JKML savaitgalis: nesulaikomas lyderis ir pirmasis "Dumsių" paprakaitavimas

JKML savaitgalis: nesulaikomas lyderis ir pirmasis "Dumsių" paprakaitavimas 78

Savaitgalį (2020-02-02) Jonavos krepšinio mėgėjų lygos (JKML) komandos sužaidė penkerias pirmenybių rungtynes. Apžvelgsime, kaip sėkėsi komandoms.

4 prieš 5. Į pirmąsias sekmadienio rungtynes, kuriose susitiko „SK Achespo“ ir „Ninoksas“, žaidėjai rinkosi negausiai. Atitinkamai šešis ir penkis krepšininkus turėjusios komandos kovojo intensyviai, tačiau pergalę įsirašė „SK Achespo“ ekipa.

Pirmajame kėlinyje komandos keitėsi taikliais metimais, netausojo energijos ir rodė gražų krepšinį. Minimalų pranšumą turėjo Ninokso krepšininkai 17:16. Antrajame kėlinyje vaizdas nesikeitė, komandos žaidė apyligiai, šiek tiek labiau sekėsi Ninokso žaidėjam, kurie į pertrauką išejo su 4 taškų persvara 33:29.

Antroje rungtynių pusėje viskas pasikeitė kardinaliai, „SK Achespo“ krepšininkai įjungė aukštesnę pavarą ir pagrinde naudodamiesi savo jėga baudos aikštelėje laimėjo kėlinį 11 taškų skirtumu taip atsverdami rezultatą į savo pusę. Trečiasis kėlinys negalėjo būt prastesnis „Ninokso“ komandai. Paskutinėje atakoje link krepšio veržęsis Rolandas Matusas nesekmingai krito ir aikštę paliko tik su mediku pagalbą. Keturiese likę „Ninokso“ krepšininkai nesugebėjo pateikti stebūklo ir pripažino varžovų pranašumą rezultatu 49:63

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Benas Jurkėnas su 23 taškais, 15 taškų ir 18 atkovotų kamuolių pridėjo Robertas Martišauskas, 11 taškų su 14 kamuolių Marius Zimnickis

„Ninokso“ ekipoje 15 taškų pelnė Darius Dirmantas, 14 Rolandas Matusas

Nesulaikomas lyderis. Antrose rungtynėse susitiko „99“ ir „Uraganas-Rojaliai“ krepšininkai. Buvę KKSC auklėtiniai nerado priešnuodžių prieš Titą Milašauską, kuris vedė komandą į pergalę.

Jau nuo pirmojo kėlinio į priekį šovė „Uraganas-Rojaliai“ komanda. Puikiai kamuoli besidalinę krepšininkai susikrovė net 16 taškų persvarą 10:26. Antrajame kėlinyje veiksmų eiga nepasikeitė, „99“ krepšininkai dažniau turėdavo matyti kaip kamuolys skrodžia jų ginamo krepšio tinklelį, nei atvirkščiai.

Antroje rungtynių pusėje žaidimas kiek apsilygino, tačiau didžiulė turėta „Uraganas-Rojaliai“ krepšininkų persvara niekur nedingo ir jie užtikrintai įsirašė trečiąją pergalę.

Kaip įprastai „Uraganas-Rojaliai“ komandą į pergalę vedė Titas Milašauskas su 32 taškais, 18 pridėjo Merūnas Savickas, 10 Nerijus Pečeliūnas.

„99“ gretose ryškiau išsiskyre Darius Januška su 12 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Sunkiausia šio sezono “Dumsių“ pergalė.  Sekmadienį Jonavos Sporto Centre susitiko dvi pirmojo ketverto komandos ir rungtynės tą tikrai parodė – ketvirtojo kėlinio antroje pusėje savo meistriškumą parodę „Dumsiai“ iškovojo pergalę 85:74.

Pirmasis rungtynių ketvirtis prasidėjo atviru abiejų komandų žaidimu, taiklūs metimai sekė vienas kitą ir po dešimties minučių nežymią persvarą turėjo „Kaktusas“ 17:20. Antrasis kėlinys parodė kiek kitokį vaizdą, jau sunkiai taškus pelnę svečiai, po įspūdingo A. Bičiužo metimo su sirena nuo vidurio aikštės, jau atsilikinėjo 43:33.

Antroji rungtynių pusė vėl grąžino viską į pirmojo kėlinio vėžias, rezultatyvesni buvo „Kaktusas“ ir po trijų kėlinių abi komandos demonstravo vienodą rezultatą, tačiau kėlinio pabaigoje priekyje vieno taško persvarą skaičiavo „Kaktusas“ 56:57. Ketvirtajame kėlinyje „Kaktusas“ nors ir buvo įsiveržęs iki 4 taškų, tačiau savo žodį tarė vienas iš daugiausiai patirties sukaupusių lygos krepšininkų V. Kružikas, kurio taiklūs metimai leido komandai greitai pabėgti, o svečiai jau tiesiog pritrūko jėgų, ir kukliausią pergalę šiame sezone įsirašė „Dumsiai“ 85:74.

