Sekmadienio apžvalga: pirmasis pratęsimas ir labai buksuojatys „Paneriai“

Sekmadienio apžvalga: pirmasis pratęsimas ir labai buksuojatys „Paneriai“ 19

Lapkričio 18 dieną Jonavos krepšinio mėgėjų lygoje (JKML) buvo sužaistos net penkerios rungtynės. Pernelyg didelių siurprizų gal ir nematėme, tačiau įdomių dalykų nestigo. Tad pabandykime pasižiūrėti, kas gi vyko praėjusį sekmadienį.

Pirmasis pratęsimas. Anksčiausiai, 12 valandą, prasidėjęs mačas tarp „Uragano-Rojalių“ ir „Admodės“ užtruko kiek ilgiau nei buvo planuota. Komandos nesugebėjo išsiaiškinti, kuri yra stipresnė, per 40 pagrindinio laiko minučių, tad buvo skirtas pirmasis šio sezono pratęsimas JKML lygoje.

Jo metu toliau virė atkakli kova ir tik paskutinėmis akimirkomis „Admodė“ parodė šiek tiek sėkmingesnį žaidimą ir iškovojo pergalę po labai atkaklaus mūšio – 61:58.

„Admodę“ į pergalę vedė 18 taškų pelnęs ir 11 kamuolių atkovojęs Lukas Sereika, 11 taškų ir 9 sugriebtus kamuolius pridėjo Raimundas Macas, 10 taškų ir 7 „reboundus“ – Džiugas Biržietis.

„Uragano-Rojalių“ ekipoje sunkiai sulaikomas buvo Merūnas Savickas, pelnęs 15 taškų, atkovojęs 8 kamuolius ir į savo sąskaitą įsirašęs 23 naudingumo balus. Po 10 taškų pelnė komandoje debiutavęs Deividas Bilaišis ir Raimondas Juknevičius, tačiau pastarasis padarė net 12 klaidų.

Nuotr. A. Šimulio

Dominavimas tęsiasi. Toliau labiau nei įspūdingą sportinę formą demonstruoja „Dumsiai“. Sekmadienį eilinėmis šios komandos aukomis tapo „TŽID“ žaidėjai. „Dumsiai“ sutriuškino savo varžovus 103:56 ir iškovojo trečią pergalę iš eilės. Fantastišką žaidimą žaidžiantys šios ekipos krepšininkai šias tris pergales iškovojo neįtikėtinu vidutiniu 48 taškų skirtumu.

Šįkart „Dumsiai“ nespaudė varžovų nuo pat pirmųjų mačo akimirkų ir laimėjo pirmąjį ketvirtį sąlyginai nedideliu septynių taškų pranašumu. Vis dėlto visus reikalus jie išsprendė per trečiąjį kėlinį, kuriame pelnė net 34 taškus ir prieš paskutinę mačo dalį komandas jau skyrė 35 taškai.

Įdomu tai, kad „Dumsių“ ekipoje vienintelis Rokas Kubilius nesurinko dviženklio naudingumo balų skaičiaus, o keturi žaidėjai pasiekė arba viršijo 20 efektyvumo taškų ribą.

„Dumsiai“: Ignas Saladinskas (7/8 tritaškiai) 25 taškai, Edvinas Neimontas 15 taškų, Matas Baniulis 15 taškų.

„TŽID“: Aurimas Lapkauskas (8 atk.k.) 13 taškų, Aurimas Zigmantas (7 atk.k.) 12 taškų.

Trečia pergalė ir trečiasis pralaimėjimas. Nors „Turbo-X“, praėjusiame sezone užėmė antrąją vietą JKML I lygoje, kitaip nei „Dumsiai“ savo varžovų į miltus nemala, ši komanda taip pat kol kas žygiuoja be pralaimėjimų.

Tiesa, dėl pergalių jiems neretai tenka pavargti. Praėjusią savaitę sulaukę itin rimto „Kulvos“ pasipriešinimo, sekmadienį jie stojo į dvikovą su pergaių niekaip neiškovojančia „Fortūnos“ ekipa.

Rungtynės buvo tikrai įtemptos – pirmasis ketvirtis pasibaigė lygiosiomis 16:16, antrajame „Turbo-X“, rodės, susikrovė apčiuopiamą pranašumą, tačiau po pertraukos „Fortūna“ grįžo į rungtynes ir sumažino atsilikimą vos iki kelių taškelių.

Vis dėlto paskutiniame kėlinyje „Turbo-X“ pademonstravo geresnę gynybą ir iškovojo pergalę 77:65. „Fortūnai“ tai buvo jau trečioji nesėkmė ir ši ekipa kol kas nėra patyrusi pergalės skonio.

„Turbo-X“ tradiciškai ant savo pečių tempė Lukas Armonas ir Benas Steponavičius. Pirmasis pridėjo 21 tašką, o B. Steponavičius surinko 26 ir atkovojo 10 atšokusių kamuolių. Verta paminėti ir itin universalų Gyčio Vitkausko pasirodymą – puolėjas surinko trigubą dublį, pelnęs 12 taškų, atkovojęs tiek pat kamuolių ir atlikęs 10 rezultatyvių perdavimų.

„Fortūnoje“ lyderio vaidmens ėmėsi aukštaūgis Marius Kazakevičius, įmetęs 17 taškų, jam talkino Tomas Totulis ir Karolis Gailiūnas.

„Panerių“ nesėkmės. „Panerių“ ekipa kol kas atrodo ne per geriausiai. Jie patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės ir antrą iš jų – triuškinamu skirtumu. Tik pirmame sezono mače jie sugebėjo mesti bent šiokį tokį iššūkį „Achespo“ komandai ir nusileido keturiolika taškų. Po to sekė pralaimėjimas „Losritai“ 39 taškais ir dabar – nesėkmė prieš „Visus savus“ 30 taškų skirtumu.

Šįkart „Paneriai“ buvo bejėgiai prieš „Visų savų“ gynėją Tomą Vaškevičių, kuris buvo per žingsnelį nuo trigubo dublio. Jis buvo ir rezultatyviausias, ir naudingiausias mačo žaidėjаs – pelnė 27 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus, taip surinkęs 27 naudingumo balus. Tiesa, jis pataikė tik 3 dvitaškius iš 13, tačiau įsmeigė 5 tolimus metimus iš 7. 16 taškų ir 9 atkovotus kamuolius surinko Justinas Mačikūnas, po 14 taškų pridėjo Jovydas Mačikūnas ir Karolis Taškimovas.

„Paneriams“ 23 taškus įmetė Irmantas Bereišis, 18 – Ramūnas Krasauskas, 12 – Paulius Ivanauskas.

Antroji „Losritos“ pergalė. „Losrita“, panašu, galutinai atsigavo po katastrofiško sezono starto, kai visiškai nieko negalėjo padaryti „Dumsiams“ ir laimėjo antrą kartą iš eilės. Šįkart po „raudonųjų“ kojomis krito „Achespo“, kurių neišgelbėjo ir žvėriškai po krepšiais žaidęs Ramūnas Čerkesas.

„Achemiečių“ vidurio puolėjas atkovojo net 16 kamuolių, tačiau nepataikė nė vieno dvitaškio iš 7. Savo ruožtu „Losritos“ gretose po vienų rungtynių pertraukos grįžo Martynas Bapkauskas. Jis pelnė 19 taškų, tačiau nebuvo rezultatyviausias savo ekipoje. Nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs Titas Milašauskas surinko 26 taškus ir tapo rezultatyviausiu mačo žaidėju.

„Achespo“ tai buvo kol kas pirmoji nesėkmė šiame sezone.