JKML savaitė: prasidėjęs senjorų turnyras ir nauja sporto salė

JKML savaitė: prasidėjęs senjorų turnyras ir nauja sporto salė 79

Pirmąją vasario savaitę tęsėsi Jonavos Krepšinio Megėjų Lygos (JKML) tryliktojo turo rungtynės. Taip pat šios savaitės metu prasidėjo JKML Senjorų turnyras.

Antradienį prasidėjo JKML Senjorų turnyras kuriame dėl nugalėtojų vardo varžosi keturios komandos. Pirmose rungtynėse susitiko „SK Achespo 40+“ ir „TŽID 40+“ komandos. Pirmajame kėlinyje žaidimas buvo gana lygus, nei viena komanda nesusikrovė didesnės persvaros. Visgi, viskas pasikeitė antrajame kėlinyje, kuomet pagrinde Egidijaus Vaitkevičiaus tritaškių pagalba „TŽID“ veteranai išsiveržė į priekį ir atgal nebesidairė. Visą likusį varžybų laiką neleido priešininkams priartėti prie smogamio atstumo ir iškovojo pergalę rezultatu 63:46

„TŽID“ į pergalę vedė Egidijus Vaitkevičius su 20 taškų, 18 taškų ir 17 atkovotų kamuolių pridėjo Darius Rudis.

„SK Achespo“ komandoje 25 taškus pelnės Audrius Vilutis, 16 taškų varžovams atseikėjo Marius Jevstignejavas.

Antrose vakaro rungtynėse susitiko čempionų titulą ginantys „Pauliukų“ senjorai ir „Paneriai 40+“ komanda. Nuo pat rungtynių pradžių nebekilo klausimų kas išeis pakeltomis galvomis. Tritaškiu lietumi apdovanoję varžovus „Pauliukų“ senjorai iškart šovė į priekį ir nurūko be galimybės juos pavyti. Rungtynes jie laimėjo daugiau nei užtikrintai – 80:36 „Pauliukų“ senjorų naudai.

Komandą į pergalę vedė Andrius Vaitiekauskas su 22 taškais, Mindaugas Gelžinis ir Rimantas Leonovičius atitinkamai pridėjo po 19 ir 14 taškų.

„Panerių“ gretose vienintelis Irmantas Silius baigė rungtynes su dviženkliu taškų skaičiumi – 13.

Nuotr. V. Budrio

Jaunimas lieka be pergalių. JKML A grupėje dvi komandos kol kas žygiuoja be pergalių, viena iš jų – „KKSC 2002“, kuriai praėjusio sezono vicečempionai apie pergalę net neleido pagalvoti.

Pirmasis kėlinys sporto centro auklėtiniams nieko blogo nežadėjo, puikiai gynyboje stabdę varžovų išpuolius, patys taikliai mesdami tritaškius po dešimties minučių turėjo neženklią dviejų taškų persvarą, tačiau antrajame kėlinyje „Pauliukai“ pademonstravo greitą puolimą, taškus antraisiais šansais pelnė A. Geiša ir į ilgają pertrauką svečiai jau išsinešė aštuonių taškų pranašumą 37:45.

Antroje rungtynių pusėje vaizdas nuo antrojo kėlinio nesikeitė, taikliai tritaškius metė A. Masiokas, kuris šiose varžybose juos metė be klaidų (4/4), puolime vis dar be savo lyderio P. Petrausko rungtyniaujanti „KKSC 2002“ sunkiai rasdavo kelius link varžovų krepšio, o tuo pasinaudoję „Pauliukai“ iškovoja dar vieną pergalę 57:83.

Jonavos KKSC 2002 rezultatyviausias buvo D. Dūda, pelnęs 18 taškų, 11 pridėjo R. Padriezas.

Pauliukų gretose 22 taškus pelnė E. Masiokas, po 14 pridėjo A. Geiša ir V. Burovas.

Sporto centro akistatoje stipresni buvo vyresnieji. Antrosiose pirmadienio rungtynėse susitiko dvi sporto centro auklėtinių komandos, „Jonavos KKSC 2001“ ir „Jonavos KKSC 4/5“. Visas rungtynes pirmavę vyresnieji gana lengvai iškovojo daugiau nei užtikrintą pergalę 90:45.

Rungtyniu pradžia prasidėjo greitu „KKSC 2001“ puolimu, taikliai metę tritaškius Š. Dambrauskas, taškus iš po krepšio pridėjo A. Boreiša ir jau po pirmojo kėlinio komandas skyrė dviženklis skirtumas 23:11. Antrajame kėlinyje sporto centro abiturientai savo puolimo tempo nemažino, kelius link krepšio nesunkiai rado visi žaidėjai, nepasižymėjusių šeimininkų gretose neliko ir jau po dviejų kėlinių rezultats buvo 51:26.

