JKML savaitgalis: ne itin intriguojanti favoritų dvikova ir iš pelenų kylantys „Paneriai“ 68

Savaitgalį bei pirmadienį Jonavos krepšinio mėgėjų lygos (JKML) komandos sužaidė dar šešerias pirmenybių rungtynes. Apžvelgsime, kaip per šias dvi dienas sekėsi besivaržiusioms komandoms.

Pirmojo kėlinio prakeiksmas. „Ninoksas“ sekmadienį patyrė ketvirtąją nesėkmę, nusileidęs „Uraganui-Rojaliams“ 49:61. Visose penkeriose iki šiol žaistose savo rungtynėse „Ninoksas“ tiesiog tragiškai pradėdavo rungtynes, pralaimėdami pirmąjį kėlinį dviženkliu arba artimu tam skirtumu, o po to jau nebesugebėdavo pasivyti savo varžovų.

Toks scenarijus pasikartojo ir pastarajame mače – „Ninoksas“ pradėjo rungtynes labai sunkiai, pirmuosius taškus pelnė jau įpusėjus pirmajam ketvirčiui ir pralaimėjo pirmąjį kėlinį 11:22. Vėliau abiejų komandų žaidimas susilygino, tačiau Tito Milašausko eilinį kartą vedama „Uragano-Rojalių“ ekipa nebepaleido pergalės iš savo rankų, neleisdami „Ninoksui“ pagalvoti apie lyderystę šiame mače ir iškovojo pergalę.

Nugalėtojų gretose T. Milašauskas vėl buvo sunkiai sustabdomas, pelnęs 31 tašką ir surinkęs 36 naudingumo balus. Nepaisant įspūdingo pasirodymo, T. Milašauskas nebuvo naudingiausias sekmadienio krepšininkas. A. Jaskūnas pridėjo 14 taškų.

„Ninoksui“ 15 taškų pelnė ir 10 kamuolių sugriebė Karolis Leonovičius, 11 taškų į komandos sąskaitą įrašė Viačeslavas Šinkūnas.

Vieno pastangų neužteko. Ričardas Belopetravičius antrosiose sekmadienio rungtynėse darė viską, kad jo atstovaujama „Admodė“ įveiktų gausiai susirinkusią „Turbo-X“ ekipą. Tačiau 28 taškus pelniusio ir 35 naudingumo balus surinkusio žaidėjo pastangų nepakako. „Turbo-X“ turėjo daugiau lygiaverčių ginklų ir iškovojo užtikrintą pergalę 92:69.

Šiame mače „Turbo-X“ puikiai išnaudojo žaidėjų rotaciją – tik Lukas Armonas ir Benas Gudonavičius žaidė po 25 minutes, kiti krepšininkai itin dažnai keisdavosi ir tai leido išsaugoti daugiau jėgų mačo pabaigai už varžovus. Tai davė apčiuopiamą rezultatą – paskutinį ketvirtį „Turbo-X“ lamėjo 26:15 ir išliko nepralaimėjusia komanda.

Be R. Belopetravičiaus „Admodės“ gretose pasižymėjo 14 taškų pelnęs ir 10 kamuolių sugriebęs Karolis Pauplys ir 11 taškų pridėjęs Arnas Paškevičius.

„Turbo-X“ gretose rezultatyviausias buvo 23 taškus surinkęs Martynas Čekanavičius, 17 pridėjo, 9 kamuolius atkovojo ir 7 rezultatyvius perdavimus atliko Lukas Armonas, 14 taškų ir 11 kamuolių susirinko Benas Steponavičius.

V. Kružiko šėlsmas. „Dumsių“ vedlys Vytautas Kružikas sekmadienį surengė kol kas įsimintiniausią sezono pasirodymą. Savaitės mače, kuriame ginklus surėmė „Dumsiai“ ir „Kaktusas“ intrigos pernelyg daug nebuvo, o V. Kružikas buvo tiesiog fantastiškas. Jis pelnė 28 taškus, pataikydamas 8 metimus iš 15 bei 9 baudas iš 10, atkovojo 16 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė tris kamuolius, blokavo 2 varžovų metimus ir surinko net 52 naudingumo balus. Tai – šio sezono rekordas.

„Dumsiai“ pradėjo mačą nerezultatyviai, tačiau kartu surakino ir priešininkų puolimą. Tad pirmoji mačo dalis baigėsi 15:9 „Dumsių“ naudai.

Tačiau antrajame ketvirtyje praėjusio sezono čempionai įjungė aukštesnę pavarą ir, per kėlinį pelnę 29 taškus, atitrūko nuo savo varžovų jau 44:23.

Situacija nesikeitė ir po ilgosios pertraukos. Nors pamažu įsimėtė „Kaktuso“ gynėjas Tomas Kepežinskas, jo mesti kamuoliai tinklelį skrodė jau tada, kai „Dumsių“ pergalė nebekėlė abejonių. Galutinis mačo rezultatas – 78:59.

Be nesustabdomai žaidusio V. Kružiko, „Dumsių“ ekipoje pasižymėjo po 11 taškų pelnę Ignas Saladinskas ir Vytautas Jurkevičius. Pastarasis dar atkovojo 9 kamuolius.

„Kaktusui“ 21 tašką surinko T. Kepežinskas, 10 – Laimonas Kazulis.

Lygioje dvikovoje laimėjo jaunystė. Paskutinėse sekmadienio rungtynėse susitiko „99“ ir „Fortūnos“ komandos. B grupės turnyrinės lentelės kaimynai sužaidė lygias rungtynes, tačiau vis dėlto žingsneliu priekyje finišo tiesiojoje atsidūrė „99“ komanda, kuri laimėjo rungtynes 72:66.

