JKML savaitė: Startavo ,,Vienybės“ lyga, paaiškėjo paskutinė Mažosios taurės finalo dalyvė 153

2023 metų vasario 26   dieną, tik dviem JKML rungtynėmis Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje prasidėjo  dar viena JKML savaitė. Taip pat Vasario 27-osios  Kaišiadoryse startavo jungtinė JKML ir EKKL(Elektrėnų-Kaišiadorių krepšinio lyga)  ,,Vienybės" lyga. Čia po 8 abiejų lygų komandos kovoja dėl Didžiosios ir Mažosios taurės. Šioje lygoje šią savaitę sužaisti du pirmieji mačai.

Pasitraukia iš kovos dėl medalių. Taip nutiko komandai ,,Tarp Žemės ir Dangaus“ (3-9) kuri paskutinėse savo sezono rungtynėse susitiko su komanda ,,Paneriai40+“ (3-8). Šias rungtynes geriau pradėjo ir pratęsė komanda ,,Tarp Žemės ir Dangaus“,  kuri laimėjusi tris iš keturių kėlinukų ir pergalingą persvarą susikrovę antrojoje rungtynių pusėje iškovojo pergalę galutiniu rezultatu 70:59. Tai šios komandos negelbėja, nes tarpusavio rungtynių persvara išlieka ,,Paneriai“ komandos pusėje, kurie ir keliauja į turnyro pusfinalį. Nugalėtojų komandoje naudingiausias buvo Aurimas Lapkauskas (22 tšk., 15 atk. kam., 35 naud. b.). Naudingai sužaidė ir Darius Rudis (21 tšk., 7 atk. kam.,  9 rez. perd.,  23  naud. b.). Pralaimėjusių komandoje  naudingiausias  buvo  Artūras Nausėda (22  tšk., 6  rez. perd.,  25 naud.).  Naudingai sužaidė ir Ramūnas Krasauskas (16 tšk., 13 atk. kam., 15 naud. b.).

Lygos debiutantai Mažosios taurės finale.  Tai atsitiko Mažosios taurės pusfinalio serijoje,  kur susitiko ,,JonavosSC04/05“,  kuri Mažosios taurės pusfinalyje  susitiko svečiais iš Kėdainių rajono ,,Akademija“ . Šios rungtynės komandos žinant šių rungtynių svarbą prasidėjo nervingai,  lygiai, komandoms laimint po kėlinį. Prieš ilgąją pertrauką priekyje vos vienu taškeliu buvo Jonavos sporto centro auklėtiniai. Po ilgosios pertraukos svečių komanda nepaisant, kad darė perpus daugiau klaidų nei varžovai, tačiau viską kompensuodavo fantastišku pataikymu, ypač iš dviejų taškų zonos, greitai perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas ir per likusius du kėlinius vis didindama savo persvarą laimėjo rungtynes galutiniu rezultatu 89:66. Komanda ,,Akademija" laimėdama pusfinalio seriją 2:1 keliauja į Mažosios taurės pusfinalį. Nugalėtojų komandoje naudingiausias buvo Aurimas Saldys (21 tšk., 4 rez. perd., 27 naud. b.). Naudingai sužaidė ir Žilvinas Zemkus (17 tšk., 16 atk. kam.,  25  naud. b.). Pralaimėjusių komandoje naudingiausias buvo Eimantas Mackevičius (23  tšk., 7 išprovokuotos pražangos, 25 naud. b.). Astijus Ivanovas pridėjo 16 taškų.

Pergalingas komandos ,,Kulva“ startas. Vasario 27-osios  Kaišiadoryse startavo jungtinė JKML  ir EKKL(Elektėnų-Kaišiadorių krepšinio lyga) ,,Vienybės" lyga. Čia po 8 abiejų lygų komandos kovoja dėl Didžiosios ir Mažosios taurės. Kiekvienoje taurėje kovoja po 4 stipriausias pagal pajėgumą lygos komandas. Pirmosiose Mažosios taurės varžybose susitiko vietos „Kaišiadorių ŠSC-Savex“ prieš svečius iš Jonavos rajono ,,Kulva". Rungtynes geriau pradėjo Luko Žilinsko ir Liutauro Zakso siautulio į priekį vedami šeimininkai, kurie po rezultatyvios  pirmos rungtynių dalies turėjo 8 taškų persvarą. Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje tapo priešingas ir svečiai ,,užkurti" juos palaikyti atvykusių sirgalių ir labai naudingai ir rezultatyviai žaidusio Antano Pekio dėka,  pradėjo dominuoti aikštelėje ir laimėdami likusius du kėlinukus laimėjo rungtynes galutiniu rezultatu 96:87. Nugalėtojų komandoje naudingiausias buvo lygiai pusė komandos taškų sumetęs Antanas Pekys. (48 tšk., 12  atk. kam., 6 rez. perd., 10 išprovokuotų pražangų., 41 naud. b.). Pralaimėtojų komandoje naudingiausias buvo trigubo dublio ritmu žaidęs  Lukas Žilinskas  (40 tšk., 8 atk. kam., 9 rez. perd.,  34 naud. b.). Galingai sužaidė ir Liutauras Zaksas (24 tšk., 10 atk. kam., 10 išprovokuotų pražangų  15 naud. b.).

Nesaldus ,,Akademijos“ debiutas.  Vasario 28-osios  Elektrėnuose toliau  vyko jungtinė JKML  ir EKKL ,,Vienybės" lyga.  Mažosios taurės varžybose čia  susitiko vietos „Centauras“ prieš svečius iš Kėdainių rajono  ,,Akademija". Rungtynes prasidėjo vykstant žvalgybai, komandoms žaidžiant gan atsargiai ir nerezultatyviai. Pasibaigus pirmajam kėlinukui trapia keturių taškų persvara priekyje buvo svečiai. Nuo antrojo kėlinio šeimininkai įjungė aukščiausią pavarą ir šios komandos puolimo mašina nurūko nestodama tarpinėse stotelėse. Tai lėmė, kad elektrėniškiai ,,Vienybės" lygą pradėjo triuškinančia pergale galutiniu rezultatu 113:74.  Naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo  7 tritaškius varžovams atseikėjęs  Elektrėnų talentas Kristupas Kazlauskas  (34 tšk., 8 atk. kam., 9 rez. perd.,  34 naud. b.). Erikas Važnevičius pridėjo 20 taškų.