Startavo naujasis 2022/2023 Jonavos krepšinio mėgėjų lygos (JKML) sezonas

Startavo naujasis 2022/2023 Jonavos krepšinio mėgėjų lygos (JKML) sezonas 121

Spalio 23 diena keturiomis varžybomis Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje startavo JKML čempionatas. Pirmas turas buvo įdomus ir intriguojantis nei vienas mačas nepasibaigė didesne nei dešimties taškų vienos komandos pergale. Apžvelgsime kaip sekėsi komandoms.

Naujokų benefisas. Ankstų sekmadienio rytą čempionatą pradėjo komandos  ,,Tarp Žemės ir Dangaus“ (1-0) ir pavadinimą pakeitusios komandos ,, Sbetonas“(0-1), kuri praėjusį sezoną vadinosi -,,99“ susitikimas. Panašu, kad šviežesni ir geriau išsimiegoję buvo  ,,Tarp Žemės ir Dangaus“ (0-1) kolektyvas  vedami į priekį komandos naujokų Ramūno Čerkeso, Edgaro Žukausko ir Vinco Daškevičiaus pirmąjį rungtynių kėlinį laimėjo dviženkle persvara. Antrajame kėlinyje pabudo ir ,,Sbetonas“ komandos krepšininkai, kurie varžovų pranašumą prieš ilgąją pertrauką sumažino iki vienaženklės, taip parodydami, kad baltos vėliavos kelti dar nesiruošia. Po ilgosios pertraukos vyko ganėtinai lygi kova trapia vienaženkle persvara pirmaujant ,,Tarp Žemės ir Dangaus komandai. Rungtynių likimas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje kur į lemiamą šturmą kilo ,,Sbetonas“ komanda, ir netgi buvo išlyginę rezultatą, bet taiklios ,,Tarp Žėmės ir Dangaus“ komandos  baudos,  šiek tiek ramesnis žaidimas  paskutinę rungtynių minutę nulėmė tai, kad  komanda ,,išnešė sveiką kailį“ ir laimėjo rungtynes galutiniu rezultatu 86:81.

Tado Sebežiovo sugrįžimas.  Antrosiose sekmadienio rungtynėse susitiko prajusiame sezone pirmąją vietą antrojoje lygoje laimėjusi komanda ,,Fortūna“(0-1) ir I lygos antros vietos laimėtojai ,,Pauliukai(1-0). Šiose rungtynėse su nekantrumu buvo laukta nemažai patirties profesionaliame krepšinyje turinčio jonaviečio Tado Sebežiovo sugrįžimo. Rungtynes geriau pradėjo iš toli beveik neprametusi komanda ,,Pauliukų“ komanda, kuri greitai susikrovė pranašumą, tačiau atjaunėjusi ,,Fortūna“ nepaleido savo varžovų ir po dviejų kėlinukų pirmavo 1 taško persvara. Visgi komanda ,,Pauliukai“ greitai susigražino pranašumą ir laimėjo rungtynes rezultatu 83:73. Šiose rungtynėse galima išskirti solidų nugalėtojų komandos nario Edvino Masioko pasirodymą (17 tšk.  9 atk.  kam., 7 rez. perd.,  perdavimai, 34 naud. b.). Solidžiai grįžo ir minėtas Tadas Sebežiovas (12 tšk.; 7 atk. kam;  9 rez. perd., 22 naud. b.). Pralaimėjusių gretose naudingiausiai žaidė Titas Milašauskas  (21 tšk.,  11 atk. kam.,  23  naud.b.).

Debiutantų pergalė. Trečiose sekmadienio rungtynėse susitiko lygos senbuvė ,,Admodės“(0-1) su lygos naujokais svečiais  gretimo Kėdainių rajono ,,Akademijos“(1-0) komanda. Debiutas neprisivilo ir nerezultatyviose su prastu pataikymu, ypač iš tritaškio zonos  pergalę  iškovojo Kėdainių rajono atstovai. Nugalėtojų gretose Martynas Makarevičius ir Remigijus Komisaraitis atitinkamai pelnę 13 ir 12 taškų. Pralaimėjusių gretose spindėjo Karolis Pauplys, kuris surinko 23  taškus ir 13 atkovotų kamuolių.

