Trečiasis JKML savaitgalis: netikėtas „Ninokso“ antausis „Kaktusui“ ir fantastiška antroji „Kulvos“ pusė 66

Lapkričio 17-19 dienomis, savaitgalį bei pirmosiomis šios savaitės darbo dienomis, buvo sužaisti dar šeši Jonavos krepšinio mėgėjų lygos (JKML) mačai. Aptarsime svarbiausius šių rungtynių aspektus ir įdomiausias detales.

Gera pradžia – pusė darbo. Sekmadienio rungtynių maratoną atidarė mačas tarp „99“ ir „TŽID“ ekipų. „TŽID“ nuo pat pirmųjų minučių įjungė labai aukštą pavarą puolime ir jau per pirmąjį kėlinį pelnė 30 taškų. Kaip parodė tolimesni įvykiai, per vieną ketvirtį buvo pelnyta beveik pusė „TŽID“ įmestų taškų per rungtynes.

Antrajame ketvirtyje „TŽID“ jau pristabdė savo puolimo arklius, tačiau įpusėjus rungtynėms turėjo 12 taškų persvarą – 46:34.

Po didžiosios pertraukos „99“ ekipos žaidėjams toliau sekėsi suvaržyti „TŽID“ puolimą ir jie pradėjo įnirtingai vytis savo varžovus. Po trijų kėlinių skirtumas jau buvo tik 7 taškai, o paskutinėje mačo dalyje kova atkakliai vyko iki paskutinių minučių, tačiau „TŽID“ išlaikė pranašumą ir iškovojo pergalę 70:65. Tai buvo antroji „TŽID“ pergalė per ketverias rungtynes. „99“ savo ruožtu per tiek pat sužaistų rungtynių pergalės džiaugsmo dar nėra patyrę.

Nugalėtojams 26 taškus pelnės ir 10 kamuolių atkovojo Viktoras Budrikas15 taškų pridėjo Darius Rudis, 12 taškų ir 13 kamuolių įsirašė Paulius Kazlauskas.

„99“ išsiskyrė 17 taškų pelnęs Rokas Vilkaitis, 16 pridėjęs Giedrius Pakalniškis ir 11 prlenęs Darius Januška.

Be intrigos. „Dumsiai“ iškovojo trečiąją savo pergalę labiau nei įtikinamu skirtumu. Šįkart sekmadienį čempionai 81:38 sutriuškino „Panerių“ komandą, kuri patyrė trečiąjį pažeminimą iš eilės.

„Dumsiai“ žaidė be lyderio Vytauto Kružiko, tačiau tai jų žaidimui įtakos nepadarė jokios.

Jau pirmajame kėlinyje „Dumsiai“ pasiuntė varžovus į nokautą, laimėję kėlinį 26:4. Vėliau vieni lygos favoritų kiek atleido vadžias, tačiau ir toliau po truputį krovėsi savo pranašumą, kuris galų gale išaugo iki 43 taškų.

„Dumsių“ krepšininkai dominavo po krepšiais, atkovoję beveik dvigubai kamuolių už varžovus (61 prieš 31) ir dvitaškius metę net 57 proc. tikslumu.

Rezultatyviausiai „Dumsių“ komandoje žaidė Matas Baniulis, surinkęs 26 taškus. Vytautas Jurkevičius pelnė 18, Aroldas Bičiužas (10 atkovotų kamuolių) 11, Ignas Saladinskas (10 atkovotų kamuolių) – 10 taškų.

„Panerių“ komandoje 16 taškų pelnė Gediminas Vasauskas, 12 – Irmantas Bereišis.

Netikėtas smūgis „Kaktusui“. Be kelių pagrindinių žaidėjų sekmadienį žaidęs „Kaktusas“ netikėtai nusileido „Ninoksui“ 53:59. „Kaktusui“ nepadėjo Audrius Vasiliauskas, Laimonas Kazulis bei Antanas Pekys ir „Ninokso“ krepšininkai sugebėjo pasinaudoti oponentų netektimis ir iškovojo pirmąją sezono pergalę.

Mačo pradžioje „Kaktusas“, net ir nepilnos sudėties, susikrovė labiau nei įtikinamą 20 taškų pranašumą (31:11). Vis dėlto jau antrajame ketvirtyje „Ninoksas“ sustabdė uragananišką varžovų puolimą. Per likusius tris kėlinius „Kaktusas“ nesugebėjo įmesti net dviženklio taškų skaičiaus vieno ketvirčio metu.

Rungtynių pabaigoje „Kaktusas“ dar turėjo šansų pakovoti dėl pergalės, tačiau „Ninoksas“ sėkmingai gynėsi ir išėjo iš kovos lauko pakelta galva.

„Ninoksui“ 21 tašką pelnė ir 15 kamuolių atkovojo Dovydas Tamašauskas, dar 8 taškus pridėjo Rolandas Matusas. „Kaktusui“ 24 taškus pelnė Tadas Šeštokas, 11 taškų pridėjo ir 17 kamuolių atkovojo Benas Jasilionis, 10 taškų pelnė Marius Jevstignejevas.

Užtaisyta toliašaudė artilerija. Pirmadienį buvo sužaisti dar du mačai. Pirmajame iš jų KKSC’02 ekipa susirungė su „Fortūnos“ komanda. Ir šįkart Fortūna buvo toli gražu ne „Fortūnos“ pusėje.