Rezultatyviausias ir naudingiausias „Dumsių“ žaidėjas buvo V. Kružikas, surinkęs 26 taškus, atkovojęs net 18 kamuolių ir savo sąskaitoje sukaupęs 40 naudingumo balų, jam rezultatyvumu šiek tiek nusileido A. Bičiužas su 23, V. Šluta įmetė 20.

„Kaktuso“ komandoje T. Kepežinskas įmetė 31 tašką, pataikęs 4 tritaškius metimus, 20 pridėjo L. Kazulis.

„Admodė“ užtikrintai įveikė „Fortūną“. Dar vienose sekmadienio rungtynėse susitiko „Admodė“ ir „Fortūna“. Negausiai susirinkę svečiai sunkiai rasdavo kelius link varžovų krepšio ir rezultatyvumu nusileido vienvaldžiams B grupės lyderiams 84:58.

Pirmasis rungtynių ketvirtis buvo labai nerezultatyvus, sužaidus 8 minutes rezultatas dar buvo 5:5, tačiau tuomet kelis taiklius metimus iš distancijos pataikę „Admodė“ įsiveržė 12:5. Visiškai kitoks vaizdas buvo antrajame kėlinyje, abi komandos laisvai mesdavo tiek iš toli, tiek iš arti, ir po dvidešimties minučių priekyje buvo „Admodė“ 39:26.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo taip pat gana rezultatyviai, taikliai taškus iš greitų atakų rinko R. Belopetravičius, tritaškius savo komandai pridėdavo D. Kardelis ir po trisdešimties minučių slorti,as tarp komandų kardinaliai nepakito, 61:44. „Admodės“ ekipa B lygoje išsiskiria geru tarpusavio supratimu, eilinį kartą puikiai kamuoliu besidalinę žaidėjai ketvirtajame ketvirtyje uždarė rungtynes pagrinde greitų atakų dėka, galutinis rezultatas 84:58.

„Admodės“ gretose rezultatyviausias buvo R. Belopetravičius, pelnęs 19 taškų ir atkovojęs 10 kamuolių, jam puikiai talkino K. Raubūnas ir K. Pauplys, pelnę atitinkamai 18 ir 17 taškų.

„Fortūnai“ daugiausia taškų pelnė D. Kardelis, surinkęs 18, pridėjęs 5 rezultatyvius perdavimus, 17 surinko M. Kazakevičius, G. Retys pridėjo 15.

Įtempta kova iki rungtynių galo. Paskutinėse sekmadienio rungtynėse susitiko „Tarp Žemės Ir Dangaus“ su „Paneriais“. Visas rungtynes taškas į tašką žaidusios ekipos pademonstravo gražią dvikovą, tačiau šeimininkai buvo nesvetingi ir paliko „Panerius“ A lygoje be pergalių.

Rungtynės prasidėjo labai lygiu abiejų komandų žaidimu, priekyje buvo tiek vieni tiek kiti, tačiau daug klaidų pasižymėjusiame pirmame kėlinyje į priekį įsiveržė „TŽID“ 22:16. Antrajame ketvirtyje, po taiklių I. Siliaus ir A. Nausėdos metimų rezultatas jau buvo lygus, o dar po kelių atakų šie jau skaičiavo 5 taškų pranašumą (29:34). Kėlinį taikliu tritaškiu „uždarė“ V. Ramaška išlygindamas rezultatą 34:34.

Trečiojo kėlinio pradžia priminė pirmąjį – abi komandos niekuo nenusileido viena kitai, tačiau antroje kėlinio pusėje A. Šateikos ir Ž. Simovičiaus pastangų dėka 7 taškų persvarą turėjo „TŽID“ 57:50. Su ta pačia gera energiją į paskutinį kelinį žengę šeimininkai greitai padidino savo persvarą iki 15 (67:52) ir išlaikė pranašumą iki rungtynių galo 74:61.

„TŽID“ gretose rezultatyviausias buvo jaunasis Ž. Simovičius, pelnęs 20 taškų, jam puikiai talkino A. Šateika su  15 taškų , bei T. Spūdys, pelnęs 13 ir pridėjęs tiek pat atkovotų kamuolių.

„Paneriams“ V. Vėlaitis pelnė 19, atkovojęs 17 kamuolių, 17 taškų pridėjo G. Utyra.