Penktasis JKML turas: pirmoji „Panerių“ pergalė ir itin atkaklios turo rungtynės 22

Praėjusios savaitės sekmadienį ir šią savaitę buvo sužaistas penktasis Jonavos mėgėjų krepšinio lygos (JKML) turas. Šis turas buvo paskutinis šiais metais. Pasižymėjo jis tuo, kad tik viena komanda kol kas lieka be pergalių, o Martynas Bapkauskas pagerino jam pačiam priklausiusį rezultatyvumo rekordą.

Pirmoji pergalė. „Paneriai“, prieš tai pralaimėję ketverias rungtynes iš eilės, praėjusį sekmadienį pagaliau pasiekė pirmąją savo pergalę šiame JKML sezone. Jie rezultatu 58:53 įveikė „Uragano-Rojalių“ krepšininkus.

Kertinis faktorius „Paneriams“ buvo jų lyderių Artūro Nausėdos sugrįžimas po poros praleistų mačų. Gynėjas pelnė 19 taškų ir surinko 22 naudingumo balus, taip atvesdamas savo komandą į pirmąjį laimėjimą.

Nors anksčiau „Paneriams“ itin kišo koją maža žaidėjų rotacija, šįkart į rungtynes jie atvyko devyniese, tad galėjo leisti laiku pailsėti savo lyderiams. Savo ruožtu „Uraganas-Rojaliai“ turėjo vos du atsarginius žaidėjus ir dėl to nusvilo nagus.

Be A. Nausėdos, „Panerių“ gretose išsiskyrė Ramūnas Krasauskas, pelnęs 16 taškų ir atkovojęs 7 kamuolius.

Pralaimėjusiems Alius Jaskūnas pelnė 13 taškų, o komandos aukštaūgiai – Merūnas Savickas ir Mindaugas Vilčiauskas – pelnė po 10 taškų ir kartu atkovojo net 23 kamuolius (7 – M. Savickas, 16 – M. Vilčiauskas).

Be pergalių.  „Ninoksas“ lieka vienintelė JKML ekipa, kol kas neparagavusia pergalės skonio. Sekmadienį šios komandos žaidėjai nusileido „Admodės“ krepšininkams 54:63.

„Ninoksas“ sugebėjo laimėti pirmąjį kėlinį 17:13, tačiau antrajame „Admodė“ surakino „Ninokso“ puolimą, leidę šiai komandai įmesti vos 10 taškų ir prieš didžiąją pertrauką rezultatas buvo absoliučiai lygus – 27:27.

Lemiamas buvo trečiasis rungtynių kėlinys. „Admodė“ įjungė aukštą pavarą puolime, plenė 26 taškus ir leido varžovams įmesti tik 14. Tad prieš paskutinį ketvirtį „Admodė“ turėjo 12 taškų persvarą.

Ketvirtajame kėlinyje abi komandos vėl nedemonstravo gero puolimo, o „Ninoksas“ buvo žingsneliu priekyje. Tačiau to, kas buvo prarasta trečiajame ketvirtyje, atgauti jiems nepavyko ir „Admodė“ šventė ketvirtąją savo pergalę.

„Ninoksas“: Rolandas Matusas (14 atk.k., 7 per.k.) 13 taškų, Juozas Cechanoveckas (4/11 tritaškiai) 12 taškų.

„Admodė“: Ričardas Belopetravičius 17 taškų, Marius Mickevičius (4/11 tritaškiai) 12 taškų, Džiugas Biržietis 10 taškų.

Pratęsimas ir pagerintas rezultatyvumo rekordas. Martynas Bapkauskas, prieš tai buvusiame ture pelnęs 40 taškų ir pasiekęs šio sezono rezultatyvumo rekordą, perspjovė pats save. Itin atkakliose rungtynėse prieš „Visus savus“, „Losritos“ puolėjas pelnė 41 tašką, o paskutinis jo metimas buvo lemiamas – „Losrita“ iškovojo pergalę po pratęsimo 80:79.

