Paaiškėjo visos tolesnių atkrintamųjų varžybų etapų poros

Paaiškėjo visos tolesnių atkrintamųjų varžybų etapų poros 44

Savaitgalį buvo sužaistos ketverios Jonavos krepšinio mėgėjų lygos (JKML) atkrintamųjų varžybų atsakomosios rungtynės. „Kaktusas“ ir „Admodė“ bei „Pauliukai“ ir „Visi savi“ žaidė Didžiojoje taurėje, kur sprendėsi komandų likimas dėl patekimo į pusfinalį, o „Ninokso“ – KKSC’02 bei „Panerių“ – „Losritos“ poros varžėsi dėl patekimo į Mažosios taurės ketvirtfinalį.

Iš paskutinės vietos – į ketvirtfinalį. „Ninoksas“ reguliariajame JKML sezone sugebėjo išpešti vos dvi pergales ir galiausiai liko paskutinėje šešioliktoje turnyro lentelės vietoje. Tai lėmė, kad aštuntfinalyje jų laukė 13 vietą užėmusi KKSC’02 ekipa.

Vis dėlto „Ninoksas“ sugebėjo įveikti aukščiau buvusius jaunuosius KKSC krepšininkus abukart. Pirmosios rungtynės baigėsi dramatiškai – 63:61 „Ninokso“ naudai.

Antrasis mačas buvo ne mažiau atkaklus. Šeštadienį vykusi kova buvo itin nerezultatyvi – abi komandos buvo labiau susikoncentravusios ties gynyba, o ne ties tuo, kaip sėkmingiau užpulti varžovų krepšį.

Pirmąjį kėlinį „Ninoksas“ laimėjo 15:11 ir, kaip parodė tolesni įvykiai, ši trapi persvara mačo pradžioje buvo lemiama.

„Ninoksas“ savo puolimą grindė akcentuodamas fizinę jėgą ir ūgį – komanda atkovojo net 66 kamuolius (20 – puolime) bei per rungtynes išmetė 60 dvitaškių (32 proc. taiklumu) ir vos 14 tritaškių (14 proc. taiklumu). Savo ruožtu KKSC’02 tritaškių ir metimų iš artimesnės distancijos metė po lygiai – po 34. Tiesa, Arūno Kačenausko auklėtinių tiek dvitaškių, tiek tritaškių pataikymas taip pat buvo labai prastas – atitinkamai 20,5 ir 23,5 procento.

„Ninoksui“ 19 taškų pelnė Domas Vaitkus, pataikęs 9 dvitaškius iš 21 ir prametęs vienintelį mestą tritaškį. Dovydas Tamašauskas pelnė 13 taškų (2/10 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai). Net trys „Ninokso“ žaidėjai atkovojo daugiau nei 15 atšokusių kamuolių – D. Tamašauskas ir Rolandas Matusas sugriebė po 17, Darius Dirmantas – 16 kamuolių.

KKSC’02 komandoje vėl išsiskyrė Paulius Petrauskas, tačiau jis buvo toli nuo savo įprasto rezultatyvumo – prametęs visus 6 tritaškius, jis pelnė 13 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. 12 taškų pelnė Rodrigas Padriezas.

JKML Mažosios taurės ketvirtfinalyje „Ninoksas“ surems jėgas su „Fortūnos“ krepšininkais.

Išvykos aikštė buvo palankesnė. Reguliariajame sezone tapo įprasta, kad „Pauliukai“, žaisdami Juškonių sporto salėje, savo varžovus triuškina itin dideliais skirtumais. Tačiau dvejos rungtynės prieš „Visus savus“ parodė, kad ir kitoje aikštėje „Pauliukai“ yra ne ką mažiau grėsminga jėga.

Pirmasis mačas Juškonyse baigėsi tvirta, tačiau ne triuškinančia „Pauliukų“ pergale rezultatu 84:70. O štai atrosios rungtynės, vykusios Jonavos Kūno kultūros ir sporto centre, parodė „Pauliukų“ galią. Jie atsakomąsias Didžiosios taurės ketvirtfinalio rungtynes laimėjo 90:63.

Savo puolimo jėgą „Pauliukai“ parodė per pirmuosius du kėlinius – pirmasis ketvirtis buvo laimėtas 29:15, antroji mačo dalis – 25:11. Tad prieš didžiąją pertrauką trečiąją vietą reguliariajame sezone užėmusi „Pauliukų“ ekipa jau turėjo triuškinantį 28 taškų pranašumą (54:26).

Vėliau mačo nugalėtojai kiek atsipalaidavo, netgi leido varžovams laimėti trečiąjį ketvirtį, tačiau iš esmės rungtynių dalis po pertraukas tebuvo vienas formalumas. Galutinė 27 taškų pergalė išsiuntė „Pauliukus“ į pusfinalį, kur jie susikaus su „Turbo-X“ komanda. Verta paminėti, kad reguliariajame sezone „Pauliukai“ patyrė triuškinamą pralaimėjimą nuo būsimųjų varžovų (50:71), tad ši pusfinalio serija jiems tikrai bus principinė.

