JKML sugrįžimas: Atkrintamųjų kovos paženklintos nervais ir įtampa

JKML sugrįžimas: Atkrintamųjų kovos paženklintos nervais ir įtampa 90

Birželio 7 buvo atnaujinta Jonavos krepšinio mėgėjų lyga (JKML). Apžvelgsime įdomiausius pirmąją savaitę vykusių atkrintamųjų mačų akcentus.

Žingsis ant parketo. Pirmiejo po karantino Jonavos krepšinio lygoje ant parketo žengė „Paneriai“ ir „Admodė“ Po įtemptos kovos vienu tašku pergalę iškovojo „Paneriai“

Pirmajame ir antrajame kėliniuose vyko atkakli kova, nei viena komanda, nei kita savo pranašumo neįrodė, net nebuvo panašu jog abi komandos be krepšinio praleido daugiau nei tris mėnesius.

Trečiajame kėlinyje po trijų iš eilės „Panerių“ tritaškių šie jau skaičiavo 11 taškų pranašumą, tačiai greitai atsigavė „Admodė“ šį pranašumą sumažino iki 4. Ketvirtajame kėlinyje likus dviems minutėms po taiklaus M. Mickevičiaus metimo jau pirmavo „Admodė“, tačiai heroiškai sužaidęs G.Prabulis iškovojo pergalę „Paneriams" 73:72.

Paneriai – G. Prabulis 35 taškai 11 atkovotų kamuolių, A. Nausėda 19 taškų, V. Vėlaitis 12 taškų, 9 atkovoti kamuoliai.

Admodė – R. Belopetravičius 27 taškai 15 atkovotų kamuolių, K. Raubūnas 21 taškas, M. Mickevičius 12.

Dvieju pratęsimų trileris. Dar viename sekmadienio mače vyko labai atkakli dvikova, kurioje tik po dviejų pratęsimų savo pranašumą prieš „Uraganą-Rojalius“ įrodė „Kulva“

Rungtynių pradžioje į priekį greitai šovė „Kulvos“ krepšininkai, kurie po pirmojo kėlinio turėjo 11 taškų pranašumą, o po antrojo jau 16.

Šiek tiek atsigavę ir žaidimo ritmą pajutę „Uraganas-Rojaliai“ legionieriai po truputį artinosi  link savo varžovų ir nors prasidedant paskutinei pagrindinio laiko minutei turėtas 7 taškų pranašumas „Kulvos“ komandai pergalės negarantavo – „Uraganas-Rojaliai“ dar įsiveržė į priekį ir tik A. Sendziko metimas išplėšė komandoms pratesimą. Pratęsimo metu daugiau jėgų ir didesnę rotaciją turėję „Kulvos“ krepšininkai sugebėjo iškovoti labai atkaklią pergalę rezultatu 83:82.

Kulva - E. Vaitekauskas 29 taškai, M. Mikulėnas 21 taškas, 8 atkovoti kamuoliai.

Uraganas-Rojaliai – A. Borodinas 34 taškai, T. Milašauskas 32 taškai 17 atkovotų kamuolių.

Trečias krepšinio spektaklis tą pačią dieną. Kaip ir jau prieš tai vykusiosedienos rungtynėse taip ir šiose – atkali dvikova ir noras laimėti buvo matomas plika akimi. Šioje dvikovoje stipresni buvo „TŽID“ krepšininkai.

Pirmajame ir antrajame kėliniuose vyko apylygė kova, nei vieniems nei kitiems nepavyko susikrauti jokio aktualaus pranašumo. Po dviejų kėlinių vienu tašku priekyje buvo „Achespo“ krepšininkai“.

Kitoks vaizdas vyko trečiajame kėlinyje, kuomet puolime „Achespo“ visiškai nerasdavo kelių link varžovų krepšio, šiame kelinyje patys pelnė vos 6 taškus, tai leido „TŽID“ šiek tiek įsiveržti į priekį. Ketvirtajame kelinyje likus žaisti vienai minutei ir komandas beskiriant tik trims taškams, „Achespo“ užsidirbo techninę pražangą, ir A. Jankevičiaus tritaškis gale komandas tik priartino. Pergalę šventė „TŽID“ rezultatu 67:64.

