Sezonas vėl įgauna pagreitį

Sezonas vėl įgauna pagreitį 91

Toliau besitęsiančioje JKML lygoje aiškėja pirmieji įvairių lygų finalininkai. Apžvelgsime antrają birželio mėnesio pusę.

Pirmieji medaliai. Nors „99“ ekipa JKML pirmenybėse ir yra žaidę anksčiau, tačiau šiai po nauju pavadinimu žaidžiančiai komandai tai bus pirmasis finalas. Jaunieji krepšininkai gana nesunkiai įveikė „Fortūnos“ pasipriešinimą 80:61.

Rungtynių pradžia žadėjo kitokią antrąją dvikovą, aktyviai puolime žaidę „Fortūna“ uraganiniu puolimu sugebėjo įmesti 25 taškus vien per pirmąjį kėlinį, po pirmųjų dešimties minučių jie priekyje buvo 7 taškais. Kitoks buvo antrasis kėlinys, susitvarkę su uždaviniais gynyboje „99“ žaidėjai priartėjo iki savo varžovų iki minimumo 40:41.

Visiškai kitokia buvo antroji rungtynių pusė, visiškai kelių link varžovų krepšio neberadę „Fortūna“ per trečiąjį kėlinį pelnė tik 6 taškus, tuo pasinaudoję varžovai užtikrintai krovėsi pranašumą ir viena koja jau ruošėsi finalui. Ketvirtajame kėlinyje nors ir šiek tiek atsipalaidavę, tačiau per arti savo varžovų neprileidę „99“ užtikrintai sužaidė rungtynių pabaigą ir žengė į finalą užtikrintu rezultatu.

99 – E. Paplauskas 18 taškų, D. Januška 18 taškų 7 perimti kamuoliai, R. Vilkaitis 10 taškų.

Fortūna – R. Baltrukėnas 18 taškų, M. Kazakevičius 15 taškų ir 13 atkovotų kamuolių, Ž. Radzevičius 11 taškų.

Nesustabdomas Dambrauskas. Kad Š. Dambrauskas gali žaisti krepšinį, šiame sezone netruko pasirodymų įsitikinti, tokios pat buvo ir šios rungtynės, net 37 pelnyti krepšininko taškai ir komanda žengia žingsnį link 2 lygos finalo.

Nors pirmasis kėlinys kaip ir daugelyje varžybų vyko taškas į tašką, kuomet vyresni varžovai dar švieži, gynyboje prieš sporto centro auklėtinius dar pavyksta sustovėt, tačiau antrajame kėlinyje uraganinis puolimas jau suskaičiavo 13 taškų pranašumą.

Antroje rungtynių pusėje tokio agresyvaus puolimo jau nebeišvydome, tačiau užtikrinčiau abiejose aikštelės pusėse atrodę KKSC krepšininkai ganėtinai lengvai iškovojo pergalę rezultatu 95:76 ir prieš atsakomąsias rungtynes šioje serijoje įsiveržia į priekį.

TZID – A. Ščerba 19 taškų 13 atkovotų kamuolių, V. Budrikas 17 taškų. P. Kazlauskas 10.

KKSC 2001 – Š. Dambrauskas 37 taškai, R. Kubilius 22 taškai, E. Matulevič 13 taškų.

Sugriuvęs Ninoksas. Nors serijoje iki 2 pergalių 1:0 pirmavo „Ninoksas“, tačiau tvirčiau pasirodę „Visi Savi“ vis dėlto žengė į finalą.

Pirmasis kėlinys „Ninoksui“ nieko blogo nežadėjo, labiau nei užtikrintai komanda atrodė puolime, gynyboje taip pat varžovai neatrasdavo lengvų metimų, po dešimties minučių „Ninoksas“ turėjo 14 taškų pranašumą. Kiek kitoks buvo antrasis kėlinys, kuomet jau prisiminę kaip į krepšį mesti „Visi Savi“ sugebėjo šiek tiek sušvelninti rezultatą iki 7 taškų.

Visiškai kitaip atrodė antroji rungtynių pusė – čia buvo matomas akivaizdus „Visų Savų“ dominavimas. Visiškai sukritę „Ninoksas“ nei puolime nei gynyboje nesugebėjo parodyti savo anksčiau demonstruoto žaidimo, todėl į finalą rezultatu 54:78 jiems teko užleisti vietą „Visiems Saviems“

Ninoksas – D. Tamašauskas 17 taškų, D. Žika ir K. Leonovičius po 11.

Visi Savi – Jo. Mačikūnas 24 taškai, A, Čapkauskas 18 taškų 14 atkovotų kamuolių, D. Mačikūnas 11 taškų.

