JKML savaitė: prasidėjo Didžiosios ir Mažosios taurės pusfinaliai

JKML savaitė: prasidėjo Didžiosios ir Mažosios taurės pusfinaliai 141

2023 metų vasario 12  dieną, penkiomis rungtynėmis Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje prasidėjo  JKML Didžiosios ir Mažosios taurės pusfinaliai. Praėjusią savaitę toliau vyko ir Senjorų grupės čempionato trečiasis ratas. Per savaitę sužaistos 7 rungtynės. Kaip viskas vyko šioje apžvalgoje. Skaitom.

Antirekordas. Tokį ,,pasiekė“   komanda ,,Paneriai40+“ (3-6),  kuri vasario 12 dieną vykusiose senjorų rungtynėse  susitiko su komanda SK ,,Achespo40+“ (9-1). Šias  rungtynės kiek netikėtai geriau pradėjo ,,Paneriai40+“ komanda, kuri po gan nerezultatyviai vykusiose pirmojo kėlinio pirmavo trapia trijų taškų persvara. Antrajame kėlinyje SK ,,Achespo40+“ žaidėjai tarsi  pabudo šiose gan ankstų sekmadienio rytą vykusiose rungtynėse ir gindami savo lygos lyderio poziciją bandė grįžti ir rungtynes ir po antrojo kėlinuko turėjo vos 1 taško deficitą. Po ilgosios pertraukos SK ,,Achespo40+“ puolimas galutinai atsigavo ir ši komanda neilgai trukus persvėrė rungtynių rezultatą savo naudai pasinaudodama, kad varžovų komandai negausiai susirinkusiai į rungtynes veikiausiai pasireiškė nuovargis ir jiems visiškai nesisekė pataikyti į  krepšį. Visa tai lėmė, kad SK ,,Achespo40+“ antrąją rungtynių dalį laimėjo net 21 taško persvarą ir toliau stiprindama savo lyderės pozicijas  iškovojo galutinę pergalę rezultatu 61:41. 41 komandos  ,,Paneriai40+“ įmestas taškas yra mažiausias vienos komandos įmestų taškų kiekis šiame Senjorų grupės sezone. Nugalėtojų komandoje naudingiausias  buvo dvigubą dublį surinkęs Robertas Martišauskas (16 tšk., 12 atk. kam.,4  rez. perd., 26 naud. b.). Valdas Šluta pridėjo 14 taškų.  Pralaimėjusių komandoje  naudingiausias  buvo ketvertų magiją pasitelkęs  Tomas Venckus (4 tšk., 9  atk. kam., 4 atk. kam., 4 perimti kamuoliai., 15 naud.).  Tai yra išties rezultatas krepšinyje, kai įmesdamas tik 4 taškus tampi naudingiausiu rungtynių žaidėju.  Donaldas Žiką irgi surengė gan gerą pasirodymą (14 tšk., 7 rez. perd., 4 perimti kamuoliai).

Kas antras. Taip dvitaškius metė dar dvi sekmadienio vasario 12 dieną žaidusios senjorų grupės -komandos tai ,,Vytis“(7-3)   ir ,,Pauliukų senjorai“ (4-7). Pastaroji komanda nors ir stovi žemiau turnyrinėje lentelėje žemiau rungtynes pradėjo geriau ir gan rezultatyvios pirmosios rungtynių dalies pirmavo trijų taškų persvara. Po ilgosios pertraukos toliau vyko gan lygi ir atkakli kova, kurioje visgi iniciatyvą perėmė komanda ,,Vytis“, kuri ir laimėjo rungtynes galutiniu rezultatu 71:68 . Tai leidžia šiai komandai labiau neatsilikti  nuo pirmaujančios komandos SK ,,Achespo“. Nugalėtojų komandoje naudingiausias buvo  komandos lyderis Mindaugas Giedraitis (16 tšk., 15 atk. kam., 27 naud. b). Ganėtinai naudingai žaidė ir Renatas Dabašinkas (17 tšk., 7 perimti kamuoliai., 6 išprovokuotos pražangos., 21 naud. b.).Pralaimėjusių komandoje naudingiausias buvo Darius Dirmantas (10  tšk., 4 rez. perd., 15 naud. b.). Rezultatyviausias buvo Saulius Kasperavičius - 17 taškų.