„Losritos“ komandoje liūto dalį taškų pelnė ne tik M. Bapkauskas, bet ir sugrįžęs Titas Milašauskas, pelnęs 28 taškus, atkovojęs 11 kamuolių ir surinkęs 31 naudingumo balą.

Per pagrindinį laiką abi komandos nesugebėjo išsiaiškinti, kuri yra stipresnė. Po keturiasdešimties žaidimo minučių švieslentėje degė lygus rezultatas – 69:69.

Pratęsimo metu tiek „Losrita“, tiek „Visi savi“ vėl kibo vieni kitiems į atlapus ir mačas toliau klostėsi lygiai. Tačiau paskutinė ataka priklausė „Losritos“ lyderiui M. Bapkauskui. Gavęs kamuolį, jis pelnė du taškus paskutinėmis mačo akimirkomis ir išplėšė savo ekipai pergalę vieno taško skirtumu.

„Visų savų“ komandoje žvėriškai po krepšiu kovėsi Justinas Mačikūnas ir Lukas Varkala. Abu jie pelnė po 18 taškų, J. Mačikūnas atkovojo 11, o L. Varkala – 16 atšokusių kamuolių. Jiems puikiai talkino 12 taškų ir 13 atkovotų kamuolių surinkęs Vaidas Česnauskas.

Įsibėgėjantys „TŽID“. „TŽID“ komanda, patyrusi tris iš eilės pralaimėjimus sezono starte, tačiau ketvirtajame ture net 71 taško persvara pervažiavusi „Panerius“, atrodo atsigavusi ir iškovojo antrąją pergalę šiame sezone. Šįkart po jų kojomis krito „Achespo“ ekipa. Po puikios pirmosios mačo pusės „TŽID“ įveikė „Achespo“ galutiniu rezultatu 73:66.

Pirmąjį ketvirtį „TŽID“ laimėjo 20:15, antrąjį – 22:15. Prieš didžiąją pertrauką jie jau turėjo 12 taškų persvarą. Nors trečiąjį kėlinį laimėjo „Achespo“, paskutiniame ketvirtyje „TŽID“ nebepaleido iniciatyvos iš savo rankų ir laimėjo rungtynes.

Nugalėtojų gretose puikų mačą sužaidė jauniausias komandos narys Žygimantas Simovičius, pelnęs 18 taškų. Po 10 taškų prie pergalės pridėjo Paulius Kazlauskas ir Viktoras Budrikas.

„Achespo“ komandoje nesulaikomas buvo vidurio puolėjas Ramūnas Čerkesas, pelnęs 28 taškus ir atkovojęs net 19 kamuolių. Vis dėlto aukštaūgio pastangų pergalei nepakako.

Nuostabios turo rungtynės. Penktojo turo maču buvo „Dumsių“ ir „Kaktuso“ akistata. Ir turo mačas visiškai patvirtino savo vardą. Iki pat paskutinių akimirkų abu klubai žaidė itin atkakliai ir tik paskutinė ataka lėmė penktąją iš eilės „Dumsių“ pergalę. Galutinis turo rungtynių rezultatas – 68:64.

„Kaktusas“ turėjo galimybę išplėšti pergalę esant rezultatui 66:64, bet, gavęs kamuolį iš Šarūno Purvinio, Audrius Vasiliauskas nespėjo išmesti tritaškio, nes baigėsi atakai skirtas laikas. „Dumsiai“ po to realizavo abu baudos metimus ir „Kaktusui“ nebepakako sekundžių surengti atakai.

Po mačo „Kaktuso“ žaidėjas Tomas Kepežinskas teigė, kad tai buvo kertinė komandos klaida šiame mače.

„Buvo gražios rungtynės, manau, ir žiūrovams toks mačas turėjo patikti. Padarėme klaidą, kai atsilikinėjome dviem taškais ir pasirinkome 14 sekundžių išsimesti kamuolį po minutės pertraukėlės“, - sakė 15 taškų įmetęs „Kaktuso“ gynėjas.