Kaip visada tritaškiais besiremiantys trenerio Arūno Kačenausko auklėtiniai suvarpė varžovų krepšį tolimais metimais, išmetę jų net 40 ir pataikę 15.Savo ruožtu KKSC’02 žaidėjai išmetė tik 37 dvitaškius metimus ir pataikė jų dvidešimt. Galutinis rungtynių rezultatas – 98:67 jaunųjų KKSC auklėtinių naudai.

KKSC’02 savo tradiciniu spaudimu per visą aikštę provokavo varžovų klaidas. „Fortūna“ suklydo 19 kartų, o vienas Dainius Kardelis prarado net 9 kamuolius.

Nors „Fortūna“ turėjo ūgio pranašumą, tuo jiems pasinaudoti nepavyko, nepaisant to, kad KKSC’02 ekipoje nežaidė komandos kapitonas ir pagrindinis aukštaūgis Tomas Kaušyla.

KKSC’02 ekipoje nesulaikomas buvo Paulius Petrauskas su 29 taškais ir 9 atkovotais kamuoliais. Deividas Kulisauskas pelnė 22, Gvidas Dirmantas 13, o Gelminas Gudonavičius – 10 taškų.

„Fortūnos“ komandoje išsiskyrė priekinės linijos žaidėjai – Gerdas Retys pelnė 20 taškų ir atkovojo 15 kamuolių, Marius Kazakevičius surinko 15 taškų ir 10 kamuolių.

Puikios savaitės rungtynės. KKSC’01 pirmadienį gražiose ir įtemptose savaitės rungtynėse įveikė „Visus savus“ ir iškovojo labai svarbią pergalę. Dar kartą kertiniu pergalės faktoriumi buvo puikiai KKSC’01 sužaista mačo pradžia. Per pirmąjį ketvirtį Edvino Zinio kariauna pelnė 27, o per antrąjį – 28 taškus. Komandoms einant ilsėtis švieslentėje degė skaičiai 55:39 KKSC‘01 ekipos naudai.

Trečiajame kėlinyje jau „Visi savi“ pradėjo įrodinėti, kad mačas toli gražu dar nebaigtas ir sumažino varžovų persvarą iki vienženklio skaičiaus.

Ketvirtasis kėlinys buvo pats nerezultatyviausias rungtynėse, abi ekipos rėmėsi gynyba ir tai buvo palankiau antrąją pergalę per tris mačus iškovojusiai KKSC’01 komandai. Galutinis rezultatas – 83:74.

KKSC’01 gretose vėl nesustabdomai žaidė Šarūnas Dambrauskas, pelnęs 31 tašką ir atkovojęs 10 kamuolių. Beje, Š. Dambrauskas per pirmuosius tris mačus renka 37,7 efektyvumo balų vidurkį ir visoje lygoje nusileidžia tik mažiau nei vienu balu jį lenkiančiam Arvydui Geišai iš „Pauliukų“. Kristupas Palaima pelnė 16 taškų ir atkovojo 12 kamuolių. Edvardo Matulevič sąskaitoje – 10 taškų.

„Visų savų“ komandoje 22 taškus pelnė komandoje debiutavęs Arminas Čapkauskas. Jis taip pat atkovojo net 19 kamuolių. Tomas Vaškevičius surinko 21 tašką ir sugriebė 8 kamuolius, Jovydas ir Justinas Mačikūnai pelnė atitinkamai 12 ir 10 taškų.

Po šio mačo, kuriame „Visi savi“ atkovojo 50 kamuolių, KKSC’01 gynėjas Lukas Jakubauskas išskyrė varžovų ūgį ir geresnį fizinį pasiruošimą, tačiau pabrėžė, kad jo ekipa žaidė protingiau ir vieningiau.

Tritaškių liūtis per kėlinį. „Uraganas-Rojaliai“ į Batėgaloje antradienio vakarą vykusias rungtynes su „Kulva“ atvyko vos šešiese, tuo tarpu aikštės šeimininkai į kovą žengė beveik pilnos sudėties.

Vis dėlto „Uragano-Rojalių“ žaidėjai, vedami Tito Milašausko, nebuvo nusiteikę iš anksto sudėti ginklų. Pradžioje jie išsiveržė į priekį, vėliau „Kulva“ perėmė iniciatyvą, tačiau svečiai nuolat kvėpavo varžovams į nugarą ir po dviejų kėlinių skirtumas tarp komandų buvo vos keturi taškai – 38:34 „Kulvos“ naudai.

Viskas aukštyn kojomis apsivertė po pertraukos. „Kulvos“ žaidėjai vieną po kito siuntė tritaškes bombas į „Uragano-Rojalių“ krepšį. Ypač pasižymėjo Egidijus Vaitekauskas, per mačą pataikęs net 8 tritaškius iš 16. Tad po trijų kėlinių skirtumas jau buvo triuškinantis – 70:49.

„Kulva“ apsukų nemažino ir paskutiniame kėlinyje, vėl bausdami varžovus už klaidas. „Uragano-Rojalių“ komandoje jau ėmė reikštis ir nuovargis, įskaitant ir lyderį T. Milašauską, kurio metimai arba būdavo „per trumpi“, arba blokuojami „Kulvos“ krepšininkų. „Kulva“ laimėjo antrą kartą per tris mačus, sutriuškindami varžovus 34 taškų skirtumu – 100:66.

„Kulvai“ 34 taškus pelnė E. Vaitekauskas, dar spėjęs atlikti 8 rezultatyvius perdavimus. 15 taškų pelnė Mantas Mikulėnas, 12 – Arnas Sendzikas.

„Uraganui-Rojaliams“ 35 taškus pelnė T. Milašauskas, 16 – visus keturis mestus tritaškius pataikęs Nerijus Pečeliūnas.