Rekordai. Tokius pasiekė ,,Dumsiai“ žaidėjas Šarūnas Dambrauskas Didžiosios taurės pusfinalio rungtynėse tarp ,,Tarp Žemės dangaus“ ir ,,Dumsiai“. Pastarieji tempiami į priekį rekordiniu tempu žaidusio,  beveik be klaidų tritaškius metusio  minėto savo komandos žaidėjo iki pat trečio kėlinio pabaigos  laikė rungtynių kontrole savo rankose, tačiau ketvirtajame kėlinyje ,,Tarp Žemės ir Dangaus“ bandė grįžti į rungtynes. Tai daryti buvo šiek tiek per vėlu  ir ,,Dumsiai“ iškovojo pergalę galutiniu rezultatu 88:81 ir pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1:0. Nugalėtojų komandoje naudingiausias buvo įstabiai sužaidęs Šarūnas Dambrauskas (50 tšk., 6 rez. perd., 6  atk. kam., 4 perimti kamuoliai., 7/8 tritaškių, 7 išprovokuotos pražangos, 59 naud. b.). Tiek taškų ir naudingumo balų šį sezoną dar nebuvo surinkęs nei vienas žaidėjas.  Pralaimėjusių komandoje naudingiausias buvo Vincas Daškevičius (21 tšk., 6 rez. perd.,  6 išprovokuotos pražangos, 24  naud. b.).

50. Tiek taškų pergalei pasiekti užteko komandai ,,JonavosSC04/05“,  kuri jau Mažosios taurės pusfinalyje  susitiko svečiais iš Kėdainių rajono ,,Akademija“ . Šios rungtynės vyko ganėtinai nervingai, nerezultatyviai komandoms metant prastu pataikymo procentų bei darant daug klaidų. Šitame įtampos kupiname mače iš pradžių tris kėlinius geriau sekėsi kėdainiečiam, kurie po jų turėjo keturių taškų persvara. Ketvirtajame kėlinyje, kuris buvo pats nerezultatyviausias rungtynėse Jonavos sporto auklėtiniai palaikomi gausiai susirinkusių savo sirgalių sužaidė drausmingiau ir plešte išplėšė pergalę iš svečių komandos rankų laimėdami rungtynes galutiniu rezultatu 50:49. Pergalė įmetus tiek taškų yra kažkas neįtikėtino žinant, kad šiek tiek anksčiau vykusiose rungtynėse vienas pats ,,Dumsių“ žaidėjas surinko tiek taškų.  Po šios pergalės Jonavos ,,SC04/05“ įsiveržia Mažosios taurės pusfinalio serijoje 1:0 ir yra pergalę arčiau finalo. Nugalėtojų komandoje, kaip dažnai nutinka šiame sezone, rezultatyviausi buvo Eimantas Mackevičius ir Astijus Ivanovas įmetę atitinkamai 10 ir 9 taškus.  Pralaimėtojų komandoje Martynas Makarevičius ir Remigijus Komisaraitis pelnė atitinkamai 19 ir  9  taškus.