Namų aikštė apginta. Pirmosiose antros lygos pusfinalio rungtynėse susitiko namų komanda „Kulva“ ir „Paneriai“ Namų salėje rungtyniavę „Kulvos“ krepšininkai apgynė savo namų ir padėjo tvirtą pirmą žingsnį siekiamo trofėjaus link.

Kaip ir kiekvienas varžybas šį sezoną, taip ir šiose rungtynėse, „Kulvos“ krepšininkai labai agresyviai pradėjo rungtynes, pirmasis kėlinys laimėtas 9 taškų skirtumu 24:15. Antrasis kėlinys buvo kiek lėtesnis, daugiau dėmesio gynybai skyrusios komandos daug taškų šiame kėlinyje nepraleido ir labai skirtumo nepakeitė 38:26.

Trečiasis ir ketvirtasis kėliniai beliko „Panerių“ bandymų užsikabinti, tačiau kiekviena artimesni jų priartėjimą „Kulvos“ krepšininkai malšindavo E. Vaitekausko reidais puolime. Iki pavojingo skirtumo savo varžovų neprileidę „Kulva“ rezultatu 76:63 artėja link antros lygos finalo.

Kulva – E. Vaitekauskas 36 taškai, M. Mikulėnas 15 taškų 13 atkovotų kamuolių.

Paneriai – G. Prabulis 25 taškai, 12 atkovotų kamuolių, A. Nausėda 18 taškų, V. Vėlaitis 12 taškų.

Čempionų nukarūnavimas. Po įtemptos ir nervingos kovos čempionus nukarūnavo ir į bilietą į finalą iškovojo „Pauliukų“ ekipa įveikusi Dumsius 69:57.

Pirmasis kėlinys kaip ir tikėtasi prasidėjo lėtai, komandos daugiau koncentravosi į gynybą nei į puolimą. Antrajame kėlinyje dažniau klydusių priešininkų klaidomis pasinaudojo „Pauliukai“ sugebėjo išryškinti savo pranašumą dar pridėdami puikiai kovą dėl atšokusių kamuolių ir pagrinde Arvydo Geišos pastangoms į pertrauką išėjo turėdami dešimties taškų persvarą, 34:24.

Antrąją rungtynių pusę ir vėl geriau pradėjo „Pauliukai“. Po Edvino Masioko ir Dainiaus Didžiulio tritaškių pranašumas išaugo iki 16 taškų. Pagrindinis „Dumsių“ ginklas, tritaškiai metimai, puikiai veikęs visą sezoną tądien nedirbo kaip įprasta. Tuo naudodamiesi „Pauliukų“ krepšininkai nemažino apsukų ir neleido priešininkams sumažinti pranašumo ir jį tik dar labiau padidino. Ketvirtajame kėlinyje „Dumsių“ ekipa bandė kilti į paskutinį šturmą, tačiau šaltus nervus parodę „Pauliukų“ krepšininkai nesuteikė šansų net pagalvoti apie pergalę bei bilietą į finalą. Antroji ketvirtojo kėlinio pusė tapo tik formalumas, „Pauliukai“ iškovojo pergalę rezultatu 69:57.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Mindaugas Gelžinis pelnęs 18 taškų, 16 pridėjo Arvydas Geiša, Edvinas Masiokas 12.

„Dumsių“ komandoje išsiskyrė Aroldas Bičiužas įmetęs 19 taškų, 15 taškų ir 10 atkovotų kamuolių pridėjo Vytautas Kružikas.

Ūgio pranašumas. Pirmojoje sekmadienio dvikovoje susitiko „SK Achespo +40“ ir „Paneriai +40“ komandos. Po permainingos kovos pergalę iškovojo „SK Achespo +40“ krepšininkai.

Rungtynes geriau pradėjo „Panerių +40“ krepšininkai. Beveik be klaidų metę iš žaidimo staigiai išsiveržė į priekį taip priversdami priešininkus paprašyti ankstyvos minutės pertraukėlės. Po jos grįže „SK Achespo +40“ pradėjo ir patys dažniau žiūrėti į krepšį, tačiau kėlinio pabaigoje vis tik išryškėjo „Panerių +40“ persvara – 14:8. Antrajame kėlinyje žaidimas tapo atviresnis, komandos labiau koncentravosi į puolimą nei gynybą. „SK Achespo +40“ krepšininkai šiek tiek sumažino savo deficitą ir išėjo ilsėtis atsilikinėdami 4 taškais, 28:32.

