JKML sezono finišas: „Pauliukų“ ir KKSC’01 komandų triumfas

JKML sezono finišas: „Pauliukų“ ir KKSC’01 komandų triumfas 94

Savaitgalį baigėsi Jonavos krepšinio mėgėjų lygos sezonas. Penktadienį įvyko Pirmosios lygos finalinis mačas, o šeštadienį dėl medalių susigrūmė Antrosios lygos ekipos.

Kiek per anksti įvykusi sezono kulminacija. Dėl organizacinių priežasčių šeštadienį turėjęs vykti svarbiausias sezono mačas – Pirmosios lygos finalas – buvo perkeltas į penktadienį. Jame ginklus surėmė „Pauliukai“ bei „Turbo-X“ komandos.

Dar prieš rungtynes buvo aišku, kad šis susitikimas bus itin intriguojantis ir įdomus. Taip ir įvyko. Tikrai galima teigti, kad finalas buvo vertas finalo vardo. Komandos demonstravo aukšto lygio krepšinį ir Jonavos sporto arenoje susirinkę žiūrovai tikrai neturėjo nusivilti tokiu reginiu.

Nuo pat pirmojo kėlinio komandos žaidė taškas į tašką ir nebuvo galima įvardyti, kuri ekipa tądien buvo stipresnė. Po pirmosios rungtynių dalies dviejų taškų pranašumą turėjo „Pauliukai“ – 17:15.

Per antrąjį ketvirtį „Pauliukai“ kiek padidino savo persvarą iki penkių taškų, tačiau trečiojoje mačo dalyje daugiausia Beno Steponavičiaus ir Luko Armono dėka „Turbo-X“ prisivijo savo varžovus ir išlygino rezultatą. Po trijų kėlinių švieslentėje degė lygiai šimtas abiejų komandų pelnytų taškų – 50:50.

Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje keli svarbūs Žilvino Levinsko tritaškiai ir puikus Edvino Masiokas darbas aikštėje lėmė tai, kad „Pauliukai“ susikrovė nežymų, tačiau apčiuopiamą pranašumą. Paskutinių minučių metu „Turbo-X“ jau nebeturėjo laiko pasivyti priešininkus ir pakeisti rungtynių baigtį. Galutiniu rezultatu 71:64 savo varžovus įveikę „Pauliukai“ iškovojo Pirmosios lygos taurę ir pasidabino aukso medaliais.

Naudingiausiu Pirmosios lygos finalo žaidėju buvo pripažintas 16 taškų pelnęs, 13 kamuolių atkovojęs ir net 6 perėmęs „Pauliukų“ atstovas E. Masiokas.

„Pauliukai“: E. Masiokas 16 taškų (13 atkovotų, 6 perimti kamuoliai), Ž. Levinskas 14 taškų.

„Turbo-X“: Almantas Karpavičius 18 taškų, B. Steponavičius (3/3 dvitaškiai, 2/3 dvitaškiai) 14 taškų (8 atkovoti kamuoliai), Lukas Armonas 11 taškų, Mantas Eglinskas 10 taškų (15 atkovotų kamuolių).

Antrosios lygos finaluose – fenomenalūs pasirodymai. Šeštadienį įvyko JKML Antrosios lygos finalinės rungtynės.

Mače dėl trečiosios vietos susitiko „Paneriai“ ir „Tarp Žemės ir Dangaus“ komandos. Šios rungtynės, kaip ir visas JKML finalinis etapas, buvo labai įtemptos ir atkaklios.

„TŽID“ ekipa, rodėsi, kad laimės šį mačą, nors skirtumas nebuvo didelis visų rungtynių metu, bet „TŽID“ vis būdavo vienu žingsneliu priekyje. Po pirmojo kėlinio komandas skyrė trys taškas, antrajame ketvirtyje „TŽID“ padidino savo persvarą iki aštuonių taškų – 44:36.

Vėliau „TŽID“ jau buvo susikrovusi dviženklį pranašumą, tačiau „Paneriai“ iki pat paskutinių sekundžių rankų nuleisti neketino. Komanda laimėjo trečiąjį ketvirtį ir tai lėmė, kad paskutinis mačo kėlinys tikrai bus lemiamas.

Puikiai žaidusio Artūro Nausėdos dėka „Paneriai“ ketvirtajame kėlinyje aplenkė savo varžovus ir paskutinės rungtynių akimirkos tapo labai įtemptos.

„TŽID“ nepavyko užpulti paskutinės atakos metu, o „Paneriai“ sugebėjo išlaikyti trapų, bet vis dėlto pranašumą ir laimėjo rungtynes 71:69. Jiems atiteko trečiosios vietos taurė ir bronzos medaliai.

A. Nausėda pelnė pusę ekipos taškų – 36. Jis pataikė 6 tritaškius metimus. Įdomu tai, kad jis buvo vienintelis „Panerių“ ekipos žaidėjas, tiksliai pasiuntęs kamuolį į krepšį iš tolimos distancijos – kiti „Panerių“ krepšininkai nepataikė nė vieno tritaškio. A. Nausėdos sąskaitoje – 40 naudingumo balų.

„TŽID“: Žygimantas Simovičius ir Andrėjus Šateika po 15 taškų, Viktoras Budrikas (12 atkovotų kamuolių, 8 klaidos) 14 taškų, Audrius Ščerba 13 taškų.

„Paneriai“: A. Nausėda (6/14 tritaškiai, 7 atkovoti kamuoliai) 36 taškai, Gediminas Vasauskas (8 atkovoti kamuoliai) 12 taškų, Viltautas Vėlaitis (11 atkovotų kamuolių) 11 taškų, Paulius Ivanauskas 10 taškų.

Jeigu A. Nausėda surengė tikrai puikų pasirodymą mače dėl trečiosios vietos, tai didžiajame Antrosios lygos finale kažką fantastiško sukūrė KKSC’01 gynėjas Šarūnas Dambrauskas.

Šių eilučių autorius dar bandė diskutuoti su sekretoriato nariais ir šalia buvusiais žiūrovais, ar nuostabiai mačą prieš „Kulvą“ pradėjęs Š. Dambrauskas surinks 40 taškų. Tiesa buvo kitokia – 40 taškų jam nebuvo riba. NBA lygoje šių pirmenybių superžvaigždės James‘as Hardenas ar Stephenas Curry per rungtynes yra pataikę po 10 tritaškių per vienerias rungtynes. Lygiai tą patį padarė Š. Dambrauskas šeštadienį Jonavoje.

Jis pataikė 10 tolimų metimų iš 15 bandymų ir pelnė net 53 taškus. Tokio pasirodymo JKML finaliniame etape dar nėra buvę. Žinoma, kad Š. Dambrauskas pelnė naudingiausio žaidėjo titulą ir kartu atvedė savo komandą į pergalę 79:74.

„Kulvos“ komandoje išsiskyrė 20 taškų pelnęs Arnas Sendzikas, 14 taškų įmetė Lukas Varkala, po 11 įmetė Eitvydas Jakučiūnas ir Mantas Mikulėnas, kuris dar atkovojo net 20 atšokusių kamuolių.

KKSC’01, be nuostabiai sužaidusio Š. Dambrausko, išsiskyrė Rokas Kubilius, pridėjęs prie komandos pergalės 12 taškų.