Mačo pradžioje abi komandos dažnai keisdavosi taikliais metimais ir po pirmojo kėlinio „Fortūna“ turėjo nežymią persvarą 22:20.

Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštėje buvo labai panašus, tiesa, abi ekipos sumažino savo apsukas puolime. Prieš didžiąją pertrauką švieslentė rodė minimalų „Fortūnos“ pranašumą – 34:33.

Vis dėlto trečiajame kėlinyje „99“ atrodė labiau susikaupusi, „Fortūna“ prametė kelis nesunkius metimus, padarė kelias klaidas ir „99“ išsiveržė į priekį. Susikrovusi nedidelį taškų skirtumą, ši komanda išlaikė jį iki pat galo ir laimėjo susitikimą šešių taškų pranašumu.

„99“: Paulius Savickas 24 taškai (14 atkovotų kamuolių), Rokas Vilkaitis (6 atk.kam., 6 rezultatyvūs perdavimai, 6 perimti kamuoliai) ir Artūras Zdanavičius po 14 taškų.

„Fortūna“: Gerdas Retys 20 taškų (14 atk. kam.), Marius Kazakevičius 18 taškų (14 atk. kam., 9/22 metimai), Žilvinas Radzevičius 12 taškų.

Dvi pergalės per dvi dienas? Ne bėda. Sekmadienį ramiai susitvarkę su „Admode“, jau kitą dieną „Turbo-X“ ekipos krepšininkai stojo į kovą su šiais metais gerokai patobulėjusiais KKSC’02 komandos žaidėjais. „Turbo-X“ komanda šiame mače nesustabdė fenomenaliai puolime žaidusio KKSC’02 lyderio Pauliaus Petrausko ir turėjo atlaikyti tikrą tritaškių metimų krušą. Vis dėlto tai nesutrukdė šiai komandai iškovoti antrąją pergalę per dvi dienas, įveikus savo priešininkus 88:75.

Rungtynes geriau pradėjo jaunieji trenerio Arūno Kačenausko auklėtiniai, laimėję pirmąjį susitikimo ketvirtį. Ir antrajame jie išlaikė iniciatyvą, nuolat būdami keliais taškais priekyje nei jų varžovai.

Trečiajame kėlinyje paveikslas aikštelėje išliko panašus – abi komandos žaidė pakankamai rezultatyviai, tačiau „Turbo-X“ jau perėmė žaidimo vadžias į savo rankas ir prieš lemiamą ketvirtį ekipos žengė koja kojon – 35:34 KKSC’02 naudai.

Tačiau paskutinėje mačo dalyje viskas persivertė – „Turbo-X“ sugebėjo išnaudoti savo patirties, ūgio ir jėgos pranašumus, per kėlinį pelnė net 34 taškus ir iškovojo pergalę apčiuopiamu trylikos taškų pranašumu.

KKSC’02 nuo pralaimėjimo neišgelbėjo net 37 taškus pelnęs P. Petrauskas, kuris Shane‘o Lar kino įkvpėtas fantastiškametė iš toli – tikslą pasiekė 9 jo tritaškiai iš 11. Paulius taip pat atkovojo 11 kamuolių ir išprokovavo 9 varžovų pražangas, taip surindamas 43 naudingumo balus. Tiesa, jam koją labiausiai kišo netaikliai mesti dvitaškiai metimai – tik 2 iš 13.  Jam talkino 13 taškų pelnęs Donatas Dūda ir 10 pridėjęs Gvidas Dirmantas.

„Turbo-X“ ekipoje taip pat atsirado įspūdingai sužaidęs krepšininkas: Mantas Eglinskas pelnė 24 taškus, atkovojo 14 kamuolių, 4 perėmė, triskart blokavo varžovų metimus ir visa tai susidėjo į 40 naudingumo balų. Martynas Čekanavičius ir Lukas Armonas pelnė po 16 taškų, Matas Zvicevičius – 11.

Bunda jau „Paneriai“? „Paneriai“ šį sezoną kol kas žaidžia taip, tarsi važinėtų amerikietiškais kalneliais. Po puikios pirmosios jų pergalės sekė du visiškai beviltiški pralaimėjimai, o štai dabar pirmadienį jie vėl iškovojo antrąją pergalę iš eilės, atkaklioje dvikovoje vienu tašku palaužę KKSC’01 komandą.

Rungtynės prasidėjo labai nerezultatyviai, KKSC’01 komanda apskritai per pirmąjį kėlinį sukrapštė vos 6 taškus.

Tiesa, jau antrajame ketvirtyje KKSC’01 žaidėjai šiek tiek suderino savo taikiklius ir priartėjo prie varžovų iki dviejų taškų.

Lygiai tokia pati kova taškas į tašką vyko ir trečiajame bei ketvirtajame kėliniuose. Iš šios įnirtingos kovos pakeltomis galvomis išėjo „Panerių“ krepšininkai, laimėję mačą 57:56.

Galima pažymėti, kad „Paneriai“ tapo bene pirmąja komanda, kuri šiame sezone sugebėjo pristabdyti KKSC’01 lyderį Šarūną Dambrauską. Jis surinko „savus“ 23 taškus, tačiau pataikė vos 2 tritaškius iš 12 ir padarė 7 klaidas. Kristupas Palaima pralaimėjusiems pelnė 22 taškus. Taigi šie du krepšininkai surinko net 80 procentų visų savo komandos taškų.

„Paneriams“ 16 taškų pelnė Giedrius Prabulis, su trigubu dubliu flirtavo Artūras Nausėda, surinkęs 12 taškų ir po 8 atkovotus kamuolius bei rezultatyvius perdavimus. 11 taškų ir tiek pat atkovotų kamuolių prodėjo Viltautas Vėlaitis.