Ketvirtas (JKML) turas – ,,Dumsiai“ –ir toliau be pralaimėjimų, tik dvi komandos be pergalių 126

Lapkričio 13 dieną, dar keturiomis varžybomis Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje prasidėjo ketvirtais JKML turas. Čempionate lieka tik dvi  dar  nepatyrusios pergalės džiaugsmo  komandos, tai ,,Admodė“ ,  ,,JSC04/05“ . Be pralaimėjimų  išlieka tik ,,Dumsiai“, bet ir jiems dėl paskutiniosios pergalės teko gerokai pavargti. Apie tai ir dar daugiau šioje apžvalgoje.

Jaunuoliai jau stipriausiųjų trejete. Sekmadienio rytą pirmieji, antrąją savaitę iš eilės  į kovą stojo jaunieji Jonavos sporto centro auklėtiniai ,,JSC06/07(3-1)“ ir  lygos debiutantų komanda ,,Akademija“(1-2). Rungtynes geriau pradėjo debiutantai iš Kėdainių rajono, kurie net ir turėdami ženkliai mažesnę rotaciją sugebėjo po pirmosios rungtynių dalies  turėti dviženklę persvarą. Tam įtakos turėjo rezultatyvus Remigijaus Komisaraičio ir Martyno Makarevičiaus žaidimas. Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje pradėjo keistis ir iniciatyvą į savo rankas pradėjo perimti jaunieji jonaviečiai. Susirinkusiems žiūrovams abi komandos padovanojo trilerio vertą pabaigą. Likus žaisti 27 sekundėmis  iki ketvirtojo kėlinio pabaigos rezultatas dar buvo lygus. Tačiau tolimą metimą su pražanga pataikęs šių rungtynių dvigubo dublio žaidėjas Dominykas  Gerasimovas (27 tšk., 10 rez. perd.)  dedą tašką paskutinėse sekundėse bei    padeda komandai iškovoti dramatišką pergalę. Ši pergalė bet savaitei,,JSC06/07“ pakelia į trečiąją turnyrinės lentelės poziciją. Pralaimėjusių komandos gretose verta išskirti Martyno Makarevičiaus žaidimą (26 tšk., 6 rez. perd., 4 perimti kamuoliai., 29 naud.b).

Vienvaldžiai lyderiai. Po ketvirto turo tokiais tapo komanda ,,Dumsiai“(4-0) kuri antrajame ketvirto turo mače susitiko su komanda ,,Fortūna“(2-2). Čia ganėtinai atkakliais vykusias rungtynes,   įkvėpti LK trenerio Šeškaus filosofija remdamiesi 5-6 krepšininkais, kol kas savo pranašumą vėl įrodė ,,Dumsiai“. ,,Fortūnos“ krepšininkai dar pabandė pakovoti ketvirtajame kėlinyje, tačiau ,,Dumsiai"  viso susikrauto pranašumo nebeišbarstė ir laimėjo rungtynes keturių tašku persvara, taip tapdami vienvaldžiais turnyro lyderiais. Pergalė iškovota netgi be  4 lygos naudingumo grafose esančio Aroldo Bičiužo.  Pralaimėjusių komandai pavyti varžovų neleido ir  tik 3 įmesti tritaškiai iš 22 bandymų.

Toliau be pergalių. Tokioje situacijoje dabar yra komanda ,,Admodė“(0-4), kuri susitiko ,,Pauliukų“ (3-1) komanda. Pirmaudami beveik visą rungtynių laiką ir laimėdami visus keturis kėlinius geresni rezultatu 82:61 šįkart buvo ,,Pauliukai“. Ši komanda po pergalės pakilo į antrąją turnyrinės lentelės poziciją taip bandydami susigrąžinti vienu iš lygos favoritų statusą. Visose rungtynių naudingumo pozicijose dominavo nugalėtojų komandos žaidėjas Žilvinas Levinskas (20 tšk., 9 atk. kam., 5 rez. perd., 25 naud.b.).

