Trečiosios lygos auksas – „99“ komandos rankose

Trečiosios lygos auksas – „99“ komandos rankose 92

Šeštadienį baigėsi Jonavos krepšinio mėgėjų lygos (JKML) Trečiosios lygos pirmenybės. Tiek mačas dėl trečiosios vietos, tiek rungtynės dėl aukso medalių buvo itin atkaklūs ir įdomūs.

Bronza – „Ninoksui“. Rungtynėse dėl bronzos susitiko „Ninoksas“ ir „Fortūna“. Mačo pradžioje „Ninoksas“ įsiveržė į priekį, tačiau netrukus „Fortūna“ pasivijo varžovus ir iki pat mačo pabaigos vyko amerikietiškų kalnelių verta kova – „Ninoksas“ išlaikydavo kelių taškų pranašumą, bet „Fortūna“ visada kvėpuodavo jiems į nugarą.

Esminis „Ninokso“ sėkmės aspektas buvo tai, kad šios komandos kapitonas Darius Dirmantas puikiai gynėsi prieš „Fortūnos“ vieną pavojingiausių žaidėjų, vidurio puolėją Marių Kazakevičių, kuris, nors ir atkovojo net 17 atšokusių kamuolių, bet pataikė vos 4 metimus iš 16 ir netapo kertine „Fortūnos“ žaidimo dalimi šiame mače.

Tačiau „Ninoksas“ nesugebėjo sulaikyti kito svarbaus „Fortūnos“ žaidėjo – Žilvino Radzevičiaus, kuris pelnė 30 taškų. Tiesa, tokiam rezultatai pasiekti jam prireikė net 31 metimo (7/13 dvitaškių, 4/18 tritaškių).

„Ninokso“ gretose puikias rungtynes sužaidė gynėjas Donaldas Žika, nuostabiai atakavęs iš žaidimo (9/12 metimų) ir surinkęs 26 naudingumo balus. D. Dirmantas, kruopščiai dirbęs gynyboje, pelnė 7 taškus, tačiau tai nesukliudė jam surinkti 20 naudingumo balų.

Rungtynės buvo itin emocingos – netrūko ir nesportinių pražangų, o ketvirtajame kėlinyje „Ninokso“ atstovas Karolis Leonovičius buvo nubaustas diskvalifikacine pražanga, kai po grubios „Fortūnos“ žaidėjo Jono Ambručio pražangos tarp jų kilo konfliktas.

Finalinė rungtynių dalis buvo labai įtempta, viską galėjo lemti vienas metimas, tačiau „Ninoksas“ sugebėjo pabaigą sužaisti geriau ir iškovojo pergalę 57:55 bei pasidabino bronzos medaliais.

Po rungtynių „Ninokso“ komandos treneris Aurimas Jaška teigė, kad toks rezultatas yra labai geras ir pagaliau komanda pasiekė užsibrėžtą tikslą.

„Tikslas įgyvendintas. Sezonas buvo labai sunkus, daug traumų komandoje, visi tie koronavirusai, tad tikrai džiaugiamės ir galiausiai trofėjus nuguls komandos lentynoje“, - sakė A. Jaška.

„Ninoksas“:   D. Žika 21 taškas, 7 atkovoti kamuoliai, 4 perimti kamuoliai, Dovydas Tamašauskas 17 taškų, 12 atkovotų kamuolių.

„Fortūna“: Ž. Radzevičius 30 taškų, 7 atkovoti kamuoliai, Erikas Batulevičius 12 taškų, 17 atkovotų kamuolių.

Nuotr. A. Šimulio

Finale – nuostabus sugrįžimas. Finale susikovusios „Visų savų“ ir „99“ komandos iš tikrųjų parodė puikų intrigos ir atkaklios kovos pavyzdį.

Pradžioje atrodė, kad „Visi savi“ nesunkiai pasieks titulą, nes jau po pirmųjų dešimties minučių turėjo aštuonių taškų pranašumą. Per antrąjį kėlinį „99“ ekipa sugebėjo skirtumą perrėžti perpus, tad buvo aišku, kad viskas spręsis antrojoje rungtynių pusėje.

Trečiajame kėlinyje „Visi savi“ vis dar išlaikydavo šiokį tokį pranašumą, nes komandos keitėsi tai taikliais metimais, tai klaidomis.

Po trijų ketvirčių „Visi savi“ pirmavo 6 taškų persvara ir atrodė, kad taurė bus būtent jų rankose. Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje „99“ krepšininkai parodė fenomenalią valią ir ryžtą.

Laiku pakeitę žaidimo schemas, jie nuvargino „Visų savų“ žaidėjus, kurie pradėjo visiškai nebepataikyti, o „99“ komanda puolime įgavo didesnį pagreitį. To rezultatas – „99“ ne tik panaikino šešių taškų deficitą, bet, laimėję kėlinį 23:12, iškovojo pergalę 68:63.

„Visiems saviems“ visų rungtynių metu koją kišo tragiškas pataikymas – jie įmetė vos 19 dvitaškių iš net 66 bandymų ir realizavo tik 4 tritaškius metimus iš 22. Jų lyderis Arminas Čapkauskas pataikė 5 metimus iš 23.

„Visi savi“: Jovydas Mačikūnas 24 taškai, Arminas Čapkauskas 15 taškų, 20 atkovotų kamuolių.

„99“: Evaldas Paplauskas 21 taškas, Darius Januška 18 taškų.

MVP: Naudingiausiu Trečiosios lygos pirmenybių žaidėju buvo pripažintas čempionų „99“ komandos lyderis Evaldas Paplauskas. Jis finale iniciajavo lemiamą komandos spurtą, pats pelnė 21 tašką, aštriais prasiveržimais arba pelnydamas taškus, arba provokuodamas varžovų pražangas.

Viso sezono metu jis pelnydavo po 12 taškų ir pridėdavo po 4 atkovotus kamuolius.

Liepos 3 d., penktadienį dėl Pirmosios lygos čempionų titulo susigrums „Pauliukai“ ir „Turbo-X“, liepos 4-ąją vyks Antrosios lygos finaliniai mūšiai.