Sezonas įgauna pagreitį: KKSC auklėtinių mūšis ir nenugalimi "Dumsiai"

Sezonas įgauna pagreitį: KKSC auklėtinių mūšis ir nenugalimi "Dumsiai" 81

Vasario 10-16 dienomis Jonavos Krepšinio Megėjų lygoje (JKML) buvo sužaista net dešimt rungtynių, tiek A tiek B pogrupiuose liko tik po vieną nepralaimėjusią komandą.

Didesnė rotacija. Pirmadienį pirmieji į aikštę žengė „JKKSC 2002“ ir „Panerių“ krepšininkai. Daugiau energijos išsaugoję jaunieji krepšininkai iškovojo pergalę.

Nuo pirmųjų minučių aktyviau žaidę jaunieji krepšininkai spaudė savo varžovus ir greitomis atakomis susikūrė 5 taškų pranašumą. Antrajame kėlinyje vaizdas nesikeitė, atsipalaiduoti nepasirengę JKKSC auklėtiniai toliau taip pat sparčiai bėgo į puolimą ir į pertrauką išėjo turėdami 10 taškų pranašumą.

Trečiajame kėlinyje komandos žaidė apylygiai, tačiau “Panerių” krepšininkams nepavyko priartėti prie varžovų. Paskutiniame kėlinyje į lemiamą spurtą kilę „Paneriai“ turėjo keletą progų priartėti, visgi dėl nuovargio pradėtos daryti klaidos to neleido ir jaunieji krepšininkai įsirašė pirmąją pergalę.

Rezultatyviausiai „JKKSC 2002“ komandoje žaidė Rodrigas Padriezas su 15 taškų, Tomas Kaušyla ir Redas Mogenis pridėjo po 12.

„Panerius“ į priekį vedė Giedrius Prabulis su 32 taškais, 14 pridėjo Viltautas Vėlaitis, Artūras Nausėda atseikėjo 11 taškų.

Nuotr. V. Budrio

Dabartinių ir buvusių JKKSC auklėtinių mūšis. Antrose rungtynėse susitiko „JKKSC 2001“ ir „99“ komandos. Į komandą sugrįžęs Rokas Kubilius padėjo įveikti vyresnėlių pasipriešinimą.

Nuo pat rungtynių pradžios vyko atkakli kova, nei viena komanda nedovanojo lengvų taškų ir tik nežymią, 4 taškų persvarą susikrovė dabartiniai JKKSC auklėtiniai. Antrasis kėlinys buvo analogiškas pirmam, žaidimo stilius nesikeitė, tačiau dar 4 taškus prie savo persvaros pridėjo „JKKSC 2001“ krepšininkai.

Trečiasis kėlinys buvo pažymėtas krauju. Grumtynėse po krepšiu skaudžiai susidūrė Arnoldas Boreiša ir Evaldas Paplauskas, abu žaidėjai paliko dėl žaizdžų. Šis susidūrimas buvo ypač skaudus „99“ komandai, kadangi jie prarado savo pagrindinį įžaidėją. Visgi nepasimetę ir tik dar labiau užsivedę žaidėjai sugebėjo sumažinti deficitą ir kvėpuoti jauniesiems krepšininkams į nugaras. Kiek netikėtai ketvirtajame kėlinyje į aikštę po sužeidimo grįžo Evaldas Paplauskas, tačiau to buvo negana. Rungtynių pabiagoje šaltesnius nervus parodę dabartiniai auklėtiniai sugebėjo iškovoti sunkią pergalę 71:66.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Šarūnas Dambrauskas su 22 taškais, 19 pridėjo Rokas Kubilius.

„99“ komandoje lyderio vaidmens ėmėsi Darius Januška pelnęs 21 tašką, 17 pridėjo Artūras Zdanavičius, 16 taškų ir 15 atkovotų kamuolių surinko Paulius Savickas.

Benefisas. Pirmajame antradienio mače susitiko „Paneriai 40+“ ir „TŽID 40+“ ekipos. Didelės intrigos čia nebuvo ir „TŽID 40+“ veteranai iškovojo lengvą pergalę.