„Dumsių“ komandos vadovas Laurynas Ūselis pagyrė priešininkų komandą ir itin išskyrė „Kaktuso“ naudingiausią žaidėją A. Vasiliauską.

„Audrius yra kaip geras vynas, kuris su metais tik stiprėja“, - juokavo L. Ūselis.

Vienas naudingiausių „Dumsių“ žaidėjų šiame mače ir apskritai šio sezono eigoje Aroldas Bičiužas akcentavo, kad jo komandai viskas klostėsi toli gražu ne taip, kaip buvo norėta.

„Ne viskas pavyko, neįkrito tritaškiai, bandėme daugiau žaisti po krepšiu. Galiausiai tas pavyko, bet tai buvo sunki pergalė. Bet vis dėlto pergalė yra pergalė“, - teigė gynėjas.

„Kaktuso“ gretose rezultatyviausias buvo Š. Purvinis, pelnęs 16 taškų. T. Kepežinskas pelnė 15, A. Vasiliauskas (11 atk.k., 6 rez.perd., 5 per.k.) ir Laimonas Kazulis – po 11 taškų.

„Dumsių“ gretose vėl išsiskyrė Vytautas Kružikas (18 taškų, 11 atkovotų kamuolių) bei A. Bičiužas (15 taškų).

Dominavimas po krepšiu. Antrąją pergalę šiame sezone iškovojo „Fortūna“, įveikusi KKSC’02 komandą 75:65.

Dviem esminiais „Fortūnos“ pergalės faktoriais buvo puiki kova po krepšiais ir gynyba prieš KKSC’02 lyderį Paulių Petrauską.

„Fortūna“ šiame mače atkovojo net 56 kamuolius, kai jų varžovus sugriebė tik 30. Taip pat „Fortūna“ puikiai metė dvitaškius ir išnaudojo savo ūgio ir masės pranašumą. Iš artimų distancijų „Fortūnos“ žaidėjai pataikė 56 proc. savo metimų (27/48).

Vidurio puolėjas Marius Kazakevičius pelnė 27 taškus ir atkovojo 15 kamuolių, Žilvinas Radzevičius įmetė 18 taškų ir sugriebė 8 atšokusius kamuolius, Jonas Ambrutis pridėjo 12 taškų.

Pagrindinis KKSC’02 krepšininkas puolime P. Petrauskas šįkart pataikė vos 4 metimus iš 20. Tikslą pasiekė jo vienintelis tritaškis iš 11 mestų.

Vis dėlto jis ir buvo rezultatyviausias KKSC’02 ekipos žaidėjas šiame mače, surinkęs 12 taškų. 11 taškų pridėjo Donatas Dūda.

Nesustabdomi. „Pauliukai“ kol kas yra antra komanda po „Dumsių“, kuri nepatyrė pralaimėjimo kartėlio šiame sezone. Trečiadienį jie išvykoje 77:55 įveikė „Kulvos“ žaidėjus.

Nors į šias rungtynes „Pauliukai“ atvyko tik šešiese, svarbiausių komandos žaidėjų pastangų užteko. Žilvinas Levinskas pelnė 31 tašką, Mindaugas Gelžinis – 19, o Edvinas Masiokas pridėjo 15 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

„Kulvos“ ekipai nepadėjo ir 6 tritaškius į varžovų krepšį sukratęs Egidijus Vaitekauskas, iš viso pelnęs 22 taškus.

14 taškų pridėjo ir 9 kamuolius atkovojo Marius Domeika.

Turo žaidėjas. Antrąją savaitę iš eilės rezultatyvumo rekordus gerinęs Martynas Bapkauskas pripažintas geriausio penktojo JKML turo krepšininku ir jam atiteks lygos partnerio „autoSPA“ įsteigtas prizas.