JKML šeštasis turas: Neliko nepralaimėjusių lygos komandų

JKML šeštasis turas: Neliko nepralaimėjusių lygos komandų 130

Lapkričio  27 d. dar keturiomis varžybomis Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje prasidėjo šeštasis  JKML turas. Po šio turo lygoje nelieka nepralaimėjusių komandų. Tai paaiškėjo po lygos grandų  komandos ,,Pauliukai“ ir ,,Dumsiai“ akistatos,  kur pirmą  pralaimėjimą patyrė pastaroji komanda. Pirmąją pergalę pagaliau  iškovojo ,,Jonavos SC 4/5“ jaunuoliai, o komandai ,,Admodė“ vis dar nepavyksta rasti kelio į pergales. Apie tai ir dar daugiau šioje apžvalgoje.

Išvados. Jas padarė komanda ,,Tarp Žemės ir Dangaus"(3-3), kuri pirmojoje sekmadienio ryto dvikovoje susitiko su ,,Jonavos SC 06/7“(3-3). Nuo pat rungtynių pradžios vyko atkakli kova ir permaininga kova iki pat trečio kėlinio priekyje trapia vienaženkle persvara būnant Jonavos sporto auklėtinių komandai, kurios puolimas rėmėsi daugiausia starto penketo žaidėjų taškais. Nuo trečio  kėlinio didesnius kūnus ir raumenis demonstravo komanda ,,  komandą , kuri pavijo ir aplenkė varžovus pasinaudodama, kad jaunuolių komandoje taškų nesisekė rinkti atsarginiams žaidėjams, o jų starto penketas veikiausiai pavargo, tai ir lėmė, kad ,,Jonavos SC 06/7“ teko pralaimėti savo varžovams galutiniu rezultatu 67:76. ,,Tarp Žemės ir Dangaus komanda“ po šios pergalės pavijo varžovus ir susilygino su jais pergalių skaičiumi. Nugalėtojų komandoje naudingiausias buvo solidų dvigubą dublį surinkęs Ramūnas Čerkesas (18  tšk., 14 atk. kam., 29 naud.b.).  Jam puikiai talkino komandos legionierius iš Kaišiadorių Paulius Kazlauskas (15 tšk., 10 atk. kam., 20 naud. b.). Pralaimėjusiems daugiausia taškų – 20 pelnė Paulius Petrauskas.

Tritaškių lietus. Tai vyko rungtynėse kur susitiko svečiai iš Kėdainių rajono komanda ,,Akademija“(3-2) ir į medalius šį sezoną besitaikanti komanda ,,Fortūna“(3-3). Rungtynėse tris kėlinius vyko lygiai atkakliai ir nerezultatyviai,  tačiau ketvirtajame kėlinyje tritaškiais praliupo ambicingieji kėdainiečiai, kurie ir laimėjo rungtynes galutiniu rezultatu 65:55. Nugalėtojų pergalę didžia dalimi ir lėmė dvylika  įmestų tritaškių, kai jų varžovai pataikė viso labo pataikė  tris tritaškius mesdami juos  labai žemu dešimties procentų pataikymu. Svarbu paminėti, kad komanda  ,,Akademija“ laimi jau trečias rungtynes šiame sezone turėdami tik keletą žaidėjų iš lygos naudingiausių sąrašo. Tai rodo, kad komanda viską pasiekė komandiniu darbu ir gera gynyba. Nugalėtojų gretose rezultatyviausi buvo po 15 taškų įmetę Martynas Makarevičius ir Aurimas Saldys. Pralaimėjusių komandoje naudingiausias ir rezultatyviausias buvo solidų dvigubą dublį surinkęs Benas Steponavičius (15 tšk., 17 atk. kam., 5 rez. perd., 25 naud. b.). Tai leidžia šiam žaidėjui būti trečiam pagal naudingumą ir rezultatyvumą ir pirmam pagal atkovotus kamuolius visoje lygoje.

