JKML savaitgalis: Lyderių dominavimas ir klaidų virtinė

JKML savaitgalis: Lyderių dominavimas ir klaidų virtinė 80

Savaitgalį Jonavos krepšinio mėgėjų lygos (JKML) komandos sužaidė keturias pirmenybių rungtynes. Apžvelgsime, kaip sekėsi besivaržiusioms komandoms.

„Kaktusui“ pritrūko rotacijos. Pirmosiose sekmadienio rungtynėse, Jonavos Sporto Arenoje susitiko dvi komandos iš pirmojo ketverto, „Turbo X“ ir „Kaktusas“, tik penkiese susirinkę pastarieji didesnio iššūkio mesti nesugebėjo ir „Turbo X“ toliau žygiuoja be pralaimėjimų.

Pirmojo kėlinio pirmas penkias minutes „Turbo X“ krepšininkams sunkiai sekėsi rasti kelius link varžovų krepšio ir tik vienas L. Armonas pelnė visus komandos taškus (11:6), tačiau tada į puolimą įsijungė A. Karpavičius, o „Kaktuso“ gretose jau visi žaidėjai pelnė taškus ir po pirmojo kėlinio neženkliai buvo „Turbo X“ 18:16. Antrajame kėlinyje dominavo gynyba, į ilgają pertrauką komandos išeina rezultatui esant 29:22.

Po ilgosios pertraukas „Kaktusas“ atrodė dar labiau pavargęs, gerai gynyboje dirbę šeimininkai rengdavo greitas ir lengvas atakas, kurių epicentruose atsidurdavo ir M. Eglinskas ir G. Vitkauskas, skirtumas greitai išaugo iki aiškaus, o ketvirtasis kėlinys liko tik formalumams. Galutinis rezultatas 74:52.

Turbo X gretose rezultatyviausias buvo A. Karpavičius, pataikęs 5 tolimus metimus, po 13 pridėjo M. Čekanavičius ir L. Armonas.

Kaktusui daugiausiai taškų pelnė M. Jevstignejavas, pelnęs 15, T. Vaičiūnas pridėjo 13, A. Vasiliauskas 10.

Komandinis žaidimas prieš individualius veiksmus. Antrose sekmadienio varžybose susitiko „Admodės“ ir „Uragano-Rojalių“ komandos. Jose, po įtemptos kovos pergalę iškovojo „Admodės“ ekipa.

Pirmąjį kėlinį geriau pradėjo „Uragano-Rojalių“ komanda vedama savo dviejų aiškių lyderių. Antrajame kėlinyje svarstyklės jau nusviro į „Admodės“ pusę, puikiai kamuoliu besidalinę krepšininkai sugebėjo pasivyti ir aplenkti savo varžovus ir į ilsėtis išėjo turėdami 4 taškų persvarą 35:31.

Trečiasis kėlinys buvo visiškai lygus, komandos keitėsi taikliais metimais, skirtumas tarp ekipų išliko nepakitęs. Visgi ketvirtajame kėlinyje turėtą trapią persvarą išlaikyti pavyko „Admodės“ krepšininkams. Turėję ilgesnį suoliuką ir nesiremdami individualiomis pastangomis krepšininkai sugebėjo išsaugoti daugiau jėgų, nuvarginti priešininkų lyderius Titą Milašauską ir Aidą Borodiną taip įsirašydami pergalę rezultatu 74:72.

„Admodės“ komandą į priekį vedė Karolis Raubūnas su 24 taškais, 17 pridėjo Ričardas Belopetravičius, Karolis Pauplys ir Arnas Paškevičius varžovams atseikėjo atitinkamai po 12 ir 11 taškų.

Pralaimėtojų komandą išgelbėti bandė Titas Milašauskas ir Aidas Borodinas pelnę 22 ir 29 taškus.

Kvailos klaidos. Trečiose sekmadienio rugtynėse susigrūmė „Ninokso“ ir „Visų Savų“ komandos. Dideliu klaidų skaičiumi pažymėtose varžybose pergalę iškovojo „Visų Savų“ komanda.

Pirmoje rungtynių pusėje komandos keitėsi ir taikliais metimais, ir klaidomis kūrių galbūt net buvo daugiau nei taiklių metimų. To pasėkoje nei viena komanda nesusikrovė ryškaus pranašumo, kuris būtų galėjęs užtikrinti ramią antrąją rungtynių pusę. Po antro kėlinio švieslentėje degė 37:31 „Ninokso“ nenaudai.

Trečiasis kėlinys buvo lemiamas rungtynėse, „Visų Savų“ komanda sumažino klaidų skaičių, kitaip nei priešininkai, kurie klydo net puldami 2 prieš 0. Tuo pasinaudoję „Visų Savų“ krepšininkai susikrovė 13 taškų persvarą, kurios užteko iki rungtynių pabaigos. Galutinis rezultatas 68:57.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Arminas Čapkauskas pelnęs 20 taškų ir atkovojęs 14 kamuolių, Šarūnas Mačikūnas pridėjo 12 taškų, Vaidas Česnauskas 11 taškų ir 13 atkovotų kamuolių.

„Ninokso“ komandoje rezultatyviausi buvo Dovydas Tamašauskas ir Viačeslavas Šinkūnas surinkę po 13 taškų, 10 pridėjo Vidmantas Šėgžda

„SK Achespo“ tritaškiais apmėtė „Fortūną“. Sekmadienio JKML varžybas uždarė „Sk Achespo“ ir „Fortūnos“ susidūrimas, nors rungtynių gale pastarieji ir bandė kabintis, tačiau skirtumas jau buvo per didelis ir pergalę šventė „SK Achespo“ 89:77.

Pirmajame rungtynių ketvityje nei vieni nei kiti neparodė pranašumo, šiame kėlinyje išsiskyrė R. Palčinskas, kuris sugebėjo realizuoti net  tris tolimus metimus, po pirmojo kėlinio rezultatas 25:22. Antrajame kėlinyje komandos su puolimu tikrai nestrigo, laisvai krito metimai ir vieniems ir kitiems, tačiau taip pat kaip ir pirmajame – didesnio pranašumo nesugebėjo susikrauti nei vieni nei kiti: 45:40.

Trečiajame kėlinyje dar labiau savo puolimą užkūrę „SK Achespo“ dar sugebėjo ir visiškai sustabdyti „Fortūną“, po tryjų kėlinių rezultatas jau tapo kaip ir aiškus (74:52). Tačiau „Fortūna“ net neturėjo minties pasiduoti, likus trims minutėms po taiklaus E. Batulevičiaus tritaškio komandas skyrė tik 11 taškų, tačiau tai buvo paskutinis agresyvesnis spurtas, o pelnytą pergalę šventė „SK Achespo“ 89:77.

SK Achespo į pergalę vedė R. Palčinskas pelnęs 22 taškus ir pataikęs 6 tritaškius metimus, D. Survila pridėjo 16, B. Jurkėnas 15.

Fortūnai Ž. Radzevičius pelnė 23, G. Retys 22 taškai, 8 atkovoti kamuoliai, M. Kazakevičius 15 taškų ir 14 atkovotų kamuolių.