Nugalėtojams 21 tašką pelnė Mindaugas Gelžinis, 19 – Edvinas Masiokas, po 14 – Vladimiras Burovas ir Žilvinas Levinskas, 12 pridėjo Arvydas Geiša (12 atkovotų kamuolių).

„Visų savų“ gretose išsiskyrė 22 taškus įmetęs Jovydas Mačikūnas, 18 pelnė Justinas Mačikūnas, dar pridėjęs ir 10 atkovotų kamuolių. 13 taškų pelnė dar vienas Mačikūnas – Šarūnas.

Nuotr. E. Eglinskės

Kertinis trečiasis kėlinys. „Admodė“ sekmadienį antrąsias rungtynes prieš „Kaktusą“ žaidė be savo rezultatyviausio ir naudingiausio žaidėjo Ričardo Belopetravičiaus ir dėl to jiems buvo itin sunku kovoti dėl to, kad išlygintų serijos rezultatą. „Kaktusas“ pasinaudojo varžovų lyderio nebuvimu ir iškovojo pergalę 69:55.

Vis dėlto reikia paminėti, kad per pirmuosius du kėlinius kova buvo labai lygi – po pirmosios rungtynių dalies dviejų taškų persvarą turėjo „Kaktusas“, po antrosios jau į priekį tais pačiais dviem taškais išsiveržė „Admodė“.

Tačiau trečiajame kėlinyje „Kaktusas“ viską sustatė į savo vietas. Ketvirtį laimėję 25:10, „Kaktuso“ krepšininkai įgijo trylikos taškų pranašumą, o lemiama mačo dalis vėl buvo lygi. Tačiau ta lygybė jau buvo „Kaktuso“ pusėje. Antrą kartą įveikę varžovus, „Kaktuso“ žaidėjai pateko į Didžiosios taurės pusfinalį, kur jų laukia itin grėsmingas varžovas – reguliariojo sezono metu nėkart nepralaimėję „Dumsiai“.

Šiose rungtynėse „Kaktuso“ gretose puikias rungtynes sužaidė Tomas Kepežinskas, kuris pelnė 25 taškus ir atkovojo 10 atšokusių kamuolių. 14 taškų ir 11 kamuolių surinko Laimonas Kazulis (3 blokuoti metimai), 13 taškų ir 14 kamuolių – Raimundas Arbočius.

„Admodei“ 18 taškų pelnė Marius Mickevičius, 13 – Karolis Pauplys, 12 – Džiugas Biržietis.

Nuotr. E. Eglinskės

„Losritos“ sezono pabaiga. Vėl į rungtynes atvykusi tik su vienu atsarginiu, „Losritos“ ekipa antrą kartą pripažino „Panerių“ pranašumą ir baigė savo pasirodymą šiame sezone. Atsakomosios rungtynės baigėsi rezultatu 59:53.

Šįkart „Losritos“ gretose jau žaidė naudingiausias jų žaidėjas pastaruoju metu Titas Milašauskas, tačiau gero jo žaidimo nepakako.

„Paneriai“ užtikrintai laimėjo kovą po krepšiu (52 atkovoti kamuoliai prieš 35), o „Losritai“ koją itin kišo labai prastai mesti baudos metimai. Tikslą pasiekė tik 9 baudos iš 27 (33 proc.).

Abi komandos mačą pradėjo klaikiai nerezultatyviai. Per pirmąjį ketvirtį nė viena (!) ekipa nesugebėjo pelnyti dviženklio taškų skaičiaus ir kėlinys baigėsi 9:4 „Losritos“ naudai. Antrajame ketvirtyje „Losritai“ ir toliau ne itin sekėsi pulti, savo ruožtu „Paneriai“ įjungė aukštesnę pavarą ir po dviejų kėlinių jau turėjo penkių taškų pranašumą.

Trečias ir ketvirtas kėliniai buvo lygūs ir atkaklūs, tačiau juose geriau sekėsi „Paneriams“, kurie iškovojo antrąją pergalę ir iškovojo kelialapį į Mažosios taurės ketvirtfinalį, kur jų jau laukia „Kulva“.

„Paneriams“ 20 taškų pelnė Artūras Nausėda, Karolis Ališauskas surinko įdomų dvigubą dublį – 17 taškų ir 17 atkovotų kamuolių. Tiesa, pastarasis pataikė vos 1 tritaškį iš 12.

„Losritos“ komandoje rezultatyviausias ir naudingiausias buvo minėtasis Titas Milašauskas, surinkęs 24 taškus ir 21 naudingumo balą. Domantas Gaučas pridėjo 11 taškų ir 8 sugriebtus kamuolius.

Nuotr. E. Eglinskės


‹ atgal
svetainiu kurimas JKML © 2020

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

uždaryti