Dominavimas. Tai  susirinkę žiūrovai išvydo Senjorų čempionate kur susitiko komanda ,,Vytis“ (3-1) prieš ,,Paneriai40+“(1-3).  Čia į priekį nuo pat rungtynių pradžios įsiveržė komanda ,,Vytis“ kuri vis didino savo persvarą ir laimėdama visus 4 kėlinukus laimėjo ir rungtynes iškovodami įtikinamą pergalę rezultatu 75:57. Skačių magija kai švieslentėje degė atvirkštiniai skaičiai irgi buvo nugalėtojų pusėje. Ši pergalė leido ,,Vytis“ komandai pakilti į turnyrinės lentelės viršų. Nugalėtojų  komandoje naudingiausias buvo Mindaugas Giedraitis (20 tšk., 13 atk. kam., 35 naud. b.). Įspūdingai sužaidė ir Renatas Dabašinskas (13 tšk., 13 atk. kam.,  7 rez. perd.). Jei ne 10 šio žaidėjų klaidų viskas atrodytų dar įspūdingiau.  Pralaimėjusių komandoje  rezultatyviausias buvo Artūras Nausėda – 17 taškų.

Mohikanų dvikova. Tokia įvyko paskutiniame sekmadienio mače kur susitiko pastovūs lygos finalininkai komanda ,,Pauliukai“ (5-1) prieš ,,Dumsius“(5-1). Lygiose ir atkakliose rungtynėse, kuriose kėlinuką laimėjo tai viena, tai kita komanda pergalę rezultatu 75:67 iškovojo puikią formą pastaruoju metu demonstruojantys ,,Pauliukai“, kurie lygoje nepaliko nepralaimėjusių komandų.  Pajuokaujant galima pasakyti, kad ,,Dumsiai“ komandai pergalės  iškovoti nepavyko dėl per  didelio susirinkusių žaidėjų į rungtynes skaičiaus. Galbūt dėl to žaidėjai tinkamai nepasidalino žaidimo minučių,  o komandos treneris neparuošė tinkamo žaidimo plano?  Nugalėtojų gretose vėl pirmaisiais smuikais griežė Žilvinas Levinskas (27 tšk., 9 atk. kam., 28 naud. b.).

Mūšis dėl pirmosios pergalės. Taip galima įvardinti antradienio vakarą vykusias rungtynes, kur dėl pirmosios pergalė kovojo ,,Jonavos SC 4/5“(1-5) jaunuoliai prieš komandą ,,Admodė“(0-6). Abi komandos kovėsi atkakliai nepaleisdama viena kitos toliau nuo savęs, tačiau šįkart pergalė iškovojo jaunieji sporto centro auklėtiniai, kurios į priekį vėl patempė puikiai ,,iš žaidimo“ atakavę  du komandos lyderiai, tai Astijus Ivanovas ir Eimantas Mackevičius atitinkamai pelnę 23 ir 14 taškų. Pralaimėjusiems daugiausia taškų - 19 pelnė Laimis Šemėta. Jam šįkart pritrūko pagalbos iš kitų žaidėjų, ypač iš Karolio Pauplio, kuris šįkart surinko tik 4 taškus.

Toliau pergalingame kelyje. Taip galima apibūdinti kovą, kuri vyko trečiadienio vakarą Batėgalos sporto salėje. Čia susitiko ,,Achespo40+“(3-1) prieš ,,Tarp Žemės ir Dangaus40+“(1-3). Šios rungtynės du kėlinius vyko ganėtinai  lygiai, atkakliai ir rezultatyviai. Po dviejų kėlinių švieslentėje degė skaičiai 31:31. Lemiamas šios rungtynėse buvo trečiasis kėlinys, kuri naudingo ir rezultatyvaus startinio penketo žaidėjų dėka 11 taškų persvara laimėjo ,,Achespo40“, kuriems jos ir užteko iškovoti pergalei ta pačia 11 taškų persvara rezultatu 67:56. Tai leidžia šiai komandai išlikti pergalingame kelyje ir  iškovojus trečią iš eilės  pergalę kilti į pirmąją turnyrinės lentelės vietą. Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė, tik du metimus iš žaidimo prametęs Robertas Martišauskas, kurio sąskaitoje 18 taškų. Po 15 taškų pelnė Regimantas Šabūnas ir Sigitas Liutkus. Regimantas taip pat atliko net 9 rezultatyvius perdavimus. Pralaimėjusiems  pagrindinėj  ir senjorų ,,Tarp Žemės ir Dangaus“ komandoje  žaidžiantis Darius Rudis įmetė 15 taškų.