Priešpaskutinis reguliariojo JKML sezono savaitgalis: siurprizų vėl nėra

Priešpaskutinis reguliariojo JKML sezono savaitgalis: siurprizų vėl nėra 36

Sekmadienį ir pirmadienį buvo sužaisti dar penki Jonavos krepšinio mėgėjų lygos (JKML) susitikimai. Didžiajai lygos komandų daliai beliko sužaisti paskutiniuosius mačus, tik kelios ekipos dar turi atsargoje daugiau nei vienerias rungtynes.

Labai svarbus sutriuškinimas. Itin svarbią pergalę sekmadienį iškovojo „Admodės“ komanda, 85:61 sutriuškinusi „Achespo“. Šis užtikrintas laimėjimas bent laikinai pakėlė „Admodę“ į penktąją turnyro lentelės vietą ir garantavo komandai vietą stipriausiųjų ekipų šešete. Tiesa, „Visi savi“ yra sužaidę net dviem mačais mažiau ir turi tarpusavio pranašumą prieš „Admodę“, tačiau, net „Visiems saviems“ ir aplenkus „Admodę“, septintąją vietą kol kas užimanti „TŽID“ ekipa jau nebeturi net teorinių vilčių pavyti „Admodės“, nes šias komandas skiria dvi pergales, abiems likus sužaisti po vieną mačą.

Aštuntoji esanti „Kulva“ atsargoje turi tris mačus, bet net ir laimėję visus tris, ši komanda užimtų žemesnę vietą nei „Admodė“ dėl tarpusavio mačo.

Savo ruožtu „Achespo“ patyrė aštuntąją nesėkmę ir tik dėl pergalės tarpusavyje šiuo metu lenkia „Fortūną“ bei užima devintąją vietą. Visgi reikia paminėti, kad paskutiniajame ture „Achespo“ bandys mesti iššūkį neįveikiamiems „Dumsiams“, o „Fortūnos“ laukia gerokai lengvesnis varžovas – „Paneriai“. Tad galima teigti, kad galutinėje rikiuotėje „Achespo“ liks dešimtoje pozicijoje.

„Admodės“ ir „Achespo“ mače viskas išsisprendė trečiajame kėlinyje, kurio metu „Admodė“ susikrovė dvidešimties taškų pranašumą ir neleido varžovams net pagalvoti rimtesnį pasipriešinimą.

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo Ričardas Belopetravičius, pelnęs 30 taškų. Jis prametė vos vieną dvitaškį iš 12, dar pridėjo 8 atkovotus kamuolius ir 6 rezultatyvius perdavimus. Jam puikiai talkino Karolis Pauplys, surinkęs 21 tašką. Marius Mickevičius pelnė 12 taškų, Tadas Bigenis surinko 10 taškų ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

„Achespo“ komandoje tradiciškai po krepšiais siautėjo Ramūnas Čerkesas, surinkęs 25 taškus ir 16 atkovotų kamuolių.

Nuotr. A. Šimulio

Eilinė diena ofise. „Dumsiai“ iškovojo eilinę triuškinančią savo pergalę šiame sezone, 83:37 nepalikę vilčių „Paneriams“. Tiesa, patys „Dumsiai“, atrodo, nelabai persistengė. Šiame sezone jie retai kada varžovams įmesdavo mažiau 90 taškų, o mače su „Paneriais“ trečiajame ir ketvirtajame kėliniuose apskritai neįmetė nė 20 taškų.

Tiesa, jiems to ir nereikėjo. „Dumsiai“ antrąjį ketvirtį buvo laimėję net 32:9, tad mačo gale ramiai galėjo taupyti jėgas ir pernelyg nesiplėšyti bent jau puldami varžovų krepšį.

Vytautas Kružikas nugalėtojams pelnė 17 taškų ir atkovojo 18 kamuolių, Matas Zvicevičius pridėjo 16, Edvinas Neimontas – 15, Ignas Saladinskas – 14 taškų.

„Paneriams“ 11 taškų pelnė Gediminas Vasauskas, 10 – Karolis Ališauskas.

„Dumsių“ paskutiniajame ture laukia „Achespo“, tačiau šis mačas tebus formalumas – „Dumsiai“ jau yra pirmi turnyro lentelėje ir nėra jokios galimybės, kad jie kristų žemyn.

„Paneriams“ liko dvejos rungtynės – su KKSC’01 ir „Fortūna“. Vis dėlto didžiausia tikimybė, kad jie išliks dabartinėje penkioliktoje galutinės lentelės vietoje.