TŽID P. Kazlauskas 17 taškų 9 atkovoti kamuoliai, A. Ščerba 16 taškų, Ž. Simovičius 11 taškų

Achespo – R. Palčinskas 20 taškų, A. Jankevičius 16 taškų 10 atkovotų kamuolių

Jaunimas fiziškai pranoko „Fortūną“. Trečiosios lygos pusfinalio rungtynėse tarp „Fortūnos“ ir „99“ pastarieji nepasigailėjo savo varžovų kuriems rungtynių eigoje pritrūko kvapo.

Pirmieji du ketvirčiai stipresnės komandos nesugebėjo išaiškinti, po dviejų kėlinių tarp komandų buvo lygus rezultatas ir šioje vietoje „Fortūnos“ jėgos išblanko.

Antroje pusėje pajute varžovų nuovargį, buvę sporto centro auklėtiniai demonstruodami didesnį greitį po trečio kėlinio turėjo jau 8 taškų pranašumą, ketvirtajame kėlinyje savo greičio apsukų nemažino – varžovus gerai gaudydavo perimetre, neleisdavo lengvai prasiveržti o tai jiems sukrovė 18 taškų pranašumą su rungtynių sirena 77:59.

99 – D. Januška 22 taškai, R. Vilkaitis 11 taškų, E. Paplauskas 10 taškų ir 7 rezultatyvūs perdavimai,

Fortūna – Ž. Radzevičius 21 taškas, D. Kardelis 11 taškų, 4 rezultatyvūs perdavimai.

Lygybės ženklas. Antradienį, antrajame III lygos pusfinalio serijos mače susitiko „Visi Savi“ ir „Ninokso“ ekipos. Nesunkią pergalę iškovojo ir serijos rezultatą išlygino „Visi Savi krepšininkai įveikę varžovus rezultatu 96:74.

Rungtynes geriau pradėjo „Visi Savų“ krepšininkai. Greitomis atakomis draskę varžovų gynybą jau pirmajame kėlinyje susikrovė gana nemažą, 8 taškų persvarą, 17:9. Apart Viačeslavo Šinkūno tritaškių, „Ninokso“ krepšininkams sunkiai sekėsi rasti kelius prie varžovų krepšio ir po antrojo kėlinio švieslentėje degė rezultatas rodantis 15 taškų Visų Savų persvarą, 40:25.

Po ilgosios pertraukos apsukų nemažinę „Visų Savų“ krepšininkai prie savo arsenalo pridėjo ir tritaškius taip susikraudami sau 30 taškų pranašumą. Ketvirtasis kėlinys jau buvo tik formalumas, nors „Ninokso“ krepšininkai dar bandė tritaškiais mažinti atsilikimą, tačiau to nepakako ir „Visi Savi“ įsirašė lengvą pergalę rezultatu 96:74.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Arminas Čapkauskas pelnęs 19 taškų ir atkovojęs 16 kamuolių, 18 taškų pridėjo Jovydas Mačikūnas, Karolis Taškimovas pelnė 14 taškų.

Ninokso komandą į priekį tempė Karolis Leonavičius pelnęs 21 tašką (6/22 metimai iš žaidimo), 18 pridėjo Viačeslavas Šinkūnas, 13 – Dovydas Tamašauskas.

JKKSC Derbis. Jaunųjų JKKSC krepšininkų derbyje pergalę ir biletą į kitą etapą iškovojo „JKKSC 2001“ krepšininkai.

Pirmąjį kėlinį užtikrinčiau pradėjo „JKKSC 2002“ krepšininkai, tačiau antrajame kėlinyje Šarūno Dambrausko pastangomis „JKKSC 2001 ekipa sugebėjo pasivyti varžovus ir persverti rezultatą taip po pirmosios rungtynių pusės įgydami 5 taškų persvarą, 27:22.

Antroji rungtynių pusė buvo tikras nervų karas, 17 minučių komandos kovėsi taškas į tašką, pirmavo tai viena, tai kita komanda, tačiau rungtynių pabaigoje šaltesnius nervus parodė „JKKSC 2001“ krepšininkai ir po dviejų kertinių Viltenio Grecovo tritaškių įgijo 7 taškų pranašumą, kuriam panaikinti priešininkams neužteko nei laiko, nei jėgų. „JKKSC 2001“ iškovojo sunkią pergalę ir eliminavo savo varžovus iš tolimesnės kovos.

JKKSC 2001 gretose rezultatyviausiai žaidė Šarūnas Dambrauskas pelnęs 28 taškus, 11 pridėjo Viltenis Grecovas.

JKKSC 2002 ekipoje Tomas Kaušyla pelnė 19 taškų ir atkovojo 15 kamuolių, po traumso sugrįžęs Paulius Petrauskas įmetė 17 taškų, 14 pridėjo Rodrigas Padriezas.