Po pertraukos vis labiau pradėjo ryškėti centimetrų skirtumas tarp komandų. Puikiai dėl kamuolių kovoję Raimundas Arbočius ir Gintaras Kazakevičius vis dažniau ir dažniau leisdavo komandai kartoti metimus ir taip varydami priešininkus į neviltį. Po trečiojo kėlinio švieslentejė degė lygus rezultatas – 44:44. Lemiamą ketvirtį geriau pradėjo „SK Achespo +40“ ekipa, kuri gana greit susikrovė 12 taškų pranašumą. Kai jau atrodė, kad nugalėtojas aiškus, „Panerių +40“ krepšininkai po truputį mažino atsilikimą kol galiausiai likus 20 sekundžių Rolando Sabatausko tritaškis išlygino rezultatą. Vis tik nesustabdomai žaidęs Raimunas Arbočius pelnė du taškus, Vilius Stankevičius pridėjo baudos metimą, o pratesimą galėję išplėšti „Panerių +40“ krepšininkai suklydo lemiamoje atakoje ir taip turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 66:63.

„SK Achespo“ į priekį tempė Raimundas Arbočius pelnęs net 28 taškus ir atkovojęs 16 kamuolių, 11 taškų pridėjo Evaldas                 Vaiciukevičius, 10 Vilius Stankevičius.

Pralaimėtojų gretose 19 taškų pelnė ir 11 atkovotų kamuolių sugriebė Ramūnas Krasauskas, 16 taškų pridėjo Rolandas Sabatauskas, 12 Paulius Ivanauskas.

Besitęsianti vienvaldystė. Antrose sekmadienio rungtynėse susitiko titulą ginantys „Pauliukų senjorai“ ir „TŽID +40“ ekipos. Visas rungtynes priekyje buvę „Pauliukų senjorai“ iškovojo pergalę rezultatu 76:69.

Rungtynės prasidėjo gana lygiai, abi komandos keitėsi tiksliais metimais ir tik kėlinio pabaigoje „Pauliukų senjorai“ šiek tiek atsiplėšė nuo varžovų. Antrajame kėlinyje įsivažiavo „Pauliukų senjorų“ lyderis Mindaugas Gelžinis, kuris komandos draugų sukurtas progas vertė taškais arba pats kartodavo komandos draugų pramestus metimus taip išvesdamas į priekį komandą rezultatu 41:30.

Antroje rungtynių pusėje vaizdas nesikeitė, į taiklius „TŽID +40“ komandos metimus priešininkai atsakydavo kitoje atakoje, todėl po trečiojo kėlinio švieslentė vis dar rodė užtikrintą „Pauliukų senjorų“ persvarą. Ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas ir čempionų titulą ginantys „Pauliukų senjorai“ įsirašė dar vieną pergalę į savo sąskaitą.

Nugalėtojų gretose net 29 taškus ir 17 atkovotų kamuolių surinko Mindaugas Gelžinis, 12 taškų pridėjo Virgilijus Autukas, 11 Mindaugas Mačiulis

„TŽID +40“ komandą į priekį tempė Darius Rudis su 33 taškais, Aurimas Zigmantas pridėjo 10 taškų ir 14 atkovotų kamuolių.

Pirmasis finalo dalyvis. Antrose pusfinalio serijos rungtynėse susitiko „JKKSC 2001“ ir „TŽID“ krepšininkai. Kaip ir pirmame susitikime, pergalę nesunkiai iškovojo jaunieji krepšininkai rezultatu 96:74.

Jau nuo pirmųjų rungtynių minučių varžybose dominavo aukštas tempas labiau akcentuojant puolimą nei gynybą. Antrajame kėlinyje įsibėgėję „JKKSC 2001“ krepšininkai neleido varžovams nė sekundės atsipūsti ir greitu žaidimu susikrovė gana apčiuopiamą, 15 taškų persvarą.

Trečiajame kėlinyje vaizdas pasikeitė, po pertraukos „TŽID“ krepšininkai atrodė kur kas šviežiau bei sugebėjo sušvelninti deficitą iki 7 taškų ir leisti sau pagalvoti apie pergalę, tačiau ketvirtasis kėlinys situaciją kardinaliai pakeitė. Daug jėgų atidavę trečiajame kėlinyje „TŽID“ krepšininkai kiek sustojo, o tuo pasinaudoję jaunieji krepšininkai uraganiniu tempu puolė varžovų krepšį laimėdami kėlinį net 16 taškų skirtumu ir taip palaidodami „TŽID“ viltis žaisti finale. Galutinis rezultatas – 96:74.

„JKKSC 2001“ gretose rezultatyviausiai žaidė Šarūnas Dambrauskas pelnęs net 40 taškų, jam puikiai talkino Kristupas Palaima ir Rokas Kubilius atitinkamai pelnę 18 ir 15 taškų.

„TŽID“ gretose išsiskyrė Andrius Ščerba su 18 taškų, 17 pridėjo Paulius Kazlauskas, 12 Žygimantas Simovičius.