Jau nuo pačių pirmųjų rungtynių minučių „TŽID 40+“ krepšininkai šovė į priekį ir susikrovė užtikrintą, 16 taškų pranašumą. Nors šį kartą“ Panerių 40+“ komanda ir turėjo didesnę rotaciją tai jų neišgelbėjo, antrajame kėlinyje vaizdas neisikeitė ir „TŽID 40+“ veteranai prie turimos persvaros pridėjo dar 9 taškus, 48:23.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo apylygiu žaidimu, skirtumas tarp komandų išliko tas pats. Paskutinis kėlinys buvo identiškas pirmiesiems. „TŽID 40+“ dominavo aikštelėje ir laimėjo šias varžybas rezultatu 87:54

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Darius Rudis įmetęs net 36 taškus, Egidijus Vaitkevičius pridėjo 15, Sergėjus Simovičius – 14.

„Paneriai 40+“ komandoje išsiskyrė Ramūnas Krasauskas su 22 taškais, jam talkino Irmantas Silius pridėjęs 12 taškų.

Apginta tvirtovė. Antrose rungtynėse susitiko „Pauliukų senjorai“ ir „SK Achespo 40+“. Kaip ir tikėtasi savo aikštėje žaidę praeitų metų čempionai nesunkiai įveikė „SK Achespo 40+“ pasipriešinimą.

Pirmasis kėlinys žadėjo intrigą iki paskutinių rungtynių minučių, nei viena komanda nesusikrovė pranašumo, rezultatas 10:10. Visgi, antrajame kėlinyje „Pauliukų senjorai“ šovė į priekį ir vedami Andriaus Vaitiekausko įgijo apčiuopiamą, 14 taškų pranašumą.

Šiuo metu ir įvyko rungtynių lūžis po kurio priešininkai jau nesugebėjo atsitiesti. Antroje rungtynių pusėje vis pridedami taškų prie jau turimos persvaros „Pauliukų senjorai“ iškovojo užtikrintą pergalė 70:48.

„Pauliukų senjorus“ į priekį vedė Andrisu Vaitiekauskas su 21 taškų ir 7 rezultatyviais perdavimais, 15 pridėjo Mindaugas Mačiulis, 14 Saulius Kasperavičius.

Pralaimėtojų gretose Vilius Stankevičius pelnė 19 taškų ir atkovojo 11 kamuolių, Audrius Vilutis baigė rungtynes su 13 taškų.

Dominavimas baudos aikštelėje. Trečiadienį, Batėgalos daugiafunkciniame centre susitiko šeiminkų „Kulvos“ ir „TŽID“ komandos. Pergalę iškovojo savų žiūrovų palaikomi „Kulvos“ krepšininkai.

Be savo lyderio žaidę „Kulvos“ krepšininkai pradžioje nepatvirtino favoritų etiketės ir gana sunkiai pradėjo rungtynes. Pirma rungtynių pusė buvo gana lygi, tačiau nedidelį pranašumą į pertrauką išsinešė šeimininkai 47:38.

Viskas drastiškai pasikeitė trečiajame rungtynių kėlinyje. Po krepšiu dominavę „Kulvos“ milžinai tiek puikiai draskė varžovų gynybą, tiek neleido varžovams pelnyti lengvų taškų iš po krepšio. Visą tai susumavus po trečiojo kėlinio komandas jau skyrė 20 taškų. Paskutinių dešimties minučių kilti į šturmą „TŽID“ komandai nepakako ir jie turėjo pripažinti fiziškesnių varžovų pranašumą – 90:69.

„Kulvos“ komandą į priekį tempė komandos aukštaūgiai – Arnas Sendzikas pelnė 26 taškus ir po krepšiais sugriebė net 20 atkovotų kamuolių, Mantas Mikulėnas varžovams atseikėjo 24 taškus bei į savo saskaitą įsirašė 13 atkovotų kamuolių.

Nuotr. A. Šimulio

Lengvas pasivaikščiojimas. Pirmieji sekmadienio rungtynių maratoną atidarė „Fortūna“ ir „Visi savi“. Kiek netikėtai jokio pasipriešinimo nesulaukę „Visi savi“ tiesiog pervažiavo per savo varžovus 54:102.