Namų sienos Ketvirtadienį Juškonyse, I lygos pusfinalyje susikovė „Pauliukų“ ir „Dumsių“ ekipos. Po įtemptos kovos pergalę iškovojo ir serijoje į priekį išsiveržė „Pauliukų“ krepšininkai.

Kaip ir tikėtasi geriau rungtynes pradėjo čempionų titulą ginantys ir didelių abicijų jį apginti turintys „Dumsių“ krepšininkai. Vytauto Kružiko ir Aroldo Bičiužo pastangomis „Dumsių“ persvarą po pirmojo kėlinio siekė 8 taškus. Antrajame kėlinyje žaidimas suletėjo ir išsilygino, Pauliukų krepšininkai nežymiai sumažino turėtą deficitą ir į ilgąją pertrauką išejo atsilikinėdami 32:37.

Trečiajame kėlinyje įvyko rungtynių lūžis. „Pauliukų“ krepšininkai įsidrąsino žaisdami savo namų salėje, ir naudodamiesi tuo, kad pagrindis „Dumsių“ ginklas, tritaškiai metimai, neveikė taip kaip įprastai, persverė rezultatą ir į ketvirtą kėlinį išėjo turėdami psichologinį pranašumą savo pusėje. Ketvirtąjį kėlinį geriau pradejo „Dumsių“ krepšininkai persverdami rezultatą į savo pusę, tačiau „Pauliukų“ ekipoje panikos ženklų neatsirado ir žaisdami sau įprastą, kiek lėtesnį nei priešininkai žaidimą likus dviems minutėms sugebėjo susikrauti 7 taškų persvarą. Nors Vytautas Kružikas individualiais veiksmais dar bandė sumažinti atsilikimą, tačiau jo pastangų nepakako ir „Pauliukai“ iškovojo pergalę rezultatu 70:64.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Žilvinas Levinskas surinkęs 18 taškų, Aivaras Bisigirskas pridėjo 16, Mindaugas Gelžinis 14.

Dumsių komandoje Vytautas Kružikas pelnė 26 taškus ir atkovojo 12 kamuolių, Aroldas Bičiužas pridėjo 16 taškų, Edvinas Neimontas 12.

Įspūdinga serijos pabaiga Dar viename II lygos ketvirtfinalyje susitiko „Panerių“ ir „Admodės“ ekipos. Po sunkios ir daug emocijų pareikalavusios kovos, pergalę iškovojo ir į pusfinalį pateko „Panerių“ krepšininkai.

Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių abi komandos keitėsi demonstravo apylygį žaidimą, metimai dažniau išsisukdavo iš lanko nei skrosdavo tinklelį. Antrajame kėlinyje vaizdas kardinaliai nesikeitė, komandos kovojo taškas į tašką, Artūro Nausėdos ir Giedriaus Prabulio tritaškių pagalba „Panerių“ krepšininkai neleido varžovams atitrūkti ir į pertrauką išėjo turėdami trapų, 2 taškų pranašumą.

Trečiasis kėlinys buvo dar nervingesnis nei pirmi du, komandos dažniau klysdavo nei pelnydavo taškus, kėlinį rezultatu 10:12 laimėjo „Admodės“ krepšininkai taip išlygindami bendrą rezultatą ir palikdami ketvirtą kėlynį nugalėtojui išaiškinti. Paskutiniame kėlinyje į kiekvieną „Admodės“ taiklų metimą iškart tuo pačiu atsakydavo Panerių krepšininkai, taip neleisdami varžovams įgyti didesnio nei 2 taškų skirtumo. Antroje kėlinio pusėje atrodė, kad „Admodės“ krepšininkai užsitikrins pergalę ir išlygins serijos rezultatą pasinaudodami tuo, kad varžovai per 30 sekundžių intervalą gavo net 4 technines pražangas, tačiau to nepakako. Giedriaus Utyros tritaškis paskutinėmis atakos sekundėmis persverė rezultatą „Panerių“ naudai ir to pakako periimti iniciatyvą į savo rankas ir iškovoti sunkią pergalę rezultatu 63:58.

Nugalėtojus į priekį vedė Giedrius Prabulis pelnęs 20 tašku, 17 pridėjo Artūras Nausėda.

Admodės ekipoje Karolis Pauplys pelnė 17 taškų ir pridėjo 11 atkovotų kamuolių, Marius Mickevičius varžovams atseikėjo 15 taškų.