Startinio penketo taškai.  Šių žaidėjų taškai užtikrino pergalę ,,Pauliukai“ komandai, kuri antrame Didžiosios taurės pusfinalyje susitiko su komanda ,,Fortūna“. Pirmajame kėlinyje vyko savotiška komandos žaidė ganėtinai atsargiai bei gan rezultatyviai. Po šio kėlinuko vos 1 taško persvara priekyje buvo ,,Fortūna“ komanda. Antrajame kėlinyje ,,Pauliukai“ puolimas įgijo bene aukščiausią įmanomą pavarą ir ši komanda neilgai trukus įsiveržė į priekį ir įmesdama per šį kėlinį net 35 taškus laimėjo jį  15 taškų persvara ir kaip rodo tolimesnė rungtynių eigą to pakako pergalei pasiekti, nes likusioje rungtynių dalyje ,,Fortūna“ nors ir vijosi varžovus, bet galutinai atsigauti po antrojo kėlinio šalto dušo nepavyko ir teko pralaimėti rungtynes rezultatu 88:97. Po šios pergalės ,,Pauliukai“ įsiveržė Didžiosios taurės pusfinalio serijoje į priekį 1:0.  Šios rungtynėse nugalėtojų gretose naudingiausias žaidėjas buvo efektyviausias komandos žaidėjas Ričardas Belopetravičius (29  tšk., 7 atk. kam., 35  naud. b.). Dvigubą dublį surinko Tadas Sebežiovas (14 tšk., 10 rez. perd.).  Pralaimėtojų gretose naudingiausi iškart du žaidėjai. Tai Titas Milašauskas (26 tšk., 10 atk. kam., 27  naud. b.) ir Benas Steponavičius (21 tšk., 8  atk. kam.,  6 išprovokuotos pražangos., 27 naud. b.).

Namų sienos nepadėjo.  Tai nutiko komandai ,,Kulva“, kuri savo namų salėje Batėgaloje antrajame Mažosios taurės pusfinalyje susitiko su komanda ,,Sbetonas“. Šias rungtynes nuo pat pradžių geriau pradėjo ,,Sbetonas“ komanda, kuri  daugiausia vedama į priekį Eriko Chanecko, Pauliaus Savicko ir Dariaus Januškos trio laimėjo tris iš keturių rungtynių kėlinius ir iškovojo gan užtikrintą pergalę rezultatu 69:53  taip  Mažosios taurės pusfinalio serijoje įsiverždami į priekį 1:0 taip  pateikdami rimtą paraišką kovoti dėl Mažosios taurės medalių. Šiose rungtynėse nugalėtojų gretose naudingiausias žaidėjas buvo  solidų dvigubą dublį surinkęs  Erickas Chaneckas (15  tšk., 14 atk. kam., 4 rez. perd., 5 perimti kamuoliai, 6 išprovokuotos pražangos.,  30  naud. b.). Paulius Savickas ir Darius Januška surinko atitinkamai 15 ir 14 taškų. Pralaimėtojų gretose naudingiausias buvo Egidijus Vaitekauskas įmetęs net 7 tritaškius(26 tšk.,  11 atk. kam.,  6 perimti kamuoliai., 24  naud. b.).

Paskutiniai. Tokiais lentelėje ir toliau lieka komanda ,,Tarp Žemės ir Dangaus“(2-9) kuri trečio rato  senjorų grupėse rungtynėse susitiko su ,,Pauliukų senjorų“(5-7) kolektyvu. Šias gan nerezultatyvias rungtynes kiek geriau pradėjo ,,Pauliukų senjorai“, kurie po pirmosios rungtynių dalies įgijo trapią 4 taškų persvarą. Pastaroji komanda po pralaimėto antrojo kėlinuko trečiąjį ir ketvirtąjį daugiausiai solidžiai žaidusio Lino Mecelio dėka laimėjo identišku rezultatu 14:7 kas leido šiai komandai iškovoti šiai komandai pergalę rezultatu 62:44 ir artėjant atkrintamosioms tvirčiau įsitvirtinti trečioje turnyrinės lentelės vietoje. Nugalėtojų gretose naudingiausias buvo tik trečias rungtynes šioje komandoje žaidęs Linas Mecelis (13 tšk., 22 atk. kam., 23 naud. b.). Tiek atkovotų kamuolių yra bene geriausias šių metų asmeninis pasirodymas Senjorų grupės čempionate.  Nors ir neįmetęs daug taškų, bet solidžiai sužaidė ir Mindaugas Mačiulis (7 tšk., 7 atk. kam., 9 rez. perd., 5 perimti kamuoliai., 20 naud. b.). Pralaimėjusių gretose,kaip ir dažniausiai nutinka,  naudingiausias buvo Darius Rudis (20 tšk., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 20 naud. b.). Dvigubą dublį surinko Linas Vadeika (13 tšk., 10 atk. kam., 16 naud. b.).