Po ilgosios pertraukos komandos žaidė panašų krepšinį, tačiau puolimo tempas šiek tiek sumažėjo. „KKSC 2001“ puikiai dalinosi kamuoliu, atliko net 23 rezultatyvius perdavimus, toks nesavanaudiškumas leido iškovoti pergalę įmetus dvigubai daugiau taškų už varžovus – 90:45.

Jonavos KKSC 2001 gretose išsiskyrė Š. Dambrauskas pelnęs 26 taškus, taip pat rezultatyvus buvo ir K. Palaima su 20 taškų, 13 atkovotų kamuolių, V Grecovas pridėjo 19 taškų, 12 atkovotų kamuolių.

Jonavos KKSC 4/5 vienintelis K. Gręsius pelnė dviženklį taškų skaičių – 10, E. Mackevičius buvo žemiau savo vidurkio ir aikštelę paliko su 9 taškais.

Lyderių buksavimas. Trečiadienį Batėgalos daugiafunkcinio centro salėje susitiko „Turbo X“ ir „Kulvos“ komandos. Po įtemptos ir klampios kovos sveiką kailį sugebėjo išnešti „Turbo X“ krepšininkai.

Rungtynes kur kas užtikrinčiau pradėjo „Kulvos“ krepšininkai, kurie netikėtai užklupo priešininkus ir susikrovė 9 taškų persvarą – 23:14. Šaltą dušą gavę „Turbo X“ krepšininkai atsibudo ir pradėjo rodyti sau įprastą greitą krepšinį taip neleisdami varžovams pabėgti, o kaip tik patys juos pradėjo vytis. Į ilgąją pertrauką „Turbo X“ išėjo vis dar turėdami 4 taškų deficitą.

Antroje rungtynių pusėje lėtai bet užtikrintai „Turbo X“ mažino savo deficitą taip iššaukdami vis didesnes priešininkų emocijas. Galiausiai „Kulvos“ komanda visiškai palūžo, kuomet ekipos lyderis Egidijus Vaitekauskas buvo pašalintas iš aikštės, kas leido priešininkam mesti net 5 baudas ir taip susikrauti apčiuopiamesnį pranašumą. Be savo lyderio likę „Kulvos“ krepšininkai nesugebėjo sugrįžti į varžybas ir turėjo pripažinti lygos lyderių pranašumą 77:67.

„Turbo X“ į priekį vedė Lukas Armonas pelnęs 15 taškų ir atkovojęs 12 kamuolių, 14 taškų pridėjo Almantas Karpavičius, 12 Mantas Eglinskas.

„Kulvos“ ekipoje Mantas Mikulėnas buvo rezultatyviausias su 18 taškų, 16 pridėjo Egidijus Vaitekauskas, 12 Andrius Vaitiekauskas.

Jauniausieji čempionato dalyviai vis dar be pergalių. Paskutinėse savaitės rungtynėse, jau atrenovuotoje J. Ralio gimnazijos sporto salėje, susitiko jauniausi JKML pirmenybių dalyviai „KKSC 4/5“ ir „SK Achespo“, didelės intrigos nepareikalavusiose rungtynėse stipresni buvo Achemiečiai.

Pirmasis rungtynių kėlinys prasidėjo aktyviu abiejų komandų apšilimu, greitai taškus pelnė abi komandos ir jau po penkių minučių nežymią persvarą turėjo „SK Achespo“ krepšininkai 9:11, tačiau tada sekė greitos svečių atakos, kurias taikliai užbaigdavo B. Jurkėnas ir jau po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 16:30. Antrajame kėlinyje vaizdas nesikeitė, fiziškai stipresni varžovai atkovotus kamuolius kontroliavo tiek gynyboje, tiek puolime ir tai leido „SK Achespo“ į ilgąją pertrauką išeiti turint 19 taškų pranašumą 30:49.

Trečiajame kėlinyje savo persvarą „SK Achespo“ sugebėjo padidinti, po tryjų kėlinių komandas jau skyrė 28 taškai, tačiau ketvirtajame svečių komanda šiek tiek atsipalaidavo, prie to prisidėjo, jog jaunieji krepšininkai galų gale išgliaudė zonos gynyba, pradėjo mesti laisvi metimus, juos realizuodavo, ir nors kėlinį jaunimas laimėjo 21:14, tačiau pergalės tam iškovoti nepavyko, galutinis rezultatas 64:85.

KKSC 4/5 naudingumu išsiskyre E. Mackevičius, pelnęs 22 taškus ir atkovojęs 11 kamuolių, K. Gręsius ir A. Ivanovas pelnė po 11.

SK Achespo komandoje jaunasis B. Jurkėnas pasiekė savo sezono naudingumo rekordą, surinkęs 21 tašką, 12 atkovotų kamuolių ir atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus. R. Martiškauskas pridėjo 18 taškų ir 9 atkovotus kamuolius.