo rungtynes 46 taškų skirtumu.

„Turbo-X“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Benas Steponavičius, pelnęs 29 taškus, 19 taškų ir 13 atkovotų kamuolių pridėjo Mantas Eglinskas, po 14 taškų į savo sąskaitą įsirašė Gytis Vitkauskas (10 atkovotų kamuolių) ir Lukas Armonas (7 atkovoti kamuoliai). 13 taškų pelnė Povilas Žiegis.

„Panerių“ komandoje 19 taškų įmetė Gediminas Vasauskas (7/25 metimai), 18 – Ramūnas Krasauskas (9/23 dvitaškiai).

Rekordas. „Achespo“ aukštaūgis Ramūnas Čerkesas toliau pirmauja lygoje pagal atkovotus kamuolius, o sekmadienį jis savo poziciją pagerino, kai pasiekė atkovotų kamuolių per vienerias rungtynes rekordą. Mače su „Kulva“ jis sugriebė net 26 atšokusius kamuolius. Be to, jis dar pelnė 34 taškus ir surinko net 46 naudingumo balus. Jo vedama „Achespo“ komanda 87:81 įveikė savo priešininkus.

R. Čerkesui puikiai talkino Marius Zimnickis, pataikęs net 7 tritaškius metimus iš 11 ir pelnęs 25 taškus. Audrius Vilutis nugalėtojams pridėjo 10 taškų.

„Kulvos“ gretose išsiskyrė Andrius Vaitiekauskas, pelnęs 22 taškus ir atlikęs 11 rezultatyvių perdavimų. Egidijus Vaitekauskas ir Arnas Sendzikas pridėjo po 18 taškų. Tiesa, pirmasis pataikė tik 4 tritaškius iš 14 ir 2 dvitaškius iš 9, o A. Sendzikas dar pridėjo 13 atkovotų kamuolių ir buvo naudingiausias savo komandoje.

Pirmasis kėlinys – dar ne pergalė. Puikiai pradėjusi rungtynes su „Admode“, KKSC’01 komanda vis dėlto nesugebėjo pasiekti pergalės. Pirmąjį ketvirtį laimėję net 23:10, vėliau KKSC auklėtiniai sugriuvo ir „Admodė“, vedama pirmiausiai Ričardo Belopetravičiaus, laimėjo mačą 78:68.

Po rungtynių KKSC’01 gynėjas Edvardas Matulevič akcentavo prastą komandos pataikymą ir nesusikaupimą puolime.

„Su tokiu pataikymu vargiai laimėsime prieš bet ką“, - konstatavo jis.

Nors visgi KKSC’01 pataikymas nebuvo toks jau blogas – dvitaškius komanda metė 38, o tritaškius – 31 procento taiklumu.

Visgi KKSC komandos žaidėjai nesugebėjo sulaikyti puikiai žaidusio R. Belopetravičiaus, kuris pataikė net 12 iš 15 dvitaškių ir viso surinko 32 taškus bei 37 naudingumo balus. Raimundas Macas į savo sąskaitą įsirašė 16 taškų ir tiek pat atkovotų kamuolių, Marius Mickevičius pridėjo 14 taškų.

KKSC’01 komandoje 25 taškus pelnė Rokas Kubilius, Titas Spūdys siautėjo po krepšiais, pelnęs 15 taškų ir atkovojęs net 23 kamuolius. Roko Leonavičiaus sąskaitoje – 13 taškų.

Nuotr. L. Valvonio

Video A. Karpavičiaus

Sensacija neįvyko (I). Jaunieji KKSC’02 krepšininkai bandė kibti į atlapus sezono lyderiams „Dumsiams“, tačiau šios ekipos žaidėjai vėl įrodė savo klasę ir iškovojo pergalę 85:66.

Pirmąjį kėlinį KKSC’02 netgi laimėjo 19:17, tačiau antrajame jų puolimas buvo visiškai sustabdytas – „Dumsiai“ prieš didžiąją pertrauką susikrovė 8 taškų pranašumą, o po to jį tik didino.

Kaip visada, KKSC’02 rėmėsi Pauliaus Petrausko pastangomis, tačiau šiam pergalės savo komandai atnešti nepavyko. Jis pelnė 18 taškų ir atkovojo 5 kamuolius, visgi „Dumsių“ barjeras jam ir jo komandos draugams buvo pernelyg aukštas.

Ketvirtajame kėlinyje abi ekipos žaidė labai atvirą ir puolimą paremtą krepšinį, kuriame „Dumsiai“ jaučiasi lyg žuvis vandenyje ir šis ketvirtis buvo pats rezultatyviausas – 30:22 jį laimėjo „Dumsiai“.

Nugalėtojų gretose 5 iš 6 aikštėje pasirodžiusių žaidėjų pelnė dviženklį taškų skaičių – Edvinas Neimontas 22, Aroldas Bičiužas (11 atkovotų kamuolių) 20, Matas Baniulis 16, Matas Zvicevičius 14, Vytautas Kružikas (11 atkovotų kamuolių) 13 taškų.

KKSC’02 komandoje, be P. Petrausko, išsiskyrė Rodrigas Padriezas, pelnęs 12 taškų.

Sensacija neįvyko (II). „Fortūna“ lyg lygūs su lygiais kovojo su „Pauliukais“ trečiadienio mače Juškonių sporto salėje, tačiau jėgų jiems pritrūko. „Pauliukai“ apgynė savo namų tvirtovę ir iškovojo pergalę 84:71.

„Fortūnai“ labai trūko vos po 13 žaidimo minučių traumą gavusio Karolio Gailiūno pagalbos. Jis papildė jau ir taip gana ilgą „Fortūnos“ traumuotų žaidėjų sąrašą. Netekę aukštaūgio, „Fortūnos“ žaidėjai negalėjo nieko priešpastatyti prieš Arvydą Geišą, kuris pelnė 16 taškų (7/9 dvitaškiai) ir atkovojo 17 kamuolių. Tiek pat taškų pridėjo Mindaugas Gelžinis, po 13 pelnė Vladimiras Burovas ir Edvinas Masiokas.

„Fortūnoje“ išsiskyrė Martynas Čekanavičius, pelnęs 28 taškus, Žilvinas Radzevičius pelnė 14, tačiau suklydo net 9 kartus, Marius Kazakevičius pridėjo 11 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

Po šios pergalės „Pauliukai“ tvirtai rikiuojasi antroje turnyrinės lentelės pozicijoje, o „Fortūna“ yra dešimta.