Nepersistengė. „Turbo-X“ sekmadienį susitiko su „Uragano-Rojalių“ komanda, kuri į mačą atvyko vos šešiese, o prieš rungtynes apskritai baiminosi, kad nesurinks net startinio penketo. Atrodė, kad „Turbo-X“ pasieks labai nesunkią pergalę, o pirmojo kėlinio rezultatas (19:9) tą tik patvirtino.

Tačiau vėliau „Turbo-X“ atsipalaidavo ir po dviejų kėlinių „Uraganas-Rojaliai“ turėjo tik trijų taškų deficitą. Vis dėlto jiems kiek pritrūko jėgų trečiajame ketvirtyje, kurį laimėjo Beno Steponavičiaus vedama „Turbo-X“ rezultatu 23:12 ir susigrąžino dviženklį pranašumą.

Galutinė šio mačo baigtis – 70:57 „Turbo-X“ komandos naudai.

B. Steponavičius pataikė 12 dvitaškių metimų iš 13, pelnė 24 taškus ir atkovojo 11 kamuolių. Mantas Eglinskas pridėjo 12 taškų, o Lukas Armonas į savo sąskaitą įsirašė 10 taškų, 9 atkovotus ir net 7 perimtus kamuolius.

„Uragano-Rojalių“ gretose išsiskyrė 22 taškus pelnęs Nerijus Pečeliūnas, 13 taškų įmetė Alius Jaskūnas.

Eilinė nesėkmė. „Ninoksas“ patyrė jau tryliktąjį pralaimėjimą šiame sezone ir galutinai „įsitvirtino“ paskutinėje lentelės vietoje. Šįkart „Ninokso“ žaidėjai neatsilaikė prieš „Fortūną“ ir pralaimėjo rezultatu 52:72.

Vis dėlto reikia pažymėti, kad tris kėlinius „Ninoksas“ žygiavo koja kojon su varžovais. Įpusėjus mačui rezultatas buvo absoliučiai lygus (29:29). Trečiajame ketvirtyje „Fortūna“ šiek tiek truktelėjo į priekį ir įgijo 5 taškų pranašumą, o paskutinėje mačo dalyje „Ninoksui“ visiškai pritrūko kvapo ir ketvirtąjį kėlinį „Fortūna“ laimėjo net 24:9.

Verta pažymėti, kad komandos metė itin mažai baudų metimų. „Fortūna“ realizavo 4 baudas iš 10, o „Ninoksas“ apskritai nemetė nė vieno (!) baudos metimo per visas rungtynes.

Ši pergalė buvo svarbi „Fortūnai“ tam, kad sutvirtintų savo pozicijas turnyro lentelėje. Laimėję paskutinį mačą prieš „Panerius“, „Fortūnos“ krepšininkai turi labai realias galimybes užimti 9, o gal net ir 8 vietą galutinėje reguliariojo sezono fazėje.

Jaunojo lyderio pastangų nepakako. KKSC’02 komandos lyderis Paulius Petrauskas sužaidė geriausias savo rungtynes šiame sezone, tačiau jo vedama komanda po labai atkaklios kovos krito prieš „TŽID“ komandą 78:79.

Po trijų kėlinių KKSC’02 turėjo trijų taškų persvarą (63:60), tačiau rungtynių pabaigą šaltakraujiškiau sužaidė labiau patyrę „TŽID“ krepšininkai ir iškovojo pergalę minimaliu skirtumu.

P. Petrauskas sužaidė tiesiog nuostabias rungtynes. Jis pelnė 22 taškus, atkovojo 10 kamuolių, perėmė 6, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 43 naudingumo balus. Jam talkino Gelminas Gudonavičius, pelnęs 19 taškų, Rodrigas Padriezas pridėjo 13, Donatas Dūda, pataikęs 4 tolimus metimus – 12 taškų.

Savo ruožtu „TŽID“ komanda tiesiog dominavo po krepšiais, atkovojusi net 70 (!) atšokusių kamuolių. Tai – geriausias šio sezono JKML rezultatas.

Paulius Kazlauskas pelnė 22 taškus ir atkovojo 18 kamuolių, Viktoras Budrikas pelnė 19 taškų ir atkovojo 18 kamuolių, Aurimas Zigmantas pridėjo 13 taškų ir 19 sugriebtų kamuolių, Andrėjus Šateika pelnė 12, Žygimantas Simovičius – 11 taškų.

Po šių rungtynių „TŽID“ su septyniomis pergalėmis ir septyniais pralaimėjimais kol kas įsitvirtino septintoje lentelės vietoje, KKSC’02 lieka 12 vietoje su keturiais laimėjimais. „TŽID“ laukia paskutinis mačas prieš KKSC’01 ekipą, o KKSC’02 susikaus su „Uraganu-Rojaliais“, kurie turi identišką pergalių ir pralaimėjimų skaičių.