Čempionų nesėkmė.  Paskutinėse sekmadienio rungtynėse jau žengė ir veteranų lygos komandos. Čia  susitiko praėjusių metų šios čempionai  lygos senbuvė ,,Achespo“ (0-1) komanda dar vienais su lygos naujokais,, Vyčio“(1-0) komanda. Pirmajame rungtynių kėlinyje lygos naujokai parodė, kad žada  yra nusiteikę rimtai patriukšmauti pirmąjį kėlinuką laimėdami 1 taško persvara. Nuo antrojo kėlinio iki pat 4 kėlinuko  aikštelėje supratusi, kad yra čempionų komanda pradėjo dominuoti ir pirmauti ,,Achespo“ komanda, tačiau ambicingieji naujokai nesiruošė pasiduoti ir net tik išlygino rezultatą, bet po lemiamo Mindaugo Kazaikaičio tritaškio likus iki rungtynių pabaigos 28 sekundėmis iškovojo pergalę rezultatu 63:60. Nugalėtojų gretose išsiskyrė Mindaugas Giedraitis (22 tšk., 13 atk. kam., 36 naud. b.). Pralaimėjusiems 18 taškų pelnė net 17 baudų metęs Valdas Šluta.

Jaunuolių derbis. Antradienio vakarą santykius aiškinosi Jonavos sporto centro auklėtiniai ,,JSC06/07(1-0)“ ir ,,JSC05/04“.(0-1). Rungtynės pasižymėjo atkaklumu, nei vieni, nei kiti nenorėjo nusileisti, nei vienai komandai nepavyko įgyti dviženklės persvaros . Vyresnieji vedami į priekį Eimanto  Mackevičiaus ir Astijaus Ivanovo norėjo įrodyti savo pranašumą, tačiau susidūrė su įžuliais jaunuoliais, kurie privertė savo varžovus vytis beveik visas rungtynes. Vis dėl to rungtynių baigties rezultatas buvo pakibęs ant plauko iki paskutiniųjų minučių. JSC06/07 parodė didesnį charakterį ir laimėjo rungtynes galutiniu rezultatu 77:70. Nugalėtojų gretose Mantas Miliukas  34 tšk., 12., atk. kam., 34 naud.b) ir Lukas Valatka 18 taškų. Pralaimėjusių gretose jau minėti Eimantas Mackevičius ir Astijus Ivanovas pelnė atitinkamai 25 ir 24  taškus.

Čempionų pergalė. Pirmosiose trečiadienio vakaro rungtynėse susitiko Batėgalos salėje susitiko komanda ,,Kulva“(0-1) ir praėjusių metų I lygos čempionai ,,Dumsiai“(1-0). Pastarieji nepasaint, kad susirinko į rungtynes tik starto penketą jau nuo pat rungtynių pradžios nurūko į priekį ir po pirmosios rungtynių dalies prieš ,,Kulva“ komanda turėjo gan solidžią 16 taškų persvarą. Prieš ilgąją pertrauką buvo likęs vienintelis klausimas ar užteks čempionams jėgų žygiuoti į pergalę. Kaip rodo tolimesnė rungtynių eigą jėgų užteko ir ,,Dumsiai“ atakuodami iš dvitaškio zonos aukštu 57  procentų pataikymu iškovojo galutinę pergalę rezultatu 80:68. Nugalėtojų gretose fenomenalų pasirodymą surengė Šarūnas Dambrauskas (34 tšk., 9/9 dvitaškiai.,  34 naud.b.). Jam gerai talkino Matas Zvicevičius (20 tšk., 11 atk. kam., 22 naud.b). Pralaimėjusiems Egidijus Vaitiekauskas pelnė 15 taškų.