Rungtyniu pradžioje „Visi savi“ nutarė iš karto parodyti ko šiandien atėjo – pergalės. T. Vaškevičiaus ir A. Čapkausko tandemas puikiai veikė, o vienas iš „Fortūnos“ lyderiu G. Retys niekaip nesugebėjo prisitaikyti prie varžovų fiziškumo. Po dviejų kėlinių rezultatas 22:55.

Trečiame kėlinyje vaizdas nesikeite, „Fortūnai“ visiškai nesisekė rasti kelius link varžovų  krepšio, o tuo pasinaudoję „Visi savi“  pradėjo smagintis, A. Čapkauskas tikrino lankų tvirtumą, o lengvą pergalę ir vietą lentelės viduryje užsitikrina „Visi savi“.

Fortūną gelbėti bandė Ž. Radzevičius, pelnęs 16 taškų, G. Retys pelnė 12, pridėjo 9 atkovotus kamuolius, A. Vaitiekauskas 10.

Visi Savi komandos gretose nesustabdomas buvo T. Vaškevičius pelnęs 39 taškus, 25 taškus ir 26 atkovotus kamuolius surinko A. Čapkauskas, J. Mačikūnas 18 taškų.

Įtempta kova iki paskutinių sekundžių. Priešingai nei pirmosiosedienos  rungtynėse, tarp „Kaktuso“ ir „TŽID“ virė atkakli kova galėjusi sumaišyti kortas turnyrinėje lentelėje. Kiek didesnę patirtį sukaupę „Kaktusas“ rungtynių gale palaužė varžovus 77:73.

Rungtynės prasidėjo „Kaktuso“ spurtu  13:4, tačiau ilgai nelaukę „TŽID“ prabudo ir pasivijo varžovus, o jau netrukus ir persverė rezultatą 19:21. Antrajame kėlinyje vyko atkakli kova, tačiau jau šiame kėlinyje į priekį įsiveržė „Kaktusas“ ir į ilgąją pertrauką išsineša trapų trijų taškų pranašumą 43:40.

Antra rungtynių pusė iškarto žadėjo gerą kovą, abi komandos buvo susikaupusios gynyboje, po tryjų kėlinių rezultatas lygus ir viską palieka spręsti paskutiniajame. Ir nors „Kaktusas“ greitai įsiveržė į priekį (69:57), „TŽID“ nežadėjo pasiduoti, likus dvidešimčiai sekundžiu komandas jau skyrė tik du taškai (73:71), tačiau pasipylusios greitos klaidos neleido visko spręsti paskutiniam metimui ir rungtynės pasibaigė 77:73 „Kaktuso“ naudai.

Kaktusui 33 taškus pelnė A. Pekys, kuris taip pat pridėjo 10 atšokusių kamuolių, T. Šeštokas pelnė 18, atkovojęs 13 kamuolių, T. Vaičiūnas 13.

TŽID ekipai trys žmonės surinko po 16 taškų : Ž. Simovičius, A. Šateika ir T. Spūdys. Pastarasis dar sugriebė 14 atšokusių kamuolių.

Nepralaimėjęs lieka tik vienas. Savaitės rungtynėse susitiko dvi, šį sezoną dar pralaimėjimo nepatyrusios komandos, puikiai iš toli atakavę „Dumsiai“įveikę „Turbo X“ 94:74  įsitvirtina turnyrinės lentelės viršuje.

Pirmajame kėlinyje į priekį greitai šovė „Dumsiai“ (8:2), bet „Turbo X“ neleido šeimininkams per daug įsisiautėti ir po pirmojo kėlinio komandas skyrė 4 taškai, 23:19.  Antrame kėlinyje vyko atkakli kova, tačiau „Dumsiai“ vis išlikdavo priekyje per saugų atstuma., po dviejų kėliniu rezultatas 42:35.

Trečiojo kėlinio pradžioje vis dar vyko atkakli kova, tačiau likus trims minutėms „Dumsiai“ jau skaičiavo dviženklį pranašumą ir po kelių taiklių B. Steponavičiaus prasiveržimų komandas skyrė septyni taškai 63:56. Likus penkioms minutėms po L. Armono prasiveržimo komandas skyrė tik 3 taškai (73:70), tačiau tada prasidėjo praėjusio sezono komandos dominavimas, septyni V. Kružiko ir devyni A. Bičiužo taškai uždarė rungtynes 94:74.