Iš antro karto.  Paskutinė ketvirtoji sekmadienio dienos kova įvyko tarp komandų   ,,Tarp Žemės ir Dangaus40+“(1-2) ir ,,Paneriai40+“ kolektyvo (1/1). Rungtynės kiek netikėtai per lengvai pradėjo panerių ekipa, kuri po pirmosios rungtynių pusės turėdama net 21 pranašumą  susitvarko su,,Tarp Žemės ir Dangaus40+“. Nugalėtojų gretose beveik trigubo dublio ritmu žaidė Artūras Nausėda (20 tšk., 9 atk. kam., 10 rez.perd.).  Po šių rungtynių JKML 40+ čempionate nebelieka nelaimėjusių komandų. Nuo to šis sezonas darosi tik įdomesnis.  Panašu, kad visos komandos pajėgios pakovoti dėl čempionų vardo.

Be pergalių. Tokioje padėtyje dabar yra atsidūrę vyresnieji Jonavos sporto centro auklėtiniai ,,JSC04/05“(0-4) , kurie lapkričio 15-osios vakarą savo salėje priėmė svečius komandą ,,Sbetonas“(2-2). Rungtynės čia vyko panašiu scenarijumi kaip sekmadienio vakarą vykusios senjorų grupės rungtynės. Čia svečių komanda taip pat laimėdami visus 4 kėlinius iškovojo ganėtinai nesunkią pergalę. Visose rungtynių naudingumo kategorijose čia dominavo nugalėtojų komandos ,,Sbetonas“ narys Lukas Armonas (19 tšk., 12 atk. kam., 5 rez. perd., 34 naud. b.). Be šio žaidėjo dar net 5 komandos nariai surinko dviženklį taškų skaičių. Puikus komandinio žaidimo pavyzdys. Pralaimėjusių gretose žemiau savo galimybių sužaidė komandos lyderiai Astijus Ivanovas ir Eimantas Mackevičius. Jaunuolių komanda šįkart turėjo naują lyderį, 15 taškų pelniusį Martyną Greičį.

Pirmoji pergalė Batėgalos salėje.  Tai iš trečio karto pavyko padaryti veteranų komandai ,,Pauliukų senjorai“(2-2) rungtynėse prieš ,,Vytis“  (2-1). Rungtynės  nebuvo rezultatyvios, bet užtat atkaklios ir įdomios akiai. Rungtynės vyko po kėlinį laimint tai vienai, tai  kitai komandai, o rungtynių nugalėtoją nulėmė trečiasis kėlinys, kurį komandą ,,Pauliukų senjorai“ laimėjo net 24:5. To užteko, kad minėtai komandai pavyktų išlaikyti persvarą ir laimėti rungtynes trapia trijų taškų persvara. Šios rungtynės išskyrė dar ir tuo, kad keturi  žaidėjai per abi komandas atliko po 4 rezultatyvius perdavimus, bet šis skaičius sėkmingesnis buvo pergalę iškovojusiems ,,Pauliukų senjorams“.

Antrą kartą iš eilės. Paskutinėse ketvirto turo rungtynėse, kurios taip pat vyko Batėgalos sporto salėje susitiko aikštės šeimininkai ,,Kulva“(2-1) prieš svečių komandą ,,Tarp Žemės ir Dangaus“(2-2).  Šiose rungtynės kaip ir pirmosios  šioje salėje vykusiose tą patį lapkričio 16-osios vakarą  vyko gan nerezultatyviai, o pergalę daugiausia komandos naujoko Martyno Čekanavičiaus  rezultatyvaus ir naudingo žaidimo dėka iškovojo aikštės šeimininkai, kuriems tai buvo antroji iš eilės pergalė. Komandai ,,Tarp žemės ir Dangaus“ tai buvo antrasis iš eilės pralaimėjimas. Nugalėtojų ir rungtynių naudingiausias žaidėjas buvo  Martynas Čekanavičius (21 tšk., 11 atk. kam., 28 naud.b.). Pralaimėjusių neišgelbėjo puikus komandos naujoko Edgaro Žukausko žaidimas (20 tšk., 10 atk. kam., 6 rez. perd., 23 naud. b.).