Dumsių gretose arti trigubo dublio buvo A. Bičiužas, 28 taškai, 11 atkovotų kamuolių ir 9 rezultatyvūs perdavimai, V. Kružikas 26 taškai ir 19 atkovotų kamuolių, M. Baniulis 14 taškų.

Turbo X krepšininkams B. Steponavičius pelnė 17, L. Armonas 16, P. Žiegis 11.

B grupės lyderių dvikova. Šiose rugntynėse susitiko dar antrame etape nepralaimėję „Admodė“ prieš „SK Achespo“. Po ganėtinai tvirtos ir vyriškos kovos vis dar priekyje žengia „Admodė“

Rungtynės prasidėjo lygiu abiejų komandų žaidimu, po R. Palčinsko taiklaus tolimo metimo priekyje buvo „SK Achespo“ (7:9). Tada sekė taiklūs R. Belopetravičiaus metimai, kėlinio gale taiklų baudos metimą pridėjo A. Naujokas ir priekyje po pirmojo kėlinio „Admodė“ 22:8. Ir nors kėlinys prasidėjo keturiais R. Čerkeso taškais, tai nieko nereiškė, ir po jau minėto R. Belopetravičiaus prasiveržimo komandas skyre dešimt taškų. Komandinių pastangų dėka achemiečiai dar grįžo į rungtynės, po dviejų kėlinių komandas skyrė trys taškai

Trečiajame kėlinyje daugiau jėgu pasilikę „Admodės“ krepšininkai varžovus laikė per saugų atsumą ir savo persvarą sugebėjo padidinti iki dešimties. Ketvirtajame kėlinyje likus trims minutėms po taiklaus D. Survilos tolimo metimo komandas teskyrė du taškai, tačiau greitų atakų dėka „Admodė“ greitai susigrąžino turėtą persvarą ir šventė pergalę 88:78.

Admodės smogiamaji trio sudarė R. Belopetravičius pelnęs 29 taškus ir atkovojęs 11 kamuolių, K. Pauplys 27 taškai, M. Mickevičius 20 taškų,

SK Achespo gretose išsiskyrė R. Palčinskas 18 taškų, 6 rezultatyvūs perdavimai, D. Survila 17 taškų, R. Čerkesas 16.

Uraganas-Rojaliai nesunkiai susitvarkė su Ninoksu. Jau gana vėlų sekmadienio vakara JKKSC sporto salėje susitiko dvi krepšinio komandos – „Uraganas-Rojaliai“ bei „Ninoksas“. Be didesnės intrigos stipresni buvo „Uragano-Rojalių“ krepšininkai.

Kaip ir daugėlyje rungtyniu, taip ir šitose, „Uraganui-Rojaliams“ reikia įsibegėti, dar įpusėjus pirmajam kėliniui komandas teskyrė du taškai (12:10), tačiau tada lyderių vaidmens ėmėsi du šeimininkų legionieriai, lygoje gerai pažįstamas T. Milašauskas, bei kolkas naujas veidas A. Borodinas, šie krepšininkai puikiai pelnė taškus ir po dviejų kėlinių komandas skyrė  jau septyniolika taškų 39:22.

Trečiasis kėlinys visų žiūrovu nuostabai buvo kiek kitoks, šį kėlinį V. Šinkūno pastangų dėka „Ninoksas“ sugebėjo laimėti vienu tašku, bet tai jokių gerų emocijų komandai neatnešė – nesustabdyti varžovų krepšininkai ir patirtas pralaimėjimas trisdešimties taškų skirtumu 77:47.

Uragano-Rojaliu gretose pirmaisiais smuikais griežė A. Borodinas, pelnęs 25 taškus, T. Milašauskas buvo žemiau savo rezultatyvumo vidurkio su 21, bet 17 atkovotų kamuolių, M. Savickas pridėjo 12.

Ninoksui 16 taškų pelnė V. Šinkūnas, K. Leonavičius pridėjo 11.